Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 406 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna
Autor Wiadomość
#381 PostWysłany: 06 Lut 2019 12:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Maj 2017
Posty: 308
Loty: 251
Kilometry: 301 859
niebieski
03/02/2019 lot z Pragi do Krakowa
mimo opóźnienia samolotu nie spieszyli się
ostro sprawdzali, łapali walizki i większe plecaki
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN Przygoda w Afryce: Nairobi, Mombasa, Zanzibar i Dar es Salaam w jednej podróży z Warszawy za 3029 PLN
Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu Urlop w Playa del Carmen za 3720 PLN. Loty z Warszawy (z bagażem) i 7 nocy ze śniadaniami w 4* hotelu
#382 PostWysłany: 11 Lut 2019 06:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Ciekawa sytuacja miała miejsce w Bergamo [BGY]. Miałem bagaż rejestrowany 10 kg. Musiałem go nadać jako... Bagaż specjalny / ponadwymiarowy. Widziałem też inną osobę, co miała sytuację taką co ja. Ja miałem plecak, a tamten walizkę. Ciekawe czemu. ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Krętactwa Ryanair?
#383 PostWysłany: 13 Lut 2019 20:34 

Rejestracja: 18 Paź 2017
Posty: 2
Oferta Gdańsk - Malta z 13.02.2019.
Na pierwszej stronie - "bezpłatnie jeden mały bagaż podręczny 40x20x25".
Po przejściu do rezerwacji "bagaż podręczny" zamienia się w "tylko przedmiot osobisty 35x20x20".
Spotykam się z czymś takim po raz kolejny.
Jakieś komentarze?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#384 PostWysłany: 13 Lut 2019 20:49 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
W cenie biletu zabieramy to co na pierwszej stronie, czyli mały bagaż podręczny 40x20x25.Reszta jest zbyt mała by zauważyć ;) Poważnie to nie pierwsza, pewnie też nie ostatnia, niespójność na ich stronie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#385 PostWysłany: 15 Lut 2019 19:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
9.02 Kraków - Wenecja. Nie widziałem, żeby komuś szczególnie ostro bagaż sprawdzali, wszystko przebiegało płynnie.

11.02 Mediolan Bergamo - Porto. W Mediolanie ostrzej na bagaż patrzyli. Mi z podręcznego wyrzucili pasztet, choć później doczytałem, że on jest traktowany jako płyn i jego też obowiązuje limit 100 ml (czyli 100 gram)

15.02 Faro - Berlin. W Portugalii to wgl bajka, mój bagaż rejestrowany wydawał się ciężki i nawet nie wiedziałem ile waży. Wzięli, nakleili i w sumie tyle, a chyba trochę więcej niż 10 kg ważył.
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#386 PostWysłany: 15 Lut 2019 23:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
NikodemFM napisał(a):
Miałem bagaż rejestrowany 10 kg. Musiałem go nadać jako... Bagaż specjalny / ponadwymiarowy. .... Ciekawe czemu. ;)


Plecaki często każą nadawać jako bagaż specjalny i odnosić do specjalnego punktu odbioru. Podobno chodzi o z grubsza o ochronę (żeby się paski nie wkręciły w taśmociąg, plecak nie przetarł a pasażer potem japy nie darł, kłopotu nie robił i reklamacji nie składał.) Częściej chyba wkładają w kuwety na check-in'ie a najczęściej nic nie robią zgodnie z zasadą: jakoś to będzie a jakby co to nie moja strata.
Góra
 Profil Relacje PM off
NikodemFM lubi ten post.
 
      
#387 PostWysłany: 26 Lut 2019 10:05 

Rejestracja: 26 Lut 2019
Posty: 2
Witam,

w maju będę po raz pierwszy leciał samolotem - domyślacie się więc że nie bardzo ogarniam ten cały harmider związany z rezerwacją, bagażami itd.
Wiem, że są nowe zasady w Raynair - natomiast z wielu stron wyniosłem wiele sprzecznych informacji - raz, że w cenie bilety jest bagaż do 10kg + podręczny, a dwa, że jest sam podręczny. Obstawiam tą drugą opcję. Tak czy siak kupiłem bilety dla 2 osób tam i z powrotem bez żadnych dodatkowych bagaży. Chciałbym dokupić jednak ten 1 bagaż 10kg, gdyż lecimy na cały tydzień. I tu dla mnie zaczyna się czarna magia.

Po pierwsze, jak wybrać bagaż dodatkowy tylko dla jednej osoby? wchodzę w rezerwację na stronie ryanair i w proponowanych opcjach widnieje jedynie zakup dwóch bagaży po 1 na osobę, a ja chcę kupić tylko jeden.
Po drugie rodzaj bagażu - bagaż rejestrowany, nadawany, itd... Może to są proste sformułowania, ale jako, że nigdy nawet na lotnisku nie byłem, nie wiem jak to wygląda w praktyce. Ja chcę po prostu zakupić 1 bagaż dodatkowy dla nas po relatywnie niedużym koszcie. Prośba tutaj do forumowiczów o pomoc, jak to zrobić.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#388 PostWysłany: 26 Lut 2019 10:06 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22488
niekorzystne-zmiany-w-polityce-bagazowej-od-1-11,228,132408

...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#389 PostWysłany: 26 Lut 2019 10:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
domincfc napisał(a):
Witam,



Po pierwsze, jak wybrać bagaż dodatkowy tylko dla jednej osoby? wchodzę w rezerwację na stronie ryanair i w proponowanych opcjach widnieje jedynie zakup dwóch bagaży po 1 na osobę, a ja chcę kupić tylko jeden.
Po drugie rodzaj bagażu - bagaż rejestrowany, nadawany, itd... Może to są proste sformułowania, ale jako, że nigdy nawet na lotnisku nie byłem, nie wiem jak to wygląda w praktyce. Ja chcę po prostu zakupić 1 bagaż dodatkowy dla nas po relatywnie niedużym koszcie. Prośba tutaj do forumowiczów o pomoc, jak to zrobić.


Bagaż dodaj przez stronę mobilną na komórce - wtedy można tylko dla jednej osoby, a relatywnie nieduży koszt jest względny...- możliwe jest tylko to co proponują.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#390 PostWysłany: 27 Lut 2019 09:23 

Rejestracja: 26 Lut 2019
Posty: 2
A gdy wykupię bagaż dodatkowy dla 1 osoby to czy nie będzie nadal problemu żebym z druga osobą (bez pierwszeństwa) wszedł razem, np. Później?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#391 PostWysłany: 27 Lut 2019 09:29 

Rejestracja: 10 Maj 2013
Posty: 2093
srebrny
Przecież nikt Cię nie zmusza, żebyś stał w kolejce priority (która ostatnio często jest większa niż standardowa).
Możesz spokojnie stanąć w standardowej z drugą osobą.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#392 PostWysłany: 06 Kwi 2019 10:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Czytam, czytam i dalej nie wiem :) Lecimy we dwoje do Chanii z Wrocławia i nie uśmiecha mi się płacić za priorytet dla 2 osób, więc dopytam. Czy jest opcja żeby stary Forclaz 40 przeszedł jako darmowy podręczny w Ryanair?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#393 PostWysłany: 06 Kwi 2019 10:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2014
Posty: 1052
Loty: 328
Kilometry: 456 296
niebieski
Jak się zmieści do wzornika to tak.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
#394 PostWysłany: 06 Kwi 2019 10:46 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7799
złoty
@Shaq Musi być niewypchany ,by dało się ugnieść w razie pomiaru.
Góra
 Profil Relacje PM off
Shaq uważa post za pomocny.
 
      
#395 PostWysłany: 01 Maj 2019 09:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sty 2011
Posty: 799
Loty: 86
Kilometry: 183 106
niebieski
Tak jak radziliście nie upychałem do końca, aby w razie potrzeby zmieścić do wzornika. Nie było jednak takiej potrzeby - ani we Wrocławiu ani w Chanii. W zasadzie to ludzi z plecakami na ramieniu w ogóle nie kontrolowali a Ci z walizkami mieli priorytety (zdecydowana większość pasażerów). W każdym razie wygląda na to, że nie ma sensu szukać innego plecaka na bezpłatny do FR - Forclaz 40 daje radę :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#396 PostWysłany: 01 Maj 2019 09:23 

Rejestracja: 10 Lut 2015
Posty: 1986
niebieski
Ano teraz to jest tak jakoś dziwnie, że - odwrotnie niż wcześniej - bardzo duża kolejka do priorytetów, a mała reszty pasażerów.
Jedynie obłuda i hipokryzja czasem razi linii lotniczych, że "tak będzie lepiej i szybciej", co jest bzdurą, bo chodzi jak zwykle - li tylko i wyłącznie o kasę: aby więcej zapłacić. I to jest to zaakceptowania w jakimś sensie, ale wieczne kłamstwa jakoś mnie rażą osobiście.
Góra
 Profil Relacje PM off
ewaolivka lubi ten post.
 
      
#397 PostWysłany: 07 Maj 2019 18:35 

Rejestracja: 01 Sty 2018
Posty: 124
Mam zamiar zakupić coś takiego jako mały bagaż pod fotel do Wizzair
https://allegro.pl/oferta/plecak-torba- ... 7881494443
Nigdy nie leciałem Ryanair stąd moje pytanie czy taka walizka "przejdzie" też u nich, bo wiem że mają inne warunki co do wymiarów małego bagażu?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#398 PostWysłany: 07 Maj 2019 19:14 

Rejestracja: 05 Mar 2017
Posty: 1363
srebrny
zapewne mają opisane na stronie wymiary :lol:
_________________
Wszak istnieje coś takiego jak zarażenie podróżą i jest to rodzaj choroby w gruncie rzeczy nieuleczalnej
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#399 PostWysłany: 07 Maj 2019 20:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Teoretycznie przekracza wymiary dozwolone ale wzorniki Ryanaira są nieco większe więc się zmieści. (o ile nie rozepchasz nadmiernie czymś twardym.)
Góra
 Profil Relacje PM off
pilotbombowca uważa post za pomocny.
 
      
#400 PostWysłany: 22 Maj 2019 18:03 

Rejestracja: 22 Maj 2019
Posty: 3
Witam zona kupiła koleżance bilety na Ryanaira dla niej i trójki dzieci. W ogóle nie pomyślaly o bagażach i mówie jej teraz że każda z osób ma bagaż 40x20x25. I teraz pytania:

1. Czy Wykupienie bagażu 10kg lub pierwszeństwa i 2szt bagażu podr. po dokonaniu rezerwacji jest droższe jakby zostalo to zrobione w trakcie kupowania biletów?

2. Dlaczego muszę wykupić teraz bagaż na wszystkie 4 osoby. Nie ma opcji zeby tylko dla jednej dokupic 10kg. Wychodzi 4os x2 x 58zl razem 464zl
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 406 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group