Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
#701 PostWysłany: 16 Mar 2021 21:14 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 512
niebieski
@Kolo9999


nie muszą, a nawet nie ma sensu, żeby mieli jakieś szczegółowe i jasne wytyczne jako lina lotnicza, bo to Niemcy stali się nieprzewidywalni -
patrz problem jaki powstał jak 29 stycznia tego roku wydali rozporządzenie, że od 30 stycznia z Portugalii do Niemiec mogą polecieć tylko Niemcy i mieszkańcy Niemiec i nawet jak ludzie mieli testy to ich linie lotnicze na pokład nie wpuszczały, bo takie były aktualne niemieckie przepisy,
jedyna pewna gwarancja, że nie utkniesz z rodziną na lotnisku to nie lecieć ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN Po najlepsze frytki i czekoladę! Zbiór tanich lotów do Brukseli z polskich miast od 118 PLN
Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy Wczasy w Grecji: 7 dni na wyspie Lesbos z all inclusive od 1920 PLN. Wylot z Warszawy
#702 PostWysłany: 17 Mar 2021 09:40 

Rejestracja: 19 Wrz 2012
Posty: 38
Dzieki za wskazowki. Wlasnie ten watek z powrotem z Turcji dal mi mocno do myslenia. Gdyby nas na Kanarch nie wpuscili w droge powrotna do samolotu, to wpadlibysmy w niezle bagno. Do zadnego hotelu/mieszkania oficjalnie bez ponownego testu wrocic nie mozemy. Gdyby nie udalo sie nam ich zrobic tam na lotnisku, bo byloby juz za pozno, pozostaby nam "nocleg" przed wejsciem na lotnisko, bo raczej nie jest calodobowe = masakra.
W BER ladowalibysmy przed polnoca, wiec gdyby nas nie chcieli przepuscic bez testow, podobnie pozostaje nam koczowanie do rana, bo firma z testami startuje zdaje sie od 7:00AM = kolejna masakra. Sam nie raz spalem juz po lotniskach... ale nie z rodzina :) .

Wydaje mi sie, ze jedynie co Niemcy teraz zmienia, to przeniosa PL do grupy wysokiego ryzyka. Wtedy TEORETYCZNIE dalej testy nie sa wymagane przy tranzycie. Gdyby przeniesli nas do tej najgorszej z UK wariantem, to juz tu wyjatku z tranzytem nie ma.

Do ewentualnego wyjazdu na tydzien zostaly mi 2 tygodnie. Moze cos sie jeszcze wyjasni w 1 albo druga strone.
Bede walczyl z tym tematem, bo juz naprawde potrzebuje sie gdzies zresetowac ;) .
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#703 PostWysłany: 17 Mar 2021 10:54 

Rejestracja: 08 Paź 2019
Posty: 212
@Kolo9999 nie panikuj z tym testem na powrocie. Jak Cie nie wpuszczą na lot powrotny, to po prostu wrócisz do hotelu. Przerabiałem to, bo spóźniliśmy się na samolot. Wróciliśmy do hotelu, zapłaciliśmy za kolejna noc i polecieliśmy następnego dnia. Zero problemów i nikt o testy nie pytał, bo przecież wysp nie opuszczaliśmy. Jak Polska trafi do Virusvarianten gebiet, to będzie klops, bo samoloty nur fur Deutsche. Gdyby Polska trafiła do Hochinzidenz gebiet, to wystarczy test antygenowy za 35 EUR. Ten test nie jest wymagany przy tranzycie, ale pracownicy lotnisk sa niedoinformowani i mogą robic problemy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#704 PostWysłany: 17 Mar 2021 11:01 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 512
niebieski
tomeki napisał(a):
@Kolo9999 nie panikuj z tym testem na powrocie. Jak Cie nie wpuszczą na lot powrotny, to po prostu wrócisz do hotelu. Przerabiałem to, bo spóźniliśmy się na samolot. Wróciliśmy do hotelu, zapłaciliśmy za kolejna noc i polecieliśmy następnego dnia. Zero problemów i nikt o testy nie pytał, bo przecież wysp nie opuszczaliśmy. Jak Polska trafi do Virusvarianten gebiet, to będzie klops, bo samoloty nur fur Deutsche. Gdyby Polska trafiła do Hochinzidenz gebiet, to wystarczy test antygenowy za 35 EUR. Ten test nie jest wymagany przy tranzycie, ale pracownicy lotnisk sa niedoinformowani i mogą robic problemy.

