Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1781 PostWysłany: 08 Mar 2022 16:44 

Rejestracja: 21 Mar 2021
Posty: 11
Niedziela FUE-MUC-WAW
Miałem certyfikat na jedną dawkę J&J
Na lotnisku we Fuerteventurze wymagali testu. Na boardingu zwracali uwagę pasażerom bez FPP2 ale na pokład i tak można było wejść w chirurgicznej. W Monachium zero kontroli. W Wawie pokazywanie paszportu covidowego
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia Luksus w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive 24h za 2599 PLN. Wylot z Wrocławia
Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN Loty do Szanghaju z Gdańska, Poznania i Warszawy od 2056 PLN
#1782 PostWysłany: 09 Mar 2022 11:23 

Rejestracja: 09 Mar 2022
Posty: 2
Witam. Czy ktoś ostatnio leciał Lufthansa z przesiadką w Niemczech z self testem a nie testem z laboratorium? Na stronie Lufy jest napisane że self testy są akceptowane przy wjeździe do Niemiec, Austrii i USA o ile są zweryfikowane przez zaufane partnerskie laboratoria (aplikacja Testifly) Natomiast w mailu dostałem informacje że nie są akceptowane. Na infolinii natomiast powiedziano mi że przy check in uznają wszystkie testy które akceptuje dany rząd. Z tego co już wyczytałem to niemiecki rząd akceptuje self testy wykonane pod nadzorem lekarza. Czy certyfikat z Testifly i nagranie video podczas wykonywania testu jest uważane jako nadzór lekarza?? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1783 PostWysłany: 09 Mar 2022 11:25 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22486
Polecam temat: Niemcy i Covid.
Góra
 Profil Relacje PM off
Sodzawek lubi ten post.
 
      
#1784 PostWysłany: 09 Mar 2022 11:26 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Sodzawek napisał(a):
Witam. Czy ktoś ostatnio leciał Lufthansa z przesiadką w Niemczech z self testem a nie testem z laboratorium? Na stronie Lufy jest napisane że self testy są akceptowane przy wjeździe do Niemiec, Austrii i USA o ile są zweryfikowane przez zaufane partnerskie laboratoria (aplikacja Testifly) Natomiast w mailu dostałem informacje że nie są akceptowane. Na infolinii natomiast powiedziano mi że przy check in uznają wszystkie testy które akceptuje dany rząd. Z tego co już wyczytałem to niemiecki rząd akceptuje self testy wykonane pod nadzorem lekarza. Czy certyfikat z Testifly i nagranie video podczas wykonywania testu jest uważane jako nadzór lekarza?? Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam.


Lecę 21 do USA Warszawa - Monachium - Los Angeles i mam zamiar użyć Testifly, wiec dam znać.
Ogólnie czytałem, ze są akceptowane, ale wiadomo jak to bywa…
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1785 PostWysłany: 09 Mar 2022 11:30 

Rejestracja: 09 Mar 2022
Posty: 2
Lecę jutro do Mexico City przez Frankfurt więc to ja dam znać hehe;) zawsze zostaje w ostateczności test na lotnisku.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1786 PostWysłany: 09 Mar 2022 11:52 

Rejestracja: 18 Sty 2018
Posty: 77
Loty: 12
Kilometry: 68 376
Daj proszę znac! :)


Ostatnio edytowany przez michzak, 09 Mar 2022 12:28, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1787 PostWysłany: 17 Mar 2022 12:36 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 60
Kilometry: 121 126
Sodzawek napisał(a):
Lecę jutro do Mexico City przez Frankfurt więc to ja dam znać hehe;) zawsze zostaje w ostateczności test na lotnisku.

Zaakceptowali Testifly? Nie robią z tym problemów w Lufthansie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1788 PostWysłany: 17 Mar 2022 22:41 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
Dziś w czasie rozmowy z koleżanką z Niemiec: od 20 marca ma przestać obowiązywać pandemia, choroba przechodzi w stan zwykłej choroby i wszystkie ograniczenia mają być zniesione. Jak otrzymam jakieś potwierdzenie to dam link.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1789 PostWysłany: 18 Mar 2022 09:33 

Rejestracja: 17 Lut 2011
Posty: 74
Loty: 60
Kilometry: 121 126
piekara114 napisał(a):
Dziś w czasie rozmowy z koleżanką z Niemiec: od 20 marca ma przestać obowiązywać pandemia, choroba przechodzi w stan zwykłej choroby i wszystkie ograniczenia mają być zniesione. Jak otrzymam jakieś potwierdzenie to dam link.

Nie wszystkie.
“The coronavirus pandemic is not over,” Scholz told a news conference in Berlin following talks with state premiers. “But the good news is that the situation in hospitals is not developing as dramatically as it once did with such high infection rates.”
Germany began easing Covid curbs last month and most of the remaining measures are due to expire Sunday. The lower house of parliament is expected to approve the legislation to loosen restrictions on Friday. Some states including the capital Berlin have said they will keep restrictions in place until the end of this month. Health Minister Karl Lauterbach has repeatedly warned against complacency and cautioned that the outbreak could still cause “many deaths.”
https://www.bloomberg.com/news/articles ... infections
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1790 PostWysłany: 23 Mar 2022 10:40 

Rejestracja: 13 Paź 2021
Posty: 17
Jak jest obecnie z długością ważności certyfikatu w Niemczech? Na stronie MSZ nic o tym nie ma. Na niemieckim odpowiedniku też nie znalazłem.
Mam szczepienie Pfizerem 2 dawki z 20 czerwca. Certyfikat na mObywatel nagle skrócony z 12 miesięcy do 9 i pokazuje jako nieważny. Na papierowej wersji normalnie do 20 czerwca.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1791 PostWysłany: 23 Mar 2022 13:57 

Rejestracja: 03 Sty 2017
Posty: 678
Loty: 34
Kilometry: 47 914
niebieski
ellsworth napisał(a):
Certyfikat na mObywatel nagle skrócony z 12 miesięcy do 9 i pokazuje jako nieważny. Na papierowej wersji normalnie do 20 czerwca.

