Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1141 PostWysłany: 24 Maj 2021 18:59 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Szczecin napisał(a):
Niemcy uznali w piątek Wielką Brytanię za "strefę mutowania wariantów koronawirusa".


Rozumiem, że w takiej sytuacji niedozwolona jest nawet podróż z UK do Niemiec z testem i dalsza podróż tranzytem do Polski?


tak, zgodnie z paragrafem 10 rozporządzenia federalnego Ministra Zdrowia z 12 maja 2021 (Verordnung zum Schutz vor einreisebedingten Infektionsgefahren in Bezug auf das Coronavirus SARS-CoV-2 nach Feststellung einer epidemischen Lage von nationaler Tragweite durch den Deutschen Bundestag (Coronavirus-Einreiseverordnung – CoronaEinreiseV) Vom 12. Mai 2021 -BAnz AT 12.05.2021 V1), to jest teraz automat i jak jakiś kraj trafia na listę mutantów to loty z niego do Niemiec stają z dnia na dzień nur fur Deutsche, dopuszczone są tylko tranzyty, gdzie podróżny nie opuszcza strefy tranzytowej lotniska,

zasadniczo jeśli nie jesteś obywatelem Niemiec, albo na stałe tam nie mieszkasz, to w tym roku z Niemiec strach gdzieś latać, bo zawsze cię może trafić wpisanie kraju docelowego na listę mutantów i wtedy nie będzie jak wrócić i żadne testy i szczepionki nie pomogą
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto Tydzień w Dolomitach za 1468 PLN. Loty z Warszawy, hotel + auto
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1142 PostWysłany: 25 Maj 2021 21:25 

Rejestracja: 28 Lip 2017
Posty: 2
samaki9 napisał(a):
a nie mozna wpisac swoj adres domowy w Polsce?


Można, leciałem w kwietniu i w maju do BER i zawsze podawałem Polski adres. Potem autem do PL i brak kwarantanny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1143 PostWysłany: 25 Maj 2021 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
santech napisał(a):
@bawarka pisze "szczepieni nie muszą" OK. Czy Niemcy honorują nasze

Cześć, dowiedziałeś się coś? We wtorek lecę z Okęcia lotem do frankfurtu i z tego co dowiedziałem się w locie to polski certyfikat jest ok, natomiast w czerwcu będę wracał Condorem z Cancun i nie wiem czy tam zaakceptują mi certyfikat szczepienia.
Ktoś coś?


Na 100% jest honorowana miedzynarodowa ksiazeczka szczepien ( zolta ksiazeczka) w ktorej widnieja informacje o zaszczepieniu przeciw Covid19. Podczas szczepienia w Polsce lekarz bez problemu wpisal informacje o szczepieniu (nazwa szczepionki, seria oraz piecztka lek wraz z podpisem)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1144 PostWysłany: 25 Maj 2021 21:42 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 19 Sty 2014
Posty: 486
Loty: 250
Kilometry: 590 205
niebieski
paweł p napisał(a):
Test na skierowanie z NFZ - u będzie tylko po polsku.


Niekoniecznie. W mobilnym Drive-Thru przy ul. Rokietnickiej w Poznaniu można otrzymać zaświadczenie w języku angielskim i niemieckim.
Do dwóch tygodni po badaniu wynik dostępny jest po utworzeniu profilu na tej stronie: https://uczelnia.ump.edu.pl/wyniki_covid/ZalozKonto
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1145 PostWysłany: 26 Maj 2021 07:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Lis 2012
Posty: 1372
Loty: 33
Kilometry: 39 451
srebrny
Otrzymałem informację, że osoby lecące z Madery do Berlina, które są już w pełni zaszczepione nie musiały już robić testów przed lotem.

Czy macie może gdzieś potwierdzenie tej kwestii?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1146 PostWysłany: 26 Maj 2021 08:44 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
moim zdaniem tak, § 7 ust. 1 i 2 rozporządzenia z 12 maja o jakim pisałem wcześniej:

§ 7
Vorlage- und Übermittlungspflichten
(1) Erfolgt die Einreise mittels eines Beförderers, sind diesem vor der Beförderung folgende Nachweise auf dessen
Anforderung hin zum Zwecke der Überprüfung vorzulegen:
1. bei Einreisen aus einem Risikogebiet die Bestätigung der erfolgreich durchgeführten digitalen Einreiseanmeldung
oder die vollständig ausgefüllte Ersatzmitteilung nach § 3 Absatz 2 und
2. bei Einreisen aus einem Hochinzidenzgebiet, einem Virusvariantengebiet oder auf dem Luftweg ein Testnachweis,
oder bei Einreisen aus einem Hochinzidenzgebiet oder auf dem Luftweg ein Genesenennachweis oder ein Impfnachweis.
Im grenzüberschreitenden Eisenbahnverkehr oder im grenzüberschreitenden Kurzstreckenseeverkehr kann die Vorlage
abweichend von Satz 1 auch noch während der Beförderung erfolgen. Das Vorliegen einer Ausnahme von § 3
Absatz 1 oder § 5 Absatz 1 ist auf Verlangen des Beförderers glaubhaft zu machen.
(2) Bei der Einreise in die Bundesrepublik Deutschland sind folgende Nachweise mitzuführen und der mit der
polizeilichen Kontrolle des grenzüberschreitenden Verkehrs beauftragten Behörde auf deren Anforderung zum Zwecke
der stichprobenhaften Überprüfung vorzulegen:
1. bei Einreisen mit Voraufenthalt in einem Risikogebiet die Bestätigung der erfolgreich durchgeführten digitalen Einreiseanmeldung
oder die vollständig ausgefüllte Ersatzmitteilung nach § 3 Absatz 2 und
2. bei Einreisen aus einem Hochinzidenzgebiet, einem Virusvariantengebiet oder auf dem Luftweg ein Testnachweis,
oder bei Einreisen aus einem Hochinzidenzgebiet oder auf dem Luftweg ein Genesenennachweis oder ein Impfnachweis[.


ale zawsze warto zapoznać się samemu

dodatkowo definicja dowodu szczepienia z rozporządzenia

Impfnachweis
ein Nachweis hinsichtlich des Vorliegens einer vollständigen Schutzimpfung gegen das Coronavirus SARS-CoV-2
in deutscher, englischer, französischer, italienischer oder spanischer Sprache in verkörperter oder digitaler Form,
wenn die zugrunde liegende Schutzimpfung mit einem oder mehreren vom Paul-Ehrlich-Institut im Internet unter
der Adresse https://www.pei.de/impfstoffe/covid-19 genannten Impfstoffen erfolgt ist und
a) entweder aus einer vom Paul-Ehrlich-Institut im Internet unter der Adresse https://www.pei.de/impfstoffe/
covid-19 veröffentlichten Anzahl von Impfstoffdosen, die für eine vollständige Schutzimpfung erforderlich ist,
besteht und seit der letzten erforderlichen Einzelimpfung mindestens 14 Tage vergangen sind, oder
b) bei einer genesenen Person aus einer verabreichten Impfstoffdosis besteht,


ja to rozumiem tak, że zaszczepionym jest dla Niemców osoba 14 dni po ostatniej pojedynczej dawce preparatu, ale spierał się nie będę,

dodatkowo osoba zaszczepiona jest zaszczepiony jedną dawką preparatu dwudawkowego ozdrowieniec - ale to chyba bez praktycznego znaczenia dla podróżnych bo jak to wykazywać


Ostatnio edytowany przez Tomasz101 26 Maj 2021 09:07, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Kański uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1147 PostWysłany: 26 Maj 2021 09:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Kański napisał(a):
Otrzymałem informację, że osoby lecące z Madery do Berlina, które są już w pełni zaszczepione nie musiały już robić testów przed lotem.

Czy macie może gdzieś potwierdzenie tej kwestii?


