Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1701 PostWysłany: 22 Sty 2022 13:07 

Rejestracja: 28 Gru 2011
Posty: 9
-- 22 Sty 2022 11:38 --

proszę o informację mam lot KRK-FRA-CAN jestem zaszczepiony jedną dawką J&J czy w takim wypadku po zmianie przepisów w Niemczech nawet przy krótkim tranzycie we Frankfurcie muszę zrobić w Polsce testy przy wylocie?

-- 22 Sty 2022 12:07 --

a jeżeli test to czy sam antygenowy na 48h przed wylotem powinien wystarczyć nie trzeba PCR robić ktoś sie orientuje?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1702 PostWysłany: 24 Sty 2022 10:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 123
Loty: 90
Kilometry: 278 235
Przy powrocie do BER z FUE na lotnisku pytali czy tranzyt i nie wymagali einreiseanmeldung ale my na wszelki wypadek mieliśmy wypełnione. W BER żadnej kontroli.
Na mieście za to ostro kontrolowali. W galerii przy wejściu do Primarka kolejka, sprawdzanie wszystkim szczepień i czy są 3 dawki, skanowanie kodów qr i sprawdzanie dokumentów tożsamości. Nawet w jakiejś podejrzanej budzie z kebabami trzeba było pokazać paszport covidowy i też dokładnie sprawdzali ile dawek.
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz101 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1703 PostWysłany: 24 Sty 2022 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2011
Posty: 133
Loty: 434
Kilometry: 719 327
Olencjaaa napisał(a):
elwirka napisał(a):
Czy w przypadku szczepionki Johnson przyjętej w zeszłym roku i podania boostera mRNA (na przykład dzisiaj) musi upłynąć 14 dni, czy covidowy paszport ważny jest w tranzycie przez Niemcy od razu?


My się już zaszczepiliśmy dawką przypominającą Moderny. Certyfikat będzie dostępny do pobrania dopiero po 14 dniach więc poza wpisem do żółtej książeczki o który poprosiliśmy, nie mamy żadnego innego potwierdzenia szczepienia.

Certyfikat ma podobno wyglądać tak, że będzie pisać 2/2 Moderna

Żałuję, że odrazu nie zaszczepiliśmy się czymś innym niż J&J :roll:


Potwierdzam - pierwsza przyjęta dawka to J&J. Booster - Pfizer.
Nowy certyfikat dostępny w IKP po 14 dniach od przyjęcia boostera. Na nowym widnieje: "Liczba serii szczepień/dawek: 2/2" a także "Produkt leczniczy" Comirnaty". "Producent dopuszczjący szczepionkę: Biontech"
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
elwirka lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1704 PostWysłany: 24 Sty 2022 23:45 

Rejestracja: 12 Mar 2017
Posty: 302
Loty: 54
Kilometry: 160 144
alison napisał(a):
Przy powrocie do BER z FUE na lotnisku pytali czy tranzyt i nie wymagali einreiseanmeldung ale my na wszelki wypadek mieliśmy wypełnione. W BER żadnej kontroli.
Na mieście za to ostro kontrolowali. W galerii przy wejściu do Primarka kolejka, sprawdzanie wszystkim szczepień i czy są 3 dawki, skanowanie kodów qr i sprawdzanie dokumentów tożsamości. Nawet w jakiejś podejrzanej budzie z kebabami trzeba było pokazać paszport covidowy i też dokładnie sprawdzali ile dawek.


Przy locie z CUN do FRA w CUN nie pytali o einreiseanmeldung natomiast we Frankfurcie przed automatyczną kontrolą strażnik sprawdzał, my powiedzieliśmy wyłącznie słowo tranzyt i Pan kazał iść dalej. Z uwagi na to, że z jakiegoś powodu automatyczna kontrola się nie udała staneliśmy do zwykłej kontroli i tu nawet strażnik o to nie pytał. Chciał tylko paszport.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1705 PostWysłany: 25 Sty 2022 09:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
foxten napisał(a):
Olencjaaa napisał(a):
elwirka napisał(a):
Czy w przypadku szczepionki Johnson przyjętej w zeszłym roku i podania boostera mRNA (na przykład dzisiaj) musi upłynąć 14 dni, czy covidowy paszport ważny jest w tranzycie przez Niemcy od razu?


My się już zaszczepiliśmy dawką przypominającą Moderny. Certyfikat będzie dostępny do pobrania dopiero po 14 dniach więc poza wpisem do żółtej książeczki o który poprosiliśmy, nie mamy żadnego innego potwierdzenia szczepienia.

Certyfikat ma podobno wyglądać tak, że będzie pisać 2/2 Moderna

Żałuję, że odrazu nie zaszczepiliśmy się czymś innym niż J&J :roll:


Potwierdzam - pierwsza przyjęta dawka to J&J. Booster - Pfizer.
Nowy certyfikat dostępny w IKP po 14 dniach od przyjęcia boostera. Na nowym widnieje: "Liczba serii szczepień/dawek: 2/2" a także "Produkt leczniczy" Comirnaty". "Producent dopuszczjący szczepionkę: Biontech"


To ja może jeszcze dodam coś od siebie w tym temacie, bo też miałem szczepienie JJ i booster Pfizer. Szczepiłem się przypominająco w grudniu. Dopiero po dwóch tygodniach pojawił się nowy certyfikat z opisem 2/2 i dane Pfizer, nic o JJ. Napisałem maila do 'nich' i nie dostałem odpowiedzi przez tydzień więc ponowiłem maila, tym razem do wszystkich możliwych organizacji z tym związanych i otrzymałem od dwóch z nich odpowiedzi, które wklejam poniżej.
Dodam jeszcze, że aktualnie w IKP mogę pobrać dwa certyfikaty: jeden na JJ jaki miałem od początku, oraz drugi po boosterze z zapisem 2/2.
Tak samo sprawa wygląda z mObywatel. Też są te dwa certyfikaty widoczne (wcześniej był tylko jeden).

Mail od Centrum e-Zdrowia:

Załącznik:
Komentarz do pliku: Centrum e-Zdrowia
cez.jpg
cez.jpg [ 240.89 KiB | Obejrzany 1381 razy ]


oraz Ministerstwa Zdrowia:

Załącznik:
Komentarz do pliku: ministerstwo zdrowia
MZ.jpg
MZ.jpg [ 138.1 KiB | Obejrzany 1381 razy ]
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Olencjaaa uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1706 PostWysłany: 25 Sty 2022 12:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Chyba ważne. Od dziś Niemcy uznają szczepienie J&J bez boostera jako... brak pełnego szczepienia. Z kolegi J&J + booster uznają jako pełne szczepienie, ale BEZ boostera.
Czyli zapis phizer 2/2 czy moderna 2/2 będzie odczytywany wprost, a osoba uznawana za nie-za-boosterowaną (co za wyraz... ;-)

Pachnie to potencjalnymi problemami, w momencie gdy będzie gdzieś wymagane wykazanie się boosterem.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
horacy19 lubi ten post.
5 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1707 PostWysłany: 25 Sty 2022 22:35 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 4
Hej,

jak to wygląda w praktyce, ponieważ jestesm zaszczepiony J&J, druga dawkę J&J będę miał w czwartek tj. 27.01. Wylatuje z Berlina (podróż z polski tylko na lotnisko, bez noclegu) do Egiptu 05.02- pytanie techniczne, czy na lotnisku przy wylocie mocno kontroluja pelne wyszczepienie (rozumiem ze kontrola szczepienia do egiptu jest, tzn tam jedna dawka wystarczy J&J), czy lepiej zrobic test, zeby nie miec problemów juz na lotnisku?

"pełne wyszczepienie" wyjdzie po 14 dniach czyli 10.02. Do Berlina wracam 12.02, czyli dowód pełnego wyszczepienia bedzie mnie juz obowiązywał- oczywiscie po pobraniu certyfikatu na mobywatel, czy tez innej aplikacji


Dzieki za pomoc!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1708 PostWysłany: 25 Sty 2022 23:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Ani przy wylocie z Berlina ani po powrocie nikt nie chciał certyfikatów, jedynie w knajpie na lotnisku
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1709 PostWysłany: 27 Sty 2022 19:48 

Rejestracja: 18 Maj 2011
Posty: 150
niebieski
Ponowię pytanie, wylot BER na Kanary- rodzice zaszczepieni ( 3 dawki) dziecko lat 8 bez szczepienia- czy potrzebuje test na wylot i na powrót dla dziecka ? Ktoś w praktyce przerabiał?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1710 PostWysłany: 27 Sty 2022 23:36 

Rejestracja: 31 Sie 2021
Posty: 21
Nie potrzebujesz testu dla dziecka.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1711 PostWysłany: 30 Sty 2022 20:42 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 12
kostek966 napisał(a):
Ani przy wylocie z Berlina ani po powrocie nikt nie chciał certyfikatów, jedynie w knajpie na lotnisku


Kiedy leciałeś? Przed kontrolą bezpieczeństwa nie sprawdzają szczepionek?
Szczepilem się tylko j&j a za 10 dni mam lot z Berlina na fuerte, nie wiem co teraz robić...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1712 PostWysłany: 30 Sty 2022 20:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Przyleciałem z kolega w piątek z Turcji który był szczepiony J&J na słowo tranzyt pani się lekko uśmiechnęła i nawet nie spojrzała na papier ze szczepienia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1713 PostWysłany: 30 Sty 2022 21:02 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 12
-- 30 Sty 2022 20:01 --

A przy wylocie też nie sprawdzali?

-- 30 Sty 2022 20:02 --

Lub przy wejściu na lotnisko?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1714 PostWysłany: 30 Sty 2022 21:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Z Berlina patrzyli na szczepienia i QR cody ale nie weryfikowali tego ile dawek i czym.
W Kenii rzucili okiem czy jest ilość papierów, a w Turcji nic.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1715 PostWysłany: 30 Sty 2022 21:11 

Rejestracja: 21 Wrz 2016
Posty: 12
Ale mają jakiś czytnik do QR kodów czy tylko patrzą na papier?
Może się uda, a jakby jednak nie to chyba na lotnisku jest punk szybkich testów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1716 PostWysłany: 30 Sty 2022 21:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2015
Posty: 2212
Loty: 219
Kilometry: 409 257
niebieski
Tylko patrzyli na papier :)
Spokojnego lotu! .)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1717 PostWysłany: 30 Sty 2022 22:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
Spokojnie, tam jest taki obrót, że nie mają czasu na przyglądanie się papierką, wracałem tydzień temu i wystarczyło że zacząłem wyciągać papiery, a już machali następny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1718 PostWysłany: 30 Sty 2022 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Akurat na BER hula wiatr i nie ma dużego ruchu. Mają czas i czy sprawdzą kwity albo nie sprawdzą, zależy czy im się chce. O czym się przekonałem niejednokrotnie.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1719 PostWysłany: 31 Sty 2022 13:29 

Rejestracja: 15 Lut 2018
Posty: 4
-- 31 Sty 2022 12:27 --

lukaszeq123 napisał(a):
Ale mają jakiś czytnik do QR kodów czy tylko patrzą na papier?
Może się uda, a jakby jednak nie to chyba na lotnisku jest punk szybkich testów?


Cześć, sprawdzali cos? jak wyglada sytuacja? dzieki!

-- 31 Sty 2022 12:29 --

Marco Manno napisał(a):
Z Berlina patrzyli na szczepienia i QR cody ale nie weryfikowali tego ile dawek i czym.
W Kenii rzucili okiem czy jest ilość papierów, a w Turcji nic.



Tutaj chodzi Ci o kontrole czy mozesz leciec do Kenii, czy rzeczywiscie weryfikowali czy mozesz byc w Berlinie, na terenie Niemiec- dzieki za informacje
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1720 PostWysłany: 31 Sty 2022 15:33 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 196
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
22 stycznia, lot z BER do Egiptu. Przy boardingu zapytanie o szczepienia/testy, bez weryfikacji fizycznej, tylko "na słowo honoru"

-Do you have vaccination, or test?
- Yes, I do.
- Ok

28 stycznia, przylot do BER, po wylądowaniu przy kontroli paszportowej i spojrzeniu na polski paszport, nie zdążyłem wyjąć certyfikatu szczepień, o Formularzu Lokalizacyjnym (Einreiseanmeldung) nie wspominając, a Pani w okienku od razu zapytała:

- Transit nach Polen?
- Ja


i tyle :)
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 83, 84, 85, 86, 87, 88, 89 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group