Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Lut 2020 12:33 

Zbanowany
złoty
Nie trzeba bardzo poszukiwać. Na Sycylii tysiące nieruchomości z banerami " na sprzedaż" . Dosłownie na każdej ulicy, po kilka. Głównie opuszczone ruiny. Ale patrząc jak ta wyspa wygląda ekonomicznie i ,że tak powiem " wizualnie" :) ( tony śmieci wszędzie itp) to nic dziwnego , że kto może , ucieka gdzie pieprz rośnie.
 Relacje PM off
michcioj lubi ten post.
michcioj uważa post za pomocny.

#42 PostWysłany: 02 Lut 2020 14:52 
Awatar użytkownika

Loty: 66
Kilometry: 132 538
złoty
Piszę całkowicie poważnie.

Sycylia może niekoniecznie. Ale, środek, południe IT jak najbardziej.
Warunki lokalizacji - dojazd do lotniska do 2-2,5 godzin, nad morze do godziny. Miejsca parkingowe na minimum 2 samochody, nie muszą być pod domem, ale tak do 15 min spacerkiem.

Szacunek kosztów:
Dom - 3 sypialnie aranżowane na 3/4 osoby każda, wspólna kuchnia, dobrze by było 2 łazienki.
Pobyt liczymy na miesiące. Daje to w roku: 3 pokoje x 12 miesięcy 36 pokojo/miesięcy.
Liczmy, że każdy z udziałowców ma do dyspozycji 3 miesiące w roku - czyli daje to nam 36/3 =12 czyli daje nam to 12 osób każda na 3 miesiące; albo 8 osób każda na ok 4,5 miesiąca; lub 6 osób, każda na 6 miesięcy.
Weźmy wariant środkowy - 8 udziałowców, każdy ma prawo na 4,5 miesiąca w roku na jedną sypialnie do swobodnej dyspozycji.

Teraz koszty - licząc, że dom ma dach i podłogi, oraz że ma ok 120 m2 to myślę, że 40.000 euro wystarczy. Nie robimy fajerwerków, tylko funkcjonalnie. Daje nam to 40.000 euro/8 = 5.000 Euro na osobę.

Pytanie, czy za 22.000 PLN jest sens posiadać prawo do zamieszkania na południu Włoch przez 4 miesiące w roku, do końca życia???

Terminy - jako stary i gruby wolę chłodniej, czyli np listopad, grudzień i marzec kwiecień. Lato mnie nie dotyczy.

Co Wy na to?
Pytam serio!!!

EDYCJA - sporo ofert jest tu:
https://www.google.com/maps/place/83044 ... 15.3758878

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.

Ostatnio edytowany przez eskie 02 Lut 2020 15:01, edytowano w sumie 3 razy
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#43 PostWysłany: 02 Lut 2020 14:54 

platynowy
Jeśli pytasz serio, to odpowiem: idiotyzm.

#44 PostWysłany: 02 Lut 2020 14:55 

platynowy
Takie cos to jedyne rozsadne rozwiązanie. Kupowanie domu/apartamentu tylko na kilka tygodni w roku mija sie z celem.

Dla mnie kluczowy jest czas dojazdu z lotniska i tanie polaczenia z Pl
Szukałem w okolicach Bari.
Dobrze by bylo tez tam auto postawic.
 Relacje PM off
eskie lubi ten post.

#45 PostWysłany: 02 Lut 2020 15:18 

platynowy
W przeciwieństwie do wyczerpującdj opinii @boots takie coś jest bardzo popularne, ale wśród znajomych i przyjaciół.

Nie wiem czy wypaliło by to wsrod nieznajomych z forum internetowego.
 Relacje PM off  

#46 PostWysłany: 02 Lut 2020 15:21 

srebrny
Ja się nie zrzucę, ale pomogę założyć ogródek, z którego czerpać będzie można warzywa, zioła i temu podobne. W zamian oczekuje darmowego noclegu na dwa tygodnie w roku.
 Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.

#47 PostWysłany: 02 Lut 2020 15:41 
Awatar użytkownika

złoty
Wolę z nieznajomymi, bo znajomi zawsze na coś liczą, a tak jest jasne.
np. @brzemia w tym roku Ty masz miesiące 1-6 ja 7-12 za rok na odwrót, lub w innych konfiguracjach.
a znajomy - no wiesz eskie, zamień się, pamiętasz jak trzy lata temu pomogłem ci pogrzebać trupa!
Więc jest presja na odwdzięczenie się.

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
 Relacje PM off
Grzes830324 lubi ten post.

#48 PostWysłany: 07 Lut 2021 12:48 

Zbanowany
Nowa promocja na zakup domu za 1 euro. Była Sycylia, tym razem w Apulii.

https://stooq.pl/n/?f=1403248
 Relacje PM off
1955845624 lubi ten post.

#49 PostWysłany: 07 Lut 2021 17:46 

złoty
Chwyt marketingowy, zresztą udany. Warunki związane z zakupem, konieczność wybulenia sporej kwoty na remont, jak również z reguły położenie tych nieruchomości są takie, że to żadna okazja.
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#50 PostWysłany: 07 Lut 2021 17:47 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

No ale media mają piękną okazję na clickbaity, bo dom za 1 euro, we Włoszech
 Relacje PM off
orzola lubi ten post.

#51 PostWysłany: 07 Lut 2021 17:50 
Awatar użytkownika

Loty: 73
Kilometry: 105 796
niedawno mignęło mi video na ten temat:

Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#52 PostWysłany: 07 Lut 2021 18:31 

platynowy
30000 ruin. Plus podatki. A cena 1€ to była wywoławcza. Spora część tych ruin poszła za wyższą kwotę. Ale i tak pomysł fajny.
 Relacje PM off  

#53 PostWysłany: 19 Lut 2021 15:19 

Ostrzeżenia: 1
srebrny
W pięknej Hiszpanii gdzie obserwuję bardzo chciwie nieruchomości dodatkowy koszt to ok 12-13.5% ale fakt , nieruchomości dużo tańsze niż w Polonii. Obserwuję mieszkania i apartamenty w okolicach Alicante , Torrevieja czy tez innego Benidormu. Ceny 4000-4500pln! za m2 nie są rzadkością i to nie zaniedbane mieszkanka :P Bardzo poważnie rozmyślam nad ...emigracją emerytalną :mrgreen:
 Relacje PM off
pietia lubi ten post.

#54 PostWysłany: 19 Lut 2021 15:28 

Zbanowany
W tych cenach które podajesz są w okolicach Alicante kompletnie beznadziejne mieszkania do sprzedaży. Np do totalnego remontu, na parterze z oknami na ulice[ takie właśnie zachwalał polski agent w Torrevieja. Bo miało mleczne szyby do połowy okna :D i ludzie z ulicy nie patrzą bezpośrednio co jesz na śniadanie. Albo jak to w Hiszpanii. Ciasna zabudowa. Balkon w balkon. Nie ekscytuj się tak tą Hiszpanią. Przyjrzyj się dokładnie jakie koszty utrzymania itp.

A podatku w Polsce bardzo łatwo uniknąć. Wystarczy zadeklarować, że w ciągu 3 lat przeznaczymy kasę na inną nieruchomość. I tak można w kółko.
 Relacje PM off  

#55 PostWysłany: 19 Lut 2021 15:36 

srebrny
@stolarz...żeby tak trochę wyprowadzić Cie z błędu to analizuję nieruchomości w tych miejscach od kilku lat. Dodatkowo odwiedzałem i zamieszkiwałem oczywiście turystycznie także w tych miejscach wiec mam swoje ,,małe" doświadczenia. Jak to w nieruchomościach możesz trafic zarówno na ruinę jak i na ,,perełki". Opisałem perełki bo na ruinę nie przejawiam chęci ale przyznaję także tam wystepują :mrgreen: Przy każdej nieruchomości sprawdzam koszta utrzymania , obsługi i wszystkiego co istotne. Lubię Hiszpanię...co zrobić :lol: i może dlatego o tym myslę
 Relacje PM off  

#56 PostWysłany: 19 Lut 2021 15:38 

Zbanowany
-- 19 Lut 2021 15:36 --

stolarz napisał(a):
W tych cenach które podajesz są w okolicach Alicante kompletnie beznadziejne mieszkania do sprzedaży. Np do totalnego remontu, na parterze z oknami na ulice[ takie właśnie zachwalał polski agent w Torrevieja. Bo miało mleczne szyby do połowy okna :D i ludzie z ulicy nie patrzą bezpośrednio co jesz na śniadanie. Albo jak to w Hiszpanii. Ciasna zabudowa. Balkon w balkon. Nie ekscytuj się tak tą Hiszpanią. Przyjrzyj się dokładnie jakie koszty utrzymania itp.

