Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 51  Następna
Autor Wiadomość
#401 PostWysłany: 05 Lis 2016 10:37 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Dzieki.
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu Podróż na Okinawę za 3581 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi w 4* hotelu
Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Wietnamie za 3602 PLN. Loty (z bagażem) z Warszawy i noclegi ze śniadaniami w 4* hotelu
#402 PostWysłany: 20 Lis 2016 03:12 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
Witam. Kolega ma problem. Zostawil w samolocie dowód osobisty (musial zostac między siedzeniami bądź pod nimi). Lecial z Niemiec do Lizbony kiniami easyJet. Zorientowal sie na lotniski kilkamascie minut po opuszczeniu samolotu w Lizbonie . Od razu do biura bagage claim, poinformowanie o wszystkim, kontakt z obsluga samolotu, Ci stwierdzają po dwóch upomnieniach ze nic nie znalezli (moim zdaniem nic nie szukali nawet bo juz przygotowywali kolejny lot).
Wiec to nie pomoglo. Wizyta na policji na lotnisku. Ci stwierdzają ze moga wydac dokument zastepczy ale najlepiej poczekac jeszcze jeden dzień i jak się nikt nie odezwie ze znalazl to mamy wyrobić to pismo zastepcze. Policjant potwierdza ze zazwyczaj linie lotnicze (obsługa) nie szuka niczego bo nie ma na to czasu, tylko mowia ze nic nie znalezli.

Problem w tym ze kolega ma w leciec w poniedziałek rano dalej z lizbony na azory a jedyny dokument jaki mu został to Prawo jazdy. Policja z lotniska twierdzi ze moze leciec na azory z prawem jazdy bo to ten sam kraj i jeszcze strefa Schengen itp.
Jednak do powrotu do kraju potrzebne będzie to zaświadczenie z policji, dokument tymczasowy.

Ja czytam w necie i widze ze chyba bez wizyty w ambasadzie sie nie obejdzie ale tutaj pojawia się kolejny problem bo lot na azory ma być w poniedziałek rano a basada czynna dopiero od 9, a lot o 10.

Mozna po kilku dniach pobytu na azorach wrocic do lizbony i wyrobić ten dowód zastepczy, ale nie wiem czy w ogóle mu pozwolą wyleciec i wrócić z azorow.

Jak rozwiązać ten problem?

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#403 PostWysłany: 20 Lis 2016 03:27 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
Przykro to powiedzieć ale nie ma rozwiązania tego problemu.
Albo wpuszczą na pokład i uda się polecieć albo nie wpuszczą.
Prawo jazdy nie jest dokumentem, który muszą uznać.
Ja bym zaryzykował ale w żaden sposób nie uzyskasz w obecnej sytuacji 100% szans powodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#404 PostWysłany: 20 Lis 2016 09:14 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6183
HON fly4free
@‌kendi‌ - nie wprowadzaj w błąd :evil:

@‌photolucas84‌
loty pomiędzy Azorami a Lizboną kolega może spokojnie odbywać na podstawie prawa jazdy -> LOTY KRAJOWE – AKCEPTOWANE DOKUMENTY (trzy posty wyżej też jest link do tej informacji...)
Cytuj:
PORTUGALIA
Ważny paszport
Ważny krajowy dowód tożsamości
Każde ważne prawo jazdy ze zdjęciem
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#405 PostWysłany: 20 Lis 2016 12:47 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 810
niebieski
A to bardzo przepraszam.
Widać tkwię jeszcze w czasach kiedy z prawem jazdy nie chcieli mnie wpuścić na pokład w Ryanair - na szczęście w końcu znalazłem w torbie dowód osobisty.
Bardzo fajnie, że to zmienili!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#406 PostWysłany: 20 Lis 2016 23:51 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
Wie ktoś jak zmienic w easyjet typ dokumentu juz po odprawie? Tzn byl podany dowod osobisty (bez danych) a teraz bedzie paszport (ambasada pomoze). Tylko trzeba zmienic ten typ dokumentu

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#407 PostWysłany: 21 Lis 2016 00:11 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@‌photolucas84‌ Na karcie pokładowej chyba nie ma danych dokumentu to i zmiana niepotrzebna ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#408 PostWysłany: 21 Lis 2016 01:11 

Rejestracja: 22 Cze 2016
Posty: 290
niebieski
Tylko ze po zeskanowaniu karty pokladowej moga sie dane dokumentu wyświetlić w komputerze obslugi lotniska. Nie wiem jakie to dane ale w drodze do lizbony tak bylo jak napisalem. Nie widzialem jednak co bylo na kompie

Wysłane z mojego GT-I9505 przy użyciu Tapatalka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#409 PostWysłany: 21 Lis 2016 04:30 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Nic sie nie wyswietla ;) imie naziwsko maja sie zgadzac z dokumentem ktory przedstawisz. Z Lizbony na Azory ok ale z portugalskim prawkiem ;)
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#410 PostWysłany: 21 Lis 2016 11:13 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
Potrzebuje pilnej pomocy, lecę jutro do Włoch i chciałem sie odprawić w Ryanie, niestety okazuje się że moja rozgarnięta współtowarzyszka zgubiła dowód osobisty... co w tej sytuacji ??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#411 PostWysłany: 21 Lis 2016 11:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Bierze paszport. A jak nie ma, to nie poleci
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#412 PostWysłany: 21 Lis 2016 11:29 

Rejestracja: 21 Paź 2014
Posty: 105
Loty: 119
Kilometry: 251 525
tak myślałem, czasem brak mi słów na niektórych ludzi... dzięki za szybkie info.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#413 PostWysłany: 28 Lis 2016 23:59 

Rejestracja: 27 Cze 2013
Posty: 204
niebieski
Za 2 tygodnie mam lot na Wyspy Kanaryjskie. Chcąc się odprawić zauważyłem, że mój dowód jest pęknięty. Mam ważny paszport więc jestem spokojny. Ale jutro muszę iść wyrabiać nowy dowód osobisty bo po prostu go potrzebuje w innym celu. I w związku z tym mam pytanie. Jak wiadomo mając nowy dowód będzie on miał nowy numer. Czy kiedy będę się odprawiał to mam podać numer nowego dowodu (jeżeli zdążę wyrobić) czy starego? Czy jeżeli mam paszport to mogę to mieć w pompie i jest to nieistotne? Lecę Ryanairem z Schonefeld.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#414 PostWysłany: 29 Lis 2016 00:06 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
Nie ma to znaczenia .To lot w ramach UE.Odpraw się na paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#415 PostWysłany: 07 Mar 2017 22:28 

Rejestracja: 13 Lis 2012
Posty: 24
Cześć,

chciałbym zaznaczyć na wstępie, że namawiam wszystkich do sprawdzania wazności dowodu, pamiętaniu, dbaniu i kontrolowaniu wszelkich dokumentów zanim kupimy bilety i zaplanujemy wylot. Prawdą jest jednak, że jesteśmy tylko ludźmi i czasami łatwo coś przeoczyć, szczególnie gdy bilety kupuje się z większym wyprzedzeniem. Z właśnie takiego powodu, roztargnienia i nieuwagi okazało się, że mam nieważny dowód osobisty na niecałe 4 dni przed wylotem do Grecji.

Na własnym przykładzie mogę z pełną odpowiedzialnością powiedzieć, że da się wyrobić dowód w trybie przyśpieszonym, a wręcz ekspresowym. Wniosek złożyłem wczoraj o godzinie 11:00 wraz z uzasadnieniem o przyśpieszone wydanie. Pani dodatkowo obiecała zadzwonić do wytwórni i poprosić o pilne zajęcie się sprawą. Dzisiaj o godzinie 9:00 dowód był gotowy do odebrania. Jeśli więc zorientujecie się nawet dzień/dwa przed wylotem nie rezygnujcie. Na pewno warto pojechać najszybciej jak się da do Warszawy aby załatwić sprawę (w Warszawie na pewno będzie prościej). Urzędy działają już inaczej niż kiedyś i przy dobrej woli i pomocy ludzi wszystko może się udać. W moim przypadku wiara w urzędy została przywrócona :)
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#416 PostWysłany: 12 Mar 2017 20:34 

Rejestracja: 25 Lut 2014
Posty: 64
Witam podróżniczą brać,

Usłyszałem ostatnio historię o pewnym panu, któremu w czasie kontroli TSA w stanach odmówili wejścia na teren stanów ze względu na zły stan paszportu. Pytanie do Was - czy kiedykolwiek mieliście problemy na granicy ze względu na zły stan dokumentu? Jakie były tego konsekwencje - udało się wjechać, czy jednak zostaliście zawróceni?

Niedługo wybieram się do Chin, a okładka mojego paszportu pierwszą świeżością nie grzeszy i zastanawiam się czy będę miał jakieś problemy przy otrzymaniu wizy, albo przy rozmowie z celnikiem na lotnisku. Dzięki z góry za opinie ;)

Załączniki:
3'.jpg
3'.jpg [ 181.66 KiB | Obejrzany 2216 razy ]
2'.jpg
2'.jpg [ 194.29 KiB | Obejrzany 2216 razy ]
1'.jpg
1'.jpg [ 195.14 KiB | Obejrzany 2216 razy ]
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#417 PostWysłany: 12 Mar 2017 20:46 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8553
złoty
Nie ma to znaczenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
Wojtasior lubi ten post.
Wojtasior uważa post za pomocny.
 
      
#418 PostWysłany: 12 Mar 2017 21:14 

W paszporcie ważny jest środek, a nie okładka :D Jeżeli strony nie są zniszczone, to stan okładki nie ma żadnego znaczenia.
Góra
 PM off
Wojtasior lubi ten post.
Wojtasior uważa post za pomocny.
 
      
#419 PostWysłany: 12 Mar 2017 21:17 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6220
Loty: 474
Kilometry: 1 003 128
Nikt z agentow nie zwraca uwagi na okladke tylko na wize ;) Przypominam poraz 100 zlamany dowod osobisty w okolicy twarzy dyskwalifuje do podrozy do UK. Oni tego nie akceptuja w zadnym stopniu
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
Wojtasior lubi ten post.
Wojtasior uważa post za pomocny.
 
      
#420 PostWysłany: 12 Mar 2017 21:19 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22334
Mój jest bardziej opłakanym stanem (w ogóle nie widać godła polskiego do tego rozlany atrament, przez pracownika SG w Chorwaci) i przez te 6 lat wykorzystałem go ponad 100 razy i nie było problemu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Wojtasior lubi ten post.
Wojtasior uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1020 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23, 24 ... 51  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group