Moge Ci potwierdzic, ze osoby wczoraj lecace z Lizbony do Frankfurtu po okazaniu ksiazeczki szczepien nie musialy miec testu (w pelni zaszczepione)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1148 PostWysłany: 26 Maj 2021 10:43 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 200
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Czy wracając z Meksyku do Niemiec okazanie zaświadczenia o przyjęciu pełnego szczepienia z IKP jest wystarczające do zwolnienia z testu/kwarantanny w Niemczech?
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1149 PostWysłany: 26 Maj 2021 10:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
IKP nie jest miedzynarodowym potwierdzeniem otrzymania szczepionki. Ksiazeczka szczepien jest takim dokumentem. Nie wiem jak sluzby graniczne podejda do tego gdybys mial tlumaczenie na jezyk angielski/niemiecki, Wrozenie z fusow.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1150 PostWysłany: 26 Maj 2021 10:57 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Dwa posty wyżej masz definicję legalną dowodu zaszczepienia wg niemieckiej regulacji. Wzoru dokumentu urzędowo nie ustalono.
Rozumiem że znasz niemiecki, skoro wracasz do Niemiec, to porównaj ja z danymi jakie masz w zaświadczeniu z IKP to zobaczysz czy ono może wystarczyć. Nie wiem co jest w zaświadczeniu z IKP bo takiego jeszcze nie podobierałem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1151 PostWysłany: 26 Maj 2021 11:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Rozporzadzenie wymienia przyklad ksiazeczki szczepien ale nie wyklucza tez innych dowodow. Tak jak wspomnialem wszystko zalezy od kontrolujacego, ale z ksiazeczka na 100% przepuszczaja:

https://www.bundesregierung.de/breg-de/ ... te-1910886

Geimpfte müssen einen Nachweis für einen vollständigen Impfschutz vorlegen – zum Beispiel den gelben Impfpass.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1152 PostWysłany: 26 Maj 2021 11:28 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
@Flyguy


tej frazy "zum Beispiel den gelben Impfpass" w tekście rozporządzenia moim zdaniem nie ma,
strona którą zalinkowałeś to coś w rodzaju niemieckiego BIP-u i ten przykład pochodzi od autora artykułu, zamieszczonego zresztą 9 maja a więc przed wejściem w życie rozporządzenia, ale niewątpliwie może to służyć wykładni autentycznej i jak się tą żółta książeczkę ma to warto się na to powoływać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1153 PostWysłany: 26 Maj 2021 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Tak to rownoznacznik BIP-u, ale informacja jest zamieszczona na stronie rzadowej ktorej autorem jest ''Bundesregierung'' co z automatu jest obligatoryjne. Tak jak wczesniej pisalem, wczoraj w Lizbonie przepuszczali kazdego pasazera z ''zolta ksiazeczka''.

Rozporzadzenie powstalo 4 maja, a 8 maja zostalo opublikowane co z automatu oznacza wejscie w zycie

https://www.bmjv.de/SharedDocs/Gesetzge ... nn=6704238

https://www.gesetze-im-internet.de/scha ... 00021.html
Diese Verordnung tritt am Tag nach der Verkündung in Kraft.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1154 PostWysłany: 26 Maj 2021 12:55 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
Flyguy napisał(a):
Kański napisał(a):
Otrzymałem informację, że osoby lecące z Madery do Berlina, które są już w pełni zaszczepione nie musiały już robić testów przed lotem.

Czy macie może gdzieś potwierdzenie tej kwestii?


Moge Ci potwierdzic, ze osoby wczoraj lecace z Lizbony do Frankfurtu po okazaniu ksiazeczki szczepien nie musialy miec testu (w pelni zaszczepione)

to pocieszyłeś, bo lot z Lizbony przez Frankfurt do Polski. LH
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1155 PostWysłany: 26 Maj 2021 13:38 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Flyguy napisał(a):
Tak to rownoznacznik BIP-u, ale informacja jest zamieszczona na stronie rzadowej ktorej autorem jest ''Bundesregierung'' co z automatu jest obligatoryjne. Tak jak wczesniej pisalem, wczoraj w Lizbonie przepuszczali kazdego pasazera z ''zolta ksiazeczka''.

