Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
 Temat postu: Kiedy do Japonii
#1 PostWysłany: 07 Gru 2016 10:01 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Witam, jaki jest najlepszy miesiąc w Japonii na jej zwiedzanie...w połączeniu z optymalnymi cenami biletów?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#2 PostWysłany: 07 Gru 2016 11:11 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
Bilety tanie są zazwyczaj zimą albo z bardzo dużym wyprzedzeniem. Najdroższe bywają w okresie kwitnienia wiśni i w trakcie Golden Weeka. Ale... w obu tych przypadkach bilety można było spokojnie kupić za jakąś normalną stawkę. Pytanie ile dla Ciebie to kwota "optymalna" - w zasadzie wszystko poniżej 1k PLN do Japonii jest superdealem, pomiędzy 1k a 2k to okazja, choć jak wiadomo - często są to łamańce w stylu "wylot z Porto powrót do Oslo" a normalne ceny zaczynają się od 2000 PLN, choć w okresach natężenia mogą spokojnie skakać do 3, 4 czy nawet 5 tysięcy w klasie ekonomicznej.
Ja pierwszy lot kupiłem w listopadzie 2013 na maj 2014 za 2100 w Qatar na promocji, choć cena później spadła do 1900 w innej promocji. Drugi lot Lufthansą/ANA na kwitnienie wiśni 2016 kupowałem w październiku 2015 - bez problemu można było wtedy kupić ten bilet za 2200 PLN, jak się chciało wybrzydzać na temat długości przesiadek, modeli samolotów, open-jawów, lotnisk docelowych (Haneda vs Narita) to cena rosła do 2500 (wylot z dowolnego miasta w Polsce).
Jeśli chodzi o czas... ponoć w lecie leje i się nie lata ;) - z drugiej strony wiele osób odradza Golden Week... tak, jest tłoczno, pociągi są tłoczne i czasami jest problem z kwaterami. Z drugiej strony jest też wiele atrakcji w miastach a Tokio bywa pustawe. Z całego serca polecam jednak sezon kwitnienia wiśni - nie chodzi tylko o samą roślinność (choć ta zachwyca), ale o zjawisko kulturowe, radość Japończyków, ludzi bawiących się w parkach... Ciekawie to wygląda.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#3 PostWysłany: 07 Gru 2016 11:47 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2063
złoty
Kwiecień - kwitnienie wiśni oraz listopad - jesienne kolory. Jeżeli nie jesteś ograniczony wylotami tylko z Polski to spokojnie da się znaleźć bilety poniżej 2000 zł (np. z Budapesztu).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#4 PostWysłany: 07 Gru 2016 12:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Maj 2014
Posty: 213
Loty: 1
Kilometry: 2 169
Byłem w listopadzie i jak najbardziej optymalne warunki do zwiedzania. W Tokio temperatury ok. 13-20 stopni, w górskich miejscowościach, wiadomo, trochę niższe.
Może i wiśnie nie kwitną, ale kolorystycznie i tak ciekawie ;)

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Aga_podrozniczka lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#5 PostWysłany: 07 Gru 2016 13:06 

A jak z komfortem zwiedzania w okolicach kwietnia? Chętnie bym wreszcie zobaczył kwitnące wiśnie, a widzę, że bilety można dostać w dość przyzwoitych cenach w tym okresie - ~1800zł z BUD, AirChina.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#6 PostWysłany: 07 Gru 2016 14:06 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Anonymous napisał(a):
A jak z komfortem zwiedzania w okolicach kwietnia? Chętnie bym wreszcie zobaczył kwitnące wiśnie, a widzę, że bilety można dostać w dość przyzwoitych cenach w tym okresie - ~1800zł z BUD, AirChina.


Cytuję:
Besides November, April is often considered the best time to visit Japan because the cherry blossoms are in full bloom in most regions of the country and the weather is pleasantly mild. Domestic travel activity is increased in early April due to spring school holidays, in late April due to the start of the Golden Week and during most of the rest of the month due the cherry blossom season.

Pozostałe miesiące: http://www.japan-guide.com/e/e2273.html
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#7 PostWysłany: 07 Gru 2016 19:49 

Liczyłem na odpowiedź pokroju tej udzielonej przez @Adżi, ale mimo wszystko dziękuję.
Góra
 PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#8 PostWysłany: 08 Gru 2016 12:52 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Dzięki za wszelkie informacje. Tylko odkładać zaskórniaki i w drogę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#9 PostWysłany: 19 Gru 2016 11:28 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
A tak praktycznie odnośnie kosztów :) Nie chcemy szaleć (i i żona) w miarę ekonomicznie. Koszty na 9 dni zmieszczą się w 9tyś? Oczywiście zkupnem JRP?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#10 PostWysłany: 19 Gru 2016 12:25 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
Koszty to jest sprawa bardzo indywidualna, bo nie wiadomo, za ile upolujesz bilet i jakie są Twoje oczekiwania wobec noclegu. Ja byłem na miejscu 11 dni z hakiem i wydałem na całą wycieczkę łącznie 6200 PLN.

Czy te 9 tys. to ma na osobę czy na parę?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#11 PostWysłany: 19 Gru 2016 12:54 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
To jest koszt na parę. Powiedzmy mam odłożone 10 tyś. Bilety w chwili obecnej jak patrzyłem około 2200zł. Nocleg raczej Airbnb :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#12 PostWysłany: 19 Gru 2016 13:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 15 Mar 2013
Posty: 2923
Loty: 476
Kilometry: 1 136 630
niebieski
W kwietniu ceny noclegow sa dosc wygorowane, warto to wziac pod uwage.
_________________
Carpe Diem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#13 PostWysłany: 19 Gru 2016 13:18 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
patryk_travel napisał(a):
To jest koszt na parę. Powiedzmy mam odłożone 10 tyś. Bilety w chwili obecnej jak patrzyłem około 2200zł. Nocleg raczej Airbnb :)

Jak poszukasz dobrze (hotelscombined.com i porównywarki, potem sprawdzanie każdej lokalizacji w kilku różnych serwisach) to jestes w stanie hotele biznesowe (czyli ciasno, ale czysto) upolować w kwietniu za 250 za noc. Myśmy w tym roku w kwietniu mieli mniej więcej taką cenę, często sypiając w dobrych lokalizacjach.
10k na parę będzie ciężko, 10k na osobę - na luzie (choć bez ekstrawagancji), więc jednak do tych 10k spróbuj coś dorzucić i szukaj szukaj szukaj.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#14 PostWysłany: 19 Gru 2016 13:30 

Rejestracja: 06 Lis 2013
Posty: 210
Loty: 89
Kilometry: 252 650
a jak jest z pogodą we wczesnym wrześniu? Miał być maj, ale życie pokrzyżowało plany.. :(
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#15 PostWysłany: 19 Gru 2016 13:44 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
@‌patryk_travel‌
Jeżeli planujesz loty za 2200 PLN i JRP za 1050 PLN, a noclegi znajdziesz za 125 zł/osoba/noc, (9*125 = 1250 PLN), to chyba sam widzisz, że wychodzi 4,5 tys. na osobę bez jakichkolwiek pieniędzy na atrakcje turystyczne, jedzenie czy przejazdy wewnątrz miasta, więc nierealne.

@‌DJADKJGU‌
Wczesny wrzesień to tajfuny, więc kiepska pora na wycieczkę.
Góra
 Profil Relacje PM off
DJADKJGU uważa post za pomocny.
 
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#16 PostWysłany: 19 Gru 2016 13:54 

Rejestracja: 24 Paź 2012
Posty: 1319
srebrny
Na Japonie w sumie kazda pora jest dobra, wszystko zalezy od tego, co chce sie robic. Ja pare lat temu bylem na przelomie grudnia i stycznia i nie narzekalem. W Osace, Tokio czy Kioto bylo parenascie stopni, w Takayamie snieg i zima plena geba. Ta pora roku pozwala docenic lokalne gorace zrodla.
_________________
Yukon - tworzy sie
Azerbejdżan - zakończona

Laponia | Komory | Bahrajn | Senegal | Santiago de Chile | Guca | Ladakh | Palestyna | Athos | Ziemia Ognista | Syberia zimą

Instagram: @podruuznik
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#17 PostWysłany: 19 Gru 2016 14:05 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
Tak, teraz sobie to przeliczyłem :) Napisałem prędzej niż pomyślałem :) Z drugiej strony zmobilizuje mnie to wszystko do solidniejszego oszczędzania i się zobaczy w marcu....choć nie wiem czy to już nie będzie pozamiatane z cenami biletów 2000zł - 2200zł :/ i nie wyskoczą ceny w kosmos.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#18 PostWysłany: 19 Gru 2016 14:14 

Rejestracja: 30 Lip 2016
Posty: 129
W ostatnią środę była promocja LOTu, bezpośrednio do Tokio z Warszawy za 1800 zł -- szkoda, że przegapiłeś :)
Góra
 Profil Relacje PM off
mashacra lubi ten post.
 
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#19 PostWysłany: 19 Gru 2016 14:23 

Rejestracja: 05 Sty 2014
Posty: 66
Loty: 6
Kilometry: 13 207
robokun napisał(a):
W ostatnią środę była promocja LOTu, bezpośrednio do Tokio z Warszawy za 1800 zł -- szkoda, że przegapiłeś :)


Dzięki za motywację :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Re: Kiedy do Japonii
#20 PostWysłany: 19 Gru 2016 15:24 

Zawsze możesz też pokombinować z różnymi lotniskami wylotu/przylotu - do PRG, BUD czy VNO, możesz tanio dojechać Luxem albo Polskim Busem.
Góra
 PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 45 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group