Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lip 2018 13:41 

3 cesarskie kurorty na zachód od Świnoujścia, Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin kasują po 2,5 euro lub 15 zł [ co to za przelicznik :roll: ] za samo wejście na plażę, do parku lub na deptak. Jacyś goście po cywilnemu na rowerach [ takie podobno ichnie służby porządkowe 8-) ] łapią turystów i egzekwują opłaty.
Tak że tego ...Miłego pobytu.. :lol:

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oplata-klimatyczna-swinoujscie-ahlbeck,146,0,2410386.html
 PM off  

#2 PostWysłany: 05 Lip 2018 14:04 

srebrny
To żadna nowość. Za przebywanie na terenie uzdrowiska w tych miastach powinieneś wnieść opłatę miejscową. Od lat stoją tam automaty do uiszczania takiej opłaty. Kontroli w Alhbeck osobiście nigdy nie widziałem (ale słyszałem, że się zdarza; łącznie z umilaniem życia plażowiczom) . Po prostu wielu (większość ?) omija te urządzenia szerokim łukiem, a budżet miejski musi się zgadzać.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 05 Lip 2018 14:11 

Zbanowany
niebieski
Wakacje w pełni więc Janusz i Grażynka rozdmuchują stare tematy. Automaty rzeczywiście są i jest to normalność nad niemieckim morzem :lol: :lol: :lol: . Nigdy nie widziałem żeby ktokolwiek wrzucał tam ojro nie wyłączając Niemców. Nigdy nie widziałem jakiejkolwiek kontroli tym bardziej panów w spodenkach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Bywam w tamtych okolicach często więc można spokojnie mnie uznac za w miarę miarodajne żródełko info.Na panie w topless lub całkowicie rozebrane można spogladac lub im towarzyszyć bez opłat. Jacakatowice sprawdz to osobiście. Germania zaprasza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#4 PostWysłany: 05 Lip 2018 14:11 
Awatar użytkownika

Przez 14 lat mieszkania w Świnoujściu, nikt mnie tam nie kontrolował, ale znam takich co mieli tą nieprzyjemność. Należy też pamiętać żeby mieć zawsze dowód osobisty przy sobie, o to też bardzo lubią się przyczepić - możliwe wysokie mandaty.
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 05 Lip 2018 14:13 
Awatar użytkownika

Loty: 287
Kilometry: 407 922
platynowy
na Gubałówce też trzeba wyskoczyć z 3zł - taki sam "skandal" :lol:

Image
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#6 PostWysłany: 05 Lip 2018 14:17 

HON fly4free
niezupełnie - na Gubałówce to "inicjatywa prywatna"
i masz możliwość uniknięcia tej opłaty

porównywalnym skandalem jest za to tamtejsza "opłata klimatyczna", a raczej smogowa
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 05 Lip 2018 14:23 

Zbanowany
niebieski
babaryba...będąc za granicą nawet te skromne kilkaset metrów powinno się jednak posiadać jakikolwiek dowód tożsamości nawet pomimo Schengen :lol: :lol: :lol:
 Relacje PM off  

#8 PostWysłany: 05 Lip 2018 14:28 
Awatar użytkownika

Dla mnie to oczywiste, ale dla wielu, nawet miejscowych niekoniecznie.
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 05 Lip 2018 16:06 
Awatar użytkownika

złoty
@jacakatowice spoko kolego, dopiszemy to do reparacji wojennych, które niedługo(około XXXXV w)będą płacić
3 ludzi lubi ten post.

#10 PostWysłany: 08 Lip 2018 19:43 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
niebieski
Łomatkobosko, i to jest temat na artykuł? Skoro płacić mają wszyscy, poza mieszkańcami wymienionych miast - w czym problem? Ileś razy była mowa, że władze rozmaitych miast "turystycznych" płaczą, że turyści nie nocujący w mieście korzystają z infry nie dorzucając się do miejskiej kasy, widać Niemcy uznali, że pora zarobić na "dniówkowych" turystach.
 Relacje PM off  

#11 PostWysłany: 08 Lip 2018 20:00 

Temat widać jest istotny. Dzisiaj w głòwnych " Wydarzeniach" Polsatu też był ten temat poruszany. Nikt z wczasowiczòw przebywających w Świnoujściu o tym nie słyszał. Komentarze były mocno negatywne. W tym samym tonie wypowiadał się rzecznik Urzędu Miasta Świnoujścia.
Dlaczego więc taka krytyka mojego wpisu?
Jakiś nietakt popełniłem informując o tej opłacie ?
 PM off
pawelos lubi ten post.

#12 PostWysłany: 08 Lip 2018 20:06 

Loty: 44
Kilometry: 65 890
srebrny
Prosze niech Sopocki Szeryf weźmie z nich przykład :D
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 08 Lip 2018 23:27 

Loty: 52
Kilometry: 67 634
niebieski
@jacakatowice - nie zarzucam Ci nietaktu, powiem więcej - moja krytyka dotyczyła linkowanego artykułu, nie Twojego posta :)
To, że Polsat bije pianę na ten temat, nie oznacza automatycznie, że to istotne, w końcu to taki tabloid telewizyjny.
Ciekawi mnie kilka rzeczy - przede wszystkim to, czy faktycznie nie ma informacji na ten temat przy przejściu granicznym/na deptaku etc.? Czy te plaże mają bezpłatne toalety/przebieralnie/prysznice? Czy patrole sprawdzają wszystkich jak leci?
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 09 Lip 2018 09:41 

złoty
W Berlinie nad każdym stawem, jeziorem, itp. jest infrastruktura, w tym toalety bezpłatne, wiec nie wyobrażam sobie, by tam takowej nie było.
 Relacje PM off  

#15 PostWysłany: 09 Lip 2018 09:50 

Ja bym raczej zaczal öd wyliczania miejsc w Berlinie, gdzie nie ma bezplatnej toalety a powinna byc ...
 PM off  

#16 PostWysłany: 09 Lip 2018 09:52 

Tylko najpierw trzeba do tej wspaniałej, bezpłatnej toalety dotrzeć. A z tym może być problem. :mrgreen:

PM off
2 ludzi lubi ten post.
pawelos uważa post za pomocny.

#17 PostWysłany: 09 Lip 2018 10:25 

Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@jacakatowice wstydziłbyś się taką ordynarną propagandę wrzucać. Mieszkam w Berlinie, nie czerpię wiedzy z internetu i nie mogę nie zareagować jak ktoś propaguje to dalej.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#18 PostWysłany: 09 Lip 2018 10:28 
Awatar użytkownika

Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ależ mają pecha, prawie w każdym Berlińczyku płynie jakaś część krwi Armii Czerwonej, to teraz jeszcze muszą zacząć kupować narkotyki aby wejść do metra :)

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
 Relacje PM off
pawelos lubi ten post.

#19 PostWysłany: 09 Lip 2018 10:30 

A my wciąż w tym ciemnogrodzie ;)

Ciekawy dokument, @jacakatowice. Jestem zaskoczony, za dnia (ja tam się tylko przesiadałem) Berlin w moich oczach prezentował się mimo wszystko nieco lepiej.
 PM off
2 ludzi lubi ten post.

#20 PostWysłany: 09 Lip 2018 10:38 

vincenz napisał(a):
@jacakatowice wstydziłbyś się taką ordynarną propagandę wrzucać. Mieszkam w Berlinie, nie czerpię wiedzy z internetu i nie mogę nie zareagować jak ktoś propaguje to dalej.

Wyreżyserowane ?
Policjanci podstawieni ?
A może sam to nakręciłem ? 8-)
 PM off
eskie lubi ten post.

[ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości