Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 18 Sty 2019 15:56 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Problem z takimi okazjami jest taki ze jednym dekretem rzadu mozna pozbyc sie wlasnosci. W ramach UE sprawa jest prostsza i sporo naszych rodakow ma apartamenty w Hiszpanii. Np Torrevieja ma spore polskie dzielnice.

Tapniete z telefonu
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN Przygoda w Wietnamie: Ho Chi Minh, Da Nang i Hanoi w jednej podróży z Warszawy za 3365 PLN
Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów Wakacyjne loty (z bagażem) do Uzbekistanu z Warszawy od 1731 PLN. Sporo terminów
#22 PostWysłany: 18 Sty 2019 15:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Dodatkowo jest problem z wizą. Trzeba byłoby wyjeżdżać raz na 30 dni i wracać przez granicę.

jest za to sposób na obejście tego pod warunkiem, że:
macie 50 lat+
emeryturkę 12tys zł/mc albo
środki pieniężne w wys. 3 000 000 THB (zamrożone na rok)

to można dostać wizę na 10 lat :D
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 18 Sty 2019 16:00 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Tajlandia zaczęła bardziej rygorystycznie patrzeć na obcokrajowców. New King...new rules. Raczej trzeba zaczać się obawiać :oops:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 18 Sty 2019 16:01 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
w Tajlandii jest problem z zakupem dla obcokrajowca (jak @wasil10 już pisał), trzeba kupować na spółkę z lokalnym prawnikiem itp. niepewne cyrki, ew. ożenić się dobrze ;)
Problem z Tajlandią jest taki, że jest to bardzo popularny kierunek już od lat, teraz podobno problemy z wizami na dłuższy pobyt. No i nie jest to EU, więc wszystkie + i - z tym związane.

Generalnie zabawa w nieruchy zagranicą tylko dla doświadczonych lub mieszkających (wynajmujących) na miejscu już przez jakiś czas, inaczej to bardzo ryzykowna sprawa. Jeżeli ktoś chce kupić na gotowo to albo wsadzą go na minę pośrednicy/prawnicy albo przepłaci wielokrotnie wartość kupowanej nieruchomości, niestety taka jest prawda.
Ale żeby nie pisać, że tylko zagranicą czekają na owieczki do strzyżenia to słyszałem przypadek Hiszpana, który w Warszawie w 2008 został obsłużony przez prawników, pośredników itd. na kilkanaście mieszkań na których można tylko zyskać. Oczywiście sprzedali mu najgorsze lokale w bardzo zawyżonych cenach, koleś był w plecy kilka milionów EUR, gdy wychodził z interesu po kilku latach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 18 Sty 2019 16:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Pamiętać trzeba że na emeryturze drastycznie rośnie zapotrzebowanie na usługi medyczne.
A to, na dobrym poziomie, kosztuje
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 18 Sty 2019 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Maj 2016
Posty: 1129
Loty: 208
Kilometry: 364 960
platynowy
Myślę, że jak ktoś ma wspomnianą emeryturę 12tys zł/mc, to nie obawia się o wygórowane koszty leczenia i wie na co się pisze.
_________________
Wasil10

Relacja Brunei, Singapur, Malezja
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 18 Sty 2019 16:09 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
opo napisał(a):
bo wsadzą go na minę pośrednicy/prawnicy albo przepłaci wielokrotnie wartość kupowanej nieruchomości, niestety taka jest prawda.
Ale żeby nie pisać, że tylko zagranicą czekają na owieczki do strzyżenia to słyszałem przypadek Hiszpana, który w Warszawie w 2008 został obsłużony przez prawników, pośredników itd. na kilkanaście mieszkań na których można tylko zyskać. Oczywiście sprzedali mu najgorsze lokale w bardzo zawyżonych cenach, koleś był w plecy kilka milionów EUR, gdy wychodził z interesu po kilku latach.

