Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#921 PostWysłany: 22 Kwi 2021 08:59 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
Ja wypełniałem Einreiseanmeldung żeby mieć spokój - bo wiem już z doświadczenia że linie lotnicze nie wpuszczają bez niego na pokład (niezależnie od tego, czy jest on faktycznie obowiązkowy jeśli lecimy do DE w celach tranzytu).
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel Tydzień na Malcie za 1195 PLN. Loty z Katowic + 4* hotel
Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN! Loty do Nowej Zelandii (+ zwiedzanie Rzymu) z Krakowa od 2920 PLN!
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#922 PostWysłany: 22 Kwi 2021 09:58 

Rejestracja: 14 Cze 2011
Posty: 22
Ale masz tutaj na myśli lot do Niemiec, tak? Ja planuję z Niemiec wylecieć i potem tam wrócić.

Test przed powrotem pewnie zrobię dla świętego spokoju i uzupełnię ten formularz, ale chciałbym tego uniknać przy wjeździe z Polski, drogą lądową na lotnisko. Bo do kraju gdzie sie udaje nie jest mi to potrzebne (ozdrowieniec).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#923 PostWysłany: 22 Kwi 2021 11:28 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 200
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Tym co pisze Wizzair w swoich mailach to nie ma się co przejmować - podają nieaktualne informacje.

W poniedziałek leciałem z Kijowa do Berlina. Miałem oczywiście test, a przy boardingu dostałem Einreiseanmeldung do wypełnienia, powiedziałem, że nie potrzebuję bo jestem w tranzycie i z Berlina lecę dalej. Pani się upierała, że każdy musi. Formularz wziąłem dla świętego spokoju, nie wypełniłem, a po wylądowaniu na BER Polizei spytała o niego, powiedziałem, że Ich fahre gleich nach Polen, pan policjant sprawdził tylko test, paszport i odpowiedział perfekt i zostałem wypuszczony.
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#924 PostWysłany: 22 Kwi 2021 22:50 

Rejestracja: 24 Mar 2015
Posty: 48
Loty: 15
Kilometry: 57 194
jawamdam napisał(a):
pytanie dla kogos kto sie ostatnio odprawial na lotnisku w DE: czy przy check-in testy byly sprawdzane pobieznie czy dokladnie?
inaczej, slyszalem, ze istnieje polaczona baza danych PL-DE lub i UE, ktora powie czy test zrobiony w np. w PL jest fake czy nie jest.

Złe słyszałeś, nie ma takiej bazy między państwami.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#925 PostWysłany: 24 Kwi 2021 10:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Niemcy wprowadzają godzinę policyjną od 22 do 5 w regionach, gdzie wskaźnik zakażeń jest powyżej 100 na 100 tys mieszkańców.

https://www.tvp.info/53463532/lockdown- ... 4-kwietnia

Co istotne, loty czy dojazd na lotnisko też może być w tych godzinach niemożliwy.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#926 PostWysłany: 24 Kwi 2021 11:02 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Pieknie!! Juz teraz nie wiadomo dokładnie jakie dany land ma konkretne przepisy , to jeszcze taka malutka dokładka...Zwróćcie uwagę ,że ma to obowiązywać do końca czerwca!!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#927 PostWysłany: 24 Kwi 2021 17:04 

Rejestracja: 29 Sie 2016
Posty: 15
AirFrance podaje, że na tranzycie w Niemczech jest potrzebny test ważny 48h.
Cytuj:
Passengers are not permitted to enter Germany unless they are holding a negative Covid-19 test result (PCR, LAMP, NAAT and Antigen tests are accepted) obtained within 48 hours prior to arrival. The test must be in English, French or German. Antibody tests are not accepted. This includes seamen, passengers in transit, passengers who have been vaccinated and passenger who have previously recovered from Covid-19

Mam lot z Kolumbii do Berlina (dokładniej BAQ -> BOG -> CDG -> BER) i opóźnili mi przesiadkę w Paryżu z 2h na 17h :( W związku z test robiony w Kolumbii wsiadając w samolot CDG -> BER będzie już miał przekroczone 48h (i to ostro przekroczony bo wylot z BAQ mam w niedzielę, a na razie nie mogę znaleźć laboratorium w BAQ które robi testy w weekend...).
Czy mogę cokolwiek z tym zrobić? Czy muszę dwa razy test robić: pierwszy w BAQ i drugi w Paryżu na lotnisku?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#928 PostWysłany: 24 Kwi 2021 22:20 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Musisz, bo najprawdopodobniej nie wsiadziesz do samolotu.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 25 Kwi 2021 15:01, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#929 PostWysłany: 25 Kwi 2021 14:04 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
@samaki9 już nie będzie zróżnicowanych regulacji landowych. W ubiegłym tygodniu Bundestag przyjął ustawę, która daje uprawnienia w tym zakresie rządowi do podejmowania jednolitych i obowiazujących na terenie całych Niemiec przepisów.
Góra
 Profil Relacje PM off
pingwin_ lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#930 PostWysłany: 25 Kwi 2021 17:52 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
W sobote lece z Berlina do Egiptu
Czy na przejazd na lotnisko potrzebuje testu?
Kazdy mowi co innego.

