Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1121 PostWysłany: 20 Maj 2021 17:02 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
To dotyczyło tylko normalnych wizyt, a nie 'wyjątkowych' do najbliższej rodziny na trzy dni. Teraz wskaźniki spadają wiec będzie trochę poluzowań np. siłownie i restauracje maja ruszyć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN Loty do Johannesburga z dużym bagażem z Berlina od 2345 PLN
Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce) Wakacyjny city break w Rumunii za 939 PLN. Bezpośrednio PLL LOT z Warszawy + 4* hotel (3 noce)
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1122 PostWysłany: 20 Maj 2021 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Julian.Wolf napisał(a):
będzie trochę poluzowań np. siłownie i restauracje maja ruszyć.

Jak te poluzowania, o których zapowiedzieli nazywają poluzowaniem to ja jestem Święty Mikołaj :lol:

https://m.facebook.com/story.php?story_ ... 2781609610

Przed wejściem do restauracji lub baru test 24h przed, rezerwacja terminu w restauracji oraz zostawienie danych osobowych :lol:
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
HandSome lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1123 PostWysłany: 20 Maj 2021 23:49 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 16
A jak są liczone te przypadki w Niemczech? Jeśli będzie poniżej 100przypadków na 100tyś osób średnio dziennie przez tydzień? Poluzowania wtedy wchodzą automatycznie? To jest liczone na cały land?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1124 PostWysłany: 21 Maj 2021 10:31 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
@Rocca: już dawno jest poniżej 100 wskaźnik. Śmiertelność maja dalej wysoka 220 dziennie.
Dane z dzisiaj : '8769 Corona-Neuinfektionen gemeldet. Vor einer Woche hatte der Wert bei 11.336 Ansteckungen gelegen. Die bundesweite Sieben-Tage-Inzidenz gibt das RKI mit 67,3 an (Vortag: 68,0; Vorwoche: 96,5).'

@NikodemFM: nie ma jak narzekać, to nie otwarcie przecież tylko poluzowanie. Darmowe testy maja to czym się maja przejmować ?
Bardziej chyba tym, ze jak rozmawiałem z znajomym który ma dwie prywatne praktyki lekarskie w Dortmundzie to ze dostaje 30 dawek szczepionki na tydzień a telefony mu się urywają z chętnymi do szczepień.

Jak przeglądam internet to wygląda ze testy ważne są /rożnie w landach/ : domowe 24h, w punktach 48h i PCR 72h.


Ostatnio edytowany przez Julian.Wolf, 21 Maj 2021 11:34, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1125 PostWysłany: 21 Maj 2021 10:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Fakt, darmowe, ale co mi po darmowym teście jak przykładowo w piątek sobie wychodzę z pracy i na spontanie myślę około 20:00 idąc przez miasto "a wstąpię coś zjeść, bo zgłodniałem". Testu nie zdążyłem zrobić, bo wcześniej nie planowałem tej wizyty w restauracji, a w okolicy wszystkie punkty testowe są akurat zamknięte. I nie wpuszczą do restauracji. No cóż, ciekawe ile będzie chętnych i zobaczymy jak w praktyce będzie wyglądało to "poluzowanie" ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1126 PostWysłany: 21 Maj 2021 12:01 

Rejestracja: 20 Sie 2016
Posty: 16
Mi tam wychodzi nawet poniżej 50 przypadków, czyli będzie można się spotkać legalnie w jednym domu nawet w 10 osób. To już coś. Nie będziemy musieli rejestrować pobytu na farmach szparagów, żeby nie nasłali czasem policji.