Nie tak nagle, wiadomo o tym od kilkunastu tygodni, decyzję podjęto tuż przed świętami Bożego Narodzenia.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1792 PostWysłany: 24 Mar 2022 11:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Gru 2014
Posty: 2521
Loty: 240
Kilometry: 540 731
platynowy
Ponad 300 tys. zakażeń koronawirusem w ciągu doby w Niemczech
https://www.rmf24.pl/raporty/raport-kor ... rp_state=1
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1793 PostWysłany: 24 Mar 2022 12:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
w weekend lot KTW - Cologne / zero sprawdzania czegokolwiek na lotniskach / zero pandemii
natomiast na miejscu już chcąc wejść do restauracji/baru/klubu czy katedry sprawdzanie dokładne COVIDpassu
nawet wchodząc do parku Lindenthaler Tier go sprawdzali :shock:
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz101 lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1794 PostWysłany: 31 Mar 2022 09:43 

Rejestracja: 13 Paź 2021
Posty: 17
piekara114 napisał(a):
ellsworth napisał(a):
Certyfikat na mObywatel nagle skrócony z 12 miesięcy do 9 i pokazuje jako nieważny. Na papierowej wersji normalnie do 20 czerwca.

Nie tak nagle, wiadomo o tym od kilkunastu tygodni, decyzję podjęto tuż przed świętami Bożego Narodzenia.

Twoja odpowiedź w ogóle nie dotyczy tego o co pytałem. Powtarzam pytanie: jak długo Niemcy uznają certyfikat osoby zaszczepionej dwoma dawkami? Znalazłem tylko informację o minimalnym czasie - 14 dni od drugiej dawki. Nic natomiast nie widzę o maksymalnym czasie ważności!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1795 PostWysłany: 31 Mar 2022 10:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
Ściągnij sobie niemiecką aplikację CovPass na telefon, zeskanuj kod QR z papierowej wersji certyfikatu i zobaczysz że jest już nieważny.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1796 PostWysłany: 01 Kwi 2022 11:21 

Rejestracja: 13 Paź 2021
Posty: 17
billabong napisał(a):
Ściągnij sobie niemiecką aplikację CovPass na telefon, zeskanuj kod QR z papierowej wersji certyfikatu i zobaczysz że jest już nieważny.

Nie da się. Na telefonie nawet się nie pokazuje w sklepie Play, natomiast na komputerze jak widzisz w załączniku, jest nieaktywna do instalacji.
Załącznik:
Clipboard01.jpg
Clipboard01.jpg [ 16.93 KiB | Obejrzany 2138 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1797 PostWysłany: 01 Kwi 2022 11:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Lip 2013
Posty: 1608
platynowy
We wszystkich krajach UE ważność została skrócona z 12 do 9 miesięcy jakoś na przełomie roku. Niektóre kraje dodatkowo ograniczyły ważność do np 7 miesięcy dla tych którzy byli bez boostera.

Twój certyfikat na IKP (i jego ważność) jest odzwierciedleniem papieru, tylko że papierowy wygenerowałeś gdy ważność była jeszcze 12 miesięcy. Spróbuj z poziomu IKP wygenerować papierowy teraz to też zobaczysz 9 miesięcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1798 PostWysłany: 01 Kwi 2022 13:03 

Rejestracja: 30 Maj 2017
Posty: 162
Takie pytanko. Tranzyt w MUC tylko. Mam szczepienie Johnsonem uznawane wszędzie poza Niemcami. :oops: Dla Niemców zatem nieszczepiony. Czy po ostatnich zmianach wciąż potrzebny negatywny test (zwłaszcza na tranzyt)?
Pozdrawiam wszystkich :D


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 12 Kwi 2022 12:15, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1799 PostWysłany: 01 Kwi 2022 13:17 

Rejestracja: 27 Gru 2021
Posty: 6
Cześć,

Mam pytanie, ja mam 3 dawki szczepionki COVID, dziewczyna z którą się wybieram ma 2 dawki szczepionki na COVID, które tracą ważność za tydzień. Ma ona się ponownie zaszczepić dawką przypominającą po świętach.
Chcemy jechać do Berlina na majówkę. Według infolinii NFZ w momencie, gdy się zaszczepi certyfikat od razu się aktywuje i odnawia. Jakie są zasady wjazdu do Niemiec? Podróż będzie odbywać się samochodem osobowym.
Czy wymagany jest jakiś czas do odczekania od dawki przypominającej, żeby certyfikat miał ważność w Niemczech?
Pozdrawiam,
Kuba
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1800 PostWysłany: 02 Kwi 2022 18:37 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 79
W Niemczech boster (trzecia dawka) jest ważna od momentu szczepienia i co ciekawe, na dziś jest ważna bezterminowo, mimo że aplikacje mówią inaczej.

Szczepienie Johnsonem - szczepionką jednodawkową - nie jest już uznawane w Niemczech. Wystarczy, jeśli doszczepisz się dowolną szczepionką mRNA. Tu masz źródło: https://www.infektionsschutz.de/coronav ... tab-4857-1
Góra
 Profil Relacje PM off
Mobilek uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 87, 88, 89, 90, 91, 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group