Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1081 PostWysłany: 13 Maj 2021 19:37 

Rejestracja: 11 Lut 2015
Posty: 122
Niemiecka wersja strony Lufthansy jasno stwierdza, że albo test, albo szczepienie lub ozdrowieniec - ci nie muszą się testować
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1082 PostWysłany: 14 Maj 2021 00:06 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
jacek96 napisał(a):
Tak tez jest w Berlinie, a tego, co wypisuje Julian Wolf nie biorę poważnie.


Twoja sprawa, ale zauważ ze to co pisze potwierdzają tez inne osoby tutaj /tylko raz tygodniowo gratis, jak więcej to płacisz za każdy/. To jest dokładnie jak z szczepieniem się obcokrajowców obecnie w Polsce
maja gratis bo refunduje państwo a nie NFZ jeśli maja ubezpieczenie płacone w Polsce PESEL niekonieczny ale przez infolinie tylko lub jeśli jakiś lekarz wystawi im w systemie skierowanie na szczepienie . A jakbyś miał jakieś wątpliwości to zadzwoń na infolinie i zapytaj.

Teraz te punkty testowe wybiły z kostki brukowej jak tulipany z trawników są wszędzie ewidentny skok na kasę, oni dostają opłaty za każdy darmowy test od państwa, wiec wielu zwietrzyło łatwy interes do zarobku. W części tych punktów test wygląda tak: patyczek grubości patyczka do czyszczenia ucha wsadzony w początek nozdrza na głębokość 5mm odliczenie 123456 i dziękuje następny, po 15min masz wydrukowany wynik lub wysłany na emalia.

Ale jeśli reprezentujesz takie podejście przy obsłudze tych punktów jak do mnie tutaj, to nie dziw się ze Ci odmawiają darmowego testu. Trochę pokory i słowo proszę dużo ułatwia w świecie.

Załączniki:
IMG_20210512_200916.jpg
IMG_20210512_200916.jpg [ 390.69 KiB | Obejrzany 1482 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1083 PostWysłany: 14 Maj 2021 09:47 

Rejestracja: 01 Lut 2020
Posty: 31
Loty: 8
Kilometry: 7 833
Czyli w zasadzie wszyscy napisali to samo - test jest za darmo dla mieszkańców (co jest nawet uwidocznione na budzie), mieszkaniec nie równa się obywatelowi co jest dość logiczne. Jeśli nie jesteś mieszkańcem to idziesz na przypał albo na pandę i może się uda, a może nie.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1084 PostWysłany: 14 Maj 2021 15:03 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
@Pecel: tylko ze w tych przypadkach mieszkaniec to nie równoznaczne z obywatelem.
Imigranci maja to gdzieś co im podasz lub nie zależny im na tych danych numer dokumentu i imię nazwisko ważne dla nich jest, już sam sposób robienia testu jest kpina z pobierania próbki.
Czytaj cala maja wypowiedz w poście #1072 a nie tylko początek. Jutro będę na terminalu HAM to może więcej zrobię zdjęć z punktów z centrum. Prawie wszystkie maja online terminy do zrobienia.

Jeśli ktoś rozumie niemiecki to materiał z RTLu odnośnie przekrętów jakie próbuje się robić testami PCR z 'Aliexpress':
https://www.rtl.de/cms/katastrophale-zustaende-in-corona-testzentren-4749125.html
były tez materiały odnośnie właśnie punktów 'szybkich testów' i ich jakości.

@Japonka wypaczasz moja wypowiedz to nie są imigranci, ale Arabowie z pochodzenia nawet nie Turcy oni opanowali testowanie i robią interes na tym.
Nie używam określenia typu asfalt na ludzi tylko czarny weź się uspokój z ta sprawiedliwościowa społeczna.


Ostatnio edytowany przez Japonka76, 14 Maj 2021 16:09, edytowano w sumie 1 raz
Wypowiedź niekulturalna/obrażająca innych/używanie słów wulgarnych, obraźliwych.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1085 PostWysłany: 16 Maj 2021 06:45 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2381
platynowy
Nie jestem pewien czy odpowiedni topic na tą wiadomość, bo najprawdopodobniej wywoła to emocjonalną dyskusje (jak by co, proszę o przeniesienie)

https://www.mdr.de/nachrichten/deutschl ... f-100.html

O ile wszystko dobrze zrozumiałem, to zrobili w Niemczech ustawę która chroni laboratoria przed cenami dumpingowymi na testy PCR. Nielegalne jest oferowanie testu PCR poniżej €128.

No comments.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1086 PostWysłany: 16 Maj 2021 09:44 

Rejestracja: 10 Wrz 2019
Posty: 506
niebieski
Dobrze poza tym, że nie zrobili teraz, ale ktoś się doszukał, że wg obowiązujących od wielu lat, sprzed epidemii jeszcze, przepisów o cenach usług lekarskich test pcr powinien kosztować od 128 do 145 euro. Teraz piłka po stronie prawodawcy niemieckiego co z tym zrobić i czy to nowelizuje. Się okazuje, że u nas są wyceny poszczególnych procedur medycznych przez NFZ a u sąsiadów są takie wyceny urzędowe tak na rozliczenia z ich NFZ jak i odrębne na usługi poza państwowym systemem.
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1087 PostWysłany: 16 Maj 2021 16:20 

Rejestracja: 20 Mar 2021
Posty: 136
Zbanowany
GOA /Gebührenordnung für Ärzte/ istnieje juz od dawna oni po prostu chcą dodać ta usługę do taryfikatora, podobnie jak polska taksa notariuszy - pewne zawody maja swoje stawki za usługi nic dziwnego.
Mniej więcej dlatego nie chcą szczepić niemieccy lekarze domowi w swoich praktykach w tle małe pieniądze od rządu za ta usługę. A chcieli mnie tutaj zjeść jak podawałem ze są stawki PCR za 25EUR.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1088 PostWysłany: 17 Maj 2021 14:25 

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 184
Cześć! Jak wygląda aktualnie turystyczny wjazd do Niemiec do 24h? Mam bilety na Flixbusa. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1089 PostWysłany: 17 Maj 2021 14:27 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
@jacek96 pisał ze nie wpuscają kierowcy flixa paxów beż testu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1090 PostWysłany: 17 Maj 2021 15:15 

Rejestracja: 27 Kwi 2021
Posty: 18
Pytanie czy lecąc z BER muszę wypełnić formularz wjazdu do Niemiec? To samo na powrocie czyli wracając z Hiszpanii do Niemiec muszę wypełniać ten formularz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1091 PostWysłany: 17 Maj 2021 15:25 

Rejestracja: 19 Mar 2014
Posty: 1703
Loty: 630
Kilometry: 1 040 894
srebrny
Zeus napisał(a):
@jacek96 pisał ze nie wpuscają kierowcy flixa paxów beż testu
Ale czy to się właśnie nie zmienilo, skoro test w DE mozna zrobić w ciągu 48h? Sam wjazd jest możliwy bez testu
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1092 PostWysłany: 18 Maj 2021 08:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2017
Posty: 114
Loty: 356
Kilometry: 519 180
Nie musisz. Na stronie wszystko jest napisane:
https://www.einreiseanmeldung.de/#/
Kiedy nie muszę podawać swoich danych?
"jeśli wjeżdża Pan/i do Republiki Federalnej Niemiec tylko w celu tranzytowym i opuści jej teren najszybszą drogą kończąc w ten sposób przejazd"


pejosz napisał(a):
Pytanie czy lecąc z BER muszę wypełnić formularz wjazdu do Niemiec? To samo na powrocie czyli wracając z Hiszpanii do Niemiec muszę wypełniać ten formularz?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1093 PostWysłany: 18 Maj 2021 10:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
przepisy sobie a życie sobie
Wracając z Albanii na bramkach biometrycznych policjant dokonał wyrywkowej kontroli w Berlinie. Zażądał od mojej żony Einreiseanmeldung i nie obchodziło go, że to tranzyt ma pokazać kod i koniec.
Na szczęście przed wylotem dokonałem dla świętego spokoju rejestracji.
Moim zdaniem lepiej to wypełnić na powrocie do Niemiec żeby się później z nimi nie szarpać.
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1094 PostWysłany: 18 Maj 2021 10:11 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Szczególnie ze jest darmowe wyrobienie Einreiseanmeldung, nie widzę powodu żeby kombinować i się martwić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1095 PostWysłany: 18 Maj 2021 10:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2017
Posty: 114
Loty: 356
Kilometry: 519 180
A ja w sobotę wieczorem stałem przy taśmie odbioru bagażu w BER (po przylocie z Hiszpanii) i obserwowałem policjantów wyrywkowo zatrzymujących ludzi, jak tylko ktoś pokazał polski dowód osobisty, to od razu był przepuszczany bez konieczności pokazania Einreiseanmeldung.

A skoro Einreiseanmeldung wypełniacie, to jaki adres do "samoizolacji" podajcie? Ponieważ w formularzu trzeba wpisać adres?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1096 PostWysłany: 18 Maj 2021 10:55 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22331
Na logikę, daję adres lotniska
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1097 PostWysłany: 18 Maj 2021 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2017
Posty: 114
Loty: 356
Kilometry: 519 180
Berlin powoli wychodzi z lockdownu. Pierwsze "poluzowania" już w tym tygodniu:
https://www.berliner-zeitung.de/mensch- ... -li.159520
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1098 PostWysłany: 18 Maj 2021 11:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Lip 2012
Posty: 3699
srebrny
Ja podałem adres zamieszkania w Polsce :twisted:
_________________
"Ten, kto znalazł się za drzwiami, pokonał najtrudniejszy etap podróży" - przysłowie duńskie
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1099 PostWysłany: 18 Maj 2021 13:21 

Rejestracja: 17 Lut 2021
Posty: 4
str84peter napisał(a):
A ja w sobotę wieczorem stałem przy taśmie odbioru bagażu w BER (po przylocie z Hiszpanii) i obserwowałem policjantów wyrywkowo zatrzymujących ludzi, jak tylko ktoś pokazał polski dowód osobisty, to od razu był przepuszczany bez konieczności pokazania Einreiseanmeldung.

A skoro Einreiseanmeldung wypełniacie, to jaki adres do "samoizolacji" podajcie? Ponieważ w formularzu trzeba wpisać adres?



A czy sprawdzali testy ???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy covid
#1100 PostWysłany: 18 Maj 2021 13:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Maj 2017
Posty: 114
Loty: 356
Kilometry: 519 180
Policjanci, którzy kontrolowali wyrywkowo pojedyncze osoby po odebraniu bagażu tylko patrzyli na to, co ci ludzie pokazują na ekranie smartfona. Wnioskuję, że było sprawdzane Einreiseanmeldung, a nie test (który większość miała w formie drukowanej). Ja nie miałem kontroli.
Testy (antygenowe) były skrupulatnie sprawdzane w Hiszpanii przed wylotem. Bo obecnie każdy kto leci do Niemiec (bez względu czy tranzyt czy nie), przed wejściem na pokład musi pokazać test, przynajmniej antygenowy.

@przemcio8080
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 52, 53, 54, 55, 56, 57, 58 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group