Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Lip 2018 13:41 

3 cesarskie kurorty na zachód od Świnoujścia, Ahlbeck, Heringsdorf i Bansin kasują po 2,5 euro lub 15 zł [ co to za przelicznik :roll: ] za samo wejście na plażę, do parku lub na deptak. Jacyś goście po cywilnemu na rowerach [ takie podobno ichnie służby porządkowe 8-) ] łapią turystów i egzekwują opłaty.
Tak że tego ...Miłego pobytu.. :lol:

https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/oplata-klimatyczna-swinoujscie-ahlbeck,146,0,2410386.html
Góra
 PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 05 Lip 2018 14:04 

Rejestracja: 02 Mar 2016
Posty: 842
złoty
To żadna nowość. Za przebywanie na terenie uzdrowiska w tych miastach powinieneś wnieść opłatę miejscową. Od lat stoją tam automaty do uiszczania takiej opłaty. Kontroli w Alhbeck osobiście nigdy nie widziałem (ale słyszałem, że się zdarza; łącznie z umilaniem życia plażowiczom) . Po prostu wielu (większość ?) omija te urządzenia szerokim łukiem, a budżet miejski musi się zgadzać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Lip 2018 14:11 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Wakacje w pełni więc Janusz i Grażynka rozdmuchują stare tematy. Automaty rzeczywiście są i jest to normalność nad niemieckim morzem :lol: :lol: :lol: . Nigdy nie widziałem żeby ktokolwiek wrzucał tam ojro nie wyłączając Niemców. Nigdy nie widziałem jakiejkolwiek kontroli tym bardziej panów w spodenkach :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: Bywam w tamtych okolicach często więc można spokojnie mnie uznac za w miarę miarodajne żródełko info.Na panie w topless lub całkowicie rozebrane można spogladac lub im towarzyszyć bez opłat. Jacakatowice sprawdz to osobiście. Germania zaprasza :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Lip 2018 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Przez 14 lat mieszkania w Świnoujściu, nikt mnie tam nie kontrolował, ale znam takich co mieli tą nieprzyjemność. Należy też pamiętać żeby mieć zawsze dowód osobisty przy sobie, o to też bardzo lubią się przyczepić - możliwe wysokie mandaty.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Lip 2018 14:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Lut 2014
Posty: 3074
Loty: 321
Kilometry: 481 404
platynowy
na Gubałówce też trzeba wyskoczyć z 3zł - taki sam "skandal" :lol:
_________________
W "relacjach": Filipiny (2018), Armenia(2017), Argentyna(2016), Kazachstan (2016) i Maroko(2015).

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 05 Lip 2018 14:17 

Rejestracja: 28 Lip 2012
Posty: 6230
HON fly4free
niezupełnie - na Gubałówce to "inicjatywa prywatna"
i masz możliwość uniknięcia tej opłaty

porównywalnym skandalem jest za to tamtejsza "opłata klimatyczna", a raczej smogowa
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 05 Lip 2018 14:23 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
babaryba...będąc za granicą nawet te skromne kilkaset metrów powinno się jednak posiadać jakikolwiek dowód tożsamości nawet pomimo Schengen :lol: :lol: :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 05 Lip 2018 14:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lut 2015
Posty: 130
Dla mnie to oczywiste, ale dla wielu, nawet miejscowych niekoniecznie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 05 Lip 2018 16:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3534
srebrny
@jacakatowice spoko kolego, dopiszemy to do reparacji wojennych, które niedługo(około XXXXV w)będą płacić
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 08 Lip 2018 19:43 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Łomatkobosko, i to jest temat na artykuł? Skoro płacić mają wszyscy, poza mieszkańcami wymienionych miast - w czym problem? Ileś razy była mowa, że władze rozmaitych miast "turystycznych" płaczą, że turyści nie nocujący w mieście korzystają z infry nie dorzucając się do miejskiej kasy, widać Niemcy uznali, że pora zarobić na "dniówkowych" turystach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 08 Lip 2018 20:00 

Temat widać jest istotny. Dzisiaj w głòwnych " Wydarzeniach" Polsatu też był ten temat poruszany. Nikt z wczasowiczòw przebywających w Świnoujściu o tym nie słyszał. Komentarze były mocno negatywne. W tym samym tonie wypowiadał się rzecznik Urzędu Miasta Świnoujścia.
Dlaczego więc taka krytyka mojego wpisu?
Jakiś nietakt popełniłem informując o tej opłacie ?
Góra
 PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 08 Lip 2018 20:06 

Rejestracja: 02 Lip 2015
Posty: 2198
Loty: 44
Kilometry: 65 890
niebieski
Prosze niech Sopocki Szeryf weźmie z nich przykład :D
_________________
Jeśli masz jakieś pytania o Poznań pomogę!
I klikamy "pomógł" jeśli tak faktycznie jest :) Status się sam nie zrobi...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 08 Lip 2018 23:27 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
@jacakatowice - nie zarzucam Ci nietaktu, powiem więcej - moja krytyka dotyczyła linkowanego artykułu, nie Twojego posta :)
To, że Polsat bije pianę na ten temat, nie oznacza automatycznie, że to istotne, w końcu to taki tabloid telewizyjny.
Ciekawi mnie kilka rzeczy - przede wszystkim to, czy faktycznie nie ma informacji na ten temat przy przejściu granicznym/na deptaku etc.? Czy te plaże mają bezpłatne toalety/przebieralnie/prysznice? Czy patrole sprawdzają wszystkich jak leci?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 09 Lip 2018 09:41 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
W Berlinie nad każdym stawem, jeziorem, itp. jest infrastruktura, w tym toalety bezpłatne, wiec nie wyobrażam sobie, by tam takowej nie było.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 09 Lip 2018 09:50 

Ja bym raczej zaczal öd wyliczania miejsc w Berlinie, gdzie nie ma bezplatnej toalety a powinna byc ...
Góra
 PM off  
      
#16 PostWysłany: 09 Lip 2018 09:52 

Tylko najpierw trzeba do tej wspaniałej, bezpłatnej toalety dotrzeć. A z tym może być problem. :mrgreen:

Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
pawelos uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 09 Lip 2018 10:25 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
@jacakatowice wstydziłbyś się taką ordynarną propagandę wrzucać. Mieszkam w Berlinie, nie czerpię wiedzy z internetu i nie mogę nie zareagować jak ktoś propaguje to dalej.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
#18 PostWysłany: 09 Lip 2018 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Ależ mają pecha, prawie w każdym Berlińczyku płynie jakaś część krwi Armii Czerwonej, to teraz jeszcze muszą zacząć kupować narkotyki aby wejść do metra :)
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off
pawelos lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 09 Lip 2018 10:30 

A my wciąż w tym ciemnogrodzie ;)

Ciekawy dokument, @jacakatowice. Jestem zaskoczony, za dnia (ja tam się tylko przesiadałem) Berlin w moich oczach prezentował się mimo wszystko nieco lepiej.
Góra
 PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#20 PostWysłany: 09 Lip 2018 10:38 

vincenz napisał(a):
@jacakatowice wstydziłbyś się taką ordynarną propagandę wrzucać. Mieszkam w Berlinie, nie czerpię wiedzy z internetu i nie mogę nie zareagować jak ktoś propaguje to dalej.

Wyreżyserowane ?
Policjanci podstawieni ?
A może sam to nakręciłem ? 8-)
Góra
 PM off
eskie lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Ten temat został zablokowany, nie możesz edytować ani pisać nowych postów.  [ 26 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group