Rozporzadzenie powstalo 4 maja, a 8 maja zostalo opublikowane co z automatu oznacza wejscie w zycie

https://www.bmjv.de/SharedDocs/Gesetzge ... nn=6704238

https://www.gesetze-im-internet.de/scha ... 00021.html
Diese Verordnung tritt am Tag nach der Verkündung in Kraft.


o dwóch rożnych rozporządzeniach piszemy ty o rozporządzeniu z 8 maja 2021 dotyczącym wewnętrznych zarządzeń przecicovidowych, a ja o rozporządzeniu z 12 maja 2021 dotyczącym ograniczeń w celu przeciwdziałania covid-19 w związku z wjazdem do Niemiec - ale definicje legalne osoby zaszczepionej w obu są takie same, więc błędu nie było
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1156 PostWysłany: 26 Maj 2021 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Kwi 2014
Posty: 975
niebieski
@Tomasz101 - a dasz jakiś link do tego rozporzadzenia z 12 maja?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1157 PostWysłany: 26 Maj 2021 16:23 
Król Ż
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Paź 2014
Posty: 6252
Loty: 477
Kilometry: 1 011 329
EIC WAW-BER policja przespacerowała się na granicy bez sprawdzania docs i PLF i tyle
_________________
Tolerancja kończy się tam, gdzie zaczynają się prawa człowieka
Góra
 Profil Relacje PM off
onufry_z lubi ten post.
katka256 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1158 PostWysłany: 26 Maj 2021 21:40 

Rejestracja: 16 Mar 2018
Posty: 33
Nie wiem, czy ktoś tego samego nie wstawił po niemiecku, bo nie znam języka ;) Ale TUTAJ mamy:
Cytuj:
What constitutes proof of vaccination?
Proof of full vaccination against the SARS-CoV-2 coronavirus issued in German, English, French, Italian or Spanish in form of a vaccination booklet or in written or digital form, if the vaccination on which it is based comprised one or more of the vaccines listed online by the Paul Ehrlich Institute (...)


No więc nie mam wpisu w książeczce szczepień, natomiast mam dowód szczepienia w języku angielskim w formie pisanej i elektronicznej (wpis z IKP).
Jeśli przyjąć zasady logiki to powinno wystarczyć :)
Wiadomo, najlepiej jakby ktoś potwierdził z własnego doświadczenia. Ja dam znać jak poszło za ponad tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1159 PostWysłany: 26 Maj 2021 21:45 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
gosiagosia napisał(a):
@Tomasz101 - a dasz jakiś link do tego rozporzadzenia z 12 maja?


proszę - link do strony Ministerstwa Zdrowia , gdzie można pobrać rozporządzenie z 12 maja w formie pdf

https://www.bundesgesundheitsministeriu ... eisev.html


Ostatnio edytowany przez Abcn, 27 Maj 2021 08:21, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off
gosiagosia uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1160 PostWysłany: 26 Maj 2021 23:14 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Jerry90 napisał(a):
Nie wiem, czy ktoś tego samego nie wstawił po niemiecku, bo nie znam języka ;) Ale TUTAJ mamy:
Cytuj:
What constitutes proof of vaccination?
Proof of full vaccination against the SARS-CoV-2 coronavirus issued in German, English, French, Italian or Spanish in form of a vaccination booklet or in written or digital form, if the vaccination on which it is based comprised one or more of the vaccines listed online by the Paul Ehrlich Institute (...)


No więc nie mam wpisu w książeczce szczepień, natomiast mam dowód szczepienia w języku angielskim w formie pisanej i elektronicznej (wpis z IKP).
Jeśli przyjąć zasady logiki to powinno wystarczyć :)
Wiadomo, najlepiej jakby ktoś potwierdził z własnego doświadczenia. Ja dam znać jak poszło za ponad tydzień.



a czy w zaświadczeniu z IKP po angielsku jest nazwa 1. i 2. dawki preparatu? - bo tego wymagają niemieckie przepisy poprzez to co w rozporządzeniu pod linkiem do Paul Ehrlich Institut.
Nazwy preparatów w zaświadczeniu są ważne bo jak wynika z ze strony Instytutu Niemcy za szczepionki wystarczające do uznania za osobę zaszczepioną uznają tylko astrę, modernę i pfizera (oraz jednodawkowego johnsona) oraz kombinacje Astra+ Moderna i Astra + Pfizer (ale tylko w tej kolejności podawania), więc z poświadczenia dla nich musi wynikać, że przyjęto szczepionkę z tej listy i w tych zestawieniach
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 55, 56, 57, 58, 59, 60, 61 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group