Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1541 PostWysłany: 20 Gru 2021 19:25 

Rejestracja: 18 Lip 2020
Posty: 78
Może najprościej u źródła, czyli w ambasadzie - https://uk.diplo.de/uk-de/coronavirus?o ... 72-2-panel

Grundsätzlich sollten Reisende aus dem Vereinigten Königreich unmittelbar in den Zielstaat einreisen. - Zasadniczo podróżni z Wielkiej Brytanii powinni bezpośrednio wjechać do kraju docelowego.
Jedoch ist das Umsteigen auf einem Flughafen erlaubt. - Jednak przesiadka na lotnisku jest dozwolona.
Durchfahrten (Transit) mit dem Auto sind dagegen nicht erlaubt. - Tranzyt samochodem jest w zasadzie niedozwolony.

Jeszcze o zwolnieniach z rejestracji. Zwolnione z rejestracji są osoby które wjeżdżają na teren Republiki Federalnej Niemiec w celach tranzytowych i jak najszybciej opuszczają ją ponownie w celu dopełnienia tranzytu. Przy czym dotyczy to tych, którzy mają przesiadkę na lotnisku.

Jeszcze z oficjalnej strony: https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/faqs ... -faqs.html

W przypadku osób, które same chcą wjechać do Niemiec z obszarów występowania wirusa (tj. bez firmy transportowej), obowiązują odpowiednie ograniczenia wjazdu, które są egzekwowane w ramach kontroli granicznych. Osobom z obszarów, na których występują wirusy, generalnie zabrania się wjazdu do Niemiec. W kilku indywidualnych przypadkach możliwe są wyjątki od ograniczeń wjazdowych. Muszą być jednak odpowiednio uzasadnione i uwiarygodnione. A wyjątki są tu: https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/faqs ... 5.2_cid373

Czyli w praktyce nie ma możliwości legalnego przejazdu przez Niemcy.
Góra
 Profil Relacje PM off
sanchopan lubi ten post.
sanchopan uważa post za pomocny.
 
      
Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom) Lato w Grecji: Ateny i wyspa Egina za 440 PLN (loty z Katowic + prom)
Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty do Alicante z Gdańska za 260 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1542 PostWysłany: 21 Gru 2021 15:07 

Rejestracja: 24 Paź 2020
Posty: 502
Dziś o 16 ma się odbyć telekonferencja rządu federalnego ze wszystkimi landami podczas której będą ustalane nowe obostrzenia.
Instytut Roberta Kocha rekomenduje wprowadzenie restrykcji podobnych do tych z początku pandemii.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1543 PostWysłany: 21 Gru 2021 15:11 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Warto dodać,że z punktu widzenia dojazdu na lotnisko w BER nie ma się (prawdopodobnie) nic zmienić :)

https://www.dw.com/pl/omikron-w-natarci ... a-60202306
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1544 PostWysłany: 21 Gru 2021 17:53 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
-- 21 Gru 2021 16:53 --

DziadekJanusz napisał(a):
Może najprościej u źródła, czyli w ambasadzie - https://uk.diplo.de/uk-de/coronavirus?o ... 72-2-panel

Grundsätzlich sollten Reisende aus dem Vereinigten Königreich unmittelbar in den Zielstaat einreisen. - Zasadniczo podróżni z Wielkiej Brytanii powinni bezpośrednio wjechać do kraju docelowego.
Jedoch ist das Umsteigen auf einem Flughafen erlaubt. - Jednak przesiadka na lotnisku jest dozwolona.
Durchfahrten (Transit) mit dem Auto sind dagegen nicht erlaubt. - Tranzyt samochodem jest w zasadzie niedozwolony.

Jeszcze o zwolnieniach z rejestracji. Zwolnione z rejestracji są osoby które wjeżdżają na teren Republiki Federalnej Niemiec w celach tranzytowych i jak najszybciej opuszczają ją ponownie w celu dopełnienia tranzytu. Przy czym dotyczy to tych, którzy mają przesiadkę na lotnisku.

Jeszcze z oficjalnej strony: https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/faqs ... -faqs.html

W przypadku osób, które same chcą wjechać do Niemiec z obszarów występowania wirusa (tj. bez firmy transportowej), obowiązują odpowiednie ograniczenia wjazdu, które są egzekwowane w ramach kontroli granicznych. Osobom z obszarów, na których występują wirusy, generalnie zabrania się wjazdu do Niemiec. W kilku indywidualnych przypadkach możliwe są wyjątki od ograniczeń wjazdowych. Muszą być jednak odpowiednio uzasadnione i uwiarygodnione. A wyjątki są tu: https://www.bmi.bund.de/SharedDocs/faqs ... 5.2_cid373

Czyli w praktyce nie ma możliwości legalnego przejazdu przez Niemcy.


Ja sie bede trzymal tego: https://www.bundesgesundheitsministeriu ... sende.html
Image
Jak chca moga mnie zawrocic.
Przylot potem pociag. Bede w tranzycie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1545 PostWysłany: 21 Gru 2021 18:02 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Wszystko zależy skąd przylot - jeśli z obszaru wariantòw wirusa to w świetle niemieckiego prawa linia lotnicza nie może Cię w ogòle wpuścić do samolotu do Niemiec jeśli nie jesteś Niemcem lub mieszkańcem Niemiec i na lotnisku w Niemczech zamierzasz opuscic strefę tranzytową, np. idąc na dworzec

Z drugiej strony jak masz nieprzekładalny bilet to nic nie ryzykujesz, a nuż ktoś na lotnisku startowym niedopatrzy i się uda polecieć.


Ostatnio edytowany przez Tomasz101, 21 Gru 2021 18:21, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1546 PostWysłany: 21 Gru 2021 18:14 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
Hmm To UK.

Dopiero teraz zaczeli dodawac te informacje. Wczesniej nie bylo mozna nic znalezc.
Nie wiem czy kasowac bilet nagrode czy udac sie na lotnisko i probowac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1547 PostWysłany: 21 Gru 2021 18:26 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Od północy w poniedziałek 20.12 GB jest obszarem wariantòw i samoloty do Niemiec są nur für Deutsche - legalnie do samolotu jako Polak albo Bryt nie wsiądziesz. Możesz liczyć na błąd obsługi, ale szanse nikłe. Niemcy to od roku dziki i nieprzewidywalny kraj i lepiej latać do i z Polski niestety.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1548 PostWysłany: 21 Gru 2021 18:28 

Rejestracja: 03 Kwi 2012
Posty: 343
niebieski
To wiem.

Ale wczesniej tych wszystkich zapisow nie bylo.
Poza tym ciagle widnieje info o tranzycie.

Cytuj:
1. Transit
Persons who merely passed through a high-risk area or area of variants of concern without without stopping over are exempt from the obligation to register. Stopovers are stays which exceed the customary length of a necessary stop in order to take a break or refuel a vehicle, for instance; connection times at an airport are not deemed to constitute a stopover.

Example: A toilet break at a motorway service area is not a stopover. However, if you visit someone or spend several hours in a town on the way to your actual destination, you are stopping over.

The same applies to persons who are only in transit through and leaving the Federal Republic of Germany as quickly as possible to complete their transit journey.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1549 PostWysłany: 21 Gru 2021 18:33 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Nie musiało być - regulacje, że z obszaròw wariatòw wirusa mogą latać tylko Niemcy są od roku, a klasyfikacji obszaròw dokonuje RKI i te zakazy wchodzą wtedy z automatu - w zeszłym roku tak setki Polakòw, Czechòw czy Holendròw utknęły tak na Maderze na przykład.

Ps. W przepisach jest napisane że tranzyt z obszaru wariantòw to jedynie przesiadka na inny samolot bez opuszczania lotniska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1550 PostWysłany: 21 Gru 2021 18:36 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1707
Loty: 637
Kilometry: 1 066 169
srebrny
Bez opuszczania airside,żeby byc bardziej precyzyjnym.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1551 PostWysłany: 21 Gru 2021 19:03 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Tomasz101 napisał(a):
Od północy w poniedziałek 20.12 GB jest obszarem wariantòw i samoloty do Niemiec są nur für Deutsche - legalnie do samolotu jako Polak albo Bryt nie wsiądziesz. Możesz liczyć na błąd obsługi, ale szanse nikłe. Niemcy to od roku dziki i nieprzewidywalny kraj i lepiej latać do i z Polski niestety.


Ale moment - mówimy TYLKO o lotach do i z GB, tak? Lecąc z PL przez Niemcy do Hiszpanii i RT - to nie dotyczy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1552 PostWysłany: 21 Gru 2021 19:06 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Mowimy o lotach z krajow oznaczonych jako Variantengebiet. Na dzien dzisiejszy to tylko UK.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1553 PostWysłany: 21 Gru 2021 19:07 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Obecnie tylko Wielka Brytania. Nie ma mutantowej wersji JESZCZE na Kanarkach.

Tranquilo...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1554 PostWysłany: 21 Gru 2021 19:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Na tą chwilę tak, bo GB jest na tej liście. Ale co w przypadku gdy podczas mojego pobytu w Hiszpanii, konkretnie Kanarach ten kraj uznany zostanie za taki jak teraz GB? Mam wogole jakieś prawa czy odmowa wejścia na pokład jak rejs powrotny mam do Berlina i dalej auto do Polski? Przecież to chore jest. Czy np. linia lotnicza przebukuje mi bilet do Polski czy zupełnie jestem na lodzie??
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1555 PostWysłany: 21 Gru 2021 19:10 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1984
niebieski
Ano właśnie - powrót mam jednakowoż w przyszłym roku (niby niedługo, ale wiemy jak jest): jak - hipotetycznie - Niemcy coś tam zmienią, a mam przesiadkę we FRA i jest to jeden bilet RT Lufą, to co? Roczny urlop na Kanarach, powrót pieszo, kwarantanna 14 dni w Niemczech...., jakieś domysły/pomysły? :mrgreen:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1556 PostWysłany: 21 Gru 2021 19:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22450
Jak mnie pamięć nie myli, to LH niektórym tutaj zmieniał loty z Madeiry LX lub OS do PL.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1557 PostWysłany: 21 Gru 2021 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
W moim przypadku to Easy Jet. Nie ma bezpośredniego z GC do Polski. Mogą zmienić np. na lot z przesiadką? Ktoś to przerabiał? Może zapytać u przewoźnika czy mają jakieś procedury na tą okoliczność
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1558 PostWysłany: 21 Gru 2021 19:17 

Rejestracja: 02 Sty 2013
Posty: 2049
Loty: 4
Kilometry: 17 154
srebrny
@Shaq-niestety,ale wówczas byłbyś na lodzie.moj kuzyn z całą rodziną mieli tak latem przy powrocie z Portugalii. Nie wpuścili ich do samolotu w Lizbonie.do dzisiaj nie otrzymali żadnego odszkodowania...powrot do Berlina ogarniali na szybko przez wlochy
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1559 PostWysłany: 21 Gru 2021 19:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7365
HON fly4free
@sanchopan:
Miałem podobną sytuację latem. Bilety LH kupione do Portugalii, na 2-3 tygodnie przed wyjazdem Portugalia wpadła na niemiecką listę mutantów wirusa, przez co tranzyt w Niemczech dla osób bez rezydencji tamże stał się niemożliwy. Osobom, których loty powrotne wypadały przed końcem okresu, na który Portugalię wpisano (z możliwością przedłużenia) na ww. listę mogły bezpłatnie zmienić trasę na lot przez ZRH. Ja miałem pecha, bo lot powrotny był 1 dzień po końcu tego okresu i na darmową zmianę się nie łapałem, więc musiałem zdecydować: lecimy i czekamy na rozwój sytuacji, czy szukamy alternatywy z minimalną różnicą w cenie. Wybrałem to drugie (zmiana na Norwegię), a tydzień po wpisaniu Portugalii na listę mutantów, Instytut RKI usunął ją, uznając, że w Niemczech też jest już ten mutant, więc restrykcje wobec wracających z Portugalii nie mają sensu. Norwegia też była super, ale mogliśmy sobie zaoszczędzić całego zamieszania.
Niestety, powyższa historia nie daje Ci żadnych gwarancji, jak będzie teraz z Kanarami :(
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1560 PostWysłany: 21 Gru 2021 19:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
No ale w tym przypadku ta mutacja jest już w Niemczech, więc idąc tym tropem, nie rozumiem po co miałyby być te restrykcje wobec Hiszpanii. Słabo to wszystko wygląda niestety, pomijam już kwestie praw obywatelskich kraju należącego do UE
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Rockriderr lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 75, 76, 77, 78, 79, 80, 81 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group