na wlasne zyczenie, koles nawet nie sie nie rozejrzal ile mieszkania sa warte na rynku, bo i po co.
slyszalem o przypadku jakies 10 lat temu kiedy miasto stoleczne Warszawa sprzedalo jakas beznadziejna stara zajezdnie tramwajowa
za 200 milionow Euro - 2 firmy jedna z Hiszpaniii druga z Irlandii sie nawzajem licytowali. ciekawe ile na tym stracili :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 18 Sty 2019 16:13 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1850
srebrny
Dla obcokrajowca nie znającego lokalnego rynku, przepisów itd. nie jest to takie proste jak się wydaje. Pomimo tego, że jesteśmy w EU zasady są zupełnie inne. Nie znając dokładnie miasta ciężko nawet oszacować czy dana dzielnica jest atrakcyjna czy np. pełna menelstwa (różnica może być przecież kilku ulic i inny świat).
Spróbuj kupić samochód w ES to zobaczysz jakie są schody, nie mówiąc zapewne o nieruchomości.
Dlatego też ktoś korzysta z porady pośrednika/prawnika itd., jednak w mojej ocenie najczęściej przepłaca się przez to wielokrotnie, dlatego napisałem, że zabawa w nieruchomości zagranicą tylko dla insiderów lub naprawdę doświadczonych, nie wspominając już o inwestycjach poza EU.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 18 Sty 2019 16:30 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
-- 18 Sty 2019 16:26 --

brzemia napisał(a):
Problem z takimi okazjami jest taki ze jednym dekretem rzadu mozna pozbyc sie wlasnosci. W ramach UE sprawa jest prostsza i sporo naszych rodakow ma apartamenty w Hiszpanii. Np Torrevieja ma spore polskie dzielnice.

Tapniete z telefonu

dokladnie. jeden dekret krola czy innego "wladcy" i np. podatek od nieruchomosci dla obcokrajowcow wynosi 10 % wartosci rocznie i
pozamiatane.

-- 18 Sty 2019 16:30 --

opo napisał(a):
Dla obcokrajowca nie znającego lokalnego rynku, przepisów itd. nie jest to takie proste jak się wydaje. Pomimo tego, że jesteśmy w EU zasady są zupełnie inne. Nie znając dokładnie miasta ciężko nawet oszacować czy dana dzielnica jest atrakcyjna czy np. pełna menelstwa (różnica może być przecież kilku ulic i inny świat).

dlatego sie robi poprostu research. do research-u nalezy np. przejscie sie ta dzielnica o 22giej wieczorem w piatek :)
tak naprzyklad robilem reasearch Gdanskiego Brzezna na poczatku roku 2015 ;-)
opo napisał(a):
Spróbuj kupić samochód w ES to zobaczysz jakie są schody, nie mówiąc zapewne o nieruchomości.

nie wiem. posredniczka na Fuerteventurze mowila co innego. ale luz, nie wiem jak jest bo sie nie zdecydowalem.
wszystko sie rozbijalo potem o zarzadzanie zdalne.
opo napisał(a):
Dlatego też ktoś korzysta z porady pośrednika/prawnika itd., jednak w mojej ocenie najczęściej przepłaca się przez to wielokrotnie, dlatego napisałem, że zabawa w nieruchomości zagranicą tylko dla insiderów lub naprawdę doświadczonych, nie wspominając już o inwestycjach poza EU.

moze az tak bez przesady w EU ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off
wasil10 lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 18 Sty 2019 16:51 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 18 Sty 2019 17:49 --

michcioj ...na pozór to prawdopodobnie te firmy licytujące zajezdnię są bardzo zadowolone. Myslisz , ze to przypadek? Najlepsza pralnia kasy jest na nieruchomościach na których dodatkowo odpiszesz sobie stratę :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Ale to tak tylko BTW :P

-- 18 Sty 2019 17:51 --

A jak będziesz w Portugalii to popytaj ,,tubylców od nieruchomości" co to takiego Golden Visa i dlaczego Chińczyki na potęgę licytują beznadziejne pustostany :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 18 Sty 2019 17:01 

Rejestracja: 20 Lut 2012
Posty: 5148
srebrny
o golden visa dla chinczykow w Portugalii slyszalem. cos podobnego widzialem funkcjonuje tez na Cyprze, ale tu pewnie
bardziej dzialaja Rosjanie.

co do zajednii tramwajowej to wygladalo to tak, ze miasto oskubalo zagranicznych naiwniakow na kupe kasy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 18 Sty 2019 17:47 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 18 Sty 2019 18:41 --