Ja tam im proponuję robienie testów w restauracjach przez kelnerów. Oszczędność czasu, a i może jakaś zniżka na obiad będzie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1127 PostWysłany: 21 Maj 2021 12:49 

Rejestracja: 23 Paź 2013
Posty: 67
Witam,

musze leciec do siostry do Monachium, a potem przetrasportowac moje rzeczy do Polski. Wiem ze 72 h moglbym wjechac bez testu ale musze zostac w Monachium czwartek-wtorek.
Dzieki kolezance ktora jest w punkcie szczepien zostalem zaszczepiony przeciw Covid-19 (dawka szczepienia i tak by sie zmarnowala, gdybym nie przyjechal w ciagu 30 min do szpitala, pytalem tez czy sa inni, bo wcale nie musialem sie zaszczepic ale ok majac zaplanowany wyjazd uznalem, ze nie robiac nikomu krzywdy przyjade na szczepienie)
Zostalem dzis zaszczepiony druga dawka. Niemcy oczywsicie maja to w nosie bo musialbym byc zaszczepiony 2 tyg przed wylotem.

Teraz musze zrobic test. Jaki test polecacie? Najtanszy i akceptowany przez Niemcow przy podrozy lotniczej? Czy moge poprosic o test mojego lekarza i o skierowanie mowiac zle sie czuje? Ok wiem troche to niemoralne ale mam trudna sytuacje finansowa i te 300 czy 500 zl na test to dla mnie obecnie problem :( Nawet nie wiem jaki test musze zrobic przed wylotem :( Jakby ktos mogl pomoc / mial podobna sytuacje prosze o info na priv.

A moze lepiej pojechac do Monachium samochodem. Wtedy z tego jak rozumiem nie musze robic testu przed tylko po, już w Niemczech? Tylko nie wiem czy LOT zgodzi sie zmienic rezerwacje z trasy WAW-MUC na MUC-WAW.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1128 PostWysłany: 21 Maj 2021 13:44 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Do Niemiec test antygenowy (do 150 zł powinieneś znaleźć).
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1129 PostWysłany: 21 Maj 2021 14:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Test na skierowanie z NFZ - u będzie tylko po polsku.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1130 PostWysłany: 21 Maj 2021 18:02 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
NikodemFM napisał(a):
Fakt, darmowe, ale co mi po darmowym teście jak przykładowo w piątek sobie wychodzę z pracy i na spontanie myślę około 20:00 idąc przez miasto "a wstąpię coś zjeść, bo zgłodniałem". Testu nie zdążyłem zrobić, bo wcześniej nie planowałem tej wizyty w restauracji, a w okolicy wszystkie punkty testowe są akurat zamknięte. I nie wpuszczą do restauracji. No cóż, ciekawe ile będzie chętnych i zobaczymy jak w praktyce będzie wyglądało to "poluzowanie" ;)


Punkty testowe wyrastają jak grzyby po deszczu. Są dosłownie na każdym rogu. A niektóre nawet czynne 24h. To jest obłęd co się dzieje.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1131 PostWysłany: 22 Maj 2021 11:51 

Rejestracja: 29 Kwi 2016
Posty: 200
Loty: 27
Kilometry: 49 997
niebieski
Niemcy uznali w piątek Wielką Brytanię za "strefę mutowania wariantów koronawirusa".


Rozumiem, że w takiej sytuacji niedozwolona jest nawet podróż z UK do Niemiec z testem i dalsza podróż tranzytem do Polski?
_________________
42 państwa Europy + Meksyk, Dominikana, Maroko, Tunezja, Egipt, Izrael, Palestyna, Liban, Turcja, Jordania, Gruzja, Armenia, Uzbekistan, Tadżykistan, Oman i ZEA
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1132 PostWysłany: 22 Maj 2021 20:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Maj 2014
Posty: 731
srebrny
OSK napisał(a):
Orientuje się ktoś czy Flixbus sprawdza testy na trasach do Niemiec? Rozważam ta opcję zamiast własnego auta, w ramach tranzytu do BER.