A podatku w Polsce bardzo łatwo uniknąć. Wystarczy zadeklarować, że w ciągu 3 lat przeznaczymy kasę na inną nieruchomość. I tak można w kółko.

Poza tym . Jak możesz się wypowiadać nt nieruchomości, skoro nie znasz nawet podstawowych zasad podatkowych itp Wymieniasz tu koszt wypisów :D , które kosztują raptem kilkadziesiąt złotych. Nic przy cenie nieruchomości.

-- 19 Lut 2021 15:38 --

HandSome napisał(a):
@stolarz...żeby tak trochę wyprowadzić Cie z błędu to analizuję nieruchomości w tych miejscach od kilku lat. Dodatkowo odwiedzałem i zamieszkiwałem oczywiście turystycznie także w tych miejscach wiec mam swoje ,,małe" doświadczenia. Jak to w nieruchomościach możesz trafic zarówno na ruinę jak i na ,,perełki". Opisałem perełki bo na ruinę nie przejawiam chęci ale przyznaję także tam wystepują :mrgreen: Przy każdej nieruchomości sprawdzam koszta utrzymania , obsługi i wszystkiego co istotne. Lubię Hiszpanię...co zrobić :lol: i może dlatego o tym myslę

Perełki [ np w pierwszej linii brzegowej] kosztują majątek. W niskich cenach są "trefne" nieruchomości. Taka jest po prostu prawda. I tyle.
 Relacje PM off  

#57 PostWysłany: 19 Lut 2021 15:55 

srebrny
-- 19 Lut 2021 16:43 --

@stolarz...tak na spokojnie jeszcze raz przeczytaj co napisałem. Koszta przy zakupie nieruchomości w Hiszpanii to ok 12-13,5% wartości nieruchomości . chcesz błysnąć mądrością ? :mrgreen:
Co do pierwszej linii brzegowej to...hmm nie każdego stać . Przyznaję
A tak tylko BTW...teraz dopiero się zalogowałes czy wyjawisz swój wcześniejszy nick? :mrgreen:
Wtedy mnie pouczaj :lol:

-- 19 Lut 2021 16:51 --

A tak jeszcze raz BTW...sporo znajomych którzy zajmują się sprzedażą nieruchomości uświadamiali mnie jak to wygląd potencjalnego kupca ma wpływ na ofertę która mu przedstawiają :mrgreen: .To , że polski sprzedawca przedstawił Ci akurat tak beznadziejną ofertę może jednak było czymś spowodowanym.....??? :mrgreen:

-- 19 Lut 2021 16:55 --

Jeszcze dalej się ...uśmiecham z twoje rady jak to można w kółeczko bawić się tym okresem 3-letnim. Czy Ty w życiu zakupiłeś lub sprzedałeś jakakolwiek nieruchomość w Polsce czy tylko... teoretyczny mędrzec? :mrgreen:
 Relacje PM off  

#58 PostWysłany: 01 Mar 2021 19:22 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 45 291
srebrny
W miejscowości Plan-de-la-Tour nieopodal Saint Tropez w regionie Prowansja-Alpy-Lazurowe Wybrzeże znajduje się na sprzedaż cała wieś. Gdyby ktoś miał 33 baniek to może będzie zainteresowany... ;)

https://www.rp.pl/Za-granica/302289999- ... y=preview&

#59 PostWysłany: 05 Maj 2021 07:57 
Awatar użytkownika

złoty
Artykuł o tym ile kasy umoczyłą i moczy dalej

Ostatnio edytowany przez puhacz, 05 Maj 2021 08:19, edytowano w sumie 1 raz
Poprawienie linka
 Relacje PM off  

[ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 6 gości