Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 03 Sie 2021 07:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4825
Loty: 307
Kilometry: 514 401
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
Niedaleko pada jabłko od jabłoni .....
Mam niepełnoletnią Córkę która niebawem przyprawi mnie o utrate resztek włosow lub ich osiwienie :D
Chce zwiedzac Polske ale na wlasna ręke, trudno powiedziec NIE skoro ja bylem identyczny i nasluchala sie od dziadkow
jak jej tata przyprawial ich o zawał serca w jej wieku itd

Powiedzcie jak wyglada sprawa rezerwacji noclegu dla osoby/osob ktora zadna nie jest pelnoletnia.
Wiem, ze prawo nie zabrania noclegu w hotelu np 17latkowi, ale np wyszukujac na booking nocleg
nie mozna wybrac wyszukiwania bez ujecia chocby jednej osoby doroslej.

Wszystko chce Corka robic samodzielnie, a ja zwyczajnie sie obawiam by sie nie odbila od drzwi :(

Kazdorazowo trzeba dzwonic i sie upewniac, czy bookingowa rezerwacja z osoba dorosla przejdzie mimo, ze przyjada same/sama małolata ?
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 03 Sie 2021 11:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Przepisy prawa nie zabraniają osobie małoletniej wynajęcia pokoju hotelowego na krótki termin, jednakże decydujące są zapisy regulaminowe konkretnego obiektu - najczęściej pozwala się na pobyt jedynie w towarzystwie osoby dorosłej.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 03 Sie 2021 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Nie da rady z hotelami z Bookingu. Jedynie niektóre kampingi, hostele i schroniska młodzieżowe przyjmą nieletniego, a i to powyżej lat 16-tu.
PS. Zawsze może pojechać z pełnoletnim kolegą, ale podejrzewam, że wtedy to nie tylko osiwienie, ale prawie zawał;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
correos uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 03 Sie 2021 13:05 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
Myślę, że żaden apartament z booking/airbnb czy kwatera prywatna z OLX nie będzie robiła żadnego problemu.
Faktycznie jedynie sieciówki mogą mieć wewnętrzne regulacje z tym związane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 03 Sie 2021 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
@opo A kontaktowałeś się z jakimś? Czy tylko tak ci się wydaje? Jak na razie każdy apartament z Booking.com robił problem. Nie chcą sobie robić kłopotów z nieletnimi. Mieliby ich pilnować? Przecież 16-latkowi nie wolno się włóczyć po nocy samopas.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 03 Sie 2021 14:08 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie wolno, bo...?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 03 Sie 2021 15:25 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
@elwirka zadaniem właściciela apartamentu nie jest pilnowanie obcych dzieci, pomyliło Ci się z kolonią/obozem młodzieżowym.
Co nie zmienia faktu, że zgodnie z prawem te czyjeś dzieci mogą wynająć pokój w hotelu.
Zadzwoń do pierwszej lepszej kwatery nad morzem z OLX, nikt nie robi z tym problemów, o ile nie chcesz zrobić imprezy na tejże kwaterze, wtedy zaczyna się problem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 03 Sie 2021 15:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 31 Maj 2018
Posty: 1735
platynowy
W teorii nawet i 5 latkowie dzieci w wieku 8 dni :o moga podrózowac sami po Europie z pisemna zgoda rodzica, wszystko zalezy od kraju, lini lotniczej, przewoznika, hotelu itd.
Chociaz "sami" oznacza ze bez opiekuna prawnego ale pod pewnym typem eskorty jak np. w LOT:
https://www.lot.com/pl/pl/podroz-dziecka-bez-opiekuna

Jakby moje dziecko mialo 15-18 lat i chcialo podrozówac samo to pewnie bym puscil majac plan gdzie jedzie, czym, gdzie nocuje i z kim i przy bookowaniu - bo pewnie ty placisz posprawdzal czy mozna itd.
Hostele napewno sa otwarte dla mlodszych. A co do sieciówek to tu nawet dorosli moga miec problemy z check-inem (tj. zamawiam koledze Hiltona za moje punkty itp.)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 03 Sie 2021 16:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Na Krecie ( a podobno jest luzacka) w jednym hotelu tylko dlatego że stałem obok, 16-latki mogły same mieszkać w hotelu, my mieszkaliśmy w innym hotelu obok. Myślę,że tak ochoczo małoletni nie zostanie sam przyjęty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 03 Sie 2021 19:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
opo napisał(a):
Zadzwoń do pierwszej lepszej kwatery nad morzem z OLX, nikt nie robi z tym problemów, o ile nie chcesz zrobić imprezy na tejże kwaterze, wtedy zaczyna się problem.


