Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1201 PostWysłany: 04 Cze 2021 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4514
złoty
@erfly, jest możliwe jak nie masz podróży na jednym bilecie, tzn ber lis osobny i lis gru osobny
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1202 PostWysłany: 04 Cze 2021 15:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2876
platynowy
erfly napisał(a):
Pytanie:

Zgodnie z obecnymi regulacjami lecąc z Brazylii przez Lizbonę do Berlina, a następnie chcąc jechać tranzytem do Polski - jest to możliwe? Czy też ze względu na fakt, że Brazylia jest obszarem nowych wariantów, nie można w ten sposób przejechać przez Niemcy?


To zalezy czy loty masz na jednym bilecie. Teoretycznie, nie mozna
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1203 PostWysłany: 04 Cze 2021 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 806
Loty: 59
Kilometry: 98 063
niebieski
barbo napisał(a):
barbo napisał(a):
Zibid napisał(a):
Planuje wyjazd autem do Niemiec 14 czerwca - ruszam z Polski . Jak rozumiem przy takiej formie podróży od 8 czerwca nie potrzeba mieć jakikolwiek testów , nawet dla nie zaszczepionych?


Nie, tylko po powrocie musisz zgłosić do sanepidu chęć odbycia kwarantanny :)


Nie mając szczepienia czy testów jechałbym nie autostradą, w razie kontroli można zawrócić i pojechać na inne przejście ...



@barbo - szukam potwierdzenia poniższej informacji, która była na SG. Za stary jestem na niespodzianki, a zgodnie z poniższym przy wjeździe autem powinien być luz.

........... to, że przy przekraczaniu granicy lądowej z Polski do Niemiec nie trzeba będzie rejestrować wjazdu ani wykonywać testu na COVID-19, a obowiązkowa 10-dniowa kwarantanna zostanie zniesiona.


https://www.fly4free.pl/nasi-sasiedzi-z ... -z-polski/
Góra
 Profil Relacje PM off
barbo uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1204 PostWysłany: 05 Cze 2021 10:01 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jak czytam na stronie ,,mypolacy.de od wczoraj wiele poluzowań w niektórych Landach. I tak w Meklemburgii turyści z całych Niemiec mogą już spędzać w tym Landzie urlopy ale wymogiem jest okazanie testu przy wjeżdze który musi być aktualizowany co 72h.Nie ma nic o zaszczepionych zatem domniemywam , że nie ma znaczenia status turysty. :mrgreen: A w pieknym Berlinie przed wejściem do sklepu lub przed wypiciem np kawy na zewnątrz knajpki nie trzeba okazywać testu. Prawie wolność :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1205 PostWysłany: 05 Cze 2021 11:24 

Rejestracja: 26 Sie 2013
Posty: 112
Zibid napisał(a):
barbo napisał(a):
barbo napisał(a):
Zibid napisał(a):
Planuje wyjazd autem do Niemiec 14 czerwca - ruszam z Polski . Jak rozumiem przy takiej formie podróży od 8 czerwca nie potrzeba mieć jakikolwiek testów , nawet dla nie zaszczepionych?


Nie, tylko po powrocie musisz zgłosić do sanepidu chęć odbycia kwarantanny :)


Nie mając szczepienia czy testów jechałbym nie autostradą, w razie kontroli można zawrócić i pojechać na inne przejście ...



@barbo - szukam potwierdzenia poniższej informacji, która była na SG. Za stary jestem na niespodzianki, a zgodnie z poniższym przy wjeździe autem powinien być luz.

........... to, że przy przekraczaniu granicy lądowej z Polski do Niemiec nie trzeba będzie rejestrować wjazdu ani wykonywać testu na COVID-19, a obowiązkowa 10-dniowa kwarantanna zostanie zniesiona.


https://www.fly4free.pl/nasi-sasiedzi-z ... -z-polski/


Chodziło mi o "teoretycznie" obowiązkową kwarantannę po wjeździe/powrocie do Polski.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1206 PostWysłany: 05 Cze 2021 11:44 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
HandSome napisał(a):
@vincenz lub @Kian...czyli bez problemu w centrum lub okolicach ZOO , Kudamm znajdę takie punkty for free? :P lub może jest jakaś mapka ulokowań?


Ciężko nie trafić na jeden z punktów :roll:
https://test-to-go.berlin/
Góra
 Profil Relacje PM off
Maktravel lubi ten post.
HandSome uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1207 PostWysłany: 05 Cze 2021 12:01 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Jest trochę :mrgreen: :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1208 PostWysłany: 05 Cze 2021 19:03 

Rejestracja: 26 Kwi 2013
Posty: 843
niebieski
vincenz napisał(a):
@dyzio1 a jakich informacji poszukujesz?

Czy mogę taki test zrobić za darmo, jakie dokumenty mam okazać i w jakiej formie otrzymam wynik? Można taki wynik przedstawić np. na lotnisku przed wejściem na pokład samolotu? Dziękuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1209 PostWysłany: 05 Cze 2021 22:58 

Rejestracja: 21 Maj 2011
Posty: 306
niebieski
Flyguy napisał(a):

To zalezy czy loty masz na jednym bilecie. Teoretycznie, nie mozna



Ciekawe czy mozna wtedy wystepowac o zwrot niewykorzystanej czesci biletu, zwlaszcza jesli wylecialo sie "tam" w czasie gdy kraj nie byl na liscie mutantow
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1210 PostWysłany: 06 Cze 2021 18:20 

Rejestracja: 06 Cze 2021
Posty: 13
czy ktoś po ostatnich zmianach próbował już lecieć samolotem do niemiec? bo ja trochę jakby zgłupiałam i nie jestem pewna czy poprawnie intepretuję zapisy w oficjalnych wytycznych.

polska nie jest już krajem ryzyka, więc można wjechać bez rejestracji i negatywnego testu. ale jak się leci samolotem, to negatywny test trzeba koniecznie czy może być zaświadczenie o szczepieniu lub przechorowaniu?

w dokumencie, który przenosił polskę do kategorii bezpiecznej napisano, że:
Cytuj:
• A general obligation on travellers entering the country by air to furnish proof of testing. As a general rule, travellers entering Germany by plane must – irrespective of whether or not they have spent time in a risk area (incl. high-incidence area and area of variants of concern) – present a negative test result to their carrier prior to departure.


ale już w kolejnym, z 4 czerwca widzę taki zapis:
Cytuj:
Persons entering by plane must – irrespective of whether or not they spent time in a risk area – present a negative test result or proof of vaccination or proof of recovery to their carrier prior to departure.

więc będąc ozdrowieńcem chętnie bym z tego skorzystała, ale jest to tak naprawdę jedyne miejsce, gdzie ten zapis widzę - co prawda jest to oficjalny dokument RKI (https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile) więc powinno być w porządku, ale trochę nie chcę ryzykować, jeśli okaże się że wytyczne w dokumencie swoje, a realnie mnie do samolotu nie wpuszczą? wciąż w wielu miejscach powielana jest wciąż informacja tylko o teście, nie ma słowa o szczepieniu lub ozdrowieńcach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1211 PostWysłany: 06 Cze 2021 21:24 

Rejestracja: 16 Sty 2017
Posty: 633
srebrny
@tamianka
Cytuj:
For arrivals by air without prior stays in high incidence areas or areas of variant of concern: a negative COVID-19 test result, proof of a full COVID-19 vaccination or proof of recovery from an infection. This proof must be held prior to entering the country, and must be presented to the airline before departure.
https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1212 PostWysłany: 06 Cze 2021 23:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Leciałem wczoraj z Madery do Berlina, wystarczył dokument szczepienia (ten stary z IKP). W samolocie rozdawali kartki lokalizacyjne na które w Niemczech nikt nawet nie spojrzał. Dwójka policjantów przy bramce wyjściowej z samolotu, ale wyglądali jakby czekali na kogoś i swobodna droga po bagaż bez najmniejszych problemów.
Droga do Polski po godzinie 22 też na luzie, granica polska bez zatrzymania.
Góra
 Profil Relacje PM off
JanuszJanuszewski lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1213 PostWysłany: 07 Cze 2021 14:07 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
dyzio1 napisał(a):
vincenz napisał(a):
@dyzio1 a jakich informacji poszukujesz?

Czy mogę taki test zrobić za darmo, jakie dokumenty mam okazać i w jakiej formie otrzymam wynik? Można taki wynik przedstawić np. na lotnisku przed wejściem na pokład samolotu? Dziękuję.


Test jest za darmo dla mieszkańców. W praktyce, z tego co się orientuję to nikt tego nie weryfikuje. Wynik przychodzi na maila po niemiecku i angielsku podbity przez odpowiednie laboratorium. Możesz ten wynik przedstawić gdzie chcesz, z uwagą, że jest to wynik testu antygenowego (nie PCR na przykład).
Góra
 Profil Relacje PM off
dyzio1 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1214 PostWysłany: 10 Cze 2021 11:38 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
Jak to teraz wygląda w czerwcu z lotniskiem w Berlinie? Widziałem, że na lotnisku można zrobić test antygenowy. Jak to wygląda z czasem oczekiwania na test? Przy powrocie wystarczy powiedzieć, że tranzyt czy bezwzględnie musi być test przed wylotem do NIemiec? Strasznie to zagmatwane, informacje w internecie niejednoznaczne także chętnie poznam opinię kogoś z doświadczeniem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1215 PostWysłany: 10 Cze 2021 11:45 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2091
srebrny
Nie wiem, gdzie masz niejednoznaczne informacje. Wyraźnie jest napisane, że przed każdymi podróżami lotniczymi do Niemiec, także, jeśli to jest tranzyt, trzeba mieć test. Wyjątkiem jest tranzyt z kraju non-Schengen do non-Schengen przez lotnisko w Niemczech nie opuszczając strefy międzynarodowej.

https://www.auswaertiges-amt.de/de/serv ... t/_Aktuell
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1216 PostWysłany: 10 Cze 2021 11:52 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
No ale z drugiej strony Lufthansa twierdzi, ze:

Nach Beschluss der deutschen Bundesregierung müssen folgende Fluggäste ab einem Alter von sechs Jahren einen Impfnachweis oder Immunitätsnachweis oder negativen Covid-19-Test bei Abflug vorweisen.

Passagiere mit einem Flug aus einem Non-Schengen-Land, die nach Deutschland einreisen oder einen Weiterflug in ein Schengen-Land haben.
Passagiere mit einem Flug aus einem Schengen-Land, die nach Deutschland einreisen oder einen Weiterflug in ein Schengen-Land oder Non-Schengen-Land haben.

https://www.lufthansa.com/de/de/fluginformationen

Czyli test albo szczepienie albo dowod na przejscie choroby.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1217 PostWysłany: 10 Cze 2021 11:55 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
mdps napisał(a):
Jak to teraz wygląda w czerwcu z lotniskiem w Berlinie? Widziałem, że na lotnisku można zrobić test antygenowy. Jak to wygląda z czasem oczekiwania na test? Przy powrocie wystarczy powiedzieć, że tranzyt czy bezwzględnie musi być test przed wylotem do NIemiec? Strasznie to zagmatwane, informacje w internecie niejednoznaczne także chętnie poznam opinię kogoś z doświadczeniem ;)


nie ma zagmatwania bo jak byk stoi w rozporządzeniu:

bei Einreisen aus einem Hochinzidenzgebiet, einem Virusvariantengebiet oder auf dem Luftweg ein Testnachweis, oder bei Einreisen aus einem Hochinzidenzgebiet oder auf dem Luftweg ein Genesenennachweis oder ein Impf-nachweis

czyli każdy lot do Niemiec, nawet z obszaru bez wirusa to alternatywnie: zaświadczenie z testu, zaświadczenie ze szczepienia albo zaświadczenie o byciu ozdrowieńcem, a z mutantów dodatkowo test nawet dla ozdrowieńców i zaszczepionych, przy czym z mutantów wolno latać do Niemiec tylko Niemcom i stałym mieszkańcom
Góra
 Profil Relacje PM off
sranda lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1218 PostWysłany: 10 Cze 2021 12:45 

Rejestracja: 17 Lut 2014
Posty: 80
Loty: 74
Kilometry: 132 685
Ok, pytanie nieprecyzyjnie zadałem.
Chodzi mi zarówno o powrót jak i wylot z Berlina, w zasadzie bardziej to pierwsze. I niekoniecznie co jest w rozporządzeniu tylko jak to wygląda teraz w praktyce ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1219 PostWysłany: 10 Cze 2021 12:51 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Beż testu/zaswiedzczenia o szczepieniu jest spora szansa ze nie wpuscą do samolotu do Niemieć.

W pt tydzien temu, w Krakowie sprawdzali czy mam test (lot via FRA) tak samo w LUX. W LUX chcieli nawet PLF zobaczyc
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1220 PostWysłany: 11 Cze 2021 10:28 

Rejestracja: 01 Lut 2021
Posty: 26
jakieś zwolnienia dla dzieci z wymogu testu przy locie do Niemiec istnieją?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group