Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#641 PostWysłany: 22 Lut 2021 13:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Samochodem też są problemy z wjazdem do Niemiec z tych krajów z mutacją:

https://www.money.pl/gospodarka/16-tys- ... 4096a.html
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Meksyk w lutym
#642 PostWysłany: 24 Lut 2021 13:40 

Rejestracja: 24 Lut 2021
Posty: 2
Jak wygląda aktualnie sytuacja w takiej konfiguracji:
wylot Warszawa - Frankfurt - Mexico
powrót Cancun - Frankfurt - Warszawa
.?.
Czy przy przesiadce obowiązują mnie jakieś działania?

Również zastanawiam się
czy wracając do PL musze odbyć kwarantannę?


Ostatnio edytowany przez Abcn 24 Lut 2021 21:40, edytowano w sumie 3 razy
Przenoszę, poczytaj proszę. Po odp Ptehu zob. też w wątku 2 co jeśli wynik testu w Mx będzie dodatni.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#643 PostWysłany: 24 Lut 2021 14:33 

Rejestracja: 28 Lis 2017
Posty: 89
Loty: 123
Kilometry: 323 273
a ja odpowiem, a co mi tam. AKTUALNIE (to bardzo ważne słowo w kontekście wszystkich podróży teraz) jest całkiem spoko czyli.

W tamtą stronę lecisz bez problemów.
Z powrotem robisz sobie test w Cancun, lądujesz w Polsce, wysyłasz wynik testu do sanepidu i nie masz kwarantanny.

ALE!

wszystko się może zmienić. Oby nie, ale trzeba to mieć z tyłu głowy.
Góra
 Profil Relacje PM off
zak26 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#644 PostWysłany: 25 Lut 2021 16:45 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Za 2 tyg lecę do Niemiec, potem jadę dalej do Belgii. Wiem że jak jadę dalej nie potrzebuję testu... Ale , właśnie , ale.. Jak ja im mam to poświadczyć - jak jadę prywatnym samochodem? To co, każdy wysiadający z samolotu powie, że jedzie sobie dalej i nie musi okazywać wyniku testu? 🤔


Ostatnio edytowany przez Abcn, 28 Lut 2021 14:13, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#645 PostWysłany: 28 Lut 2021 03:38 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Parę dni temu wracałem z Turcji do Berlina. Na odprawie paszportowej pogranicznik zażądał ode mnie testu. Ja mu na to, że nie muszę mieć bo jestem tranzytem, mam samochód na lotnisku i niezwłocznie udaję się dalej do Polski. A ten się uparł, że mam mieć i on nie wie skąd ja mam takie informacje. Mówię mu, że na stronach niemieckiego ministerstwa spraw wewn. oraz RKI (Robert Koch Instytut - ta instytucja daje wytyczne, coś jak nasz Sanepid). A on mi na to, że on ma swoje wytyczne i bez testu mnie nie wpuści. Zaczęło być ostro, wmieszał się drugi policjant, rozważyłem za i przeciw i odpuściłem sobie. Wyciągnąłem i pokazałem ten mój turecki test. Był zdziwiony, zapytał czemu nie pokazałem od razu. Odpowiedziałem, że dla zasady, bo wiem na pewno, że on nie ma prawa wymagać ode mnie testu jeżeli ja deklaruję tranzyt - ale znając niemiecką "praworządność" przezornie zrobiłem ten cholerny test!
Potem trochę żałowałem, że tak łatwo odpuściłem sobie, szkoda mi było czasu, pewnie by mnie trochę potrzymali ale udowodniłbym im, że mam rację.
Podaję linki do tych informacji i gotowca (następnym razem sobie wydrukuję).

https://www.auswaertiges-amt.de/de/quar ... se/2371468
Ausnahme: Durchreise (Transit)
Die Pflicht zur häuslichen Absonderung besteht nicht bei Transitaufenthalten. Sie sind in diesem Falle allerdings verpflichtet, Deutschland unmittelbar zu verlassen. Maßgeblich sind Regelungen der Bundesländer.

https://www.bundesgesundheitsministeriu ... tml#c19348
Folgende Personengruppen müssen keine Einreiseanmeldung durchführen:
Personen, die nur zur Durchreise in die Bundesrepublik Deutschland einreisen und die Bundesrepublik Deutschland auf schnellstem Wege wieder verlassen, um die Durchreise abzuschließen,

https://www.bundesgesundheitsministeriu ... endung.pdf
§ 2 Ausnahmen von der Anmeldepflicht
2. nur zur Durchreise in die Bundesrepublik Deutschland einreisen und die Bundesrepublik Deutschland auf schnellstem Wege wieder verlassen, um die Durchreise abzuschließen,

Ze strony gov.pl
https://www.gov.pl/web/dyplomacja/niemcy

Tranzyt (przejazd) przez Niemcy
Władze niemieckie uznają za podróż tranzytową m.in. przejazd drogą lądową, przesiadkę na lotnisku, przypłynięcie statkiem i udanie się w dalszą podróż drogą lądową, wylądowanie na lotnisku i udanie się w dalszą podróż drogą lądową. W dalszą podróż należy udać się bezpośrednio oraz w miarę możliwości unikać kontaktu z innymi osobami. Nie można dokonywać zbędnych postojów oraz nie powinno korzystać się z noclegów.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#646 PostWysłany: 28 Lut 2021 09:56 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
No to słabo... A może wymagali dlatego że to był lot z Turcji?
Dziwna sytuacja

teraz sama nie wiem co robic.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#647 PostWysłany: 28 Lut 2021 10:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Mar 2019
Posty: 124
Turcja nie jest na liście częstego występowania, ani na liście mutantów - tak więc chyba po prostu słaby wynik na covidowej ruletce.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#648 PostWysłany: 28 Lut 2021 14:41 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 194
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
inna877 napisał(a):
No to słabo... A może wymagali dlatego że to był lot z Turcji?


Z Turcji nie ma wyjścia, bo z idiotami nie wygrasz i trzeba zrobić test. Z pozostałych państw na liście nr. 3 RKI nie trzeba mieć testu w tranzycie
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#649 PostWysłany: 28 Lut 2021 16:14 

Rejestracja: 31 Maj 2013
Posty: 1375
Loty: 804
Kilometry: 1 204 355
srebrny
Nie bardzo rozumiem Twój wpis. Nie wiem kogo nazywasz idiotą bo chyba nie Turków, którzy postąpili zgodnie z procedurami.
W Niemczech nie trzeba mieć testu w tranzycie, to niemiecki urzędas bezprawnie wymagał ode mnie.
@inna877
nie przejmuj się, jeżeli chcesz mieć święty spokój to po prostu nastaw się na zrobienie testu w obie strony.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#650 PostWysłany: 28 Lut 2021 16:25 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 194
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Oczywiste, że mam na myśli niemieckiego urzędasa ;)

Za dwa tygodnie będę leciał z SAW do BER i test tak czy tak muszę wykonać, ale w razie zapytania przez niemieckiego urzędnika o test juz na miejscu w Berlinie, chętnie z nim podyskutuje z użyciem linków potwierdzających to, że nie muszę mu okazywać testu. M.in. linków, które podałes wyżej w tym temacie.
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#651 PostWysłany: 01 Mar 2021 20:46 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1702
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/202 ... -z-polska/

Niedobrze to zaczyna wyglądać...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
DMW uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#652 PostWysłany: 05 Mar 2021 09:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1863
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
-- 05 Mar 2021 09:02 --

