Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#421 PostWysłany: 17 Mar 2017 19:12 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Wkrótce będę leciał z klasą szkolną na trasie Warszawa Wrocław. W klasie mam dziewczynkę z Ukrainy. Dziewczynka posiada tylko tzw Kartę Pobytu. To jest coś na wzór dowodu osobistego. Dokument wydany w Polsce przez Wojewodę. Czy z takim dokumentem wpuszczą ją na lot krajowy ryanaira. Ja kiedyś w Modlinie na krajówce poleciałem pokazując prawo jazdy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic Początek lata i wakacji w Grecji: tydzień z all inclusive na wyspie Lesbos z za 2377 PLN. Wylot z Katowic
Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini Wycieczka nad Adriatyk za 751 PLN. Loty z Wrocławia + 4* hotel w Rimini
#422 PostWysłany: 17 Mar 2017 19:32 

Rejestracja: 21 Wrz 2012
Posty: 1959
platynowy
Wszystkie dzieci na tej krajowej trasie mogą polecieć na legitymacji szkolnej.
Przerabiałem to w zeszłym roku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#423 PostWysłany: 17 Mar 2017 23:43 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
JONASZ napisał(a):
dziewczynkę z Ukrainy. Dziewczynka posiada tylko tzw Kartę Pobytu. Czy z takim dokumentem wpuszczą ją na lot krajowy ryanaira. Ja kiedyś w Modlinie na krajówce poleciałem pokazując prawo jazdy.

Karta pobytu powinna wystarczyć,ale chyba ma też polską szkolną legitymację, więc nie powinno być problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#424 PostWysłany: 18 Mar 2017 09:11 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6218
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Karta pobytu jest dokumentem waznym wraz z paszportem. Trafi sie ktos kto zapyta i skonczy sie przykro
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#425 PostWysłany: 18 Mar 2017 11:35 

Rejestracja: 20 Mar 2011
Posty: 507
niebieski
Dziewczynka ma oczywiście również legitymację szkolną. I mam nadzieję, że to wystarczy. Jeżeli chodzi o paszport to jest wpisana do paszportu mamy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#426 PostWysłany: 18 Mar 2017 12:51 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6180
HON fly4free
wg strony ryana Jakie dokumenty podróżne muszę mieć, aby podróżować liniami Ryanair? - powinno wystarczyć (kolumna I - dorośli, kolumna II - dzieci, dot. lotów krajowych)
Załącznik:
dokumenty_podróżne.png
dokumenty_podróżne.png [ 18.51 KiB | Obejrzany 1780 razy ]

co ciekawe, w przypadku legitymacji szkolnej (w wersji irlandzkiej również występuje jedynie School ID) nie ma zastrzeżenia, co do kraju wydania, czy narodowości posiadacza (chyba, że gdzieś w ogólnych regulaminach, czy warunkach przewozu - aż tak głęboko nie szukałem), więc teoretycznie powinna wystarczyć legitymacja szkolna z dowolnego kraju świata. ale, bardziej domyślam się, niż wynika z tabelki, że dotyczy to tylko legitymacji polskiej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#427 PostWysłany: 26 Maj 2017 11:27 

Rejestracja: 26 Maj 2017
Posty: 1
Proszę powiedzcie, co dokaldnie sprawdzają przy kontroli dowodu osobistego na Okęciu (lot czarterowy).
Chociaż mi o to po co skanują i jakie i formacje uzyskuje straż graniczna, z dowodu osobistego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#428 PostWysłany: 26 Maj 2017 11:32 

Dowodu nie skanują: w dowodzie sprawdzają zgodność dokumentu z osobą, ważność dokumentu i poprzez wklepanie do systemu danych personalnych lub peselu czy osoba nie jest poszukiwana (ale to nie dotyczy wszystkich osób czyli wyrywkowo)
Góra
 PM off  
      
#429 PostWysłany: 11 Cze 2017 12:23 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 2
Cześć, mam jedno pytanie. Czy gdy mój dowód (waznosc) kończy się dzień po planowanym locie to czy będą jakiekolwiek problemy na lotnisku? W odprawie online podałam że kończy się o rok do przodu ponieważ innej opcji nie było. Z góry dziękuję za odpowiedź :)


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Cze 2017 14:53, edytowano w sumie 1 raz
Temat
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lot Rynair ,
#430 PostWysłany: 11 Cze 2017 12:49 

Podanie fałszywych informacji (termin ważności dokumentu) przy odprawie online może Ciebie narazić na różne problemy po przybyciu na lotnisko. Tak czy siak, masz bardzo małe szanse, aby fakt niezgodności danych itp. nie został zauważony na którymś z "stanowisk".
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Lot Rynair ,
#431 PostWysłany: 11 Cze 2017 12:59 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
W Twojej sytuacji mogą odmówić Ci wejścia na pokład
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lot Rynair ,
#432 PostWysłany: 11 Cze 2017 13:04 

Rejestracja: 05 Cze 2017
Posty: 2
-- 11 Cze 2017 13:02 --

Dlaczego?

