Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1741 PostWysłany: 06 Lut 2022 20:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 193
Kilometry: 511 688
złoty
Dzisiaj powrót do Berlina z Lanzarote. Nikt nie sprawdzał paszportów covidowych na wylocie a w Berlinie żadnej kontroli jak za starych czasów... Jedynie uparta obsługa EasyJet w Hiszpanii kazała na szybko przy bramce wypełnić Einreiseanmeldung.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#1742 PostWysłany: 07 Lut 2022 19:00 

Rejestracja: 07 Lut 2022
Posty: 1
Czy orientuje sie ktos jak wyglada sprawa wjazdu osoby zaszczepionej 1 dawka johnsona do Niemiec aby wyleciec z Berlina do Hiszpanii?
Z koncem stycznia Niemcy przestali akceptowac szczepionki johnsona.
Osoba taka jest traktowana jak niezaszczepiona.
W Hiszpanii takie szczepienie jest akceptowane.
Czy przejazd 2h przez Niemcy i 2h na lotnisku mozna traktowac jako przejazd tranzytem i krotkotrwaly pobyt do 24h?
Czy mozna spodziewac sie problemow na lotnisku?
Czy w powrocie też można się czegoś spodziewać?
Z góry dzięki za pomoc


Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Lut 2022 15:38, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1743 PostWysłany: 09 Lut 2022 02:11 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 12
Przeczytaj 2 ostatnie strony tego tematu.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1744 PostWysłany: 13 Lut 2022 02:02 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 12
W czwartek lot BER-FUE, na lotnisku sprawdzane SpTH przy nadawaniu bagażu rejestrowanego i tylko tyle jeżeli chodzi o Berlin. W Hiszpanii tez tylko sprawdzane SpTH.
Po przekroczeniu granicy polsko-niemieckiej jeden patrol policji niemieckiej, który od razu zawrócił za nami i nas wyprzedził wyświetlając komunikat "bitte folgen". Panowie policjanci sprawdzili tylko prawo jazdy, dowody osobiste wszystkich z auta i dokumenty auta. Nie pytali gdzie jedziemy ani nie prosili o paszport covidowy czy einreiseanmeldung.
Góra
 Profil Relacje PM off
travellista lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1745 PostWysłany: 14 Lut 2022 17:40 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22321
Germany set to end COVID-19 restrictions in March

https://eturbonews.com/3017437/germany- ... s-in-march
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
paweł p uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1746 PostWysłany: 15 Lut 2022 15:30 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Od dzisiaj mam certyfikat ozdrowienca. 28 lutego będę wracał z Macedonii do Berlina.czy ten certyfikat będzie już ważny? Nie chciałbym utknąć na lotnisku w Skopje....czy tak jest ,że według niemieckiego rozporządzenie ozdrowiencem jestem dopiero po 28 dniach od otrzymania certyfikatu?
ps. odpowiem sobie sam. Zainstalowałem sobie apkę RKI . Poniewaz test pcr miałem 4 lutego to według RKI ozdrowieńcem jestem dopiero po 28 dniach czyli od 4 marca. Także piękny weekend za 4 euro RT w Skopje własnie idzie się.....Czy jest jeszcze jakiś kraj na świecie , który ma takie przepisy jak Niemcy? Komedia...............
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1747 PostWysłany: 15 Lut 2022 19:07 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 8 834
Chce lecieć do Mexyku.

Czy dobrze rozumiem :
Johnson & Johnson już nie jest uznawany i trzeba robić test.
Zastanawiam się nad doszczepieniem. J&J szczepiłem się w listopadzie 2021.

Tylko, że na stronie GOV napisali :
Cytuj:
-osoba, która jednorazowo przyjęła preparat Janssen (Johnson & Johnson) od dnia 15.01.2022 nie jest uznawana za zaszczepioną. W celu uznania za osobę zaszczepioną konieczne jest przyjęcie drugiej dawki (Johnson & Johnson, lub Pfizer lub Moderna)

Wynika z tego, że jak doszczepię się jedną dawką to będę w pełni zaszczepiony.

Z kolei na wielu portalach piszą:
Cytuj:
Pierwszą dawkę można przyjąć, gdy upłyną 4 tygodnie od szczepienia szczepionką J&J, kolejną po 3 miesiącach. Tylko wtedy będzie to traktowane jako dawka przypominająca. A to ważne, bo tzw. booster oznacza, że nie trzeba wykonywać dodatkowego testu, by w Niemczech np. pójść do restauracji czy kina.

Wynika z tego, ze w pełni zaszczepieni są tylko po 2 dawkach po szczepieniu Johnson & Johnson.

Ktoś wie jak to w końcu jest ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1748 PostWysłany: 15 Lut 2022 19:17 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
@samaki9 : przeciez nie musisz do tego komediowego kraju wjezdzac ? Ktos cie zmusza grozbami.
Proponuje wizyte w HongKongu obecnie poznasz co to przepisy Covidowe.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1749 PostWysłany: 15 Lut 2022 19:29 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 8 834
Dzięki. Czytałem to. Nie do końca to jest pewne. Dziewczyna piszę tam, że Jonson jest ważny w tranzycie skoro jest ważny u nas. Tylko nikt tam nie bierze pod uwagę że system może nie być na bieżąco. Ona przeszła kontrole tuż po wprowadzonych zmianach. Dzisiaj już ludzie mogą mieć problemy.
W dodatku dalej nie wiem czy w pełni zaszczepieni po J&J to ludzie po jednej dawce, czy po dwóch.


ps. Ciekawy jest ten link o spotkaniu jutro i łagodzenia obostrzeń. Ciekawe co wymyślą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1750 PostWysłany: 15 Lut 2022 19:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Sty 2013
Posty: 2216
złoty
samaki9 napisał(a):
Czy jest jeszcze jakiś kraj na świecie , który ma takie przepisy jak Niemcy?

Np. Turcja, ozdrowieniec po 28 dniach od pozytywnego PCR.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1751 PostWysłany: 15 Lut 2022 20:11 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@Julian.Wolf -nie napisałem , ze kraj jest komediowy ( bo , pracuje I żyje dzięki Niemcom od 18 lat) tylko ,że przepisy sa chore...Uscislając, komedia to ,to co boli od początku pandemii , czyli inne przepisy w kazdym panstwie UE.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1752 PostWysłany: 15 Lut 2022 21:18 

Rejestracja: 08 Wrz 2019
Posty: 36
Loty: 1
Kilometry: 8 834
lukaszeq123 napisał(a):
Szczecin napisał(a):
Jak udało Wam się pobrać tę niemiecką apkę? U mnie takie info: "Produkt jest niedostępny w Twoim kraju".
Jak to obejść?


Ja ściągnąłem z zewnętrznego źródła (https://covpass.en.uptodown.com/android)

Nie polecam zmieniać języka w Google Play, później żeby zmienić z powrotem na polski trzeba odczekać rok.


U mnie to samo. Szczepiony jestem J&J i świece się na zielono. NA dole taki komunikat:
Cytuj:
Aktualny stan szczepień Nowy Stały Komitet ds. Szczepień (STIKO) zaleca wszystkim osobom, które otrzymały pojedynczą dawkę szczepionki Janssen (Johnson & Johnson) jako szczepienie podstawowe i które nie miały udowodnionego przypadku koronawirus (SARS-CoV-2) optymalizuje swój stan szczepień za pomocą kolejnej dawki szczepionki przeciwko koronawirusowi, jeśli ich szczepienie Janssen zostało uzyskane ponad cztery tygodnie temu. Ponieważ Twoje zapisane certyfikaty wskazują, że należysz do tej grupy osób i nie otrzymałeś jeszcze kolejnego strzału, chcielibyśmy poinformować Cię o tej rekomendacji. (Reguła BNR-DE-0210) To powiadomienie jest oparte wyłącznie na certyfikatach przechowywanych w smartfonie. Dane zostały przetworzone na Twoim smartfonie. Żadne dane nie zostały przekazane do RKI lub osób trzecich. (Identyfikator zasady: BNR-DE-0210) Więcej informacji znajdziesz w często zadawanych pytaniach.

