Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 16 Sty 2018 21:00 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 5
-- 16 Sty 2018 19:56 --

Tydzień temu skończyłam 60 lat a moja niepełnosprawna córka 16 maja kończy lat 20. Szukam kwotowo dostępnej a jednocześnie atrakcyjnej podrôzy jako niespodzianki urodzinowej. Lot, noclegi (raczej apartamenty z kuchnią) - co polecacie?
Sporo wyjeżdżamy, kiedyś z niewiele od Małgosi starszymi córkami.
Barierą nie jest ani wiek ani niepełnosprawność.
Ciężką do pokonania jest bariera finansowa. Gdyby więc ktoś trafił ns super ofertę w okolicach 16 maja - będę naprawdę zobowiązana.
Ps
Od lat jeżdżę rodzinnie, a od też już chyba 10 lat „ciągnę ogonek” chętnych znajomych. Z jednej strony męczące z powodu odpowiedzialności za grupę ale z drugiej - duża satysfakcja.

Ok, wracając do tematu: jeśli ktoś podrzuci mi ofertę tanich lotów na okolice 16 maja (tak, by pobyt w ciekawym miejscu był do tygodnia góra - KASA!!!!) będę bardzo wdzięczna. Czy tu czy na malgoniajablonska gmail.com - bardzo proszę. Chcę swojej najmłodszej a niepełnosprawnej (chodząca ?) córce urządzić podróżnicze 20 urodziny

-- 16 Sty 2018 20:00 --

Piszę na komórce i nie umiem znaleźć opcji edycji.
Fundusze mocno cienkie: Ona rencistka (renta socjalna) ja emerytka ( wcześniejsza, więc też niewielka emerytura) ale czy to powôd by rezygnować z czegoś, co daje na radość?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 16 Sty 2018 23:51, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Albanii: 4* hotel z all inclusive za 1999 PLN. Wyloty z 2 miast
#2 PostWysłany: 16 Sty 2018 21:03 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
Jeśli kasa najważniejsza, to patrz głównie na Ukrainę, dużo możliwości lotów (Wizz)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 16 Sty 2018 21:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Na majowe łowy w opcjach Ryanair czy Wizzair (te opcje zwykle są najtańsze) jeszcze jest za wcześniej. Pewnie pod koniec lutego/marca coś zacznie się dziać. Nikt na teraz nic nie podrzuci. Trzeba obserwować forum i stronę główną.
Podejrzewam, że tu sprawdziłby się szeroko pojete kierunki południowe, wszystko od hiszpańskich plaż po Ateny.
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
trigosia uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 16 Sty 2018 21:11 

@trigo, określ budżet na cały wyjazd, to łatwiej będzie coś zasugerować.
Góra
 PM off  
      
#5 PostWysłany: 16 Sty 2018 21:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Gru 2012
Posty: 1986
Loty: 123
Kilometry: 110 954
niebieski
Rok temu dokładnie w tych datach były dobre kody na wizztours, ładnie wchodziły Cypr, Malta itp. (ca 500-600/os/tydzień).
Niemniej jednak podaj pułap cenowy bo @becek w natarciu ;)
_________________
vivere militare est
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 16 Sty 2018 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
popatrz na Santander w Wizie, tanie loty i na miejscu tanio a całkiem fajnie i sporo do zobaczenia
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
trigosia uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 16 Sty 2018 21:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
A z jakiego miasta loty? Albo z której części Polski?
Jeśli mowa o połowie maja, to warto już spokojnie śledzić ceny, ale największa szansa na dobre okazje będzie w lutym lub marcu.

A jeśli chodzi o kierunki, to skoro ma to być jubileuszowy prezent, to żeby było dość oryginalnie, a jednocześnie nie najdrożej, to proponowałbym Włochy, Grecję, Cypr. Są to miejsca, do których można znaleźć tanie bilety, a ceny na miejscu nie są najwyższe, tak jak byłoby to w przypadku wycieczki do równie atrakcyjnych Wielkiej Brytanii czy Szwecji. Ukraina choć tania, nie byłaby chyba aż tak interesująca.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Sty 2018 21:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2012
Posty: 2941
Loty: 348
Kilometry: 658 488
niebieski
Co prawda miesiąc wcześniej, ale warto zerknąć: https://www.fly4free.pl/bulgaria-tanie-loty-77pln/
_________________
Azory => Egzotyka tuż za rogiem, czyli azorski "double decker" :)
Góra
 Profil Relacje PM off
trigosia uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 16 Sty 2018 23:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
@trigo to nieważne ile skonczylas lat, czy inne detale, tylko przedzial cenowy i stan niesprawnosci corki.
Jesli wymagana bedzie opieka na takiej wycieczce i tez bedziesz musiala poleciec, to koszty nalezy liczyc podwojnie. ;)
Ewentualnie potrzebna bedzie opieka na lotnisku i hotel dostosowany do potrzeb osoby niepelnosprawnej, chyba ze nie potrzebuje zadnej opieki i jest w stanie sama sobie poradzic.
Czy corka ma doswiadczenia podroznicze i np. potrafi sama dojechac z lotniska do hotelu komunikacja publiczna?
Wydaje mi sie, ze te aspekty sa wazniejsze niz sama kasa.
Pozdr.
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW


Ostatnio edytowany przez Abcn 07 Lut 2018 15:13, edytowano w sumie 3 razy
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 17 Sty 2018 02:35 

Rejestracja: 01 Kwi 2012
Posty: 3528
srebrny
jesli ma byc kuchnia, to najlatwiej mieszkania z airbnb.

pytanie czy miasto czy morze/gory, ale najlatwiej pewnie wieksze miasta, Rzym, Ateny, Barcelona - latwe dojazdy z lotnisk, duzy wybor noclegow i lotow, przez to relatywnie nizsze ceny przed sezonem, a atrakcje i efekt 'wow' gwarantowany.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 18 Sty 2018 05:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
budżet z bólem wielkim do tysiąca - te 500-600 PLN na osobę za tydzień może być (trochę w 2017 jeździłyśmy, teraz wyjeżdżamy na ferie do Portugalii - w związku z tym nie zaglądałam na f4f)
Raczej z łatwym dojazdem środkami komunikacji publicznej (nie mam prawka).

Córka ma zespół Downa (nota bene gra epizod w serialu TVP1 "Blondynka", jeździ na koniu, chodzi po górach, ekstra czuje się w wodzie, jest samodzielna, zaradna, ale samej Jej jednak nie puszczę - ufna za bardzo i w związku z tym bezbronna) Razem podróżujemy - o ile to można nazwać podróżami - od Jej niemowlęctwa. Dobrze się aklimatyzuje, uwielbia zmianę otoczenia, poznawanie nowych miejsc i ludzi. Więc tu nie jest problem. Niestety - w naszym przypadku - kasa jest najważniejsza.

Ukraina - kiedyś byłyśmy we Lwowie, jak tam jest teraz - w miarę bezpiecznie? ... jednak tanio to nie wszystko :)
Loty - najchętniej z Warszawy (mieszkamy w Białymstoku, więc Warszawa najbliżej i najleszy dojazd). Ale do Malagi we wrześniu latałyśmy z Wrocławia, więc jakos poradzimy sobie, jeśli cena lotu rzeczywiście "smaczna".

Nie mam pojęcia, gdzie szukać tych kodów. Może właśnie to by nam ułatwiło poradzenie sobie z kosztami.
No i rzeczywiście, szukałam teraz połączeń na maj i załamałam się - ceny ani drgną.

Może faktycznie poczekać do końca lutego, marca?
Akurat wrócimy na początku lutego z Portugalii do tego swojego mroźnego Białegostoku - będzie więcej luzu by się za moim prezentem dla córki rozejrzeć.

Gdyby jednak coś komuś w oko wpadło (no i te kody - nic o nich nie wiem, gdzie ich szukać) - będę bardzo wdzięczna.

pozdrawiam i dziękuję za oddźwięk :)

ps
marzenia o transsyberyjskiej kolei, Kazachstanie, Gruzji itp odkładam na lepsze czasy, może się troszkę odkujemy (na razie słabe widoki)

Grecja, Cypr, Bułgaria - nie byłyśmy. Trzeba będzie sprawdzić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 18 Sty 2018 08:49 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2011
Posty: 8990
odległość między Lwowem, a wschodnią granicą Ukrainy (okolice Donbasu) to mniej więcej 1500 km, czyli tyle, ile z Białegostoku do Paryża ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Sty 2018 09:37 

Rejestracja: 09 Sie 2015
Posty: 247
Lwów bezpieczny, tak samo Kijów. Kijów robiliśmy w zeszłym roku w czerwcu bilety po około 140 w dwie strony za to na miejscu bardzo tanio noclegi w dobrym standardzie, również wyżywienie i wstępy. O tej porze również przyjemnie się zwiedza i jest co. Ewentualnie Włochy i Bergamo loty tanie na miejscu wszystko do ogarnięcia komunikacją i włoski klimat. Polecam również Maltę, ogólnie bliżej tego terminu będą się pojawiać okazje, tylko obserwować F4F :) Najgorzej miesiące wakacyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off
trigosia uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 21 Sty 2018 00:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
pablo1603 napisał(a):
Lwów bezpieczny, tak samo Kijów. Kijów robiliśmy w zeszłym roku w czerwcu bilety po około 140 w dwie strony za to na miejscu bardzo tanio noclegi w dobrym standardzie, również wyżywienie i wstępy.

No i to kuszące. Bardziej się właśnie nad bezpieczeństwem zastanawiałam. (Choć Paryż bym mimo przekazów medialnych, a może właśnie z ich powodu bym chciała zobaczyć, ale córki narażać nie będę :) )

We Włoszech byłyśmy dwa dni w Rimini, tydzień w Rzymie - jakieś trzy lata temu, a w listopadzie w tym roku w Bolonii. Szczególnie w Bolonii tanio nie było, ale upolowaliśmy ładny apartament i nie-przewidziane atrakcje - zamieć śnieżną. No, to było coś. Palmy w śniegu, zatkane ulice, niewidoczne pod wodą dziury w chodniku (do jednej wpadłam po kolana)

Jeśli Lwów lub Kijów jest bezpieczny (Lwów zwiedzałyśmy coś dziesięć lat temu i też fajnie byłoby porównać, ale wtedy było super bezpiecznie, choć zachowanie kierowców szokowało, oj i to bardzo).

Będę polować na okazje, problem tylko, że czasem własnie czasu brakuje, by zajrzeć choćby na powiadomienia z f4f, bo okazje bywają tu naprawdę jadalne.

ps
przy okazji - jest jakiś sposób na Genewę? Chyba tanich lotów nie ma. Musimy z córką pojechać służbowo (do Biura ONZ ) na 21 marca, czasu coraz mniej. Służbowo, ale koszt nasz :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 21 Sty 2018 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Sty 2016
Posty: 297
Loty: 165
Kilometry: 286 930
niebieski
Genewa LOTem z Warszawy ok 500zł (warto celować w środy: https://www.fly4free.pl/forum/szalona-sroda-lot-temat-zbiorczy,232,92368?start=160, bo zwykle kilka złotych taniej). Z Krakowa lata easyJet (200-300zl), ale co dwa dni i do tego w środę, więc w takim układzie trzeba by zaplanować tam prawie tydzień pobytu.
_________________
Lądy i morza przemierzam, kulę ziemską z otwartym czołem. Polski mam paszport na sercu. Skąd, pytam, skąd go wziąłem? A wziąłem go z dumy i trudu, ze znoju codziennej pracy, ze stali, z żelaza, z węgla. A węgiel to koks, to antracyt.
Góra
 Profil Relacje PM off
trigo uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 06 Lut 2018 20:16 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 5
Dziękuję za wszystkie porady. Będę czatować na loty w jak najbardziej przystępnej cenie.
Co do Genewy - trudny orzech do zgryzienia, może faktycznie cos upoluję w miarę tanio.

Co do kodów- nie wiem gdzie ich szukać.

W sobotę wróciliśmy z ferii zimowych z Portugalii (Portimao, Luzbona, Fatima) więc i z lżejszym stanem kont.

I - zgodnie z poradami - zaglądam na f4f i szukam okazji na urodziny córki.
Pozdrawiam i dziękuję za podpowiedzi ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
#17 PostWysłany: 06 Lut 2018 20:58 

Rejestracja: 12 Sty 2014
Posty: 221
niebieski
Genewa przy swoich kosztach pobytu na miejscu, raczej słabo nadaje się wg mnie na budżetową podróż.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 07 Lut 2018 12:31 

Rejestracja: 19 Paź 2014
Posty: 5
-- 07 Lut 2018 11:28 --

jarp napisał(a):
Genewa przy swoich kosztach pobytu na miejscu, raczej słabo nadaje się wg mnie na budżetową podróż.

To jest podróż na konferencję w Biurze ONZ. Noclegi mamy.
Pozostaje wyżywienie, wiem, ze drogo, ale do C4 we Francji niedaleko.
Podstawowy nasz koszt to loty. Dla mnie duży problem, bo planuję tę niespodziankę na 20 urodziny najmłodszej córki.

W Genewie moja Małgosia reprezentuje polskie środowisko osób z zespołem Downa.
Ona ma rentę socjalną, ja swoją nie za wystrzałową emeryturę.
Ponieważ jedziemy Małgosia plus ja i osoba z Zarządu Stowarzyszenia - które nota cenę nie ma swoich środków, jako przedstawiciele osób z zD w Polsce, będziemy szukać dofinansowania do lotów, ale, że z tym jest coraz trudniej (program „Za życiem” o ironio zapomina, ze osoby po osiemnastce nagle nie odzyskują sprawności a też mają prawo do ... obrony swoich praw, a w tym celu jest ta konferencja w Biurze ONZ w Genewie), dlatego gorączkowo szukam tanich lotów.

Ps
Nie jest moim celem szukanie litości ani tym bardziej hejtu. Nie chcę zbędnych dyskusji na tematy nie związane z podróżami.

Szukam jedynie informacji nt okazji lotniczych.

Co do jedzenia, chyba na terenie ONZ jest możliwość posiłków w znośnych cenach.
No i zakwaterowanie mamy przy Polskiej Misji, z dostępem do kuchni - dla nas to bardzo ważne ?

-- 07 Lut 2018 11:31 --

Oczywiście wyjazd tzw służbowy (bez dofinansowania ?) ale znajdziemy -czemuż by nie - czas na połazikowaniepo Genewie. Co polecacie do koniecznego zobaczenia?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#19 PostWysłany: 07 Lut 2018 13:20 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
W dniach 19-22 marca masz Genewę z Modlina za 326 zł. Wprawdzie z przesiadkami, ale do wytrzymania - można je traktować jako swoistą atrakcję.
Załącznik:
GVA.jpg
GVA.jpg [ 105.07 KiB | Obejrzany 1258 razy ]

W Genewie za to, moim subiektywnym zdaniem, największą atrakcją jest wycieczka wybrzeżem jeziora, fontanna i czekoladki.
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 07 Lut 2018 22:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Sie 2016
Posty: 63
Japonka76 napisał(a):
Załącznik:
GVA.jpg


Jaki link do tej wyszukiwarki lotów?

Przesiadki to nie problem, pasowałoby nawet lecieć 18 marca, dłuższa przesiadka tak, by rano (przed południem) być w Genewie.
Ale sprawdzam różne przeglądarki i nijak nie mogę znaleźć tej właśnie

Te czekoladki ... mmmm


Ostatnio edytowany przez trigosia, 07 Lut 2018 22:20, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group