Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 996 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 50  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#881 PostWysłany: 31 Mar 2021 15:00 
Awatar użytkownika

złoty
To dziwne, bo jesli lecisz z np. FRA do NCE (drugi lot) to skad w NCE maja wiedziec, ze przylatujesz spoza EU. Teoretycznie wystarczy mi dowod na lot FRA-NCE ktorego niekt nie musi sprawdzac. Tak samo jak lece z MUC do WAW, nikt mnie nie sprawdza bo jestem w Schengen

Temat postu: Niemcy covid
#882 PostWysłany: 31 Mar 2021 15:31 

niebieski
Bo lądując we Fra i idąc do bramki na samolot do NCE musisz przejść kontrole paszportowa.
W przypadku lądowania spoza Schengen w FRA i lecąc dalej poza Schengen nie ma kontroli jak już wcześniej kolega napisał.

(Jest za to kontrola bagaży, ale to inna para kaloszy)

Ostatnio edytowany przez Abcn, 31 Mar 2021 17:19, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
 Relacje PM off
Zeus lubi ten post.

#883 PostWysłany: 31 Mar 2021 15:45 

@pingwin_: nie zawsze świat wygląda jak Ty go postrzegasz, powtarzam miałem dwa przypadki kiedy nie przechodziłem kontroli paszportowej w lotach o jakich pisałem.
Jak to się odbyło, to domyśl bo ja się musiałem domyśleć o Co wam chodzi. A przepisy są i mówią co w takich przypadkach żeby nie było niejasności.
 Relacje PM off  

#884 PostWysłany: 31 Mar 2021 16:22 
Awatar użytkownika

złoty
Tu nie chodzi o postrzeganie swiata, ani wlasne opinie, takie sa przepisy. Przewozac 10kg koki z Kolumbii moze mi sie to udac i tez napisze, ze nikt mnie nie sprawdzal i nie kloccie sie ze mna, ze sie nie da tego zrobic ale to nie znaczy ze moglem to zrobic, badz jest to zgodne z przepisami. To o czym piszesz wyklucza obowiazujace przepisy, ale oczywiscie mozesz pisac co chcesz, jak mielibysmy to niby zweryfikowac.
Twoj przypadek sie wyklucza z tym o czym stanowia (w wypadku miedzyladowania):

Start- und Zielflughafen im Schengen-Raum: In der Regel ist keine Passkontrolle erforderlich.
Start- und Zielflughafen außerhalb des Schengen-Raums: In der Regel ist keine Passkontrolle erforderlich, sofern Sie den Gatebereich nicht verlassen.
Startflughafen im Schengen-Raum und Zielflughafen außerhalb des Schengen-Raums: Eine Passkontrolle ist erforderlich.
Startflughafen außerhalb des Schengen-Raums und Zielflughafen innerhalb des Schengen-Raums: Eine Passkontrolle ist erforderlich.

#885 PostWysłany: 03 Kwi 2021 10:35 

Loty: 36
Kilometry: 96 902
Jakoś nikt w tym tygodniu nie poruszył wątku " listy mutantów".
Teraz, gdy w Niemczech już jest ok. 90% zachorowań z mutacji brytyjskiej chyba nie ma sensu dopisywania nowych krajów bo już i tak czasu nie cofną 🤔
 Relacje PM off  

#886 PostWysłany: 04 Kwi 2021 10:39 

Tuż po Świętach mam lot z Berlina. Mam nadzieję, że nic się nie zmieniło i wjazd do Niemiec w celu tranzytu jest bez testu?
 Relacje PM off  

#887 PostWysłany: 04 Kwi 2021 10:49 

złoty
Oczywiście, że z testem. Nawet kierowcy flixa sprawdzają testy i nie wpuszczają bez testów.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
fighter uważa post za pomocny.

#888 PostWysłany: 04 Kwi 2021 11:06 
Awatar użytkownika

Loty: 27
Kilometry: 45 291
srebrny
Tranzyt z testem (dowolnego typu transportu) jest w tej chwili dla wszystkich bez wyjątku? Czy tylko dla grupy z wysoką zachorowalnością? (czyli tu gdzie jest Polska). Będę tranzytował z Austrii przez Niemcy do Polski pociągiem, a Austria jest w grupie 3-ciej z "normalnym" ryzykiem.

#889 PostWysłany: 04 Kwi 2021 13:59 

złoty
Teoretycznie jest, tak jak piszesz, choć są/były regiony Austrii, ktore są na cenzurowanym w Niemczech.
 Relacje PM off  

#890 PostWysłany: 04 Kwi 2021 14:48 
Awatar użytkownika

srebrny
Tak, Tyrol przez jakiś czas był na cenzurowanym, ale już nie jest. Podobnie jak Czechy. Ja mam za kilka dni bilet na trasę Villach - Salzburg - Monachium - Berlin - Frankfurt Oder, więc oby było bez testów na tranzycie ;)

#891 PostWysłany: 04 Kwi 2021 21:33 

Ten fragment co do tranzytu ze strony naszego MSZ jest nieaktualny?