Pomijając tą aplikacje. Czy ktoś ma sprawdzone dane ile trzeba wykonać szczepień mRNA po J&J by jechać na spokojnie? Wystarczy jedna dawka czy trzeba dwie z odstępem 3 miesięcy. Na stronie rządowej mówią o jednej szczepionce. Na wielu portalach gdy wprowadzano prawo - o dwóch.
Napisałem do Ambasady i na razie czekam na odpowiedz.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1753 PostWysłany: 18 Lut 2022 10:57 

Rejestracja: 18 Lut 2022
Posty: 1
Witam. Czy zgłaszając wjazd, niemcy akceptują międzynarodową książeczkę szczepień?
Mam taki problem że zaszczepiłam się drugą dawką po Johnsonie. Na Johnsona Mam unijny certyfikat, natomiast na drugą dawkę Pfizer niestety jeszcze nie mam. Natomiast obie dawki mam wpisane w żółtą książeczkę oraz pisemne potwierdzenie z przychodni że jestem zaszczepiona. Czy to wystarczy i nie będę musiała przechodzić kwarantanny? Ktoś coś może wie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1754 PostWysłany: 18 Lut 2022 12:36 

Rejestracja: 18 Lut 2022
Posty: 1
Mam pytanie, czy jest możliwy jednodniowy wypad do Niemiec samolotem bez certyfikatu?
Na stronie MSZ jest napisane: -"osoby, które przyjeżdżają do Niemiec w celu krótkotrwałego pobytu do 24 godz.;" nie potrzebują dokumentacji covidowej.

pozdrawiam i dziękuję
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1755 PostWysłany: 18 Lut 2022 14:28 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4034
złoty
Ale musisz mieć udokumentowany ważny powód. Te są wymienione, by nie było nadinterpretacji.
Myślę, że się nie łapiesz na te wyjątki.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1756 PostWysłany: 18 Lut 2022 16:32 

Rejestracja: 26 Lut 2020
Posty: 5
Zaryzykowałem i udałem się na lot z tylko jedną dawką Johnsona z lipca, kontrola była wybiórcza, jednym sprawdzali szczepienie innym covidpass (lot do Rygi), jak ktoś miał niemieckie to przewijali żeby sprawdzić ile dawek, u mnie jedynie spojrzała na ekran.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1757 PostWysłany: 19 Lut 2022 20:23 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 501
Czy szczepionka J&J oraz dawka przypominająca nie jest jednoznaczna z pełnym zaszczepieniem? Dostałem właśnie notkę z hotelu, że w przypadku takiego układu szczepień potrzebuję jeszcze dodatkowo zrobić test... cyrk jakiś.. ktoś może to potwierdzić? Może ktoś miał takie doświadczenia, gdzie były problemy z JJ i boosterem? :shock: :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1758 PostWysłany: 21 Lut 2022 00:32 

Rejestracja: 21 Lut 2022
Posty: 1
Cześć, szybkie pytanie co wpaść przy wypełnianiu formularza lokalizacyjnego w pola związane z adresem w Niemczech, w przypadku przylotu do BER z Majorki i tranzytu z lotniska w Berlinie do PL. Niektórzy pisali że nie jest on wymagany, jednak wolę być przygotowany 😉
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1759 PostWysłany: 21 Lut 2022 01:03 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2047
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
ja zawsze wpisuje adres lotniska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1760 PostWysłany: 22 Lut 2022 17:15 

Rejestracja: 28 Kwi 2012
Posty: 480
niebieski
Obecnie jadę EIC 247 „Wisła” z Berlina do Warszawy. Pomiędzy Berlinem Wschodnim a Frankfurtem nad Odrą są sprawdzane COVID Certificate. Ja mam J&J i w grudniu Pfizer i zaświeciło im się na zielono.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 85, 86, 87, 88, 89, 90, 91, 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group