Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1601 PostWysłany: 30 Gru 2021 16:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Lista krajów ryzyka zaktualizowana. Kilka nowych krajów do grupy Hoch, na szczęście żaden nowy w grupie Mutantów. Wygląda zatem na to, że powroty na lotniska w DE po Nowym Roku powinny się udać bez większych komplikacji

https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert lubi ten post.
Pkzk uważa post za pomocny.
 
      
Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN Zbiór lotów do Chorwacji: Zadar, Pula, Split i Dubrownik z Polski od 150 PLN
Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast Boże Ciało w Egipcie: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2105 PLN. Wyloty z 3 miast
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1602 PostWysłany: 30 Gru 2021 23:35 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Warto jeszcze dodać, że kraje z mutantami mają być od 4.01 klasyfikowane jako kraje wysokiego ryzyka. Odpadnie konieczność testowania w takich przypadkach.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1603 PostWysłany: 31 Gru 2021 08:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
Testowanie to akurat pikuś, najważniejsze, że będąc nie germańcem można będzie wsiąść do samolotu i wrócić do Niemiec.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1604 PostWysłany: 31 Gru 2021 10:00 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
Obecnie też można, ale z testem PCR. Poniżej info ze strony Lufthansy.

Passengers with an international connecting flight in Frankfurt or Munich are requested to note the following points:
- with reference to the German entry regulation, there are no transport bans for all
nationalities, but only if passengers have a connecting flight to a destination outside
Germany and do not leave the transit area in Frankfurt or Munich
- a negative PCR test result must be presented at the time of departure (exception: children
under 6 years of age). The test must not have been carried out more than 48 hours before
the scheduled departure time.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1605 PostWysłany: 31 Gru 2021 10:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3700
srebrny
@adamuto ja mówię o sytuacji, że kraj jest na liście mutantów, wracasz samolotem np. do Berlina a później swoim autem do Polski. W takiej sytuacji nie wpuszczą cię do samolotu lecącego do BER.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1606 PostWysłany: 31 Gru 2021 10:43 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
adamuto napisał(a):
Obecnie też można, ale z testem PCR. Poniżej info ze strony Lufthansy.

Passengers with an international connecting flight in Frankfurt or Munich are requested to note the following points:
- with reference to the German entry regulation, there are no transport bans for all
nationalities, but only if passengers have a connecting flight to a destination outside
Germany and do not leave the transit area in Frankfurt or Munich
- a negative PCR test result must be presented at the time of departure (exception: children
under 6 years of age). The test must not have been carried out more than 48 hours before
the scheduled departure time.


czytasz co wstawiasz?

with reference to the German entry regulation, there are no transport bans for all
nationalities, but only if passengers have a connecting flight to a destination outside
Germany and do not leave the transit area in Frankfurt or Munich


nawet z tego co wstawiłeś wprost wynika, że jest ban poza tranzytem na wskazanych lotniskach ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1607 PostWysłany: 31 Gru 2021 10:47 

Rejestracja: 18 Cze 2017
Posty: 85
Loty: 45
Kilometry: 111 446
cypel napisał(a):
@adamuto ja mówię o sytuacji, że kraj jest na liście mutantów, wracasz samolotem np. do Berlina a później swoim autem do Polski. W takiej sytuacji nie wpuszczą cię do samolotu lecącego do BER.

Już się pogubiłem w tym wszystkim. Mam lot TAPem z PUJ do BER z przesiadką w LIS. Czy wlatując z LIS do BER muszę mieć PCRa? Co w przypadku pełnego zaszczepienia? Wiem, że nawet w tranzycie w Portugalii potrzebny jest przynajmniej antygen.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1608 PostWysłany: 31 Gru 2021 10:57 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
LukasPi napisał(a):
cypel napisał(a):
@adamuto ja mówię o sytuacji, że kraj jest na liście mutantów, wracasz samolotem np. do Berlina a później swoim autem do Polski. W takiej sytuacji nie wpuszczą cię do samolotu lecącego do BER.

Już się pogubiłem w tym wszystkim. Mam lot TAPem z PUJ do BER z przesiadką w LIS. Czy wlatując z LIS do BER muszę mieć PCRa? Co w przypadku pełnego zaszczepienia? Wiem, że nawet w tranzycie w Portugalii potrzebny jest przynajmniej antygen.



jeśli jesteś w pełni zaszczepiony i lecisz do Berlina z obszaru Hochrisikogebiet, a do tego zalicza się i Portugalia i Dominikana to nie potrzebujesz żadnego testu na wlot do Niemiec, tylko Einreiseanmeldung, no ale jak sam zauważasz musisz po drodze spełnić jeszcze portugalskie wymogi wlotowe
Góra
 Profil Relacje PM off
LukasPi lubi ten post.
LukasPi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1609 PostWysłany: 31 Gru 2021 13:06 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1982
srebrny
3G i nowe ograniczenia dzialaja i sa przestrzegane: dzis w pociagu RE do Berlina konduktor oprocz sprawdzania biletow, od kazdego podroznego prosil o certyfikat szczepienia/testu. W pociagu wszyscy w maseczkach FFP2.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1610 PostWysłany: 31 Gru 2021 23:42 

Rejestracja: 20 Sty 2014
Posty: 415
niebieski
cypel napisał(a):
@adamuto ja mówię o sytuacji, że kraj jest na liście mutantów, wracasz samolotem np. do Berlina a później swoim autem do Polski. W takiej sytuacji nie wpuszczą cię do samolotu lecącego do BER.


Jasne. Ja miałam na myśli możliwość tranzytu w DE na lot do PL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1611 PostWysłany: 01 Sty 2022 13:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Jutro wracam do Berlina a stamtąd autem do PL. Wypełniłem formularz wjazdowy z zaznaczonym szczepieniem. Czy potwierdzenie szczepień trzeba wysylac jak proszą czy wystarczy okazać je na lotnisku?

Edit: OK, dla świętego spokoju przesłałem
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1612 PostWysłany: 03 Sty 2022 15:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
To ja tez się podepnę:
Jutro wracam z Panamy via IST a dalej samochodem z Berlina.
Będę miał dokumenty: dorośli szczepienie, dziecko 12+ test, dzieci młodsze bez testu.
Wypełnię tez niemiecki formularz. Czy coś jeszcze?

Bo wg gov.pl zdaje się ze dzieci 6+ musza mieć test (wcześniej było 12+)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1613 PostWysłany: 03 Sty 2022 16:28 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
Musi być test dla dziecka 6+ (albo szczepienie) - nawet na tranzyt lotniczy. Może być antygenowy na 48h przed wylądowaniem.
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1614 PostWysłany: 03 Sty 2022 17:32 

Rejestracja: 03 Sty 2022
Posty: 13
Obecnie Niemcy przy wjeździe wymagają testu lub szczepienia lub statusu ozdrowieńców od osób powyżej 6 lat. W przypadku testu może być antygenowy zrobiony nie później niż 48h. Teoretycznie niezaszczepionych obowiązuje kwarantanna, ale nie dotyczy ona osób przejeżdżających przez Niemcy tranzytem, np. na lotnisko lub z lotniska do PL. W przypadku tranzytu nie wymagany jest również formularz lokalizacyjny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1615 PostWysłany: 03 Sty 2022 17:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
A jak oni policzą przesiadkę w IST?
Bo lecę z kraju niskiego ryzyka (Panama) i strona https://www.einreiseanmeldung.de powiedziała że nie muszę mieć formularza wypełnionego. Gdybym podał Turcje, wówczas już sprawa ma się inaczej, ale fizycznie nawet nie mam jak a IST wyjść z lotniska bo przesiadka jest krótka.
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1616 PostWysłany: 03 Sty 2022 17:42 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
Przy wylocie z Niemiec nie bedzie z tym problemu.natomiast na powrocie beż testu dla dziecka do 12 lat mogą nie wpuścić Ciebie do samolotu,bo słowo TRANZYT nie dla każdego oznacza to samo....
Góra
 Profil Relacje PM off
Pkzk lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1617 PostWysłany: 03 Sty 2022 17:47 

Rejestracja: 03 Sty 2022
Posty: 13
Wyłączenie z obowiązku wypełnienia formularza lokalizacyjnego przy tranzycie.
"Persons who merely passed through a high-risk area or area of variants of concern without without stopping over are exempt from the obligation to register. Stopovers are stays which exceed the customary length of a necessary stop in order to take a break or refuel a vehicle, for instance; connection times at an airport are not deemed to constitute a stopover.

Example: A toilet break at a motorway service area is not a stopover. However, if you visit someone or spend several hours in a town on the way to your actual destination, you are stopping over.

The same applies to persons who are only in transit through and leaving the Federal Republic of Germany as quickly as possible to complete their transit journey".

https://www.bundesgesundheitsministeriu ... sende.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1618 PostWysłany: 03 Sty 2022 17:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Maj 2014
Posty: 1676
Loty: 199
Kilometry: 453 204
srebrny
Ok, tyle teoria, zobaczymy co wyjdzie przy boardingu :)
_________________
R.

Pierwsze raz w Afryce: https://www.fly4free.pl/forum/a-na-koniec-ktos-ci-powie-ze-nic-z-tej-afryki-nie-widziales,213,175117
Pojechaliśmy z nastolatkami w kilkumiesięczną podróż dookoła świata: W sto dni dookoła świata
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1619 PostWysłany: 03 Sty 2022 18:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Naprawdę lepiej wypełnić ten formularz. To nie jest specjalnie skomplikowane a po co dodatkowy stres na lotnisku? Wczoraj na LPA kilka osób przy check-in wypełniało na szybko w telefonie. Od nas też wymagali żeby pokazać - nie sprawdzali tego dokładnie ale choćby dla sztuki trzeba było mieć,
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
zawiert uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1620 PostWysłany: 03 Sty 2022 18:37 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1979
niebieski
A jaką linią lecieli?
U mnie wczoraj pytali przy wylocie Eurowings z LPA czy tranzyt czy nie - tak samo w drodze na Kanary Lufa pytała. I nikt formularzy nie wymagał od tranzytowców.
Co innego testy/certyfikaty. ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 78, 79, 80, 81, 82, 83, 84 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group