Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 22 Kwi 2019 14:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 31
Loty: 75
Kilometry: 74 854
Przedstawiam trzecią część Niesztampowej Warszawy, w której przeczytacie o ciekawych atrakcjach w stolicy.
Image
Niesztampowa Warszawa miała już wcześniej 2 części. W ostatnim czasie miałem możliwość ponownie odwiedzić naszą stolicę i zobaczyć kilka ciekawych miejscówek.
#MORYSIN
Morysin to rezerwat leżący nieopodal Pałacu w Wilanowie. Znajdują się tam ruiny kilku budowli.
Image
Z ulicy Vogla widoczne są ruiny bramy neogotyckiej z połowy XIX wieku. W pobliskim rezerwacie znajdziemy ruiny pałacu klasycystycznego w kształcie rotundy z 1811 roku, domek dozorcy z połowy XIX wieku i starą drewnianą gajówkę również z tego okresu. Aby obejść wszystko należy poświęcić ponad godzinę, ale warto. I pomyśleć, że to wszystko tuż obok wilanowskiego pałacu.
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image

#STARA GAZOWNIA
Przy Kasprzaka na Woli w Warszawie znajdują się nietypowe okrągłe ceglane budynki.
[img][img]https://antekwpodrozy.pl/foto/2019/warszawa/028.jpg[/img][/img]
Pod koniec ubiegłego roku wybrałem się tam, aby je eksplorować. Niestety było to już niemożliwe. Teren jest ogrodzony, pilnowany i monitorowany. Najprawdopodobniej będą remontowane i powstaną w nich jakieś obiekty biznesowe. Wspomniane budynki to teren dawnej gazowni i stare zbiorniki na gaz. Miejsce robi wrażenie. O tym miejscu mówi się, że jest to warszawskie koloseum.
Image
Image

#FORT MOKOTÓW
Kolejne ciekawe miejsce to Fort Mokotów w okolicy Racławickiej i Wołoskiej.
Image
Obecnie na tym terenie znajdują się firmy, ale część budynków wciąż stoi nieużywana.
Image
Na teren fortu można bezproblemowo wejść.
Budowla powstała w latach osiemdziesiątych XIX wieku.
Image
Image
Image
Image

#ZABYTKOWY SŁUP OGŁOSZENIOWY
Na Placu Unii Lubelskiej znajduje się zabytkowy słup ogłoszeniowy, który powstał pod koniec XIX wieku. W 1988 roku runął na chodnik, a w roku 2002 przywrócono go do stanu używalności i wrócił on na swoje miejsce.
Image

#OSIEDLE JAZDÓW
Nieopodal Parku Ujazdowskiego w Warszawie mieści się osiedle 27 drewnianych domków fińskich.
Image
Powstało w 1945 roku i było przeznaczone jako tymczasowe lokum dla pracowników Biura Odbudowy Stolicy. W sumie przywieziono ich 400. Pochodziły z Finlandii jako reparacje wojenne wypłacone przez ten kraj na rzecz ZSRR.
Image
Image
Image
Image

#KOPIEC POWSTANIA WARSZAWSKIEGO
Kopiec Powstania Warszawskiego znajduje się niedaleko ulicy Bartyckiej i ma wysokość 121m npm.
Image
Został usypany z gruzów zniszczonej Warszawy. Obecnie na jego szczycie znajduje się monument Polski Walczącej. Na szczyt prowadzą schody, wzdłuż których mieści się mnóstwo mały drewnianych krzyży.
Image
Image
Image

#PARK SKARYSZEWSKI
Park Skaryszewski mieści się na warszawskiej Pradze.
Image
Na jego terenie znajduje się malownicze Jeziorko Kamionkowskie. W sierpniu 1944 roku do jeziora wpadł zestrzelony przez Niemców brytyjski Liberator. W 2015 roku wydobyto jego fragmenty.
Image
Image
Image
Image
Image
Image

#ULICA PROFESORSKA
Ulica Profesorska znajduje się nieopodal Osiedla Jazdów. Jest dosyć nietypowa, bo sporą jej część zajmują schody w związku z tym ruch samochodowy praktycznie na niej nie istnieje. Na uliczkę wchodzi się przez furtkę.
Image
Image

#APARTAMENTOWIEC PRZY KOZIEJ
W samym centrum stolicy przy Koziej stoi zakamuflowany nietypowy budynek. Miał nie przykuwać uwagi. W środku znajdują się apartamenty przeznaczone dla zasłużonych pracowników ministerstw oraz różnych instytucji z czasów PRL.
Image
Image

To tyle, jeśli chodzi o część trzecią. Warszawa wciąż mnie zaskakuje swoimi nietuzinkowymi miejscami i wciąż mam pomysły na to, aby powstała przynajmniej jeszcze jedna część. Jeśli macie jeszcze inne nietypowe miejsca to zapraszam do podzielenia się nimi w komentarzach.
_________________
Zapraszam na mój blog podróżniczy:
https://antekwpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
28 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN! Duży zbiór lotów z bagażem rejestrowanym do Azji z Budapesztu od 1875 PLN!
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
#2 PostWysłany: 24 Kwi 2019 08:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
Warto dodać, że obiekt ze zdjęć nr 2 i 3 był scenerią kilku klatek filmu "Sarnie żniwo", gdzie walkę toczyli Akrobatyczny Daniel i Betonowy Łukasz, a jeden z czarnych charakterów hodował rododendrony.
A poza tym, to we wszystkich częściach niesztampowej Warszawy znajdują zawsze też moje ulubione miejsca i dzięki za ich zaakcentowanie.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 24 Kwi 2019 08:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 31
Loty: 75
Kilometry: 74 854
Cieszę się, że trafiłem w gusta.
Ps. o filmie nie wiedziałem :)
_________________
Zapraszam na mój blog podróżniczy:
https://antekwpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 24 Kwi 2019 13:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lip 2012
Posty: 243
Loty: 127
Kilometry: 338 124
niebieski
Kolejna super część! Znowu dowiedziałem się czegoś ciekawego o Warszawie! dzięki :)
_________________
zapraszam na mój blog podróżniczy:
http://www.czterykranceswiata.com

moje relacje:
Najpiękniejszy trek na świecie (Himalaje) - Annapurna Base Camp
Nepal na bogato - tak pół żartem, pół żartem
Jamajka -Fałszywy Raj
Nikaragua - Okryłem nowy RAJ?!
Kostaryka -Pura Vida
Angkor Wat -Perła Kambodży
Góra
 Profil Relacje PM off
antekwpodrozy lubi ten post.
antekwpodrozy uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 24 Kwi 2019 18:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 31
Loty: 75
Kilometry: 74 854
No właśnie za każdym razem jak odwiedzam takie miejsca, to po prostu nie moge wyjść z podziwu :)
_________________
Zapraszam na mój blog podróżniczy:
https://antekwpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 25 Kwi 2019 20:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 31
Loty: 75
Kilometry: 74 854
Pomontowałem na szybko film do tej części. Jest w niej większość miejsc, które uwzględniłem :)7

_________________
Zapraszam na mój blog podróżniczy:
https://antekwpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 25 Kwi 2019 20:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
ad #ZABYTKOWY SŁUP OGŁOSZENIOWY
obok znajdują się zabytkowe Rogatki Mokotowskie, czyli granica Warszawy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
antekwpodrozy lubi ten post.
antekwpodrozy uważa post za pomocny.
 