Chciałbym być nawet... wielkim naiwniakiem ale z...200 000 000 ojro :lol: :lol: :lol:

-- 18 Sty 2019 18:47 --

Kolega opowiadał mi anegdotę ale nie wiem na ile prawdziwa...kilku gości z kasa chciało kupic od miasta trochę terenu gdzie...nic nie stało . Dawali dobrą kasę. Działo się to w okolicach Lubin-Głogów. Krzywe drogi wysypane odpadami z pobliskich kopalni gdzie wydobywa się rudę miedzi(jak dobrze piszę) Miejscy się dziwili. Po WUJA komu taki teren i to za taka kasę? Nie sprzedali bo widzieli w tym ...podstęp. Po kilku latach wyszło. Ruda zawierała spore ilości srebra które można było łatwo oddzielić od materiału którym wybrukowano drogę. Ktoś zauważył business i chciał zrobić deal. A jak było z zajezdnią to już...ogarnięci zapewne wiedzą grzejąc teraz swoje kości na Teneryfie lub innej Portugalii :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 18 Sty 2019 18:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2018
Posty: 182
Loty: 114
Kilometry: 287 811
wasil10 napisał(a):
Dodatkowo jest problem z wizą. Trzeba byłoby wyjeżdżać raz na 30 dni i wracać przez granicę.

jest za to sposób na obejście tego pod warunkiem, że:
macie 50 lat+
emeryturkę 12tys zł/mc albo
środki pieniężne w wys. 3 000 000 THB (zamrożone na rok)

to można dostać wizę na 10 lat :D


Taka wiza nie jest dostępna dla Polaków: http://www.thaiembassy.ca/en/visiting-t ... -long-stay

Alternatywą jest wiza Thai Elite (500k - 2m THB, w zależności od terminu ważności): https://www.thailandelite.com/

Natomiast sytuacja polityczna, coraz większa niepewność, jeśli chodzi o status cudzoziemców, i (mega) bańka na lokalnym rynku nieruchomości raczej nie zachęcają do zakupów. Wynajem? Jak najbardziej.

Ciekawą opcją jest program MM2H (Malaysia My Second Home) u południowych sąsiadów. Są pewne warunki kapitałowe (--> http://mm2h.gov.my/) plus z tego, co widzę, buduje się tam na potęgę, ale kraj jest stabilniejszy niż TH, mniej turystyczny i pozytywniej nastawiony na cudzoziemców (w każdym razie tych z grubszym porftelem).

Moje podejście: inwestować w nieruchomości w UE i zarabiać na wynajmie, a w egzotycznych lokalizacjach wynajmować. Może to moje personalne skrzywienie, bo jestem urodzonym nomadą, ale jak się pomieszka trochę w tropikach, to emocje opadają i pojawia się ochota, żeby spróbować czegoś nowego - nawet jeśli jest to kraj za najbliższą granicą.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#34 PostWysłany: 02 Lut 2020 11:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 288
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
Czy ktoś szukał /kupił dom w Italii?


Ostatnio edytowany przez Gadekk 04 Lut 2020 14:53, edytowano w sumie 2 razy
Wypowiedź z błędami językowymi lub niezrozumiała – błędy ortograficzne/stylistyczne/interpunkcyjne.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 02 Lut 2020 11:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
ja
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 02 Lut 2020 11:27 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Szukal czy kupił ?

Jak z biurokracją? Ile jest oplat notarialnych i prowizyjnych?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 02 Lut 2020 11:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Szukał.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#38 PostWysłany: 02 Lut 2020 11:34 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Szukanie to moje ulubione hobby na zimowe wieczory ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#39 PostWysłany: 02 Lut 2020 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Lut 2014
Posty: 288
Loty: 118
Kilometry: 247 986
niebieski
A gdyby tak zrobić zrzutkę na forum i kupić coś na noclegi 4free? ? ? ?
Góra
 Profil Relacje PM off
eskie lubi ten post.
 
      
#40 PostWysłany: 02 Lut 2020 11:41 

Rejestracja: 20 Lis 2014
Posty: 3368
złoty
Powołamy fundację. I zakupimy w ramach fundacji kilka domow w roznych miejscach na swiecie. Kto sie pisze ? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
futro uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 59 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group