Wstępnie 28.03 mam powrót do Berlina na trasie San Jose-Paryż-Berlin, na ten moment nie ma niestety żadnego busa powrotnego z lotniska w Berlinie (u Flixbusa zniknęły wszystkie połączenia, nawet mój nocny z 19.03 skasowali) i nie wiem czy uda mi się o 22 na lotnisku złapać jakiegoś bla bla cara to pytanie czy mogę spędzić noc w jakimś hotelu w pobliżu lotniska na powrocie żeby następnego dnia rano jakoś się do Polski zabrać czy jednak będzie to znaczyło złamanie zasad tranzytu?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#653 PostWysłany: 05 Mar 2021 09:53 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 227
niebieski
Masz o 5:43 z dworca Berlin Hbf pociąg do Warszawy. Bilet np. do Poznania kosztuje 18,9 euro.
Ja bym to tak rozegrał. Ale co będzie 28 marca...
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#654 PostWysłany: 06 Mar 2021 01:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@Legion1 jeśli obawiasz się, że przekroczysz czas na tranzyt to polecam pociągiem do Frankfurtu Oder i pieszo do Słubic i ze Słubic kombinować dalej. Ja osobiście tak bym zrobił ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
Legion1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#655 PostWysłany: 06 Mar 2021 02:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Najnowsza akutalizacja listy RKI nic złego nie wnosi - brak nowych mutantów, Polska nie trafiła na wyższe poziom ale też jest jedna ciekawostka: Chorwacja spadła z grupy ryzyka. I teraz zagadka - czy w Chorwacji mają lockdowny w stylu PL/DE/CZ/SK/SI/FR... czy też niekoniecznie. :)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 06 Mar 2021 18:43, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#656 PostWysłany: 06 Mar 2021 12:25 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Zakaz przewozów z obszarów zagrożenia mutacjami wirusa dla nie Niemców i nie mieszkańców Niemiec przedłużony do 17 marca 2020 na mocy Zweite Verordnung zur Änderung der Coronavirus-Schutzverordnung Vom 3. März 2021, czyli z ostatniego dnia obowiązywania dotychczasowego zakazu.

A myśmy narzekali na działania naszego rządu, ze z dnia na dzień i z zaskoczenia, a tu się na nas Niemcy wzorują.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#657 PostWysłany: 06 Mar 2021 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1863
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
NikodemFM napisał(a):
@Legion1 jeśli obawiasz się, że przekroczysz czas na tranzyt to polecam pociągiem do Frankfurtu Oder i pieszo do Słubic i ze Słubic kombinować dalej. Ja osobiście tak bym zrobił ;)


@NikodemFM zapewne będę musiał w ten sposób kombinować. Minus taki, że ląduję o 22, a następnego dnia najpóźniej o 10 miałem być w pracy. I to mi komplikuje trochę temat. Muszę się zastanowić czy lepiej zostać na noc na lotnisku czy ryzykować nocną podróż na granicę ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#658 PostWysłany: 06 Mar 2021 18:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
Ostatni pociąg z BER do Gorlitz odjeżdża o 23:39 i jest na miejscu o 1:29.
Tylko co dalej o tej porze...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#659 PostWysłany: 06 Mar 2021 19:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Wrz 2012
Posty: 1863
Loty: 262
Kilometry: 438 549
srebrny
@Garmond i to jest problem, który od kilku dni próbuję rozwiązać ;)

To pytanie do bardziej zorientowanych. Zakładając, że zostanę na lotnisku i będę wracał pociągiem (30.03 nie ma żadnego busa do Poznania czy też Warszawy ani na stronie Flixbus ani na stronie Ecolines) i jeśli jest ten zapis o tranzycie do 14 h od momentu przybycia to na granicy będą sprawdzać ten czas? Czy nie mam o co się martwić w tej kwestii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#660 PostWysłany: 06 Mar 2021 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Wrz 2011
Posty: 2689
HON fly4free
To są Niemcy. Oni ufają obywatelom. Więc nie grozi Ci więzienie że spędzisz kilka godzin dłużej. Tym bardziej że nie masz w tym czasie bezpośredniego transportu, który umożliwi Ci bezpośrednie opuszczenie kraju.
Góra
 Profil Relacje PM off
Legion1 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 30, 31, 32, 33, 34, 35, 36 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
cron
phpBB® Forum Software © phpBB Group