      
#8 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:17 

Rejestracja: 03 Maj 2014
Posty: 537
Loty: 199
Kilometry: 289 509
Ostrzeżenia: 1
niebieski
Super relacja z Warszawy.
_________________
Flights: 106
Kilometers: 132896
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 15 Maj 2019 12:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2018
Posty: 31
Loty: 75
Kilometry: 74 854
Dzięki :)
_________________
Zapraszam na mój blog podróżniczy:
https://antekwpodrozy.pl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 20 Paź 2019 18:40 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 676
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Z ciekawości: co się stało z tym Liberatorem wydobytym z jeziora w Parku Skaryszewskim? Bo to przecież nie ten co jest w Muzeum Powst.W-wskiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 13 Paź 2020 20:29 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Mam nadzieje że autor @antekwpodrozy sie nie obrazi ale odkopuje temat i wrzucam kolejne miejsca warte odwiedzenia w ramach "Niesztampowej Warszawy" które nie zostały wymienione w żadnej z trzech relacji autora. Wszystkie z tych miejsc udało mi się odwiedzić na rowerze, może kogoś zainspiruje do jesiennej wycieczki :) Dla lepszej czytelności podzieliłem miejsca ze względu na dzielnice:

Mokotów:
- Pałac Szustra,
- Dwór Ksawerów,
- Cmentarz Żołnierzy Radzieckich,
- Folwark Sielce,
- pozostałość dawnego gospodarstwa rolnego przy Dolince Służewieckiej: ul. Tarniny 7,
- pozostałość wieś Potok: Chyba jedne z lepiej zachowanych wiejskich pozostałości, na Mokotowie ul. Potok, Jaśminowa i Bocheńska. Przy ul. Potok również pozostałość Dworku Pyzlów,
- Sadyba a zwłaszcza rejony skweru "Starszych Panów", w pobliżu m.in. drewniany dworek przy ul. Jodłowej 18 czy Dworek Ustronie,

Ursynów:
- Zespół dworski Wyczółki,
- Pałac Juliana Ursyna Niemcewicza (budynki SGGW) wraz ze znajdującymi się w pobliżu drewnianymi budynkami dawnej wsi Stary Służew,
- Pałac w Natolinie (niestety utrudniony dostęp),
- punkt widokowy Kopa Cwila,
- punkt widokowy przy ruinach Folwarku Moczydło,

Wola:
- budynki wybudowane dla rodzin kolejarzy przy Armatniej i ul. Prądzyńskiego,
- punkt widokowy Kopiec Moczydłowski,

Ochota:
- obszar Filtry - ulica Filtrowa, Langiewicza i boczne uliczki,
- punkt widokowy Górka Szczęśliwicka,

Targówek:
- Targówek Fabryczny i ulicę z przedwojenną zabudową: ul. Siarczana, Sterydńska i Żmudzka. Przy ul. Żmudzkiej chyba najładniejsza drewniana chata w Warszawie,
- Folwark Elsnerów i ul. Lniana, chyba najlepiej zachowane pozostałości folwarku w Warszawie,
- Rogatka terespolska - Budynek mieszkalny pracowników kolei,
- Zespół zabudowań Drogi Żelaznej Nadwiślańskiej przy ul. Oliwskiej,

Rembertów i Wesoła:
- budynki w okolicy Akademii Sztuki Wojennej,
- rezerwat przyrody "Bagno Jacka",

Białołęka:
- ul. Poetów - pozostałości dawnej wsi,
- ul. Wartka - pozostałości wsi Żerań, tutaj absolutnie czas się zatrzymał kilkadziesiąt lat temu,

Bemowo:
- Boernerowo i znajdujące się tam dacze,
- Osiedle Przyjaźń na Bemowie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 13 Paź 2020 21:30 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7786
złoty
@klapio Czy aby nie pomyliłeś autora ? Ten właściwy za poszerzenie tematu pewnie się nie obrazi, ale za przypisanie autorstwa komuś innemu już może ;)
klapio napisał(a):
Mam nadzieje że autor @piekara114 się nie obrazi
.


Ostatnio edytowany przez miriam, 13 Paź 2020 21:36, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 13 Paź 2020 21:34 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2596
Loty: 240
Kilometry: 293 130
Racja, poprawione :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 13 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group