-- 11 Cze 2017 13:04 --

Wracam do swojego kraju i ktos mi mowil ze watpi żeby były problemy , gdzie indziej czytałam że dowód może by ważny do ostatniego dnia . Zobaczymy jak to będzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lot Rynair ,
#433 PostWysłany: 11 Cze 2017 13:13 

I masz rację, nie czytaj głupstw powyżej
Jeżeli jest to lot powrotny do Polski i dokument jak piszesz jest jeszcze wazny 1 dzień to spokojnie polecisz
A praktycznie to co wpiszesz na odprawie poza imieniem i nzwiskiem w ogóle nie jest przedmiotem kontroli
Góra
 PM off
p.wl uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Lot Rynair ,
#434 PostWysłany: 11 Cze 2017 14:06 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
W pierwszym poście brak informacji, że powrót jest do kraju ojczystego, co prawnie zmienia sporo. Przy locie poza strefę UE z dowodem ważnym jeden dzień, istnieje ryzyko bycia niewpuszczonym (wiele krajów wymaga minimum pół roku ważności dokumentu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lot Rynair ,
#435 PostWysłany: 11 Cze 2017 14:33 

Korreek napisał(a):
W odprawie online podałam że kończy się o rok do przodu ponieważ innej opcji nie było.


Kilka miesięcy temu przy locie z Londynu Luton do Katowic byłem świadkiem, gdy jeden z Polaków nie został wpuszczony na pokład samolotu, gdyż na wydrukowanej karcie pokładowej informacja "Ważność (termin ważności dokumentu podany podczas odprawy online) nie zgadzał się z terminem ważności, który był widoczny w dowodzie osobistym. Z tego co się dało zrozumieć, to dokument był ważny, ale "doczepiono" się niezgodności w terminach ważności. Pomimo dość głośnej dyskusji, ostatecznie pasażer niczego nie osiągnął.

Jednakże to był lot liniami Wizzair, nie wiem jak wygląda to w przypadku Ryanaira (czy informacje o terminie ważności dokumentu są również widoczne na karcie pokładowej i czy podchodzą również drobiazgowo do tego typu informacji).
Góra
 PM off
silvershark lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Lot Rynair ,
#436 PostWysłany: 11 Cze 2017 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lip 2015
Posty: 1392
niebieski
silvershark napisał(a):
W pierwszym poście brak informacji, że powrót jest do kraju ojczystego, co prawnie zmienia sporo. Przy locie poza strefę UE z dowodem ważnym jeden dzień, istnieje ryzyko bycia niewpuszczonym (wiele krajów wymaga minimum pół roku ważności dokumentu).


Czy poza strefę UE można gdzieś lecieć na dowód osobisty?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lot Rynair ,
#437 PostWysłany: 11 Cze 2017 14:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Sie 2012
Posty: 4546
Loty: 634
Kilometry: 780 222
HON fly4free
Tak
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Lot Rynair ,
#438 PostWysłany: 11 Cze 2017 14:43 

Rejestracja: 02 Kwi 2015
Posty: 1815
niebieski
@‌ZENNNEK‌ kilka krajów należących do EOG (np. Islandia, Szwajcaria), a także kilka państw zupełnie niezwiązanych z UE, chociażby Gruzja czy Albania, o czym było nawet na SG http://www.fly4free.pl/czy-do-tego-panstwa-wjade-na-dowod-osobisty/.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#439 PostWysłany: 11 Cze 2017 15:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Maj 2017
Posty: 989
leciałem ryanem na nieważnym paszporcie , wtedy jeszcze nie było odpraw online i dopiero gość ze służb ochrony pogranicza mi powiedział ze na tym paszporcie nie wylecę już z kraju bo stracił ważność, ale polski obywatel ma prawo z takim dokumentem powrócić do kraju

kolega miał ten sam problem jakiś miesiąc temu i wpisał tez datę rok do przodu i poleciał bez problemu


Ostatnio edytowany przez Abcn, 11 Cze 2017 16:18, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#440 PostWysłany: 21 Lip 2017 13:47 

Rejestracja: 21 Lip 2017
Posty: 1
w niedziele o 3 w nocy wylatujemy ze znajomymi do Włoch z Poznania. Wczoraj (czwartek) znajoma zorientowała się że ma nieważny dowód a paszporty nie ma (ważność dowodu do 17 czerwca). Cały dzień latała po urzędach ale nic nie mogą zobić. Jedyne co jej dali to dokument że jej dowódd jest wyrabiany.

Czy ma szanse przejść odprawe na lotnisku z niewaznym dowodem i tym świstkiem? Może jak zabierze inne dokumenty jaak prao jazdy to celnicy przymkną oko? A MOŻE ODPRAWA PRZEZ INTERNET ZAŁATWI SPRAWE?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group