on chce lecieć z Berlina na Kanary - trafienie Polski do obszaru wariantów wirusa specjalnie, go nie rusza, ugotować go może trafienie na tą listę Hiszpanii, czy Kanarów, bo wtedy samoloty powrotne są nur fur Deutsche i musi szukać lotów do Polski a po samochód na lotnisko pojechać do Berlina za jakiś czas - ćwiczyli to już powracający z Portugalii po 29 stycznia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#705 PostWysłany: 17 Mar 2021 13:51 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
Witam, mam dzisiaj lot z Santo Domingo przez Paris tranzytem do Berlina. Myślicie, że będa prosić o test w Paris? Czy jak zwykle nikt nic nie wie na lotniku? Wg. Linii airfrance nie trzeba jak lecę bezpośrednio ale jak w tranzycie przez Francję to już tak co jest bez sensu bo nie opuszczam lotniska.


Ostatnio edytowany przez Gadekk, 17 Mar 2021 13:53, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#706 PostWysłany: 17 Mar 2021 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 202
Loty: 135
Kilometry: 450 446
niebieski
@jawamdam na tą chwilę według obecnych przepisów nie musisz mieć żadnego testu

niedługo będę lecieć takim samym połączeniem więc śledzę wszystko na bieżąco
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Niemcy covid
#707 PostWysłany: 17 Mar 2021 16:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1691
Loty: 205
Kilometry: 463 041
srebrny
A to w Berlinie pozwalają wyjść bez testu?

Poza tym ostatnio ktoś lecial chyba z Bogoty via CDG i test był wymagany. Sprawdźcie to sobie raz jeszcze
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#708 PostWysłany: 17 Mar 2021 16:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lip 2012
Posty: 202
Loty: 135
Kilometry: 450 446
niebieski
bo zdaje się, że Kolumbia jest na tej niemieckiej liście i tak samo np. wracając z Meksyku przez Paryż do Berlina trzeba mieć test

Dominikana nie jest na tej liście i nie trzeba mieć testu lecąc do Niemiec
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#709 PostWysłany: 17 Mar 2021 16:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Vox FM wiadomości: Niemcy o kolejne 2 tygodnie przedłużają kontrole na granicy z austriackim Tyrolem i Czechami. Z Polską kontrole są tylko wyrywkowe
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#710 PostWysłany: 17 Mar 2021 20:00 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
Dam znać w ciągu 24h jak się skonczylo, w najgorszym wypadku zrobię test na lotnisku w Paryżu.
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#711 PostWysłany: 17 Mar 2021 20:22 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
W najgorszym przypadku - nie wpuszczą cię w Dominikanie.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#712 PostWysłany: 17 Mar 2021 21:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1557
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Z tego co wiadomo to Polska trafia od niedzieli do strefy podwyższonego ryzyka. Czyli test przed 48h do wjazdu i po 5 dniach kwarantanny kolejny test. Potwierdzi ktoś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#713 PostWysłany: 17 Mar 2021 22:31 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
Olencjaaa napisał(a):
@jawamdam na tą chwilę według obecnych przepisów nie musisz mieć żadnego testu

