Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Lista obszarów zagrożonych , aktualizowana co piątek
https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... e_neu.html
English https://www.rki.de/DE/Content/InfAZ/N/N ... cationFile


informacja odnośnie darmowych testów (dzięki @manyaky)

antygen Berlin: https://schnelltestberlin.de/
niemcy-covid,1467,154246?start=1640#p1496415

- Berlin: Coronatest.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1520#p1491322
- NRW: Novida-test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1488748
- Berlin: 100test.de: niemcy-covid,1467,154246?start=1500#p1489257


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 92  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#221 PostWysłany: 20 Lis 2020 09:18 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Nie ma odpowiedzi na moje pytanie czy kogoś sprawdzali oraz czy ktoś oststnio leciał i się nie zarejestrował
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy Urlop w Turcji: tydzień w 5* hotelu z all inclusive za 2190 PLN. Wylot z Warszawy
United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów United Airlines: bezpośrednie loty do Nowego Jorku z Berlina za 1576 PLN. Dużo terminów
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#222 PostWysłany: 20 Lis 2020 09:20 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
@inna877 lecisz do Monachium i tu zostajesz, czy lecisz dalej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#223 PostWysłany: 20 Lis 2020 09:35 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Monachium i zostanę w Bavvarii. dalej nie wiem czy robią tam free testy, na ich stronie niby jest info, ale teraz robi się je po 5 dniach na kwarantannie ??tak samo nie wiem czy ktoś sprawdza ta rejestrację. ?


Ostatnio edytowany przez Abcn 20 Lis 2020 09:52, edytowano w sumie 2 razy
B
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#224 PostWysłany: 20 Lis 2020 09:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2878
platynowy
Doradzalbym Ci jednak pozostac 5 dni w kwarantannie i jeszcze przed wylotem sie zarejestrowac. Mieszkam w Monachium i znam przypadek gdzie juz Gesundheitsamt (Sanepid) dojechal jednego delikwenta ktory postanowil sie nie rejestrowac i nie pozostawac 5 dni w kwarantannie. Wszyscy sie zastanawiaja skad mieli takie info, ale zyczliwosc ludzka nie zna granic ;)

Na test mozesz sie tutaj zarejestrowac online: https://www.corona-teststelle.de/ Wiekszosc stacji jest w centrum wiec latwo do nich dotrzec. Ostatnio robilem test w zeszlym tygodniu, wynik mialem po 22h. Jesli nie jestes zameldowana w Bawarii, bedziesz musiala udowodnic, ze przybylas z kraju podwyzszonego ryzyka (podejrzewam, ze wystarczy w tym wypadku bilet/boarding pass) aby zrobic darmowy test.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#225 PostWysłany: 20 Lis 2020 09:49 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Flyguy
Dziękuję! Niestety nie będę docelowo w Monachium więc wykonam test gdzieś indziej. Przekonałeś mnie ?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Lis 2020 09:51, edytowano w sumie 1 raz
Cytowanie - nie cytuj całego postu poprzednika, jeżeli zaraz pod nim odpowiadasz
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#226 PostWysłany: 20 Lis 2020 19:41 

Rejestracja: 18 Wrz 2013
Posty: 486
złoty
Dziś na rejsie Lufy z Warszawy do Frankfurtu nikt o formularze nie pytal, w samolocie rozdawali tylko informację gdzie zrobić test. Przy wyjściu z samolotu też nikt niczego nie sprawdzal, ale byłem w tranzycie, może jest coś po odbiorze bagażu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#227 PostWysłany: 21 Lis 2020 12:36 

Rejestracja: 27 Paź 2014
Posty: 88
Monachium z wczoraj.
na lotnisku nikt nic nie sprawdzał. W punkcie info zapytałam się, czy można jeszcze zrobić free test. Można. Trzeba wyjść z budynku lotniska i iść do centrum konferencyjnego
i na górze po prawej stronie jest punkt covid. Trzeba się zarejestoewc na ich stronie, wchodzi się do budynku - Pani chce kod QR, który przyszedł na maila, sprawdza dowód i kieruje do kabiny. Wymaz z gardła. Bleee! ?Straszne ?
test robiony wczoraj o 20, dziś 5 rano wynik na maila. Oczywiście to i tak nic nie daje, bo po 5 dniach kwarantanny trzeba udać się na test, w celu zwolnienia z kwarantanny. Ja zrobiłam po prostu żeby się sprawdzić i chronić domowników. ?Zarejestrowałam się oczywiście na tej stronie do kwarantanny , póki co nikt nie dzwonił - nie sprawdzał. Ale stwierdziłam, że jak jestem w systemie, bo lot samolotem, a bym miała zabulić karę 25 tys euro, to zrobię co każą ?


Ostatnio edytowany przez inna877 21 Lis 2020 14:59, edytowano w sumie 2 razy
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#228 PostWysłany: 21 Lis 2020 13:05 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
Zda ktoś relację z lotu do DTM po zmianach?
Muszę się gdzieś rejestrować przed lotem? Lecę na jednodniówkę 29.11 z KTW. Muszę wypełnić jakiś dokument w związku z obowiązkową kwarantanną.. ? Czy mój lot będzie potraktowany jako tranzyt?
Nie śpieszy mi się płacić 25k euro za złamanie jakiegoś zakazu:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#229 PostWysłany: 22 Lis 2020 09:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
Nikt (linia lotnicza ani żadne służby po przylocie) nie będzie Cię z tego sprawdzać. Dla spokoju możesz wypełnić form na stronie urzędu ds.zdrowia ale nie wiem co napiszesz w polu miejsca pobytu - fikcyjny dowolny adres czy "nic"? Urząd nie robi kontroli kwarantanny ale słyszy się że czasem dzwonią spytać czy wszystko jest z Tobą ok.
Przy wylocie do Polski nic nie robisz bo Niemcom twój wyjazd na rękę a Polska chyba nie wymaga ani kwarantanny ani formularzy na wypadek przypadków epidemii na pokładzie?

Pytanie z innej beczki:
Gdzie obecnie, mieszkając w Niemczech, warto udać się na urlop w I połowie grudnia?
Biorę pod uwagę:
Madera - bo płacą za test i nie ma kwarantanny w obie strony
Kanary - bo trzeba płacić za test ale nie ma kwarantanny po wyjeździe i powrocie
Czy są jakieś turystyczne kraje które wpuszczają Niemców bez testu, w których nie ma "godzin policyjnych" a po których jedynym minusem jest 10 dni kwarantanny w Niemczech?
Będąc ostatnio parę razy w Austrii ta doba policyjna wszystko pozamykała, ludzie żrą fastfoody z mcdonaldow w samochodach i na ulicach bo restauracje pozamykane.
Góra
 Profil Relacje PM off
Kothson lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#230 PostWysłany: 22 Lis 2020 10:29 

Rejestracja: 12 Wrz 2012
Posty: 2387
platynowy
rdw napisał(a):
Czy są jakieś turystyczne kraje które wpuszczają Niemców bez testu, w których nie ma "godzin policyjnych" a po których jedynym minusem jest 10 dni kwarantanny w Niemczech?

W Europie? Z tego co wiem to zostało kilka opcji: Szwajcaria, Macedonia, Serbia, Bułgaria. Natomiast jeżeli zmienisz kryterium z braku godzin policyjnych na brak ograniczeń w godzinach otwarcia gastronomii, to zostaje chyba tylko Bułgaria.
No i Ukraina, ale tylko w dni robocze (weekendy - lockdown)
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#231 PostWysłany: 22 Lis 2020 10:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
A co poza Europą?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#232 PostWysłany: 22 Lis 2020 10:53 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3146
platynowy
rdw napisał(a):
Nikt (linia lotnicza ani żadne służby po przylocie) nie będzie Cię z tego sprawdzać. Dla spokoju możesz wypełnić form na stronie urzędu ds.zdrowia ale nie wiem co napiszesz w polu miejsca pobytu - fikcyjny dowolny adres czy "nic"? Urząd nie robi kontroli kwarantanny ale słyszy się że czasem dzwonią spytać czy wszystko jest z Tobą ok.
Przy wylocie do Polski nic nie robisz ,
bo Niemcom twój wyjazd na rękę a Polska chyba nie wymaga ani kwarantanny ani formularzy na wypadek przypadków epidemii na pokładzie?
A linia lotnicza nie wysyła jakichś dokumentów do sanepidu czy innego urzędu w DE? Czy nie ma opcji, że po powrocie PL dostane jakieś pisma, że byłem w DE, a się nie zarejestrowałem?


Ostatnio edytowany przez Abcn, 22 Lis 2020 11:24, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#233 PostWysłany: 22 Lis 2020 12:10 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
@rdw nie pisz w temacie o którym nie masz pojęcia, przez co później powstaje zamęt.
Po powrocie z Kanarów i Madery, podobnie, jak ze wszystkich innych krajów jest obowiązkowa izolacja w. NIemczech 5-14dni.

Zresztą na Maderze też istnieje obowiązek izolacji, do momentu uzyskania negatywnego wyniku testu. Znam osoby, których wynik był inny i spędziły cały urlop i jeszcze trochę w całkowitej izolacji.
Na Kanarach też sytuacja się za chwilę zmieni na niekorzyść.

rdw napisał(a):
Pytanie z innej beczki:
Gdzie obecnie, mieszkając w Niemczech, warto udać się na urlop w I połowie grudnia?
Biorę pod uwagę:
Madera - bo płacą za test i nie ma kwarantanny w obie strony
Kanary - bo trzeba płacić za test ale nie ma kwarantanny po wyjeździe i powrocie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#234 PostWysłany: 22 Lis 2020 13:12 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
na jakiej podstawie twierdzisz, ze po powrocie z obszarow nieoznaczonych jako ryzykowne wedlug RKI obowiazuje kwarantanna?
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#235 PostWysłany: 22 Lis 2020 13:28 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Na takiej samej, jak przed miesiącem.
Poczytaj posty z połowy listopada
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#236 PostWysłany: 22 Lis 2020 13:32 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
to i miesiac temu sie myliles. Ja wracajac do Hesji z Kanarow nie mam kwarantanny.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off
rdw lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#237 PostWysłany: 22 Lis 2020 13:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Sty 2011
Posty: 405
niebieski
@jacek96
Bzdury kompletne.
Po powrocie z Kanarów i Madery nie ma kwarantanny, gdyż takowa tyczy się wyłącznie obszarów ryzyka.
Nie wprowadzaj ludzi w błąd.

"Na Kanarach też sytuacja się za chwilę zmieni na niekorzyść" - w jaki sposób? Co jeszcze niby twoim zdaniem grozi podróżnym którzy już podlegają rzekomej izolacji? A może zmienisz zdanie?

Zamiast pisać na pałę po prostu poczytaj oficjalne strony gdzie jak byk masz opisane zasady - izolacja po obszarze ryzyka i możliwość jej skrócenia negatywnym wynikiem po 5 dniach.
A nie "ze wszystkich krajów". Chyba że to jakieś znane ci zasady nie w Niemczech, a w Niemcach pod Lublinem :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#238 PostWysłany: 22 Lis 2020 15:39 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
@pbak zgłaszałes się do Gesundheitamtu zgodnie z zasadami ?!

@rdw nie karmię trolla
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#239 PostWysłany: 22 Lis 2020 15:44 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1321
srebrny
w Hesji nie musze sie zglaszac.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Niemcy 2020 covid
#240 PostWysłany: 22 Lis 2020 15:56 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4065
złoty
Podasz źródło, czy mam na słowo ci wierzyć?!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 1830 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 92  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group