Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#841 PostWysłany: 27 Mar 2021 14:32 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
@Tenroh : z informacji opublikowanych na ten moment to nie musisz mieć testu lecąc tranzytem przez Niemcy, ALE jak będzie przy odprawie w Meksyku tego nikt Ci nie zapewni.
Jak byłbym ozdrowieńcem to bardziej by mnie martwiło czy jakichś skutków ubocznych nie będę miał po tym świństwie, niż to ze dłuższe wakacje będę miał w Meksyku.
Sami spędziliśmy ostatnio 41 dni w Emiratach bo się nieopłacalo na krócej biorąc pod uwagę koszty dodatkowe i wiem jak wyglądała 'rozmowa' z obsługą Emirates co do wymagalności testów na tranzycie przez Niemcy.


Ostatnio edytowany przez klapio, 27 Mar 2021 18:17, edytowano w sumie 1 raz
ot
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#842 PostWysłany: 27 Mar 2021 14:49 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
Kolega ode mnie z firmy otrzymał wynik testu na Covid negatywny pomimo wielu objawów.
Z uwagi na to, że mamy w firmie ogromną ilość osób chorych został poproszony o wykonanie kolejnego testu.
Tym razem wynik pozytywny, test przeprowadzony po 3 dniach od pierwszego.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#843 PostWysłany: 27 Mar 2021 14:53 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
https://www.lufthansa.com/de/en/entry-i ... est-result

Przecież nic się nie zmieniło, na tranzycie test przy locie z „high area” nie jest wymagany, skąd to nagle poruszenie na forum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#844 PostWysłany: 27 Mar 2021 14:58 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Loteria to loteria, a błąd pomiaru czy ilość poniżej wartości mierzalnej i statystyka to zupełnie coś innego.
Jakby było tak jak piszecie to większość testów DNA była by do wsadzenia do kosza a jakoś uznawane są za wiarygodne.
Kolejny problem to metoda i dokładność pobrania próbki, nam w Dubai pobrano wymaz w taki sposób jakby nie chciano aby wynik był dokładny.

Poruszenie bo wprowadzono wymóg na locie do Niemiec niezależnie skąd i istnieje obawa jak to będą interpretować przy wydawaniu kart pokładowych jak udowodnić ze jesteś w tranzycie a nie do Niemiec /my tak mieliśmy ze wyjście poza lotnisko do samochodu zostało zinterpretowane ze mamy 'stopover' i test wymagany/.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#845 PostWysłany: 27 Mar 2021 15:23 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Robiłem wczoraj test antygenowy na patelni na Frankfurt Oder West. Czynne pn-pt 7-12 i 14-10 , weekendy 8-14. Byłem pierwszy w kolejce , panowie troche się spóznili , ale o 7.20 jechałem juz z wynikiem wgłąb Niemiec. O 7 rano kolejka ok. 20 osób , ale wszystko idzie bardzo szybko. Koszt 100 zł lub 23 euro. Dla Niemców lub Polaków mających niemieckie papiery (ubezpieczenie) -za darmo.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#846 PostWysłany: 27 Mar 2021 15:55 

Rejestracja: 12 Gru 2011
Posty: 1844
srebrny
Julian.Wolf napisał(a):

Poruszenie bo wprowadzono wymóg na locie do Niemiec niezależnie skąd i istnieje obawa jak to będą interpretować przy wydawaniu kart pokładowych jak udowodnić ze jesteś w tranzycie a nie do Niemiec /my tak mieliśmy ze wyjście poza lotnisko do samochodu zostało zinterpretowane ze mamy 'stopover' i test wymagany/.


Generalnie tranzyt był i jest bez testu, gdy ktoś leci na jednym bilecie (np. LH) to sprawa jasna jak słońce. W sytuacji dalszego tranzytu np. samochodem zawsze była niepewność interpretacyjna.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#847 PostWysłany: 27 Mar 2021 17:11 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
@jacek96
Czy tylko ja mam wątpliwości?

Czemu nie odpowiesz na pozostałe wiadomości np. @opo?
Proszę o konkretny przepis, który mówi o tym, że należy zrobić ten test.

Edit -do moderatora - proszę o zredagowanie także posta @jacek96.
To są posty bezpośrednio kierowane w moją osobę, których sobie nie życzę.
Jeśli edytujesz moje posty to proszę o edycję także postów @jacek96


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Mar 2021 17:16, edytowano w sumie 1 raz
„Off topic” odbieganie w wypowiedzi od istoty sprawy w danym temacie.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#848 PostWysłany: 27 Mar 2021 17:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Tenroh napisał(a):
@jacek96

Proszę o konkretny przepis, który mówi o tym, że należy zrobić ten test.


Für Flugreisende gilt ab Dienstag, 30.03.2021 (0 Uhr) eine Testpflicht vor Abflug nach Deutschland. Dies sei eine Vorsichtsmaßnahme.

Bylo juz wczesniej

https://www.bundesgesundheitsministeriu ... isevo.html

Wystarczy, ze jestes "Flugreisende" i powyzsze zdanie wystarczy
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Szczecin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#849 PostWysłany: 27 Mar 2021 17:41 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Tak, ale w tych przepisach ktore przytaczacie jest mowa o podróżnych kończących podroż w Niemczech, nie ma słowa o tranzycie i tylko ta strona Lufthansy można się podpierać ze nie jest wymagany test.
Dla mnie raczej dla niemieckich służb nie jest wymagany test jak leci dalej z Frankfurtu /jak na razie/ i to jest jednoznaczne w przepisach,
bo nie ma rozdzielenia o jaki tranzyt chodzi ,
ale co zrobią na lotnisku wylotowym to nikt nie zapewni tego ,
pewnie dla świętego spokoju będą wymagać tego testu aby nie zabierać z powrotem pasażera.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#850 PostWysłany: 27 Mar 2021 18:04 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Aż zaprzągłem do pracy moją niewielką znajomość języka niemieckiego i wyszło mi co następuje:
z obowiązku przedstawienia testu przed przylotem do DE zwolnieni są tylko :
1. pracownicy tansportujący towary (w ramach swojej pracy zarobkowej (tutaj wyszczególnione : koleją/samochodem/statkiem/samolotem))
2. powracający uczestnicy delegacji państwowej na lotniska BER i Koeln/Bonn
(są to jedyne wyjątki, jasno pomija się tutaj możliwość tranzytu)

Czyli pozamiatane. Gdyby ktoś chciał to zweryfikować, tutaj jest ustawa nowelizująca:
https://www.bundesgesundheitsministeriu ... 021_V1.pdf

a tutaj ustawa przed zmianami (trzeba skleić sobie w całość):
https://www.bundesgesundheitsministeriu ... g_BAnz.pdf
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#851 PostWysłany: 27 Mar 2021 18:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1870
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
jacek96 napisał(a):
Koniecznie, bo możesz nie poleciec z wersją hiszpańską.


Ok na szczęście klinika bez problemu po kilku godzinach dosłała wynik w języku angielskim ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#852 PostWysłany: 27 Mar 2021 18:27 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
'''a tutaj ustawa przed zmianami (trzeba skleić sobie w całość):
https://www.bundesgesundheitsministeriu ... g_BAnz.pdf

Wyłączenia podróżnych z zasad Paragraf 3 ustep 2 :

'2. Personen, die nur zur Durchreise in die Bundesrepublik Deutschland einreisen und die Bundesrepublik Deutschland
auf schnellstem Wege wieder verlassen, um die Durchreise abzuschließen,'

Zmiany nie objęły tego ustępu i nie ma wyspecyfikowania czy to ma być samolot czy samochód. Sam na sobie sprawdziłem : pogranicznik niemiecki mnie przepuścił a Emirates miał to w d... i żądał testu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#853 PostWysłany: 27 Mar 2021 18:33 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
@Julian.Wolf

Von § 3 Absatz 2a Satz 1 nicht erfasst sind Personen, für die eine Ausnahme von der Anmeldepflicht
nach § 2 Absatz 1 Nummer 4 und 5 gilt.“

Czyli nie dotknięci podpunktem 2a (tym o testach) są osoby których dotyczą wyjątki &2 punkt 1 , podpunkt 4 i 5 (czyli te co przytoczyłem).
Podpunkt 2 dotyczy tranzytu i tutaj nie ma zastosowania. Dlaczego pogranicznik miał Cię nie przepuścić? Te zmiany wejdą w życie 30.03

Chwilę nad tym siedziałem i tutaj nie ma żadnej dowolności interpretacji, masz mieć test.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#854 PostWysłany: 27 Mar 2021 19:30 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
Tutaj Lufthansa odnośnie pasażerów docelowo do Niemiec nie mowi nic o tranzycie, ale jest wyjaśnienie co do wieku nieobejmowanych testem dzieci i jakie maseczki obowiązują na pokładach Lufy i na lotniskach niemieckich.
https://www.lufthansa.com/de/de/einreis ... eutschland

Tutaj Lufthansa mówi co do pasażerów tranzytowych :
https://www.lufthansa.com/de/de/fluginformationen

Von Hochinzidenz-Gebieten : alle Fluggäste mit einem Anschlussflug zu einem Ziel außerhalb Deutschlands müssen die Einreisebestimmungen des entsprechenden Ziellandes beachten
Von Virusvarianten-Gebieten : alle Fluggäste mit einem Anschlussflug zu einem Ziel außerhalb Deutschlands müssen zusätzlich zu den genannten Verpflichtungen die Einreisebestimmungen des entsprechenden Ziellandes beachten

Czyli Lufa nie chce testu na wylocie jeśli tranzyt dalej samolotem.



@remineus w jezyku niemieckim jest uzyte slowo Riskiogebite ale tutaj w ustawie dzieli sie na trzy obszary Riskikogebite, Hochinzidenzgebieten i Virusvariantengebieten.


Paragraf 3 mówi o wymogu testu w ustępie 1 jest mowa o podróżnych z obszarów Riskikogebite /czyli chyba np. Danii/, a ustęp 2 mówi o podróżnych z obszarów Hochinzidenzgebieten i Virusvariantengebiete.
Paragraf 4 mówi o wyłączeniu z obowiązku tego testu podróżnych i w ustępie 2 który dotyczy paragrafu 3 ustępu 2 jest właśnie wyłączenie podróżnych tranzytowych nie precyzując jaki środek lokomocji ma zostać użyty do opuszczenia Niemiec.

Moze siedziałeś długo, ale blednie to interpretujesz bo choćby sama Lufa mówi wyraźnie co jest z tranzytem, sam przetestowałem na lotnisku i chyba lepiej znam niemiecki w piśmie ustawowym od Ciebie.
Zmiany wchodzące od końca marca nie zmieniają nic w tym o czym piszemy tylko latają 'dziurę' jaka pozostawiła duży niesmak po tym jak Baleary wpisano do grupy państw nie wymagających testów na wyjeździe wakacyjnym i szturmie chętnych na wyrwanie się z Niemiec. Teraz test niezależnie z jakiego państwa /grupy/ przy wjeździe na pobyt docelowy w Niemczech będzie wymagany.

@inna877 : dla obywateli Niemiec groźba kary jest wystarczająca aby przestrzegać prawa, nie biorą pod uwagę innych nacji którym możne się wydawać ze ich ta kara nie dotknie.


Ostatnio edytowany przez Julian.Wolf, 27 Mar 2021 20:35, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
opo lubi ten post.
DMW uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#855 PostWysłany: 27 Mar 2021 19:42 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Dla tych co jadą autami. Przed chwilą przejechałam granicę w Świecku. Nawet nie zauważyłam, że to już granica. I gdzie te kontrole testy itp 😊 wszystko po staremu.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Mar 2021 20:26, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#856 PostWysłany: 27 Mar 2021 19:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Zakład o piwo że zaczną od poniedziałku/wtorku kontrolować?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#857 PostWysłany: 27 Mar 2021 22:25 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
@Julian.Wolf
możliwe, że jednak masz rację i to ja źle odczytałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#858 PostWysłany: 27 Mar 2021 23:49 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 196
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Julian.Wolf napisał(a):
Teraz test niezależnie z jakiego państwa /grupy/ przy wjeździe na pobyt docelowy w Niemczech będzie wymagany.


Czy jeśli wracam z państwa nie będącego ani w grupie państw
Hochinzidenzgebieten ani Virusvariantengebiete i Niemcy nie są moim państwem docelowym, tylko udaję się w dalszą podróż samochodem z lotniska w Niemczech do Polski, to test z negatywnym wynikiem nie jest ode mnie wymagany ani przed odlotem, ani przy kontroli w Niemczech?
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#859 PostWysłany: 27 Mar 2021 23:52 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2382
platynowy
@Szczecin w praktyce na 99% linia będzie od ciebie wymagać okazania negatywnego testu przed wejściem do samolotu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Szczecin uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#860 PostWysłany: 28 Mar 2021 00:10 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
@Szczecin : zgodnie z obecnymi i nowymi wytycznymi od końca marca to masz racje biorąc pod uwagę przepisy niemieckie, ale jak Ci napisał @NBE322 zderzysz się z polityka linii lotniczych i możesz nie dostać karty pokładowej bez pokazania testu.

Czego osobiście doświadczyłem lecąc Emirates i blokując bramkę do samolotu w DXB przy skanowaniu kart pokladowych - przez jakieś 15min dyskutowaliśmy z pracownikami linii czy mogę wsiąść do samolotu bez testu będąc później w tranzycie z Niemiec do Polski samochodem /wisiało mi to bo i tak miałem go wydrukowany, chodziło o zasadę/ po wymianie zdań i przepisów stwierdzili ze mam 'stopover' w HAM i muszę wyjść poza lotnisko wiec nie jestem w tranzycie i test musi być.

Dla mnie to po prostu dupochron linii lotniczych aby ew. zawróconego pasażera nie zabierać z powrotem do DXB jeśli pogranicznicy niemieccy go nie wpuszcza. Trudno tez obecnie nadążyć za przepisami państw do których latają wiec lepiej stosować tak jakby to było Twoje docelowe miejsce, najwyżej tam utknisz a nie maja obowiązku zabierać Cie z powrotem.
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW lubi ten post.
Szczecin uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 40, 41, 42, 43, 44, 45, 46 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group