Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile

informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257

[ 1821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1621 PostWysłany: 03 Sty 2022 18:41 
Awatar użytkownika

Loty: 78
Kilometry: 164 102
niebieski
Easy Jet. OK, pewnie to nie byli tranzytowcy, Mówię tylko ogólnie - lepiej poświęcić kilka minut i zaoszczędzić sobie dodatkowych nerwów.

#1622 PostWysłany: 03 Sty 2022 18:41 

złoty
Ode mnie wczoraj w IST, żądano okazania formularza on-line.
Nie było mowy o tranzycie. Oczywiście, że można się sądzić, jak ktoś nie ma nic lepszego do roboty.
 Relacje PM off
Shaq lubi ten post.
zawiert uważa post za pomocny.

#1623 PostWysłany: 03 Sty 2022 19:26 

niebieski
-- 03 Sty 2022 18:13 --

z tym Einreiseanmeldung.de to w lecie bylo tak ze jesli nie potrzeba go bylo wypelniac to sie docieralo do strony kiedy formularz wypluwal zwrotke /mniej wiecej/ "podrozujesz z kraju z ktorego formularz nie jest wymagany, zyczymy milej podrozy" i wtedy generalnie byl koniec mozliwosci wypelnienia formularza . Takze nie da sie go raczej wypelnic w sytuacji, gdy nie potrzeba

-- 03 Sty 2022 18:26 --

jacek96 napisał(a):
Nie czekaj, tylko sam wykorzystaj, skoro jest to prawnie dopuszczalne.

dzieki za pomocny post. Anyway nie mam tyle urlopu zeby znow do afryki sie bryknąć a Wik brytfania w zimie to tez zaden szal :)
a info w sprawie praktyki tranzytu jest cenne zwazywszy ze w kazdym tyg moga dodac nowe kraje do listy wariantow (bycie w kraju ktore z zaskoczki trafia na liste wariantow juz przerabialam :) ).

A moze ktos LH z UK wracal do PL po 20 grudnia bo od 20 jest na liscie?

Botsuana (Virusvariantengebiet seit 28. November 2021)
Eswatini (Virusvariantengebiet seit 28. November 2021)
Lesotho (Virusvariantengebiet seit 28. November 2021)
Malawi (Virusvariantengebiet seit 28. November 2021)
Mosambik (Virusvariantengebiet seit 28. November 2021)
Namibia (Virusvariantengebiet seit 28. November 2021)
Simbabwe (Virusvariantengebiet seit 28. November 2021)
Südafrika (Virusvariantengebiet seit 28. November 2021)
Vereinigtes Königreich Großbritannien und Nordirland inkl. der Isle of Man sowie aller Kanalinseln und aller britischen Überseegebiete (Virusvariantengebiet seit 20. Dezember 2021; Hochrisikogebiet bis 19. Dezember 2021)
 Relacje PM off  

#1624 PostWysłany: 03 Sty 2022 20:14 

złoty
Nikt do PL z UK po 20.12.2021 poza transferem w FRA i MUC nie wracał, skoro jest na liście mutantów, no chyba, że jest Niemcem lub rezydentem.

Wkrótce się to zmieni i będzie można podrozowac, gdyż zniknie lista wariantów.
 Relacje PM off  

#1625 PostWysłany: 03 Sty 2022 21:14 

niebieski
@jacek96 wydaje sie ze cos pomyliles:
z kraju wariantow zawsze mozna bylo wrocic, nawet nie bedac niemcem tylko transfer przez niemcy byl zbanowany jesli WLATYWALO sie do JAKIEGOKOLWIEK kraju UE (mogles natomiast leciec do USA przez niemcy, z kraju wariantow, nie bylo problemu).
Czyli w sytuacji gdy jak ja byles w kraju ktory w miedzyczasie jak tam byles trafil na liste wariantow to w starym ukladzie miales 2 opcje:
a/ odwolac lot "z powrotem" i kupic one way w innej linii, ktora przez niemcy /tranzytem/ nie leci. LH zwracala za niewykorzystane bilety w tej sytuacji
b/ poczekac /o ile miales przestrzen czasowa/ zeby np LH zmienila siatke i mogla "przerzucic" twoj lot przez inny kraj - np przez szwajcarie

W nowym ukladzie czytam na stronie LH ze jesli lot byl przez MUC lub FRA /a tam jest wiekszosc tranzytow/ i nie opuszczasz strefy tranzytu to powrot do Polski z kraju wariantow jest mozliwy dla wszystkich kierunkow i jest mozliwy wlot do kraju UE z tranzytem na tych dwoch lotniskach.
Patrz screen z obecnych wyjasnien LH,