Edit: domyślam się, że tak. Proszę w takim razie pilnie o pomoc. Lecę we wtorek z Berlina o 19.40. Flixa z Poznania mam o 13. Gdzie dam radę zrobić test, żeby wynik był we wtorek rano? Jutro jest swięto, więc chyba nigdzie testu nie zrobię?

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.
 Relacje PM off  

#892 PostWysłany: 05 Kwi 2021 14:29 

Zapytam bo juz sie pogubilem w tych regulacjach..
Lecac z Berlina na Kanary musze miec test TMA, Lamp lub PCR.
Dojazd autem i parking lotnisko.
Wracajac do Berlina z Hiszpanii musze miec test?
 Relacje PM off  

#893 PostWysłany: 05 Kwi 2021 14:54 

złoty
Tak i tak.
 Relacje PM off  

#894 PostWysłany: 05 Kwi 2021 15:12 

niebieski
Warto zwrócić uwagę, ze lecąc do Hiszpanii test NAAT musi być (np właśnie ten LAMP czy PCR). Wracając z powrotem, możemy przylecieć na antygenowym. I Niemcy i Polska go akceptują.
 Relacje PM off  

#895 PostWysłany: 05 Kwi 2021 17:28 

@perek123:
Nie zmieniła ta aktualizacja kwietniowa nic - tylko chyba dodane zostało ze lądowanie z Schengen uznawane jest za wjazd na teren Niemiec.
Nie potrzebujesz zgodnie z przepisami dla tranzytu NIE-lotniczego z 'high-incidence areas and other risk areas' :

'Those in transit (except air travel) from high-incidence areas and other risk areas are exempt from testing requirements under certain circumstances. This includes transit through a risk area without a stopover prior to entering Germany as well as transit through Germany via the fastest route. No exceptions can be made for entry from virus variant areas.'

Zgodnie z aktualizacja z 1.04 z tego linka : https://www.auswaertiges-amt.de/en/coronavirus/2317268
 Relacje PM off
pingwin_ lubi ten post.
NikodemFM uważa post za pomocny.

#896 PostWysłany: 10 Kwi 2021 12:20 
Awatar użytkownika

srebrny
Potwierdzam, że tranzyt z Austrii (czyli w tej chwili z kraju zwykłego ryzyka) przez Niemcy do Polski bez testu pociągiem możliwy. W Freilassing tuż za Salzburgiem policja każdego w pociągu kontroluje. Wystarczyło pokazać bilet i po sprawie. Wczoraj tak jechałem.

Ja akurat bilet miałem kupiony tylko do Berlina (regionalny do Frankfurtu Oder kupiłem dopiero na stacji w Berlinie), ale jak powiedziałem szczegółowo, gdzie jadę to tylko usłyszałem odpowiedź: "perfekto" ;)
fixmin lubi ten post.

#897 PostWysłany: 12 Kwi 2021 14:42 

fighter napisał(a):
Tuż po Świętach mam lot z Berlina. Mam nadzieję, że nic się nie zmieniło i wjazd do Niemiec w celu tranzytu jest bez testu?

I jak? Jak możesz, daj znać czy wymagano testu i gdzie kontrolowano.
Interesuje mnie jak to teraz wygląda, jadąc z Polski.
 Relacje PM off  

#898 PostWysłany: 12 Kwi 2021 17:36 
Awatar użytkownika

srebrny
@fixmin

2 dni temu wracałem do Polski przez Słubice i po obu stronach mostu policja tylko w aucie siedziała i nikogo nie kontrolowała. Co prawda to była sobota godzina 22:00 i ruch już był niewielki, ale i tak kilka aut i pieszych się przewijało bez zatrzymywania.
fixmin lubi ten post.

#899 PostWysłany: 12 Kwi 2021 17:40 

niebieski
Dziwne co? Na tym wlasnie polega porozumienie z Schengen.
 Relacje PM off  

#900 PostWysłany: 12 Kwi 2021 17:46 
Awatar użytkownika

srebrny
Dziwne, bo pomiędzy Niemcami a Austrią kontrole są już regularne, tak jak wspomniałem wcześniej. Przez to pociągi z Salzburga w kierunku Monachium są po 30-40 minut poopóźniane i nawet przewoźnik DB informuje oficjalnie, żeby te opóźnienia uwzględnić przy przesiadkach. Więc to porozumienie z Schengen powoli będzie umierało niestety, jak się tak na to wszystko patrzy.

[ 996 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 42, 43, 44, 45, 46, 47, 48 ... 50  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości