Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1341 PostWysłany: 28 Lip 2021 11:38 

Rejestracja: 28 Lip 2021
Posty: 3
GDN :)

niestety te informacje są zdawkowe i z maja 2021

Z ostatnich informacji wiem że na teneryfę wpuszczają ze szczepieniem lub testem ( dzieci do 12 zwolnione )
Tylko co z tranzytem, kiedy nie opuszczasz lotniska ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi Urlop na Krecie za 1077 PLN. Loty SWISS z Warszawy + noclegi
Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN Majówka w USA: Seattle + Bozeman lub Missoula od 2639 PLN
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1342 PostWysłany: 28 Lip 2021 11:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
Informacji o zasadach wjazdu na Teneryfę musisz szukać we właściwym wątku, bo tu jest dział o Niemczech.
Jeśli chodzi o tranzyt w Niemczech, to dane są z maja, bo widocznie od tamtej pory nic się w tym zakresie nie zmieniło.
Faktycznie, nie widzę tam informacji o dzieciach. Musisz jeszcze pogrzebać...

Sprawdź jeszcze może tu:

https://www.germany.info/us-en/coronavirus/2317268
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1343 PostWysłany: 28 Lip 2021 12:14 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
Co do zasady już od dłuższego czasu przy podróżach lotniczych do Niemiec (również tranzytowych i zarówno z Hiszpanii jak i Polski) zwolnione z obowiązku przedstawiania testu są tylko dzieci do lat 6.
Nie sądzę, żeby to się w najbliższym czasie zmieniło, a jeśli już, to co najwyżej może być zaostrzone.
Wyjątkiem są tylko podróże z kraju non-schengen do non-schengen przy nie opuszczaniu strefy tranzytowej na lotnisku MUC lub FRA.

https://www.auswaertiges-amt.de/de/serv ... #content_5

Zresztą mam wrażenie, że już o tym pisałem w tym wątku. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
worminfested uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1344 PostWysłany: 28 Lip 2021 12:24 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Niestety , ale z dziecmi 6-12 przy przylocie do Niemiec to ruletka. Leciałem 2 tyg. temu z synem 11 lat z Włoch i musiałem mu robic test we Włoszech. To , że mam rachunek z lotniskowego parkingu i że zaraz po wylądowaniu jadę autem do Polski nie wystarczyłoby. U Ciebie jest troszkę lepiej , bo masz dalej podróż lotniczą i masz na to twardy dowód(bilet) , ale........
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1345 PostWysłany: 28 Lip 2021 12:35 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2085
srebrny
@samaki9
Żadna ruletka - zasady są proste i sztywne już od dłuższego czasu. KAŻDA podróż lotnicza do Niemiec, niezależnie czy tranzyt, czy nie, wymaga testu dla osób niezaszczepionych, bądź nie będących ozdrowieńcami, powyżej 6 roku życia. Nie ma żadnego znaczenia fakt, czy później prosto jedziesz/lecisz do innego kraju, czy nie wychodzisz z lotniska itp.
Tak jak pisałem, wyjątkiem jest tylko podróż lotnicza z kraju non-Schengen do non-Schengen.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
worminfested uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1346 PostWysłany: 28 Lip 2021 12:45 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7344
HON fly4free
To fakt.
Inna sprawa, że @samaki9 miał może na myśli ruletkę w zakresie weryfikowania tych testów.
Przed chwilą odprawiliśmy się na lot BGO do FRA (potem do GDN) i nikt nie był zainteresowany ani moim certyfikatem szczepienia, ani wykonanym wczoraj za ciężkie pieniądze testem niezaszczepionej córki. Chcieli zobaczyć jedynie polską kartę lokalizacyjną.
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1347 PostWysłany: 28 Lip 2021 16:17 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
tak , dokładnie , chodziło mi o weryfikacje testów.
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1348 PostWysłany: 28 Lip 2021 22:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Potwierdzają się wcześniejsze plany. Od 1 sierpnia wjazd czymkolwiek i skądkolwiek do Niemiec zawsze z testem bądź statusem ozdrowieńca lub zaszczepionego: https://natemat.pl/366121,nowe-zasady-p ... 1-sierpnia
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:


Ostatnio edytowany przez NikodemFM, 29 Lip 2021 14:08, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
SPLDER lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1349 PostWysłany: 29 Lip 2021 08:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Nic nie jest jeszcze ustalone, wszystkie te spekulacje opieraja sie na wtorkowym wieczornym wywiadzie Södera dla wiadomosci. To jest pomysl ktory on chce przepchnac, wiec musi sie jeszcze rzad na to zgodzic (na chwile obecna nie ma takiej decyzji). Druga sprawa jest to, ze Söder w wywiadzie powiedzial ''test dla kazdego'' wiec zaczynaja sie w kraju insynuacje czy zaszczepieni tez beda musili pokazac taki test co rozwaliloby kompletnie wczesniejsze zalozenia:

Söder sagte: „Die Regel ist ja relativ einfach, jeder braucht einen Test, der sozusagen wieder anreist, ob er mit dem Auto, der Bahn oder mit dem Flugzeug kommt.“ Er glaube, dass das jetzt verständlicher, klarer und sicherer sei. Derzeit gilt die Testpflicht nur für Menschen, die per Flugzeug nach Deutschland einreisen. Söder äußerte sich nicht explizit dazu, wie Geimpfte und Genesene künftig behandelt werden

Dzisiaj powinno pojawic sie oficjalne stanowisko rzadu w tej sprawie.
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Flyguy, 29 Lip 2021 10:46, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
makdeb lubi ten post.
makdeb uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1350 PostWysłany: 29 Lip 2021 08:40 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4038
złoty
"Dla każdego" w rozumieniu środka transportu, czyli nie tylko samolot, ale tez kolej, auto, z buta.
Gdzies czytałem, ze ozdrowieńcy i zaszczepieni bedą zwolnieni z tego wymogu, o ile w ogole wejdzie w życie od poczatku sierpnia, bo wczesniej był plan, by wszedł w życie we wrześniu.


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 29 Lip 2021 10:20, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1351 PostWysłany: 29 Lip 2021 14:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Według tego linku, który wysłałem powyżej to teoretycznie na 100% Od 1 sierpnia. I faktycznie ozdrowieńcy i zaszczepieni będą zwolnieni z testów. Dodatkowo dodali info, że kontrole na granicach będą wyrywkowe, ale jak już się trafi to może być wysoki mandat za ewentualny brak dokumentu.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1352 PostWysłany: 29 Lip 2021 16:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Handelsblatt wlasnie napisal, ze ma nieoficjalne informacje. Dzis po poludniu odbyla sie rozmowa sekretarzy stanu, a jutro rano zostanie wydane rozporzadzenie. Testy na wszystkich wjazdach do DE od 01.08.2021 (oprocz zaszczepionych, ozdrowiencow i dzieci ponizej 6 lat).

https://www.handelsblatt.com/politik/de ... WQM523-ap1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1353 PostWysłany: 29 Lip 2021 17:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
Na razie nie widze takiego info, a ciekawe jak restrykcyjne beda przepisy, np. dla ruchu przygranicznego - czy bedzie mozna bez ograniczen wjechac samochodem do np. Görlitz albo Frankurtu nad Odra i odebrac kogos ze stacji kolejowej...
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1354 PostWysłany: 29 Lip 2021 17:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
Podejrzewam, ze nie. Wciaz mowimy tylko o osobach niezaszczepionych, dla zaszczepionych nic sie nie zmieni na chwile obecna. Dzisiaj sledzilem RKI i oficjalnie podali do informacji, ze 4 fala wlasnie sie zaczela. Dzis bylo ponad 3200
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1355 PostWysłany: 30 Lip 2021 09:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
W rozporzadzeniu bedzie drobna i wazna zmiana, obowiazek testu dla dzieci nie bedzie tak jak do tej pory powyzej 6 roku zycia, a powyzej 12 roku zycia (dzieci do 12 roku zycia nie mozna jeszcze zaszczepic w EU)

EDIT:

Jest aktualizacja rozporzadzenia:

https://www.ris.bka.gv.at/GeltendeFassung.wxe?Abfrage=Bundesnormen&Gesetzesnummer=20011574

https://www.bundesgesundheitsministeriu ... eisev.html
_________________
Image


Ostatnio edytowany przez Flyguy 30 Lip 2021 15:42, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1356 PostWysłany: 30 Lip 2021 13:30 

Rejestracja: 01 Paź 2017
Posty: 14
to jest austriackie rozporzadzenie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1357 PostWysłany: 30 Lip 2021 14:08 

Rejestracja: 30 Lip 2021
Posty: 4
Dokładnie to jest rozporządzenie z Austrii. Jutro wracam z CTG-AMS-BER... mamy 7 latka ze sobą, i mamy kompletny misz-masz co do ewentualnego testu. Czy dobrze czytam, że Niemcy uznają antygenowy test jeżeli jest wykonany w 24h przed odlotem ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1358 PostWysłany: 30 Lip 2021 14:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2860
platynowy
@kas01

Dzieki za uwaznosc. Mam zakladki pod soba RIS i RKI i kliknalem w zla, a na domiar tego Austria dzisiaj jak widzisz tez zrobila aktualizacje. Powinni wrzucic do godz 16:00 Uhr wiec uzuplenie jeszcze.

@DHO

Z pewnoscia dzieci ponizej 12 roku zycia nie beda musialy miec testu wiec nie masz sie o co martwic. To jest pewne, bo wczoraj kopia robocza byla juz cytowana.

EDIT:

Uzupelnione w poscie powyzej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
samaki9 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1359 PostWysłany: 30 Lip 2021 17:43 

Rejestracja: 30 Lip 2021
Posty: 4
Flyguy napisał(a):
@kas01

Dzieki za uwaznosc. Mam zakladki pod soba RIS i RKI i kliknalem w zla, a na domiar tego Austria dzisiaj jak widzisz tez zrobila aktualizacje. Powinni wrzucic do godz 16:00 Uhr wiec uzuplenie jeszcze.

@DHO

Z pewnoscia dzieci ponizej 12 roku zycia nie beda musialy miec testu wiec nie masz sie o co martwic. To jest pewne, bo wczoraj kopia robocza byla juz cytowana.

EDIT:

Uzupelnione w poscie powyzej

Super ! Dzięki za info my jestemy w 2+2 z czego starszy syn i my jesteśmy zaszczepieni i mamy paszporty Covid. Jedyne co to przebrnąć przez odprawę w CTG… reszta już powinna być z górki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1360 PostWysłany: 30 Lip 2021 20:26 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Na 100% dzieci do 12at mogą wlecieć do Niemiec beż testu od 1.08? Wracam z Grecji do Berlina 2 sierpnia ja jestem w pełni zaszczepiony...na 1 .08 mam dla dzieciaka umówioną wizytę, żeby zrobić test ,ale fajnie by było oszczędzić mu tej przyjemności...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 65, 66, 67, 68, 69, 70, 71 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group