Ja mam inne doświadczenia. Dawaj konkret. Namiar na kwaterę i w jakim wieku potomstwo bez dozoru tam umiejscowiłeś. Też mi się wydawało, że skoro ja rezerwuję nocleg gwarantując swoją kartą kredytową zakwaterowanie, to nie będzie problemu.

@boots
Źle się wyraziłam. 16-latkowi teoretycznie wolno dużo.
Ale tu jest problem dla rodzica. Małolaty włócząc się po nocy w rówieśniczej grupie i na przykład spożywając przy tym alkohol, bo spuszczonym ze smyczy szczeniakom niejednokrotnie odbija, narażają się na skontrolowanie przez patrol policji. I kto potem odbierze purchlaki z izby dziecka na drugim końcu Polski? Właściciel apartamentu?!;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 03 Sie 2021 20:10 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Odbierze opiekun prawny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#12 PostWysłany: 03 Sie 2021 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Czyli (zazwyczaj) rodzic.
Lepiej nigdzie nie puszczać.
Mniej problemów;-)

Ale żeby nie było. Jakiś czas temu próbowałam znaleźć wakcyjne lokum w Polsce dla 4 miłych i ułożonych 16-latków, którzy zapragnęli posmakować dorosłości. Nie udało się. Ale może to tylko moje złe doświadczenia. Dlatego pytam. Może ktoś miał lepsze;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 04 Sie 2021 08:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1049
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Można odwrócić pytanie - na forum jest parę osób wynajmujących na boo... czy airn... - czy tak bezproblemowo wynajmują niepełnoletnim. kiedyś były schroniska młodzieżowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 04 Sie 2021 13:15 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3225
srebrny
elwirka napisał(a):
Ale żeby nie było. Jakiś czas temu próbowałam znaleźć wakcyjne lokum w Polsce dla 4 miłych i ułożonych 16-latków, którzy zapragnęli posmakować dorosłości.



Ci mili i ułożeni przy spuszczeniu ze smyczy i smakowaniu dorosłości bywają nieprzewidywalni. Tak że odbiór z komisariatu jest całkiem realnym scenariuszem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 04 Sie 2021 13:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Lut 2014
Posty: 2878
Loty: 408
Kilometry: 765 204
srebrny
Tak, wiem. Zwłaszcza ci z renomowanych liceów.
Niejaki Mata o tym śpiewał w Patointeligencji;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 04 Sie 2021 13:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Wyrabia legitywację PTSM mailowo i może spokojnie, i tanio, spać po schroniskach młodzieżowych.
http://ptsm.org.pl/ptsm/informator/

Może też wyrobić legitymację międzynarodową PTSM. Jakbym miał puścić córkę gdzieś to właśnie PTSMy bo tam wiedzą jak postępować z młodzieżą i dbają też o bezpieczeństwo.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 04 Sie 2021 14:08 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1842
srebrny
paweł p napisał(a):
Można odwrócić pytanie - na forum jest parę osób wynajmujących na boo... czy airn... - czy tak bezproblemowo wynajmują niepełnoletnim. kiedyś były schroniska młodzieżowe.

m.in. ja wynajmuję, piszę więc z własnego doświadczenia. Tak, zdarza się, że zatrzymują się u mnie np. 17 latkowie bez rodziców. Zawsze był to udany pobyt dla obu stron.
Wierz mi, że grupa 4 mężczyzn czy kobiet z dowodami osobistymi w kieszeni, a nawet w wieku 30-40lat, czyli teoretycznie powinni być już dawno po buncie nastolatków, potrafi zachowywać się jak (...). Wiek do kultury osobistej nie rośnie wykładniczo, nie wspominając o "jakości" wszelkich wieczorach panieńskich kawalerskich, które zazwyczaj organizują ludzie dorośli.
Nie trzeba daleko szukać, pewnie wielu z Was miało przyjemność uczestniczyć na "integracji firmowej" czy innym "wyjeździe firmowym", wiecie jak to często wygląda... Proponuję nie generalizować, bo wielu 17 latków może mieć więcej oleju w głowie niż niejeden 25 latek, a renoma lub nie liceum jest kolejnym urban legend.

Z prawnego punktu widzenia osoby niepełnoletnie mogą wynajmować pokoje hotelowe, a także podejmować cały szereg innych zobowiązań.
@correos proponuję mimo wszystko upewnić się przed rezerwacją na b albo a czy nie będzie problemów, im mniejszy obiekt (np. z olx) tym łatwiej będzie się dogadać. Na airbnb nie możesz założyć konta nie mając 18 lat, na booking możesz: O ile nie wskazano inaczej, z portalu Booking.com mogą korzystać jedynie osoby, które ukończyły 16 rok życia.
https://www.booking.com/content/privacy.pl-pl.html
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 17 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group