W tym kontekscie moje pytanie o powroty przez niemcy z UK do PL po 20.12 wydaje sie zasadne :)

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#1626 PostWysłany: 03 Sty 2022 21:34 

złoty
Przecież ja to samo napisałem, tylko w jednym, prostym i zrozumiałym zdaniu.
 Relacje PM off  

#1627 PostWysłany: 03 Sty 2022 21:47 
Awatar użytkownika

Loty: 140
Kilometry: 313 059
srebrny
@jacek96 a leciałeś wprost z IST czy transfer? No bo tak jak ktoś tu napisał jak w tym ichnim formularzu wpisuje ze lecę z Panamy to mi formularz się kończy komunikatem: nic nie trzeba. Musiałbym naciągnąć temat wpisać ze byłem w Turcji choć nie byłem :)

Najnowsza relacja na Forum F4F: Grudzień w Kolumbii
Nasze podróże, relacje i różne opowieści znajdziecie na blogu: FiveToFly (Tajlandia, Malezja, Kolumbia, USA, Izrael, Panama, Kuba)
 Relacje PM off  

#1628 PostWysłany: 03 Sty 2022 22:18 

Jak teraz wyglada sytuacja na lotnisku we Frankfurcie - rok temu wszystko było pozamykane na 4 spusty (poza wolnocłowym, wózkiem z hotdogami i kawiarnia z preclami). Będę miał lot z długa przesiadka stad pytanie:
- czy normalne knajpy są otwarte?
- czy facilities (np strefy dla dzieci) działają normalnie?
 Relacje PM off  

#1629 PostWysłany: 03 Sty 2022 22:30 

złoty
zawiert napisał(a):
@jacek96 a leciałeś wprost z IST czy transfer? No bo tak jak ktoś tu napisał jak w tym ichnim formularzu wpisuje ze lecę z Panamy to mi formularz się kończy komunikatem: nic nie trzeba. Musiałbym naciągnąć temat wpisać ze byłem w Turcji choć nie byłem :)

Leciałem wprost z IST, ale w ostatnich 14 dniach byłem też w PL i Egipcie. Wszystkie trzy na liście wysokiego ryzyka.
Panama nie jest na tej liście? To wpisz też Polskę.
 Relacje PM off  

#1630 PostWysłany: 03 Sty 2022 22:45 
Awatar użytkownika

Loty: 140
Kilometry: 313 059
srebrny
No mogę wpisać cokolwiek ale serio byłem ostatni miesiąc w krajach niskiego ryzyka co mogę udowodnić stemplami w paszporcie… :)

Najnowsza relacja na Forum F4F: Grudzień w Kolumbii
Nasze podróże, relacje i różne opowieści znajdziecie na blogu: FiveToFly (Tajlandia, Malezja, Kolumbia, USA, Izrael, Panama, Kuba)
 Relacje PM off  

#1631 PostWysłany: 03 Sty 2022 23:00 

niebieski
sir_xarn napisał(a):
Jak teraz wyglada sytuacja na lotnisku we Frankfurcie - rok temu wszystko było pozamykane na 4 spusty (poza wolnocłowym, wózkiem z hotdogami i kawiarnia z preclami). Będę miał lot z długa przesiadka stad pytanie:
- czy normalne knajpy są otwarte?
- czy facilities (np strefy dla dzieci) działają normalnie?
Tydzien temu wszystko dzialalo normalnie.

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
 Relacje PM off  

#1632 PostWysłany: 04 Sty 2022 17:51 
Awatar użytkownika

Loty: 78
Kilometry: 164 102
niebieski
adamuto napisał(a):
Warto jeszcze dodać, że kraje z mutantami mają być od 4.01 klasyfikowane jako kraje wysokiego ryzyka. Odpadnie konieczność testowania w takich przypadkach.
No i wiadomość już oficjalnie potwierdzona na stronie Instytutu Roberta Kocha. Na liście z mutacjami nie ma w tej chwili żadnego kraju, zatem dla zaszczepionych i ozdrowiencow w zasadzie swobodny wjazd bez testów i bez względu na narodowość.
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#1633 PostWysłany: 05 Sty 2022 12:22 

W raporcie z dnia 30.12.2021r. nt. zakazeń omikronem Instytut Roberta Kocha podał, że 1097 pacjentów było nieszczepionych, 4020 było w pełni zaszczepionych, z czego szczepienie przypominające otrzymało 1137 osób.

https://t.co/fUk85ZDdTZ

Ostatnio edytowany przez Abcn, 08 Sty 2022 12:23, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#1634 PostWysłany: 05 Sty 2022 18:39 

Witam serdecznie,
potrzebuję Waszej pomocy. Czytałem dokładnie wątek, ale powiem szczerze, że nadal nie mam pewności co robić.
Planuję ok 20 stycznia wylecieć z Berlina przez Paryż CDG i MEX do Gwatemali (Air France). Będę wjeżdżał lądem z PL i potem po powrocie do Berlina taką samą trasą również planuję wrócić z Berlina do PL lądem. Za każdym razem powinienem przebywać w Niemczech do 24 godzin. Jestem zaszczepiony 3 dawką.
I tu mam pytanie: czy potrzebuję wypełniać jakiekolwiek formularze lokalizacyjne do Niemiec przy wjeździe za każdym razem? (przy pierwszym wjeździe z Polski i później przy powrocie z Gwatemali). Czy jakieś testy? (Gwatemala i Meksyk obecnie nie wymagają żadnych testów)

Będę bardzo wdzięczny za każdą pomoc.
Bardzo dziękuję i pozdrawiam.
Piotr
 Relacje PM off
MTalma lubi ten post.

#1635 PostWysłany: 05 Sty 2022 18:42 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Zeus napisał(a):
sylvo napisał(a):
@Tomasz101
Dlatego ja przed lotem z Albanii do Berlina wydrukowałem sobie zgłoszenie na papierze. W razie czego aby wypełnić awaryjnie (i potem do kosza). Na szczęście nie było potrzeby.

Polecam tą metodę. Będzie wymagane, wypełnisz. Nie będzie, to olewasz i trzymasz na powrót.

Nie widzę powodu do martwienia się o coś takiego.
 Relacje PM off
Tomasz101 lubi ten post.
piotr4 uważa post za pomocny.

#1636 PostWysłany: 05 Sty 2022 20:21 

Dziękuję za odpowiedź. Też myślałem o wydrukowaniu w formie papierowej samego pustego formularza bo mój smartfon jest chwilowo uszkodzony i nie będę mógł mieć formularza w telefonie. Inaczej bym go po prostu wypełnił cyfrowo i tyle.
Tylko na tej stronie https://www.einreiseanmeldung.de/#/register/3 nie mogę znaleźć samego pustego formularza aby go wydrukować.
Gdzie mogę znaleźć ten pusty formularz?

Jeszcze raz dzięki za każdą wskazówkę.
P
 Relacje PM off  

#1637 PostWysłany: 05 Sty 2022 20:30 

niebieski
@piotr4 może tu:
https://www.bundesgesundheitsministeriu ... 21/DEU.pdf
https://www.bundesgesundheitsministeriu ... glisch.pdf
 Relacje PM off
merlin31 lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.

#1638 PostWysłany: 05 Sty 2022 22:13 

@dyzio1: dziękuję bardzo za odpowiedź. Bardzo mi pomogłeś.

Dziękuję i pozdrawiam
P
 Relacje PM off  

#1639 PostWysłany: 05 Sty 2022 23:47 
Awatar użytkownika

złoty
na przyszłość @piotr4 - mamy tu takie dwa przyciski, których warto użyć jeśli czyjś post Ci się przydał 8-)

Załącznik:
IMG_0019.png

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.

#1640 PostWysłany: 06 Sty 2022 22:45 

Czy przerabiał ktoś w praktyce w 2022r tranzyt przez Niemcy (a konkretnie dojazd własnym autem z PL na lotnisko w Berlinie) z dzieckiem starszym niż 6 a młodszym niż 12 lat ale zaszczepionym na razie pierwszą dawką. Jest lekka rozbieżność między gov.pl a niemieckimi stronami tj. nasi piszą że jest wymagany negatywny test "o ile wjazd do Niemiec następuje z użyciem środka transportu zapewnionego przez przewoźnika (autobus, pociąg, samolot, statek)" natomiast na niemieckich stronach wyczytałem że "niezależnie od środka transportu" test jest wymagany.
Od razu dodam że na powrocie nie będzie już problemu bo minie 14 dni po drugiej dawce.
Z góry dziękuję za pomoc.
 Relacje PM off  

[ 1821 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 79, 80, 81, 82, 83, 84, 85 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości