Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 12 Mar 2018 11:09 

@pabien, proszę mnie nie brać pod włos. Ironia została przesłonięta przez trafność i bogactwo ciekawych analogii, czyż nie?
Chcę tylko napisać, że porównywanie wypadków drogowych z aktami terroryzmu jest błędne metodologicznie. Można porównywać wypadki z wypadkami, liczbę ofiar zamachów z liczbą ofiar zamachów, ale nie tak skakać między tymi koszykami dla wygody.
 PM off  

#22 PostWysłany: 12 Mar 2018 11:12 
Awatar użytkownika

Loty: 557
Kilometry: 655 514
HON fly4free
Masz rację - u nas nie możesz swobodnie chodzić w zbroi, bo ona jest ciężka, ruchu w niej wolniejsze i masz duże szanse nie zdążyć uciec przed samochodem kiedy przechodzisz przez ulicę.
 Relacje PM off  

#23 PostWysłany: 12 Mar 2018 11:12 
Awatar użytkownika

złoty
Anonymous napisał(a):
że porównywanie wypadków drogowych z aktami terroryzmu jest błędne metodologicznie.

gdy mowa jest o "bezpieczeństwie" to interesuje nas ile osób w sumie zostało poszkodowanych w danym okresie a nie z jakiego powodu

#24 PostWysłany: 12 Mar 2018 11:17 

@becek, to prawda, ale autor tego tematu bardzo precyzyjnie określił, który aspekt go najbardziej interesuje.
@ms993, wymagasz ode mnie żebym przeprowadził badania. Sam wiesz jak bardzo zagadnienia, o których napisałem, są wyciszane w mediach (przykładem jest zmowa milczenia po napaściach w Kolonii). Jeśli natrafię na statystyki, a temat będzie czynny, to oczywiście przedstawię.
 PM off  

#25 PostWysłany: 12 Mar 2018 11:19 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@MarBlo piszesz o poczuciu bezpieczeństwa czyli czymś całkowicie subiektywnym i to jeszcze z perspektywy przybysza z ksenofobicznego kraju, gdzie "inni" nie występują.
Poczucie na bezpieczeństwo może się nijak przekładać, ale to jest ważna wskazówka dla @Ami-Ami - nie jedź, bo ryzykujesz poczuciem niebezpieczeństwa.
 Relacje PM off
jacek96 lubi ten post.

#26 PostWysłany: 12 Mar 2018 11:22 

pabien napisał(a):
z ksenofobicznego kraju, gdzie "inni" nie występują.

Występują, tylko w proporcjach nieskutkujących obniżeniem bezpieczeństwa. Takie kraje nazywa się "rozsądnymi", a nie "ksenofobicznymi".
 PM off
pawelos lubi ten post.

#27 PostWysłany: 12 Mar 2018 11:31 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Image
 Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.

#28 PostWysłany: 12 Mar 2018 11:35 
Awatar użytkownika

HON fly4free
@Don_Bartoss Chciałeś chyba napisać "obniżeniem poczucia bezpieczeństwa."

Ale, ale ... właśnie mi się przypomniało z zeszłych wakacji wg Ciebie to bezpieczeństwo (nie poczucie) już zostało obniżone u nas, przynajmniej na drogach.

A może po prostu w Polsce władze prowadzą wyjątkowo przebiegłą politykę migracyjną? Niby sprowadzamy innych, ale oni wypadają tak samo jak my, więc są bardziej niebezpieczni bo trudno ich wyróżnić w tłumie. Zastanawiałeś się nad tym?
 Relacje PM off
fredbb lubi ten post.

#29 PostWysłany: 12 Mar 2018 11:40 

@pabien, dokładnie, wydaje mi się, że jakieś 8 miesięcy temu uznałem, że za sporą część wypadków drogowych w Polsce odpowiadają imigranci z Ukrainy. Argumentowałem wówczas, że wynika to z innej kultury jazdy, braku przeglądów oraz gorszego stanu technicznego pojazdów. Chyba nie spodziewasz się, że zmieniłem zdanie? Podtrzymuję moją ówczesną diagnozę.

Co do drugiego akapitu Twojej wypowiedzi, to niebezpiecznie wchodzimy na grunt OT, dlatego powiem tylko, że ten kierunek w polityce migracyjnej wynika (najprawdopodobniej, bo ja w Polsce nie rządzę) z chęci pozyskiwania pracobiorców, a nie socjalobiorców.
 PM off
DMW lubi ten post.

#30 PostWysłany: 12 Mar 2018 11:47 

pabien napisał(a):
@MarBlo piszesz o poczuciu bezpieczeństwa czyli czymś całkowicie subiektywnym i to jeszcze z perspektywy przybysza z ksenofobicznego kraju, gdzie "inni" nie występują.
Poczucie na bezpieczeństwo może się nijak przekładać, ale to jest ważna wskazówka dla @Ami-Ami - nie jedź, bo ryzykujesz poczuciem niebezpieczeństwa.

Wiesz, nie chciałem dolewać "oliwy do ognia"... Ale skoro popcorn uprażony, to proszę;)
I tak czuję się tu (mieszkam obecnie w NRW) bezpieczniejszy, niż w nie jednym mieście w mej ukochanej Ojczyźnie.
 Relacje PM off
vincenz lubi ten post.

#31 PostWysłany: 12 Mar 2018 11:52 
Awatar użytkownika

Loty: 181
Kilometry: 213 060
niebieski
Niemcy to duży i różnorodny kraj warty zobaczenia.
polecam wszelkie wyjazdy, nie tylko weekendowe. Frankfurt to idealne miejsce na citybreak.
osobiście jednak gdybym miał zaproponować jakieś miasto to Berlin. Mega! to miasto nigdy mi się nie znudzi i za każdym razem odkrywam je na nowo.

bezpieczeństwo?
czuję się w Niemczech bezpiecznie tak samo jak w swoim Krakowie.
 Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.

#32 PostWysłany: 12 Mar 2018 11:55 
Awatar użytkownika

HON fly4free
Anonymous napisał(a):
podtrzymuję moją ówczesną diagnozę.

ten kierunek w polityce migracyjnej wynika (najprawdopodobniej, bo ja w Polsce nie rządzę) z chęci pozyskiwania pracobiorców, a nie socjalobiorców.

1. Chyba Ci wtedy skutecznie wykazałem, że nie masz racji

2. Nie zajmując się bardziej złożonymi przypadkami, znany mi fakt niewydania zgody na zatrudnienie obywateli Bangladeszu wskazuje na to, że nie w tym rzecz - chyba jednak kolor skóry się liczy. A poza tym socjal? w Polsce?

Kończę OT, czas zająć się pracą.
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#33 PostWysłany: 12 Mar 2018 12:06 

@pabien,
1. jeśli mnie pamięć nie myli, to coś takie jak "skuteczne wskazanie mi, że nie miałem racji" nie miało miejsca. Zaznaczyłeś wówczas zdanie odrębne, a gdy przeszliśmy do omawiania detali, to temat zamknięto.
2. niewydanie zgody mogło być podyktowanego wieloma obiektywnymi powodami. Twoje założenie jest a) nieuprawnione, b) niesprawiedliwe, c) maluje niekorzystny obraz naszego kraju.
Miłej pracy.
 PM off  

#34 PostWysłany: 12 Mar 2018 12:36 

srebrny
4989341 napisał(a):
Niemcy to duży i różnorodny kraj warty zobaczenia.
polecam wszelkie wyjazdy, nie tylko weekendowe. Frankfurt to idealne miejsce na citybreak.
osobiście jednak gdybym miał zaproponować jakieś miasto to Berlin. Mega! to miasto nigdy mi się nie znudzi i za każdym razem odkrywam je na nowo.

bezpieczeństwo?
czuję się w Niemczech bezpiecznie tak samo jak w swoim Krakowie.

Berlin mega miasto ? A co tam niby jest takiego mega ?
Co do frankfurtu to najgorszy wybór na city break w Niemczech tam naprawdę nic nie ma
 Relacje PM off  

#35 PostWysłany: 12 Mar 2018 12:58 

Don_Bartoss

Powiem tak, w Niemczech czy Szwecji czułem się bezpieczniej niż w nie jednym polskim osiedlu i tyle w temacie :D

ps. W Krakowie maczetami gonią i też jesteś przerażony?

Swoją droga faktycznie Niemcy mają problemy z imigrantami https://wiadomosci.wp.pl/niemcy-polak-p ... 740180609a
 Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.

#36 PostWysłany: 12 Mar 2018 13:13 

Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Anonymous napisał(a):
@ms993, wymagasz ode mnie żebym przeprowadził badania. Sam wiesz jak bardzo zagadnienia, o których napisałem, są wyciszane w mediach (przykładem jest zmowa milczenia po napaściach w Kolonii). Jeśli natrafię na statystyki, a temat będzie czynny, to oczywiście przedstawię.

Czyli można to podsumować tak: w Niemczech jest strasznie niebezpiecznie, ale nie masz na to dowodów, bo władze wszystko ukrywają. Wiesz, że w ten sposób można udowodnić wszystko?
Wyolbrzymiasz problem, bo naczytałeś się jakiś stron ze zmyślonymi wiadomościami i teoriami spiskowymi. Twoja retoryka jest identyczna jak na tych portalach, które koncentrują się tylko na sianiu strachu i piszą sensacyjne artykuły niepoparte żadnymi źródłami. No tak - nie ma źródeł, bo władze je ukrywają.
2 ludzi lubi ten post.

#37 PostWysłany: 12 Mar 2018 13:20 
Awatar użytkownika

Zbanowany
@ms993
No jasne, że można by przytoczyć fakty ale zaraz pewnie byś określił źródła jako portale, które koncentrują się tylko na sianiu strachu i piszą sensacyjne artykuły niepoparte żadnymi źródłami.

Wydaje mi się, że ani @Don_Bartoss ani nikt inny nie zakazuje wyjazdu do Niemiec dorosłym osobom. Zostało zadane pytanie o to co sądzimy więc pozwól nam przedstawić nasze zdanie; minimum kultury.
pawelos lubi ten post.

#38 PostWysłany: 12 Mar 2018 13:24 

Dowody leżą na cmentarzach.
Moja retoryka jest taka i owaka, a Twoja jest taka jak na tych portalach, które koncentrują się na umniejszaniu skali zagrożenia.
I tak można się przerzucać do wieczora. Autor tematu i tak musi samodzielnie podjąć decyzję.

MSZ:
"[...] należy zachować szczególną ostrożność w miejscach, które mogą być potencjalnymi celami zamachowców m.in. koncerty, lotniska, dworce kolejowe, metro, centra handlowe. W ww. miejscach należy liczyć się ze zwiększeniem liczby uzbrojonych funkcjonariuszy policji oraz z utrudnieniami w postaci wzmożonych kontroli, w tym kontroli lotnisk, dworców oraz portów. W sytuacji zagrożenia należy bezwzględne stosować się do zaleceń władz porządkowych i policji.

W Republice Federalnej Niemiec nie funkcjonuje/nie obowiązuje system alertów terrorystycznych. Federalne Ministerstwo Spraw Wewnętrznych (Bundesministerium für Inneres - BMI) nie podaje do wiadomości publicznej stopnia zagrożenia atakiem terrorystycznym."

źródło: https://polakzagranica.msz.gov.pl/Repub ... c,DEU.html
 PM off  

#39 PostWysłany: 12 Mar 2018 13:26 

Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
Dodajmy, że to nie jest pełny obraz informacji od MSZ, bo oprócz powyższego fragmentu, jest tam jeszcze:
Cytuj:
Ostrzeżenia dla podróżujących
Brak ostrzeżenia dla tego kraju

Na terenie Niemiec nie ma szczególnego zagrożenia przestępczością pospolitą. W miejscach gromadzenia się wielu osób (stadiony, dworce, lotniska, imprezy masowe, duże sklepy), gdzie mogą działać złodzieje kieszonkowi, należy zachować większą ostrożność. Ofiary przestępstwa powinny zgłosić się na policję lub wezwać ją telefonicznie (tel. 110 lub 112). Należy zadbać o sporządzenie protokołu zdarzenia i poprosić o jego kopię. W razie wypadku lub konieczności uzyskania pomocy lekarskiej należy wezwać pierwszą pomoc medyczną (tel. 112).

Co znaczy, że MSZ nie widzi większego zagrożenia w czasie podróży do Niemiec.
2 ludzi lubi ten post.

#40 PostWysłany: 12 Mar 2018 13:27 
Awatar użytkownika

złoty
rzeczywiście nie podają
http://www.tvp.info/3358661/informacje/swiat/niemcy-zagrozone-atakiem-terrorystycznym/3358505/zagrozenie-terrorystyczne-w-niemczech/

[ 43 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości