Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 11 Paź 2011 09:41 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 34
czy ktos juz mial jakies przykre doswiadczenie placac kwote w obcej walucie karta Citi Wizz?????

na pewno nie warto dokonywac ta karta płatnosci w EUR!!!!!! Do kursu sredniego NBP doliczyli około 30 groszy!!!!czyli przy 100 EUR, to koszt 30 PLN!
czyli nie warto placic nia za granicą lub za rezerwacje hoteli, bo chociaz na stronie widzimy kwoty przeliczone na PLN, to bank i tak sam przeliczy EUR na PLN po włanym kursie…

smutne, ze dopiero po dokonaniu platnsoic mozna sie dowiedziec ile faktycznie zapłaciliśmy…
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast Urlop w Turcji: 7 dni w 5* hotelu z ultra all inclusive od 2219 PLN. Wyloty z 5 miast
Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży Wycieczka do Sri Lanki od 3003 PLN. Loty z 3 miast + 4* noclegi (ze śniadaniami) przy plaży
#2 PostWysłany: 11 Paź 2011 09:55 

Rejestracja: 31 Maj 2010
Posty: 362
niebieski
adam_p napisał(a):
czy ktos juz mial jakies przykre doswiadczenie placac kwote w obcej walucie karta Citi Wizz?????

na pewno nie warto dokonywac ta karta płatnosci w EUR!!!!!! Do kursu sredniego NBP doliczyli około 30 groszy!!!!czyli przy 100 EUR, to koszt 30 PLN!
czyli nie warto placic nia za granicą lub za rezerwacje hoteli, bo chociaz na stronie widzimy kwoty przeliczone na PLN, to bank i tak sam przeliczy EUR na PLN po włanym kursie…

smutne, ze dopiero po dokonaniu platnsoic mozna sie dowiedziec ile faktycznie zapłaciliśmy…
Niejednokrotnie pisano o tym tutaj i na innych forach: karta kredytowa Citibanku jest dobra ale tylko dla płatności w polskich złotych - czyli generalnie używana w kraju. Są pewne wyjątki np. niektóre wypożyczalnie samochodów oferują zniżkę od 10 do 15 procent przy płatności taką kartą.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 11 Paź 2011 10:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
W Euro to jest w sumie jeszcze najtaniej ;-)
A kurs przeliczeniowy BH dla KK to żadna tajemnica: http://www.online.citibank.pl/retail/fi ... polska.pdf
http://www.online.citibank.pl/page.do?c ... ursy_walut
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 11 Paź 2011 10:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
ja do tej pory zrobiłam tylko dwie transakcje w € z użyciem karty, obie na 29,99€
20.09 zapłaciłam za to 140,13pln
21.09 zapłaciłam 137,25pln

czyli w najlepszym przypadku miałam przelicznik 4,57
tyle, że ostatnio € tak skacze, że nie ma co się przejmować, po prostu trzeba uważać czym się płaci

inna uwaga, że z tego co wiem, kurs naliczany jest w chwili księgowania transkacji na koncie, a nie w dacie transakcji
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 11 Paź 2011 10:47 

Rejestracja: 18 Lip 2011
Posty: 162
adam_p napisał(a):
na pewno nie warto dokonywac ta karta płatnosci w EUR!!!!!! Do kursu sredniego NBP doliczyli około 30 groszy!!!!czyli przy 100 EUR, to koszt 30 PLN!


Jesteś pewien że 30gr? Ja co prawda mam Citi Miles&More, a nie Wizz, ale kurs rozliczeniowy jest o ok. 15-16 gr. wyższy od średniego NBP. Nie mówiąc o tym że liczenie "strat" vs. kurs średni to lekkie nadużycie, bo walut raczej po średnim kursie nie kupisz :)

A może porównałeś kurs z różnych dat? Tak jak pisze sylwia, kurs brany jest z daty rozliczenia, a nie daty transakcji!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 14 Paź 2011 08:49 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 34
poza tym Bank Handlowy dla dwoch płatnosci wykonanych w tym samym dniu, niemal w tej samej chiwli zastosowął dwa rozne kursy przeliczeniowy i niestety kurs dla kwoty wyzszej był o 5 groszy wyzszy...

a swoja droga to która kartą najkorzystniej mozna płacić w strefie EUR?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 14 Paź 2011 08:53 

Rejestracja: 24 Sie 2011
Posty: 103
Kartą powiązaną z rachunkiem prowadzonym w euro oczywiście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 14 Paź 2011 09:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Wrz 2011
Posty: 1620
Loty: 109
Kilometry: 141 606
srebrny
adam_p napisał(a):
poza tym Bank Handlowy dla dwoch płatnosci wykonanych w tym samym dniu, niemal w tej samej chiwli zastosowął dwa rozne kursy przeliczeniowy i niestety kurs dla kwoty wyzszej był o 5 groszy wyzszy...

jeśli czytałeś to co napisaliśmy powyżej to pytanie jest, czy zaksięgowali Ci obie transakcje w tym samym dniu czy nie, bo kurs jest naliczany w chwili księgowania, a nie dokonania transkacji.
I mogę Ci powiedzieć, że częste jest, ze transakcje wykonane tego samego dnia są księgowane w innych. Używam karty kredytowej również innego banku, więc Citi tu niczym nie szokuje w tej kwesti
_________________
Image Image Image
69% ludzi znajdzie coś dwuznacznego w każdym zdaniu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 14 Paź 2011 12:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Kwi 2011
Posty: 1416
niebieski
adam_p napisał(a):
poza tym Bank Handlowy dla dwoch płatnosci wykonanych w tym samym dniu, niemal w tej samej chiwli zastosowął dwa rozne kursy przeliczeniowy i niestety kurs dla kwoty wyzszej był o 5 groszy wyzszy...

a swoja droga to która kartą najkorzystniej mozna płacić w strefie EUR?


Kartą kredytową Polbanku, przewalutowania z dowolnej obcej waluty na złotówki odbywają się wg aktualnego kursu VISA:
http://corporate.visa.com/pd/consumer_s ... _rates.jsp
lub Mastercard:
https://www.mastercard.com/global/curre ... index.html

Gotówki się podejmować nie opłaca (3% prowizji) ale już kartą Visa Electron Polbanku tak - wypłata dowolnej kwoty za granicą kosztuje 10 zł - wychodzi na to, że dla kwot powyżej 350 zł jest to bardziej opłacalne, niż np. przy wybieraniu stosunkowo niedrogą kartą MBank Mastercard Debit.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 14 Paź 2011 13:06 

Rejestracja: 27 Cze 2011
Posty: 34
sylwia_pl napisał(a):
jeśli czytałeś to co napisaliśmy powyżej to pytanie jest, czy zaksięgowali Ci obie transakcje w tym samym dniu czy nie, bo kurs jest naliczany w chwili księgowania, a nie dokonania transkacji.
I mogę Ci powiedzieć, że częste jest, ze transakcje wykonane tego samego dnia są księgowane w innych. Używam karty kredytowej również innego banku, więc Citi tu niczym nie szokuje w tej kwesti


transakcje zostały zaksiegowane tego samego dnia, wiec dziwią mnie rozne kursy przeliczeniowe...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 14 Paź 2011 14:01 

Rejestracja: 28 Wrz 2011
Posty: 248
niebieski
Zaksięgowane, czy tylko zablokowane zostały środki? Bo to istotna różnica.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group