"Tranzyt
Władze niemieckie uznają za podróż tranzytową m.in. przejazd drogą lądową, przesiadkę na lotnisku, przypłynięcie statkiem i udanie się w dalszą podróż drogą lądową, wylądowanie na lotnisku i udanie się w dalszą podróż drogą lądową. "

nie usmiecha mi sie robic testow w Polsca dla Niemcow i w Egipcie w jeden dzien :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#931 PostWysłany: 25 Kwi 2021 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
@Kian na dzień dzisiejszy w tranzycie nie potrzebujesz testów. Ja to interpretuje tak, że jak mnie zatrzyma do kontroli policmajster to muszę mu udokumentować swój tranzyt. Czyli bilet na wylot jak najbardziej na tak.[
Zdaj relację jak poszło, bo wylatywaczy z BER jest więcej
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image


Ostatnio edytowany przez klapio, 25 Kwi 2021 23:28, edytowano w sumie 1 raz
ot
Góra
 Profil Relacje PM off
oskiboski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#932 PostWysłany: 25 Kwi 2021 22:12 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jak zle pojdzie to zrobie w sobote test na granicy dla Niemcow i drugi test jak wyladuje w Egipcie.
Jasne,ze moglbym zrobic w Polsce PCR ,ktory bylby akceptowany tu i tu ,ale koszt dwa razy wiekszy


Ostatnio edytowany przez klapio, 25 Kwi 2021 23:28, edytowano w sumie 1 raz
ot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#933 PostWysłany: 25 Kwi 2021 22:49 

Rejestracja: 14 Kwi 2021
Posty: 2
Witam. Czy podróż tranzytową trzeba w jakiś sposób udowodnić? Wysiadam na lotnisku we Frankfurcie i później drogą lądową do PL :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#934 PostWysłany: 25 Kwi 2021 22:51 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
Teoretycznie według https://www.auswaertiges-amt.de/en/einr ... #content_1 test jest potrzebny aby wjechać na terytorium Niemiec, ponieważ Polska zalicza się do krajów z wysokim wskaźnikiem zakażeń, a wcześniej była już w gronie risk areas.


„Other modes of transport (except air travel)
....
Those in transit (except air travel) from high-incidence areas and other risk areas are exempt from testing requirements under certain circumstances. This includes transit through a risk area without a stopover prior to entering Germany as well as transit through Germany via the fastest route.”
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#935 PostWysłany: 26 Kwi 2021 00:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
kornjed napisał(a):
Witam. Czy podróż tranzytową trzeba w jakiś sposób udowodnić? Wysiadam na lotnisku we Frankfurcie i później drogą lądową do PL :roll:

W chwili obecnej niezależnie od kraju, trzeba na każdy tranzyt lotniczy robić test. O ile w pierwszą stronę z PL drogą lądową na niemieckie lotniska można pojechać bez testu (chyba, że jest się na liście krajów wysokiego ryzyka, bo obecnie jesteśmy na tej liście) to jak się przylatuje samolotem to test musi być zawsze.

@Kian @cypel według mnie niestety test przy wyjeździe z Polski jest potrzebny, bo Polska jest według rki.de krajem wysokiego ryzyka, a z tych krajów na tranzyt dowolnego typu test jest potrzebny. Taka sytuacja trwa od 21 marca, kiedy właśnie trafiliśmy do tej grupy. Pamiętam jak miałem tranzyt przez Niemcy 20 marca to świętowałem, że dzień przed mi się udało według starych, korzystniejszych przepisów wjechać bez testu ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:


Ostatnio edytowany przez NikodemFM, 26 Kwi 2021 00:17, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#936 PostWysłany: 26 Kwi 2021 00:17 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
@Grzenio1970 : ale oni są większośći w tranzycie.

to już nawet automat tłumacza Google mówi coś innego :
'Osoby w tranzycie (z wyjątkiem podróży lotniczych) z obszarów o wysokiej częstotliwości i innych obszarów ryzyka są zwolnione z wymogów testowania w pewnych okolicznościach. Obejmuje to tranzyt przez obszar ryzyka bez postoju przed wjazdem do Niemiec, a także tranzyt przez Niemcy najszybszą trasą. Nie można zrobić żadnych wyjątków dla wejścia z obszarów z wariantami wirusów.'
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Niemcy covid
#937 PostWysłany: 26 Kwi 2021 07:20 

Rejestracja: 27 Lut 2015
Posty: 415
niebieski
...są zwolnione z wymogów testowania w pewnych okolicznościach. Obejmuje to tranzyt przez obszar ryzyka bez postoju przed wjazdem do Niemiec...
Ja to rozumiem, że możesz wjechać z terytorium Polski do Niemiec bez testu pod warunkiem, że nie miałeś postoju w Polsce.

...a także tranzyt przez Niemcy najszybszą trasą
Według tego zapisu test nie jest wymagany jeśli jedziesz np. na lotnisko i wylatujesz z DE.


Mam wylot z BER w czerwcu, więc pewnie się wyjaśni do tego czasu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#938 PostWysłany: 26 Kwi 2021 07:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
@NikodemFM przy tranzycie nie jest potrzebny test
Będę przerabiał to w maju jeśli nic się nie zmieni na niekorzyść. Jadę własnym autem na BER a później lot i nie będę się testował bo nie muszę.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#939 PostWysłany: 26 Kwi 2021 10:05 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4057
złoty
Na powrocie tez nie będziesz się testował? Jaki kierunek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#940 PostWysłany: 26 Kwi 2021 10:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3709
srebrny
Na powrocie będę robił test bo by mnie nie wpuścili do samolotu. Albania
viewtopic.php?p=1430408#p1430408
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 44, 45, 46, 47, 48, 49, 50 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group