Wczoraj nikt nie sprawdzał. Tylko kierowca pytał o paszport: "Bo wie pan, granica" :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
OSK uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1133 PostWysłany: 23 Maj 2021 00:05 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Dzięki, zaopatrzę się mimo wszystko w papiery szczepionkowe,w razie czego bo juz po 2 dawkach
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1134 PostWysłany: 23 Maj 2021 23:57 

Rejestracja: 11 Cze 2015
Posty: 15
santech napisał(a):
@bawarka pisze "szczepieni nie muszą" OK. Czy Niemcy honorują nasze potwierdzenie o szczepieniu?
Na podstawie danych zawartych w Systemie Informacji Medycznej P1, Centrum e‑Zdrowia potwierdza, że: ???????????????, nr PESEL ????????????, przyjęła dawkę szczepionki (2 z 2) przeciwko COVID‑19 w dniu 17.04.2021r.
W razie pytań i wątpliwości związanych ze szczepieniem lub stanem zdrowia należy skontaktować się z lekarzem podstawowej opieki zdrowotnej (POZ).
Based on the data retrieved from the Medical Information System P1, the e‑Health Center confirms that: ????????????, PESEL ???????????, received a dose of the vaccine (2 of 2)
against COVID‑19 on April 17, 2021. If you have any questions or concerns related to vaccination or your health condition, please refer to your primary care physician.

Przerabiał ktoś ten temat?


Cześć, dowiedziałeś się coś? We wtorek lecę z Okęcia lotem do frankfurtu i z tego co dowiedziałem się w locie to polski certyfikat jest ok, natomiast w czerwcu będę wracał Condorem z Cancun i nie wiem czy tam zaakceptują mi certyfikat szczepienia.
Ktoś coś?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1135 PostWysłany: 24 Maj 2021 06:50 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Cześć, przeniosłem loty na późniejszy termin.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1136 PostWysłany: 24 Maj 2021 09:24 

Rejestracja: 24 Maj 2021
Posty: 2
Cześć, czy ktoś już wjeżdżał do Niemiec z Polski jako zaszczepiony na covid? Jak to wyglądało w praktyce? Na co zwracają uwagę? Gdzie i jak należy umieścić informację o byciu zaszczepionym na https://www.einreiseanmeldung.de/? Mam bilety na Flixbusa do Berlina na długi weekend czerwcowy, jestem zaszczepiony i chciałbym skorzystać.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1137 PostWysłany: 24 Maj 2021 09:35 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Moja koleżanka jechała. Nikt się tym nie interesował ;)
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1138 PostWysłany: 24 Maj 2021 09:48 

Rejestracja: 16 Mar 2018
Posty: 33
kiimi napisał(a):
Moja koleżanka jechała. Nikt się tym nie interesował ;)

Nie interesował czym? Czyli wjechała bez testu, czy nie?
Też bym chciał to mieć wyjaśnione, bo z jednej strony jest informacja o testach i kwarantannie oraz o tej rejestracji. Z drugiej strony tutaj w FAQ jest napisane, że osoby zaszczepione są zwolnione z testów i kwarantanny... :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1139 PostWysłany: 24 Maj 2021 09:53 

Rejestracja: 24 Maj 2021
Posty: 2
Też prosiłbym o więcej informacji. Czym jechała? Miała kontrolę? Co robiła? Akurat już byłem w Berlinie Flixbusem przed pandemią i zarówno przy wjeździe do Niemiec, jak i przy wyjeździe z tego kraju, miałem wyrywkową kontrolę graniczną. Przypuszczam, że autobusy kontrolują regularnie, więc chciałbym tutaj mieć jakiś obraz tego, jak to wygląda obecnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1140 PostWysłany: 24 Maj 2021 11:15 

Rejestracja: 21 Lut 2016
Posty: 628
Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
Jechała autem do Monachium. Pewnie formularz uzupełniła, ale nie znam szczegółów. Robiła test na granicy, bo jeszcze kwalifikowała się w ten 10-dniowy przejściowy okres wjazdu z terenu niebezpiecznego. Po teście jazda dalej, wyniki na maila. Przez cały pobyt w Monachium ani na trasie żadnej kontroli ani nic.
_________________
Jestem dziewczyną ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 54, 55, 56, 57, 58, 59, 60 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group