Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Lip 2016 13:08 

Rejestracja: 30 Sty 2011
Posty: 203
niebieski
Cześć,
mam 7 miesięczne dziecko, które ma problemy ze zdrowiem i niestety jedyna szansa w leczeniu w USA. Mogą nas wezwać z dnia na dzień praktycznie. Będzie trzeba wszystko rzucić i lecieć. Jestem na etapie załatwiania wizy dla siebie, żony i dziecka. Jest kilka ośrodków zdrowia gdzie nas mogą przydzielić zarówno na wschodnim jak i zachodnim wybrzeżu. Priorytetowo zależy mi na skróceniu lotu z PL do USA czy dojazdu do szpitala do minimum i jak największego komfortu dla dziecka. Odnośnie jedzenia czy bazy noclegowej to nie chcę wydać fortuny- musi być po prostu niedrogo, czysto i bezpiecznie, bez luksusów. Mam szybkie pytania, odpowiedzi na nie oszczędzą mi dużo czasu:

- jaką strona do noclegów jest najsensowniejsza? Jakie koszty hotelu/hostelu przy kilku tygodniach/miesiącach muszę brać pod uwagę? przy dłuższym pobycie warto rozważyć jakiś wynajem?
- jaką wypożyczalnię samochód wybrać? Rezerwować z PL czy na miejscu? Czy w samochodach są nawigacje i foteliki samochodowe jako opcja? Czy lepiej kupić w jakimś Walmarcie?
- gdzie się niedrogo i w miarę zdrowo żywić? (obiady/kolacje?)
- coś jeszcze możecie doradzić jeżeli nasz wyjazd nie jest turystyczny ani firmowy?
- jaki koszt biletów w 1 stronę dla 2 osób dorosłych i niemowlaka z PL do USA jest rozsądny? Najlepiej bez przesiadek?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi czy rady :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#2 PostWysłany: 30 Lip 2016 13:27 

Rejestracja: 18 Lut 2013
Posty: 154
garry2012 napisał(a):
Cześć,
mam 7 miesięczne dziecko, które ma problemy ze zdrowiem i niestety jedyna szansa w leczeniu w USA. Mogą nas wezwać z dnia na dzień praktycznie. Będzie trzeba wszystko rzucić i lecieć. Jestem na etapie załatwiania wizy dla siebie, żony i dziecka. Jest kilka ośrodków zdrowia gdzie nas mogą przydzielić zarówno na wschodnim jak i zachodnim wybrzeżu. Priorytetowo zależy mi na skróceniu lotu z PL do USA czy dojazdu do szpitala do minimum i jak największego komfortu dla dziecka. Odnośnie jedzenia czy bazy noclegowej to nie chcę wydać fortuny- musi być po prostu niedrogo, czysto i bezpiecznie, bez luksusów. Mam szybkie pytania, odpowiedzi na nie oszczędzą mi dużo czasu:

- jaką strona do noclegów jest najsensowniejsza? Jakie koszty hotelu/hostelu przy kilku tygodniach/miesiącach muszę brać pod uwagę? przy dłuższym pobycie warto rozważyć jakiś wynajem?
- jaką wypożyczalnię samochód wybrać? Rezerwować z PL czy na miejscu? Czy w samochodach są nawigacje i foteliki samochodowe jako opcja? Czy lepiej kupić w jakimś Walmarcie?
- gdzie się niedrogo i w miarę zdrowo żywić? (obiady/kolacje?)
- coś jeszcze możecie doradzić jeżeli nasz wyjazd nie jest turystyczny ani firmowy?
- jaki koszt biletów w 1 stronę dla 2 osób dorosłych i niemowlaka z PL do USA jest rozsądny? Najlepiej bez przesiadek?

Z góry dziękuję za wszelkie odpowiedzi czy rady :)


1. Noclegi w USA i ceny sa bardzo zalezne od miejsca. Np w NYC hotele zaczynaja sie od $150 za noc. W Chicago polowa tej ceny. Podobnie California. Generalnie im wieksza dziura tym taniej. Im wieksze miasto turystycznie to drozej. Noclegi najtaniej oczywiscie na airbnb ale jezeli to bedzie mniejsze miasto to ja bym szukal moteli typu Motel6.
Dluzszy wynajem jak wyzej to jest mocno uzaleznione od miejsca. W NYC wynajem studia czyli jedno pomieszczenie z kuchnia to koszt od $1500 za miesiac plus oplaty. W mniejszym miastach jest to polowa tej kwoty za znacznie lepsze warunki.
2. Samochod wypozyczsz najtaniej w wypozyczalni Enterprise. Ale uwaga NIGDY nie wypozyczamy przy lotnisku. Szukamy najblizsza lokacje Enterprise od lotniska ale nie przy lotnisku i nawet dojezdzamy tam taxi. Zapewniam, ze wypozyczenie bedzie dwa razy taniej w wypozyczalni local nic airport.
3. Jedzenie ...Najtaniej i najsmaczniej to ja np lubie chinskie take out. Ale rozumiem, ze i fast foody wchodza w rachube no to jest tego zatrzesienie. Generalnie budzet na 1 osobe dziennie na jedzenie to jest minimum $15-20. To bedzie junk food. Zakupy w supermerkecie tez nie beda tanie. USA to obecnie jeden z najdrozszyk krajow na swiecie dla Polaka i nie tylko.
4. Doradzic moge karte kredytowa z duzym limitem-;)
5. Bilety to zbyt ogolne pytanie i trudno udzielic odpowiedzi jak nieznana jest trasa i termin. Generalnie bilety do USA zaczynaja sie od okolo 1800zl poza high season do 3500zl na osobe jak jest to high season czyli wakacje lub swieta.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 07 Sie 2016 15:51 

Rejestracja: 08 Sie 2010
Posty: 55
Karta kredytowa tylko w wyjątkowych wypadkach. Polecam kartę walutową np. mbanku nam świetnie działała. Kupujesz usd poprzez kantor internetowy i przelewasz bezpośrednio na konto dolarowe- najtaniej. Przy karcie kredytowej jest drogo.
Noclegi popytaj w takim wypadku Polonię tam mieszkającą - wiem, że w przypadku dzieci lecących na operacje serca oni pomagali w załatwieniu taniego noclegu.
Nie wiem skąd jesteś my lecieliśmy mc temu KRK-AMS-LAX SFX_AMS_KRK za 2200 zł, ale zamawialiśmy w stycznbiu. Bez przesiadki to chyba tylko WAW-NYC.
Motele znajdziesz i za 60usd ze sniadaniem za pokój - zależy tylko gdzie?
Wypożyczenie samochodu tutaj przez neta tam jest drożej.
Dobre ceny wraz z wszelakimi ubezpieczeniami economycarrentals polecam - to pośrednik ma b. dobre ceny. Fotelik w Walmart - po podobno można oddać - zwrócą ci kasę.
Nawigacja z Polski - mapa na USA kosztuje 170 zł - kupowaliśmy polecam w dużych miastach. Nie opłąca się w wypożyczalni brać fotelika, i nawigacji.
Najtańsze loty ma Norwegian, my lecieliśmy KLM - mają polską siedzibę - zadzwoń może w takiej sytuacji mają jakieś specjalne ceny. Warto napisać i zapytać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 07 Sie 2016 16:16 

Rejestracja: 17 Sty 2016
Posty: 135
niebieski
porzeczka napisał(a):
Nawigacja z Polski - mapa na USA kosztuje 170 zł - kupowaliśmy polecam w dużych miastach. Nie opłąca się w wypożyczalni brać fotelika, i nawigacji.


Naprościej mapę offline na telefonie sobie ściągnąć i wtedy wszystko free. Po co przepłacać?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 07 Sie 2016 17:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Sie 2014
Posty: 466
srebrny
Albo SIM karte AT&T lub innego operatora za 10 dolarów + pakiet internetowy za dolara dziennie. Od razu można sprawdzać yelpy, noclegi i inne. Wygodne i tanie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 08 Sie 2016 08:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Maj 2012
Posty: 422
niebieski
1. Nie zapomnij wykupic ubezpieczenie dla siebie oraz zony i dziecka
2. Nie chce zebys sie poczul urazony, ale moze jesli to bardzo drogie leczenie to podaj numer konta kto bedzie chcial to sie dorzuci, ja sie chetnie dorzuce potraktuj to jako prezent dla malego na spozniony Dzien Dziecka.
3. Pamietaj o wyrobieniu paszportu dla dziecka
4. Niestety jesli chodzi o jedzenie to najtaniej wyjdzie kupowac i robic sobie samemu, ja bym sie zmusil do jedzenia jakis kanapek, zupek chinskich itp. Markety tam maja mnostwo promocji jak kupujesz cos w wiekszych ilosciach.
5. Jesli chodzi o nocleg to albo bym probowal znalezc jakas polonie i moze oni mogliby jakos pomoc, albo szuakjac na airbnb dogadac sie z wlascicielem ze chcesz pokoj na dluzej i jaka znizke Ci moze zaoferowac. Watpie zeby Ci ktos wynajal chate jak nie masz tam pracy ani numeru konta czy nawet Social Security Number.
6. Nawigacje i fotelik pewnie bedziesz musial placic za dzien wypozyczenia wiec jak masz byc dlugo to kupic lepiej dla siebie, mozesz tez przejrzec gumtree lub inna strone z uzywanymi sprzetami.
7. Moze masz tam kogos znajomego co bedzie chcial tam cos z Polski to mozesz kupic i tam sprzedac, zawsze to jakis dodatkowy grosz.

Jak cos to pisz i pomozemy i pamietaj ze dasz rade! Nie z takimi problemami sobie ludzie juz dawali rade! :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 08 Sie 2016 08:39 

Odnośnie noclegów -spróbuj poszukać przy...kościelnych instytucjach, jakieś ośrodki misyjne czy coś.
Góra
 PM off
fortuna lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 08 Sie 2016 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
porzeczka napisał(a):
Najtańsze loty ma Norwegian, my lecieliśmy KLM - mają polską siedzibę - zadzwoń może w takiej sytuacji mają jakieś specjalne ceny. Warto napisać i zapytać.

Tak samo możesz zrobić w przypadku LOTu- jeśli będziesz chciał lecieć bezpośerdnio do Nowego Jorku albo Chicago- skontaktuj się LOT, mogą Wam zaproponować taryfę specjalną.
Góra
 Profil Relacje PM off
radas86 uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 08 Sie 2016 10:43 
Moderator forum

Rejestracja: 08 Lis 2011
Posty: 988
Loty: 124
Kilometry: 370 562
Myślę, że warto również sprawdzić na http://couchsurfing.com i http://www.hospitalityclub.org

To jest nie do końca zgodne z ideą tych społeczności, ale należy pamiętać, że większość ludzi, którzy się tam udzielają, są to ludzie o otwartych sercach i umysłach. Być może uda Ci się tam znaleźć kogoś, kto nie tylko zapewni Ci nieodpłatnie mieszkanie na dłuższy czas ale również może dużo pomóc w innych, codziennych sprawach.
_________________
Moje relacje:
<USA - Roadtrip z namiotem na dachu>; <Seszele Luksusowo? Budżetowo? Panie, a nie można obu? Można!>,
<Islandia - lodowe góry i maskonury.>, <Ej, ale będzie widać góry? - Kirgistan Kazachstan>
<Wuchta problemów - Hong Kong, Filipiny>
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 08 Sie 2016 13:29 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 26 Wrz 2012
Posty: 1521
Loty: 619
Kilometry: 992 187
srebrny
@radas86
Jak będziesz wiedział, kiedy i dokąd lecicie napisz na forum, może ktoś będzie mógł pomóc konkretniej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 10 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group