niedługo będę lecieć takim samym połączeniem więc śledzę wszystko na bieżąco


Możliwe że władze Niemiec traktują tranzyt jako nowy lot lecący też z ludźmi z Francji, którzy już potrzebuja testu, więc i od tranzytowcow jest wymagany i tego się obawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#714 PostWysłany: 17 Mar 2021 23:12 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Ogólnie bardzo wiele zależy od obsługi na lotnisku, jak zinterpretuje przepisy.
Na niektórych lotniskach wylotowych stosują jedną interpretacji, na innych inną, a jeszcze inne w ogóle nie kontrolują.
To samo się tyczy tranzytu.
Przepisy mówią, że tranzyt w ES jest zwolniony z testu, linię twierdzą, że niekoniecznie, a lotnisko w Madrycie wszystkich bez PCR w tranzycie wysyła na szybkie testy, jeśli wracają z regionów o wysokim wskaźniku zakażeń.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#715 PostWysłany: 18 Mar 2021 00:58 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
-- 18 Mar 2021 01:54 --

Relacja na gorąco.
Chcieli ode mnie testy, innych Polaków z jakiejś wycieczki zorganizowanej też odsyłają na testy. Ogólne zamieszanie.
Jednak mi się udało przejść, bo im pokazałem na ich stronie co jest napisane w tej kwestii. Generalnie, czeka mnie raczej powtórka z rozrywki w Paryżu. Le cabaret...

-- 18 Mar 2021 01:58 --

@ jacek96

W styczniu byłem w Kostaryce i ani w Madrycie ani później w Berlinie - cisza.
Z Dominikana powinno być podobnie bo tego kraju nie ma na liście DE.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 18 Mar 2021 11:23, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#716 PostWysłany: 18 Mar 2021 07:49 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4059
złoty
Przy locie z Dominikany, faktycznie nikt o test PCR nie w pytał, jednak nie można mieć gwarancji, że taka jest regula.
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#717 PostWysłany: 18 Mar 2021 13:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lut 2018
Posty: 15
Mamy lot z Costa Rica do Berlina przez Paryż i mam obawy, że będzie wymagany test PCR. Wyjazd mamy dosyć krótki i jeżeli mielibyśmy tracić dzień na załatwianie testu to nasz wypad powoli traci sens. Czy jest jakieś jedno źródło prawdy na którym można się opierać w tej sprawie :)? Infolinia airfrance nie chce brać za to odpowiedzialności
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#718 PostWysłany: 18 Mar 2021 13:38 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22458
Post #707 @jacek96

Wszystko zależy od pracownika check inu. Może wpuści może i nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#719 PostWysłany: 18 Mar 2021 15:01 

Rejestracja: 01 Sty 2015
Posty: 73
Loty: 172
Kilometry: 395 990
Ja w styczniu lecialem przez Barajas do Berlina i chcieli mi w Berlinie zrobić test ale powiedziałem że lecę z Kosta i puścili.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 18 Mar 2021 15:27, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#720 PostWysłany: 18 Mar 2021 18:32 

Rejestracja: 18 Mar 2021
Posty: 6
Hej. Lecę na początku kwietnia do Kostaryki (przesiadka w Madrycie, ta sama linia lotnicza Iberia). Zgodnie ze stanem obecnym, w tranzycie nie potrzebuję nigdzie testu.

Wyczytałem, że ta sama sytuacja powinna się utrzymać przy wpisaniu Polski przez Niemcy na listę krajów "wysokiego ryzyka".

Myślicie że wystarczy dla Niemców bilet do Frankfurtu nad Odrą, że jestem w tranzycie (ktoś mnie dowozi i odbiera ze Słubic) ?

Zalecacie zrobienie testów antygenowego (chyba najtansza forma akceptowana przez Nimecy) na wszelki wypadek przed wylotem do Kosty?

Dzięki!


Ostatnio edytowany przez Abcn 18 Mar 2021 20:27, edytowano w sumie 2 razy
F / O
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 33, 34, 35, 36, 37, 38, 39 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group