Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1401 PostWysłany: 23 Sie 2021 14:51 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 511
niebieski
Ale konkret co się zmieniło - albo link do regulacji, niech te posty niosą jakąś informację
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1402 PostWysłany: 23 Sie 2021 14:55 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2385
platynowy
https://www.tagesspiegel.de/politik/gei ... 41402.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Tomasz101 uważa post za pomocny.
 
      
#1403 PostWysłany: 23 Sie 2021 18:11 

Rejestracja: 23 Sie 2021
Posty: 2
Hej. Wracamy w najbliższych dniach z Hiszpanii do Berlina a dalej autem do PL. Na stronach Gov nie do końca jest jasne czy potrzebuje jakichś dodatkowych dokumentów/ formularzy dla tego rodzaju tranzytu. Ma ktoś jakieś doświadczenia ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 23 Sie 2021 22:52, edytowano w sumie 1 raz
Przenoszę
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1404 PostWysłany: 23 Sie 2021 18:23 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22455
Jest piękny temat Niemcy covid.
Polecam przeczytać ostatnie jego strony
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#1405 PostWysłany: 23 Sie 2021 23:52 

Rejestracja: 23 Sie 2021
Posty: 2
Zeus napisał(a):
Jest piękny temat Niemcy covid.
Polecam przeczytać ostatnie jego strony



👍👍👍

Przejrzane, poczytane - dodatkowo dorzucam źródło potwierdzające opinie we wcześniejszych postach.

Generalnie jeśli odwiedzasz DE tylko w celu tranzytu nie trzeba się rejestrować.

https://www.bundesgesundheitsministeriu ... Anz_EN.pdf

W czwartek zobaczymy czy Ryanair tez tak to zrozumiał 😉
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1406 PostWysłany: 27 Sie 2021 14:12 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Obsługa na lotnisku w FUE jednak nie rozumiała tego w ten sposób. Ostatnio nie wpuszczali do samolotu do Berlina bez Einreiseanmeldung. Nie było zmiłuj czy transfer czy nie. Kilkoro Polaków miało dzięki temu przedłużone wakacje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1407 PostWysłany: 27 Sie 2021 15:27 

Rejestracja: 25 Lip 2016
Posty: 228
niebieski
Identyczną sytuację zaobserwowałem już w lipcu:/ Niestety lotem FUE - DTM parę osób nie poleciało...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1408 PostWysłany: 27 Sie 2021 15:31 

Rejestracja: 27 Sie 2021
Posty: 1
eliaszw@gmail.com napisał(a):
Zeus napisał(a):
Jest piękny temat Niemcy covid.
Polecam przeczytać ostatnie jego strony



👍👍👍

Przejrzane, poczytane - dodatkowo dorzucam źródło potwierdzające opinie we wcześniejszych postach.

Generalnie jeśli odwiedzasz DE tylko w celu tranzytu nie trzeba się rejestrować.

https://www.bundesgesundheitsministeriu ... Anz_EN.pdf

W czwartek zobaczymy czy Ryanair tez tak to zrozumiał 😉


I jak w końcu wygladala u Ciebie kwestia powrotu? Oprócz negatywnego testu wymagali od Ciebie rejestracji pobytu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1409 PostWysłany: 28 Sie 2021 06:03 

Rejestracja: 05 Maj 2016
Posty: 59
Loty: 1
Kilometry: 3 670
morgangrimes
Wracałem w środę Corfu-Berlin, Ryanair, nikt niczego nie sprawdzał po obu stronach.
Góra
 Profil Relacje PM off
morgangrimes lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1410 PostWysłany: 29 Sie 2021 09:40 

Rejestracja: 03 Paź 2017
Posty: 190
Jak wygląda sprawa na tą chwilę z tranzytem przez Niemcy? Chodzi mi o wjazd i dojazd na lotnisko BER. Rodzina 2+1 wszyscy nieszczepieni. Czy test jest wymagany, bo znalazłem na dwóch stronach sprzeczne info. Dziękuje za odpowiedź.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1411 PostWysłany: 29 Sie 2021 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2877
platynowy
Musisz miec testy.

Ausnahmen von der Test-/Nachweispflicht:
Von der Nachweispflicht bei der Einreise gelten Ausnahmen für

Personen, die lediglich an einem Flughafen umsteigen sowie
Transportpersonal
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
remineus lubi ten post.
remineus uważa post za pomocny.
 
      
#1412 PostWysłany: 01 Wrz 2021 00:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
eliaszw@gmail.com napisał(a):
Przejrzane, poczytane - dodatkowo dorzucam źródło potwierdzające opinie we wcześniejszych postach.

Generalnie jeśli odwiedzasz DE tylko w celu tranzytu nie trzeba się rejestrować.

https://www.bundesgesundheitsministeriu ... Anz_EN.pdf

W czwartek zobaczymy czy Ryanair tez tak to zrozumiał 😉

Czyli przy tranzycie samochodem, potrzebny jest tylko negatywny wynik testu? Wydrukuje sobie ten pdf na wszelki wypadek.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1413 PostWysłany: 02 Wrz 2021 11:52 

Rejestracja: 26 Maj 2013
Posty: 42
Loty: 202
Kilometry: 210 225
Zamierzam odwiedzić w połowie września naszych sąsiadów, a w szczególności Bawarię (w sumie tylko Frankonię) i Saksonię (włączając Saksonie-Anhalt i kawałek Dolnej). Każdy kraj związkowy to widzę trochę inne reguły. Oto co udało mi się wyczytać;

Dolna Saksonia (Niedersachsen)
Stan na 25.08.2021
- Zasada 3G wchodzi w życie powyżej 50 przypadków na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 7 dni (7-Tage-Inzidenz)
- W gastro maseczki w środku, przy stolikach oczywiście nie. (3G powyżej 50 7-Tage-Inzidenz)

Źródło: https://www.niedersachsen.de/Coronaviru ... 86872.html

Saksonia (Sachsen)
Regulacje od 26.08.2021 do 22.09.2021
- Zasada 3G w miejscach takich jak restauracje, hotele itp. powyżej 35 przypadków na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 7 dni (7-Tage-Inzidenz)

Źródło: https://www.coronavirus.sachsen.de/down ... prache.pdf

Saksonia Anhalt (Sachsen Anhalt)
Regulacje od 20.08.2021
- Zasada 3G w miejscach takich jak restauracje, hotele itp. bez względu na ilość przypadków na 100 000 mieszkańców (?)
- W przypadku gastronomii na zewnątrz nie trzeba być 3G (zaszczepionym, negatywnym, ozdrowieńcem).

Źródło: https://sachsen-anhalt-tourismus.de/tip ... 7988792a4f

We wszystkich 3 powyższych krajach związkowych:
- Maseczki chirurgiczne lub FFP2 w pomieszczeniach i komunikacji
- Zwykle komunikacja jest wyłączona z zasady 3G
- Za zewnątrz bez maseczek
- Dystans 1.5m

Bawaria (Bayern)
Regulacje od 02.09.2021 do 01.10.2021
- Zasada 3G w miejscach takich jak restauracje, hotele itp. powyżej 35 przypadków na 100 000 mieszkańców w ciągu ostatnich 7 dni (7-Tage-Inzidenz)
- Maseczki chirurgiczne lub FFP2 w pomieszczeniach i komunikacji (komunikacja jest wyłączona z zasady 3G)
- Za zewnątrz bez maseczek
- Dystans 1.5m

Gdy w całej Bawarii ponad 1200 osób w ostatnich 7 dniach będzie hospitalizowanych (z powodu COVID), wchodzi w życie alarm żółty i wracają restrykcje w kontaktach międzyludzkich i maseczki tylko FFP2.
Gdy w całej Bawarii ponad 600 osób w ostatnich 7 dniach trafi na intensywną terapię (z powodu COVID) , wchodzi w życie alarm czerwony, restrykcje nie są jeszcze znane.

Źródło: https://www.sueddeutsche.de/bayern/baye ... -1.4878824
https://www.bayern.de/bericht-aus-der-k ... gust-2021/

7-Tage-Inzidenz można monitorować na: https://experience.arcgis.com/experienc ... ge/page_1/

Kwestia tylko gdzie można monitorować wskaźniki zajętych łóżek w szpitalach w powodu COVID w Bawarii?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1414 PostWysłany: 02 Wrz 2021 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 61
Loty: 5
Kilometry: 14 400
-- 02 Wrz 2021 21:58 --

BERLIN - TANZANIA - BERLIN
No więc tak - krótko napiszę jak było dziś ze mną i moim powrotem z Tanzanii (wylot/powrót Dar Es Salaam).
Od razu zaznaczę, że nie jestem zaszczepiony.
2 dni przed wylotem pojechałem zrobić test PCR (na Zanzibarze), koszt 80 USD. Oczywiście wynik negatywny :-) Na plus także fakt, że w certyfikacie zmieniają datę badania o jeden dzień do przodu żebyś spokojnie miał te 72h na przylot do kraju.
Na lotnisku obowiązkowo trzeba mieć wypełniony ten Einreisemeldung, bo bez tego nie zrobisz odprawy i nie wpuszczą Cię do samolotu. Dodatkowo sprawdzają wynik testu. O szczepienie nie pytają w ogóle. Tych formularzy wjazdowych tak naprawdę wymagają do większości krajów europejskich.
W Stambule podczas przesiadki, gość na bramce zapytał czy jestem szczepiony, ale zamiast tego pokazałem mu wynik testu z Tanzanii. Zero problemów.
Po przylocie do BER kontrola paszportowa i po raz kolejny pokazałem wyłącznie wynik testu PCR. O szczepienia ani o wypełniony formularz nawet nikt nie zapytał.
A jak wypełniłem formularz Einreisemeldung?
No cóż - do Berlina przyjechałem autem z Polski i nie miałem zamiaru zostawać tam na żadnej kwarantannie. Wpisałem więc jakiś fikcyjny adres mojego pobytu w Berlinie i wniosek wypełniłem.
Teraz pozostaje mi czekać czy ktoś będzie mnie szukał lub do mnie dzwonił z niemieckiej policji, ale w to wątpię :-)

-- 02 Wrz 2021 22:00 --

remineus napisał(a):
Jak wygląda sprawa na tą chwilę z tranzytem przez Niemcy? Chodzi mi o wjazd i dojazd na lotnisko BER. Rodzina 2+1 wszyscy nieszczepieni. Czy test jest wymagany, bo znalazłem na dwóch stronach sprzeczne info. Dziękuje za odpowiedź.

Podczas odprawy na lotnisku zapytają Cię o testy PCR na 100%. Bez tego bym się nie ruszał.
12 dni temu leciałem do Tanzanii z rodziną i wyniki oglądał. Polecam wersje papierowe :)
Na lotnisko dojedziesz i wejdziesz bez żadnego problemu - nic nie jest sprawdzane. Przez granicę (Świecko) też dziś przejechałem bez żadnej kontroli.
_________________
Podróżować, zwiedzać i poznawać świat oraz ludzi!
Góra
 Profil Relacje PM off
Undertone lubi ten post.
Undertone uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1415 PostWysłany: 07 Wrz 2021 07:26 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2013
Posty: 236
Loty: 65
Kilometry: 139 371
niebieski
Cześć wszystkim,

w najbliższym czasie wybieram się z żoną na Kanary, z Berlina tranzytem przez Lizbone.

Jak dobrze rozumiem, na ten moment tylko Algervo jest w strefie czerwonej? Jak kwestia kwarantanny na powrocie W sytuacji gdy wracamy do PL samochodem?

Jesteśmy w pełni zaszczepieni.

Dzięki za podpowiedź.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1416 PostWysłany: 07 Wrz 2021 08:15 

Rejestracja: 20 Cze 2014
Posty: 27
Za 4 tyg mam samolot z Berlina do Skopje - Wizzair. Wczesniej pare mies temu czytalem ze Niemcy wymagają by na lotnisku i w trakcie lotu uzywac maseczki z filtrem - czy dalej taka regulacja istnieje? Ktoś moze był na lotnisku lub miał lot z Niemiec ostatnio? Pasażerowie nie zakładają tych zwykłych chirurgicznych/szmacianych masek?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1417 PostWysłany: 07 Wrz 2021 08:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@woz teoretycznie na lotniskach "wymagają" takich maseczek, ale w praktyce ludzie noszą różne. Co innego w przypadku samego lotu. Tutaj jest to kwestia regulacji linii lotniczych. Akurat LH czy np. OS wymagają, aby były to te maseczki FFP2 bez filtra i rzeczywiście zwracają na to uwagę. Sam musiałem na lotnisku kupować. Natomiast W6 z tego co wiem, nie wymaga takich udziwacznionych maseczek. Ważne, żeby mieć mordkę przykrytą. Ja akurat W6 omijam, ale np. w LO spokojnie noszę sobie moją "siateczkową" (która z daleka wygląda jak normalna maseczka) i nikt nigdy w życiu nie zwrócił mi uwagi. Aczkolwiek Niemcy mają na punkcie ślepego podążania za regulacjami świra. Dlatego mimo wszystko ja bym na Twoim miejscu kupił sobie taką FFP2 (w każdej aptece czy przez internet), a w samolocie sobie założysz już jaką będziesz chciał i po kłopocie. Po co masz się stresować i chować głowę w plecaku że niby czegoś tam szukasz za każdym razem, gdy ktoś z obsługi będzie na Ciebie zerkał.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1418 PostWysłany: 07 Wrz 2021 08:27 

Rejestracja: 02 Lut 2016
Posty: 374
Loty: 192
Kilometry: 231 698
Taką maseczkę można kupić za 1-2 zł, po co się zastanawiać w ogóle?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1419 PostWysłany: 07 Wrz 2021 08:33 

Rejestracja: 20 Cze 2014
Posty: 27
-- 07 Wrz 2021 08:33 --

1955845624 napisał(a):
@woz teoretycznie na lotniskach "wymagają" takich maseczek, ale w praktyce ludzie noszą różne. Co innego w przypadku samego lotu. Tutaj jest to kwestia regulacji linii lotniczych. Akurat LH czy np. OS wymagają, aby były to te maseczki FFP2 bez filtra i rzeczywiście zwracają na to uwagę. Sam musiałem na lotnisku kupować. Natomiast W6 z tego co wiem, nie wymaga takich udziwacznionych maseczek. Ważne, żeby mieć mordkę przykrytą. Ja akurat W6 omijam, ale np. w LO spokojnie noszę sobie moją "siateczkową" (która z daleka wygląda jak normalna maseczka) i nikt nigdy w życiu nie zwrócił mi uwagi. Aczkolwiek Niemcy mają na punkcie ślepego podążania za regulacjami świra. Dlatego mimo wszystko ja bym na Twoim miejscu kupił sobie taką FFP2 (w każdej aptece czy przez internet), a w samolocie sobie założysz już jaką będziesz chciał i po kłopocie. Po co masz się stresować i chować głowę w plecaku że niby czegoś tam szukasz za każdym razem, gdy ktoś z obsługi będzie na Ciebie zerkał.




DZIĘKUJE!!!

-- 07 Wrz 2021 08:33 --

radko93 napisał(a):
Taką maseczkę można kupić za 1-2 zł, po co się zastanawiać w ogóle?



Poważnie az takie tanie są ? Myslalem ze z 50zl...gdzie najlepiej ?Apteka? Ale az mi sie nie chce wierzyc ze za 2 zł:D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#1420 PostWysłany: 07 Wrz 2021 08:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2017
Posty: 1170
Loty: 375
Kilometry: 405 190
niebieski
@woz w aptece kupisz bez problemu. Ja na lotnisku w WAW (nie pamiętam, ale chyba inmedio - któryś z tych "kiosków") płaciłem jakieś... 14PLN za 2 sztuki? Coś takiego.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 68, 69, 70, 71, 72, 73, 74 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group