Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 406 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
#321 PostWysłany: 17 Gru 2018 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
@martwod Proszę:
https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/bagaz#0-3
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#322 PostWysłany: 18 Gru 2018 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Dzisiaj na Malcie luzik - na bagaż rejestrowany nawet nie spojrzała, kiedy go położyłem, były natomiast sizery przy gate i wyłapywanie pasażerów z dwoma torbami bez priorytetów.

PS rada dla osób w podobnej sytuacji co ja, czyli jak ktoś leci z jednym plecakiem i musi go nadać do luku za 8 Euro - jeżeli obawiacie się o wymiary to najlepiej z niego wyjąć objętościowe rzeczy (ja wyjąłem śpiwór i materac), dzięki czemu zmniejszy się i waga i objętość, a śpiwór i materac idzie jako darmowy podręczny ;) sprawdzona metoda w obie strony. Do tej pory jak gdziekolwiek leciałem z namiotem, musiałem brać bagaż 20 kg za ponad 100 zł. Dzięki wprowadzeniu nowej polityki, wprowadzono również 10 kg, dzięki czemu moje podróże staną się tańsze. Więc jak widać polityka niekorzystna dla tych co zawsze latali z darmowym podręcznym, a teraz muszą dopłacać. Dla takich jak ja to jest opcja tańszego rejestrowanego. Więc jak widać, wszędzie tak jest, że jak jedni tracą, inni zyskują ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn uważa post za pomocny.
 
      
#323 PostWysłany: 18 Gru 2018 13:42 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 19
Reklamówka z zakupami bezcłowymi jest liczona od 1.11.2018 jako oddzielny bagaż,
czy można ją mieć bezpłatnie oprócz tego małego bezpłatnego bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#324 PostWysłany: 18 Gru 2018 16:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Możesz mieć na luzie. Zakupy z bezcłowego nie są wliczone w limit.

PS chociaż ja ostatnio miałem zwykłą reklamówkę z rzeczami, które wyjąłem z dużego bagażu i też normalnie miałem śpiwór jako jeden bagaż (dość duży śpiwór), a w drugiej ręce reklamówka z różnymi rzeczami. Nikt mi nie zwrócił uwagi, mimo, że do osoby obok mnie mającej dwie walizki ktoś podszedł, żeby sprawdzić czy ma priorytet. Warto, jak ktoś ma duży bagaż podręczny w luku, wyjąć pewne rzeczy i schować je do reklamówki, która by wyglądała na zakupy ze sklepu bezcłowego. Wtedy całkiem możliwe, że nikt się nie przyczepi. Ja miałem bagaż nadawany do 10 kg, w rzeczywistości miał wymiary 63x45x20 i 13 kg, a po wyjęciu kilku rzeczy, miał 9 kg, a reszta rzeczy, czyli wspomniany wyżej śpiwór oraz reklamówka z innymi rzeczami wzięte było jako ten darmowy bagaż 40x30x20
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
martwod lubi ten post.
 
      
#325 PostWysłany: 18 Gru 2018 17:41 

Rejestracja: 20 Maj 2015
Posty: 19
Pytam bo nie wiem jak interpretować ten zapis:

Cytuj:
Torby z zakupami bezcłowymi są dozwolone w kabinie razem z regularnym bagażem kabinowym.


https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne-informacje/centrum-pomocy/Czesto-zadawane-pytania/bagaz/limit-bagazu-podrecznego-1

Czy chodzi o dowolny bagaż kabinowy czy tylko ten większy płatny.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#326 PostWysłany: 19 Gru 2018 00:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Na logikę to chodzi o bagaż, który jest po prostu w kabinie ;) dlatego kabinowy. Na pokład z pierwszeństwem wchodzi się teraz z dwoma bagażami, a fakt, że zakupy ze sklepu bezcłowego nie są wliczone w limit, to wciąż aktualna informacja :)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#327 PostWysłany: 19 Gru 2018 12:46 

Rejestracja: 09 Gru 2015
Posty: 6
Loty: 27
Kilometry: 125 081
Mio napisał(a):


Mio, ale to właśnie nie odpowiada na moje pytanie. Chyba, że jestem potwornie nierozgarnięta, czego nie wykluczam. Wszędzie jest mowa o kilogramach. A co w sytuacji, gdy mam walizkę, ważącą 10 kg., ale wymiarach większych niż typowa kabinówka? Mogę nadać za 8 euro czy nie? Czy wymiary bagażu nadawanego są brane pod uwagę, czy tylko waga?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#328 PostWysłany: 19 Gru 2018 12:52 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Wymiary również - pkt 8.3.1 Warunków i postanowień:
Jeżeli klient wykupił 10kg walizkę do odprawy, może też zabrać ze sobą na pokład małą torbę (40cm X 20cm X 25cm), jednakże drugi, wiekszy bagaż (do 10kg wagi i o wymiarach 55cm X 40cm X 20cm) musi zostać oddany w punkcie odprawy przed przejściem przez kontrolę celną. Walizka zostanie zwrócona klientowi na taśmę na lotnisku docelowym.
https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... _286866930
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
martwod uważa post za pomocny.
 
      
#329 PostWysłany: 19 Gru 2018 13:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Gru 2016
Posty: 515
Loty: 120
Kilometry: 206 814
@martwod walizka o jakiej piszesz, teoretycznie nie mieści się w wymiarach nadawanej walizki do 10kg. Czy na check in ktoś będzie sprawdzał dokładne wymiary - nie wiadomo. Możesz zaryzykować. Możesz też wykupić normalny bagaż rejestrowany, a tam już wymiary nie są sprecyzowane, więc walizka o której piszesz przejdzie bez najmniejszego problemu.
_________________
Image Image
Góra
 Profil Relacje PM off
martwod uważa post za pomocny.
 
      
#330 PostWysłany: 19 Gru 2018 21:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
martwod napisał(a):
Mio napisał(a):


Mio, ale to właśnie nie odpowiada na moje pytanie. Chyba, że jestem potwornie nierozgarnięta, czego nie wykluczam. Wszędzie jest mowa o kilogramach. A co w sytuacji, gdy mam walizkę, ważącą 10 kg., ale wymiarach większych niż typowa kabinówka? Mogę nadać za 8 euro czy nie? Czy wymiary bagażu nadawanego są brane pod uwagę, czy tylko waga?

W sumie u mnie wymiarów bagażu nadawanego nie sprawdzali, bo ja miałem plecak, a jak zobaczyli, że można go ścisnąć to już nawet chyba nie chcieli bawić się w pomiary. Choć mimo wszystko sizer stał przy check-in. Ogólnie jak pisałem ostatnio z Panią na czacie odnośnie bagażu to mi odpisała, że bagaż taki jest wymiarów 55x40x20, jeżeli jest to bagaż do 10 kg. Ale w praktyce często bywa inaczej. Tutaj były relacje od osób, które mówiły, że z większymi bagażami wchodzili już do samolotów, gdzie bagaż musiał zmieścić się na półce. Wydaje mi się mimo wszystko, że przy bagażu rejestrowanym większość będzie patrzyła na wagę. I mogą nawet doczepiać się, kiedy przekracza niby "tylko" 800 gram, ale nie, że o ileś cm.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off
martwod uważa post za pomocny.
 
      
#331 PostWysłany: 22 Gru 2018 21:59 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
scomin napisał(a):
Poniżej mój plecak, co do którego miałem spore obawy, a okazało się, że zmieścił się w sizerze bez większych problemów. Oczywiście plecak nie był zapakowany na maksa.
Generalnie takim bagażem nikt z obsługi się nie przejmował, do sizera trafiały tylko walizki i torby. Wchodziłem na końcu i nie widziałem żeby którykolwiek plecak trafiał do luku.

Wymiary:
- wys. 52 cm; szer. 28 cm; głęb. 23 cm;
- 30/35 l pojemności;
Załącznik:
IMG_20181116_162422_HHT.jpg


Hey. Czy znany i lubiany Forclaz 40 wejdzie - oczywiście niepełny?
Czy te wymiary które podałeś dotyczą twojego?

Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka


Ostatnio edytowany przez Abcn 23 Gru 2018 00:47, edytowano w sumie 2 razy
https://www.fly4free.pl/forum/search.php?keywords=Forclaz*&terms=all&author=&tags=%5B%5D&tags_type=all&sc=1&sf=all&sk=t&sd=d&sr=posts&st=0&ch=300&t=132408&submit=Szukaj
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#332 PostWysłany: 23 Gru 2018 15:50 

Rejestracja: 23 Gru 2018
Posty: 1
Właśnie, mam ten sam problem, bagaż jest dość spory, ma 65x35x50 cm, ale będą w nim lekkie rzeczy i na nawet nie dobije do 10kg. Teraz już ten bagaż w obie strony kosztuje 340 zł, i się zastanawiam czy brać do 10kg i oddać w check-in. A może w ogóle nie kupować bagażu i przy oddawaniu za niego zapłacić tyle ile będą chcieli. W sumie kosztuje to tyle samo, co przez neta teraz. Ktoś ma doświadczenie z płaceniem w check-in za bagaż?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#333 PostWysłany: 27 Gru 2018 16:45 

Rejestracja: 14 Lis 2014
Posty: 35
Panie i Panowie,
proszę o pomoc, kupiłem lot do Grecji z Ryanem wiedząc o zmianach bagażowych.
Na rezerwacji mam 4 osoby dorosłe i 1 dziecko.

Nie jestem laikiem, bo z Ryanem mam za sobą kilkadziesiąt lotów (głównie "bezbagażowo", ale również z nadanym) i wiedziałem o zmianach dot. bagażu.

I tu się pojawia ciekawa zagrywka ze strony Ryana, ale podczas kupna biletu nie byłem w stanie dokupić Priority & 2 Cabin Bags lub 10kg Check-in Bag dla 2 osób, po prostu klikałem w priorytet i dodawało go dla WSZYSTKICH osób, a w moim przypadku tylko 2 osoby będą potrzebowały dodatkowego bagażu. Olałem temat i nie kupiłem priorytetu wcale, czy będę teraz w stanie podczas odprawy dokupić bagaż 10 kg lub priorytet WYŁĄCZNIE dla 2 osób?

Ciekawa zagrywka, kupowałem ok. miesiąc temu, w chwili obecnej widzę że jest taka możliwość w pierwszym stepie, podczas gdy ja kupowałem od razu przekierowywało do wyboru miejsc, WTF, czyżby dodali tę funkcjonalność chwilę po wprowadzeniu zmian?

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#334 PostWysłany: 27 Gru 2018 17:03 

Rejestracja: 23 Lis 2017
Posty: 26
Powinno się udać z aplikacji w telefonie - tam możesz dodawać do każdej osoby oddzielnie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#335 PostWysłany: 29 Gru 2018 00:33 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Cze 2012
Posty: 1761
srebrny
@archivedb
Zrobisz to bez problemu przez apkę lub darmowego czata.
Tyljo nie zwlekaj liczba Priorytetów ograniczona.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#336 PostWysłany: 29 Gru 2018 00:52 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4490
złoty
ponieważ miałem kupione bilety przed wejściem nowych przepisów dostałem 10 kg bagaż gratis, dostałem też kilka maili od FR, ale wszędzie było napisane tylko o wadze, a nie o wymiarach, w Polsce wszystko poszło bez problemu, natomiast w Izraelu przyczepili się do wielkości bagażu, a że walizka była sztywna i nie mieściła się w ich skrzynce musiałem dopłacać 40 €, nie wiem czy teraz składać reklamacje do FR, bo wszędzie było napisane o wadze, a bagaż miał 9,9 kg, chyba będę próbował i zobaczymy co z tego wyniknie, podłączę ich maile do reklamacji, w których jest podawana tylko waga 10 kg dla bagażu rejestrowego bez wymiarów
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#337 PostWysłany: 29 Gru 2018 02:57 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
O wymiarach rejestrowanego 10kg niestety mówią warunki, pkt 8.3.1
"Jeżeli klient wykupił 10kg walizkę do odprawy, może też zabrać ze sobą na pokład małą torbę (40cm X 20cm X 25cm), jednakże drugi, wiekszy bagaż (do 10kg wagi i o wymiarach 55cm X 40cm X 20cm) musi zostać oddany w punkcie odprawy przed przejściem przez kontrolę celną."
https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... _286866930
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#338 PostWysłany: 29 Gru 2018 03:25 

Rejestracja: 14 Lis 2014
Posty: 35
Dzięki panowie, zaraz ogarnę.

A powiedzcie mi jeszcze jedno - klasyczny Forclaz 50 ( https://www.decathlon.pl/plecak-turysty ... 00838.html ) przejdzie? Ktoś testował?

Niby wymiary plecaka to 62x32x24 cm a nowe wymiary bagażu to 35x20x20 cm przy czym sprawdzają wymiary w "sizerze" 42x20x30 cm.

Po wyciągnięciu stelaża i nie wypełnianiu plecaka na maksa moim zdaniem spokojnie wcisnę go w "sizer", w najgorszym wypadku będzie wystawał do góry o kilka centymetrów, pod fotel wejdzie na pewno bo od dobrych 5 lat latam z tym plecakiem pod fotelami Ryana i Wizza.

Ryzykować, czy nie warto? ;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#339 PostWysłany: 29 Gru 2018 04:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
kostek966 napisał(a):
ponieważ miałem kupione bilety przed wejściem nowych przepisów dostałem 10 kg bagaż gratis, dostałem też kilka maili od FR, ale wszędzie było napisane tylko o wadze, a nie o wymiarach, w Polsce wszystko poszło bez problemu, natomiast w Izraelu przyczepili się do wielkości bagażu, a że walizka była sztywna i nie mieściła się w ich skrzynce musiałem dopłacać 40 €, nie wiem czy teraz składać reklamacje do FR, bo wszędzie było napisane o wadze, a bagaż miał 9,9 kg, chyba będę próbował i zobaczymy co z tego wyniknie, podłączę ich maile do reklamacji, w których jest podawana tylko waga 10 kg dla bagażu rejestrowego bez wymiarów

Izrael słynie z niesamowitej dokładności i kontroli. Jedna z blogerek kiedyś wybrała się tam z rowerem i dokładnie w rowerze sprawdzali, czy nie przemyca niczego, musiała nawet ramę rozkręcać, aby upewnić się, że niczego tam nie ma!
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#340 PostWysłany: 29 Gru 2018 09:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2016
Posty: 241
archivedb napisał(a):
Dzięki panowie, zaraz ogarnę.

A powiedzcie mi jeszcze jedno - klasyczny Forclaz 50 ( https://www.decathlon.pl/plecak-turysty ... 00838.html ) przejdzie? Ktoś testował?

Niby wymiary plecaka to 62x32x24 cm a nowe wymiary bagażu to 35x20x20 cm przy czym sprawdzają wymiary w "sizerze" 42x20x30 cm.

Po wyciągnięciu stelaża i nie wypełnianiu plecaka na maksa moim zdaniem spokojnie wcisnę go w "sizer", w najgorszym wypadku będzie wystawał do góry o kilka centymetrów, pod fotel wejdzie na pewno bo od dobrych 5 lat latam z tym plecakiem pod fotelami Ryana i Wizza.

Ryzykować, czy nie warto? ;)

Ja bym ryzykował, jak upchniesz w sizerze to nie ma problemu.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 406 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group