Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 406 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 24 Sie 2018 14:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Wrz 2015
Posty: 1448
Loty: 108
Kilometry: 150 766
srebrny
skrzat napisał(a):
Oddanie go do luku daje praktycznie 100% pewności, że zawartość (szkło, elektronika, kosmetyki itp.) ulegnie uszkodzeniu.

Wiele zależy jak się te cenne i delikatne rzeczy zapakuje ;) W Bratysławie oddałam miękki plecak (Arpenaz 40 z Decatlonu) przy check-in (w Wizzie), a w środku była elegancka butelka wina i doleciała bez problemu do Warszawy. Kosmetyki też. A elektronikę (aparat) wyjęłam, bo mogłabym już jej więcej nie zobaczyć :? A dodatkowo plecak wyjechał na taśmę jako pierwszy bagaż. Jeśli pracownicy lotniskowi są normalni to takie miękkie bagaże wkładają do luku w samolocie na końcu, by nie zostały pogniecione przez duże walizy. A po przylocie są one wyjmowane jako pierwsze :D Butelki wina, czy innego alkoholu nie są aż takie delikatne. Gdybym miała przewozić w plecaku porcelanowe figurki o wymyślnych kształtach to bym kupiła priorytet by obchodzić się z nim delikatnie. Za to dobrze zawinięta w ciuchy butelka i jeszcze dodatkowo amortyzowana np. półmiękkimi klapkami powinna nawet w plecaku dolecieć w całości i oczywiście pełna :lol:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament Okołoweekendowy city break w Weronie od 1176 PLN. Loty Lufthansą z 4 miast + apartament
#62 PostWysłany: 24 Sie 2018 14:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Cze 2012
Posty: 338
Loty: 16
Kilometry: 39 898
W jaki sposób można anulować lot?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#63 PostWysłany: 24 Sie 2018 14:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Z pewnością Ryanair roześle maile do tych, którym będzie przysługiwać taka możliwość.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pegie84 uważa post za pomocny.
 
      
#64 PostWysłany: 24 Sie 2018 14:27 

Zmiany wejdą do systemu rezerwacyjnego od 1 września 2018r :!:
Jest o tym mowa w artykule z linku na stronie 1 tego tematu, po tej dacie dadzą możliwość darmowej anulacji
Góra
 PM off  
      
#65 PostWysłany: 24 Sie 2018 14:56 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Jeszcze taka ciekawostka, która pewnie wielu rozbawi, a znalazła się w FAQ na stronie poświęconej zmianom :)
"9. Is this new policy about reducing delays or making more money?
It’s all about reducing flight delays.
We also believe that bigger bags is a service customers should pay for when our average fare is under €40.
We don’t expect to make more money. Any increase in Priority Boarding and 10kg check bags will be offset by customers switching down from the current 20kg checked bag (€/£25) to the cheaper €/£8 10kg checked bag and many others will travel with just a small (free) bag."
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#66 PostWysłany: 24 Sie 2018 15:42 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 994
srebrny
To takie gadanie jak McDonalda, który będzie zmniejszał frytki w zestawach dla dzieci ze względu na...zdrowie. Taki posiłek będzie zawierał mniej soli i kalorii. Mars pozmniejszał natomiast rozmiary batonów i chwali się, że żadna ich przekąska nie przekracza teraz iluś tam kalorii na porcję.

Ryanair też robi wszystko dla klienta jak widać. "many others will travel with just a small (free) bag." Kiedyś brali pełne wypchane podręczne, bo były bezpłatne, ale teraz będą brali tylko to co jest im potrzebne. Firma dba o ich plecy, ile to urazów odpadnie podczas wkładania ciężkich walizek nad siedzenie. Dodatkowo sami alkoholicy latają Ryanem (więc pytam gdzie loty z Modlina na Ibizę), bo wykupywali bagaż do luku 20kg, tylko aby zabrać alkohol, może jakąś pałkę policyjną i duży Head&Shoulders (czy co tam jeszcze nie można w podręcznym), bo i tak wozili po max 10 kg. Ile teraz ta biedna firma straci na byciu tak pro kliencką.

Teraz tylko tymi maruderami co w kolejce do odprawy stać nie chcą i nie robią wszystkiego, by być jako pierwsi w samolocie. Pracownik myśli sobie, że już koniec odprawy, a u taki jeden z drugim na ławeczce siedzi. Na szczęście na to też jest sposób zgodnie ze starym żartem. "Ryanair wprowadził nowe zasady. Ostatnia osoba wchodząca na pokład samolotu, będzie robić za stewardessę." MOL nie powinien marnować takiej szansy, konsumenci czekają.
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#67 PostWysłany: 24 Sie 2018 16:16 

Rejestracja: 05 Paź 2016
Posty: 198
Loty: 128
Kilometry: 202 920
Kashpir napisał(a):
Jeszcze taka ciekawostka, która pewnie wielu rozbawi, a znalazła się w FAQ na stronie poświęconej zmianom :)
"9. Is this new policy about reducing delays or making more money?
It’s all about reducing flight delays.
We also believe that bigger bags is a service customers should pay for when our average fare is under €40.
We don’t expect to make more money. Any increase in Priority Boarding and 10kg check bags will be offset by customers switching down from the current 20kg checked bag (€/£25) to the cheaper €/£8 10kg checked bag and many others will travel with just a small (free) bag."


Swoją drogą jestem ciekawy, jak właśnie nowa polityka wpłynie na opóźnienia, przynajmniej w pierwszym okresie obowiązywania. Sam mam kupiony bilet na rano 1 listopada z Krakowa i jestem pewien, że pomimo komunikatów i informacji wiele osób w ogóle nie będzie wiedziało o zmianach i będą pakowali się na pokład ze "starym" podręcznym. Jeżeli przykładowo tak z 50 osób przy bramce dowie się, że nagle muszą dopłacać za bagaż, to nieuniknione jest ogromne zamieszanie i znaczne opóźnienie boardingu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 24 Sie 2018 16:18 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Zamieszanie? Ja obstawiam, że będą awantury.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
 
      
#69 PostWysłany: 24 Sie 2018 16:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Lis 2012
Posty: 5178
Zbanowany
adam1987 napisał(a):
... Na szczęście na to też jest sposób zgodnie ze starym żartem. "Ryanair wprowadził nowe zasady. Ostatnia osoba wchodząca na pokład samolotu, będzie robić za stewardessę." MOL nie powinien marnować takiej szansy, konsumenci czekają.

Gorzej jak z rozpędu będzie robić za pilota... ;)
_________________
Marzy Ci się wycieczka rowerowa po Hiszpanii? Zapytaj! Coś podpowiem ;)
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#70 PostWysłany: 24 Sie 2018 18:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 27 Lut 2012
Posty: 235
Loty: 117
Kilometry: 260 316
niebieski
rw30 napisał(a):
luki napisał(a):
Szukajmy pozytywów.
[....] Być może, niższa cena "gołego" biletu.



....czy ty naprawdę wierzysz w to co napisałeś ... ? :P


Pewnie, że biorę pod uwagę taką możliwość. Taka strategia lowcostów. Oferować bilety w możliwie jak najmniejszej cenie, jednocześnie robić wszystko, aby "opakować" pasażera w dodatkowe usługi. Wrażliwych cenowo nic nie przyciąga tak jak zaoferowanie jak najniżej ceny. Zresztą to normalna strategia przedsiębiorstw z wielu branż.
Czy tak będzie, nie wiem, napisałem przecież być może.

rw30 napisał(a):
tzn ogólnie zgadzam się z podejściem oraz że to nie jest jakaś dramatyczna


rw30 napisał(a):
....czy ty naprawdę ... tylko chciałeś nabić posta ? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 24 Sie 2018 20:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Kwi 2012
Posty: 1254
Loty: 69
Kilometry: 142 806
srebrny
Cicha_Woda napisał(a):
Wiele zależy jak się te cenne i delikatne rzeczy zapakuje ;) W Bratysławie oddałam miękki plecak (Arpenaz 40 z Decatlonu) przy check-in (w Wizzie), a w środku była elegancka butelka wina i doleciała bez problemu do Warszawy. Kosmetyki też. A elektronikę (aparat) wyjęłam, bo mogłabym już jej więcej nie zobaczyć :? A dodatkowo plecak wyjechał na taśmę jako pierwszy bagaż. Jeśli pracownicy lotniskowi są normalni to takie miękkie bagaże wkładają do luku w samolocie na końcu, by nie zostały pogniecione przez duże walizy. A po przylocie są one wyjmowane jako pierwsze :D


Oj nie licz, że ktokolwiek z obsługi płytowej zawracać będzie sobie głowę kolejnością wkładanych bagaży, tak by się jak najmniej niszczyły. ;) Poza tym w luku bagaże układa się rzędami(od dołu do góry rząd, od dołu do góry rząd, itd.). Jedyne co to wózki, rowery, kajaki i inne o niestandardowych gabarytach idą na koniec.
_________________
Przez Bliski Wschód i Kaukaz - Relacja z wyprawy do Turcji, Iranu, Armenii i Gruzji
Góra
 Profil Relacje PM off
Cicha_Woda lubi ten post.
 
      
#72 PostWysłany: 25 Sie 2018 10:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Maj 2011
Posty: 2035
srebrny
3 osoby na jednej rezerwacji, jeden duży podreczny bagaż na wszystkich, wystarczy że jedna osoba wykupi priority?
Góra
 Profil Relacje PM off
sansibear lubi ten post.
 
      
#73 PostWysłany: 25 Sie 2018 10:46 

Rejestracja: 18 Sie 2014
Posty: 64
Loty: 121
Kilometry: 232 323
Czy ten mały bagaż rejestrowany będzie miał jakieś obostrzenia wymiarowe? Bo na stronie ryanaira nigdzie nie ma o tym informacji, piszą tylko że limit wagowy to 10kg
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#74 PostWysłany: 25 Sie 2018 11:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11311
Loty: 476
Kilometry: 752 302
Wymiary pozostają bez zmian: 55x40x20 cm.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
hicarian uważa post za pomocny.
 
      
#75 PostWysłany: 25 Sie 2018 13:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
czytałem, że ten mały może mieć 40 cm max, więc 35 l plecak przejdzie
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#76 PostWysłany: 25 Sie 2018 13:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Mar 2014
Posty: 457
Loty: 240
Kilometry: 423 012
niebieski
Chyba nikt o tym tu nie wspomniał ale w praktyce wymiary tego nowego małego podręcznego mogą być trochę większe: 42x20x30 a nie 40x20x25, co już trochę mniej tragicznie wygląda.
We have increased the size of the free small carry-on bag by over 40% from 35 x 20 x 20cm (14,000 cm³) to 40 x 20 x 25cm (20,000 cm³).
We have almost doubled the size of our small bag sizer from 35 x 20 x 20cm (14,000 cm³) to 42 x 20 x 30 cm (25,200 cm³) to allow carry-on bags that are considerably (25%) larger than our permitted small bag dimensions.

https://corporate.ryanair.com/news/new-bag-policy-from-november-will-cut-check-bag-fees-reduce-boarding-delays/

A zmiany zmianami ale to, że opłaty obowiązują też dla istniejących rezerwacji uważam za chamstwo czy wręcz oszustwo.To nie jest relatywnie niewielka zmiana typu skrócenie czasu na odprawę online.
Kupując bilety akceptuję cenę za usługę i to, co ona obejmuje, w tym przysługujący mi limit bagażu.
A tu nagle po tygodniu od zakupu dowiaduję się, że, przy 4 osobach, muszę dopłacić minimum 100 zł za 1 lot tylko po to, by nadal mieć to, za co już raz zapłaciłem.
Opcja darmowej anulacji mnie nie urządza bo kupiłem lot OW do składaka, w którym pozostałe 2 loty mam innymi liniami.
Góra
 Profil Relacje PM off
Raphael lubi ten post.
 
      
#77 PostWysłany: 25 Sie 2018 13:40 

Rejestracja: 25 Sie 2018
Posty: 103
Loty: 32
Kilometry: 36 289
-- 25 Sie 2018 13:34 --

Wedlug informacji na stronie, Ryanair, zmiany dotycza biletow kupionych po 1 wrzesnia.

Jestem wlasnie w tej sytuacji, gdzie bilety mam kupione w sierpniu, a podroz w listopadzie ...
Czy to oznacza, ze nowe zasady nie beda mnie obowiazywac ?
Czy obsluga bedzie wstanie sprawdzic kiedy zostal zakupiony bilet ?
Ciekawe jak to beda werfikowac. ?


" *Prosimy o uwage: Powyzsze zasady bedą wdrozone do wszystkich rezerwacji dokonanych pierwszego wrzesnia 2018, jak rowniez do wszystkich rezerwacji zrobionym po tej dacie na loty od pierwszego Listopada i pózniej."
https://www.ryanair.com/pl/pl/Przydatne ... -listopada

-- 25 Sie 2018 13:40 --

worminfested napisał(a):
A zmiany zmianami ale to, że opłaty obowiązują też dla istniejących rezerwacji uważam za chamstwo czy wręcz oszustwo.To nie jest relatywnie niewielka zmiana typu skrócenie czasu na odprawę online.
Kupując bilety akceptuję cenę za usługę i to, co ona obejmuje, w tym przysługujący mi limit bagażu.
A tu nagle po tygodniu od zakupu dowiaduję się, że, przy 4 osobach, muszę dopłacić minimum 100 zł za 1 lot tylko po to, by nadal mieć to, za co już raz zapłaciłem.
Opcja darmowej anulacji mnie nie urządza bo kupiłem lot OW do składaka, w którym pozostałe 2 loty mam innymi liniami.



jestem w tej samej sytuacji co Ty i teraz nie wiem czy mam wykupic sobie za 10 € teraz aby mi bagaz zabrali, czy wydrukowac printscreena ze strony z info ze zmiana nie dotyczny zakupow przed 1 wrzesnia ??? i i nie dac sie naciagnac na 25€ za kazda walizke ....


bilety kupilam w sieprniu a lot mam w listopadzie :/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#78 PostWysłany: 25 Sie 2018 14:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Sie 2016
Posty: 343
What about customers who have already booked flights before 1 September for travel on/after 1 Nov?

The new bag policy will apply to all travel on/after 1 November.

Non-priority customers who booked flights before 1 September (for travel after 1 Nov) can either add Priority Boarding for €/£8* or a 10kg bag for €/£10* or they may cancel their booking for a full refund.

*(price when added after booking)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#79 PostWysłany: 25 Sie 2018 14:37 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3561
złoty
totalny bałagan po raz kolejny. 2 sprzeczne informacje w zależności od wersji językowej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#80 PostWysłany: 25 Sie 2018 15:00 

Rejestracja: 22 Lip 2015
Posty: 994
srebrny
A najgorsze jest to, że jeśli chcesz lecieć na takich warunkach jakie były podczas zakupów to musisz dopłacić więcej niż gdybyś rezerwował ten lot po pierwszym września. Czyli 2€ w plecy, bo nie przewidziałeś, że zmienią politykę i nie wykłócałeś się na infolinii, że chcesz dodać bagaż w trakcie rezerwacji za 8€ zamiast 10€ później. A skoro nie kupiłeś priorytetu, choć MOL ostrzegał, że za słabo się sprzedaje, to twoja wina i teraz płać i płacz.

Ten sam problem z rezerwacjami od teraz do 1 września. Niby z jednej strony można jeszcze oszczędzić 1€ na priorytecie, ale z drugiej jesli chcesz nadać bagaż, to musisz czekać z zakupem jeszcze tydzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 406 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: brusli oraz 9 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group