Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna
Autor Wiadomość
#141 PostWysłany: 16 Lut 2021 22:00 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
@Bajerglowa94 pisz co i jak z najmem, czytałem, że ludziska polecają Pilot Rent Car
+1 809-552-1657
https://maps.app.goo.gl/cwkorEfhPSfUSFRP9 daj znać co ogarnęliście
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast Egipt luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2406 PLN. Wyloty z 2 miast
Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN Tanie loty do Turcji: Izmir z Warszawy od 387 PLN
#142 PostWysłany: 24 Lut 2021 15:32 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 48
Żeby ożywić temat może polecacie jakiś hotel blisko lotniska w Madrycie? Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#143 PostWysłany: 24 Lut 2021 15:36 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22435
Żeby nie robić syf, nie lepiej tu się zapytać?
madryt-tani-nocleg-blisko-lotniska,1390,54272
madryt-noclegi,1390,114
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#144 PostWysłany: 24 Lut 2021 17:51 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
@Zeus tu już i tak się zrobił w pewnym sensie OT jak zacząłem robić relację na żywo. Deal się skończył, śledzi pewnie tylko kilkanaście osób, które kupiło/interesowało się i IMO nawet spoko jak będą zbiorczo informacje dla kolejnych forumowiczów.
@lesz ja spałem w Hotel San Lorenzo, centrum Madrytu, 5 minut pieszo od przystanku Cibeles na którym zatrzymuje się Airport Bus, 30€ za 2-kę ze "śniadaniem" (2 tosty z dżemem xd) i odwołaniem. Bez luksusów, ale wystarczający pod dolot i mogę polecić.
Co do reszty relacji to wróciliśmy już wszyscy bezpiecznie do PL i wrzucimy niedługo podsumowanie :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
#145 PostWysłany: 25 Lut 2021 00:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Lip 2011
Posty: 234
Loty: 330
Kilometry: 690 493
niebieski
Wrócili już i powoli dochodzą do siebie. Na szczęście szok temperaturowy nie jest tak ogromny jak by się mogło wydawać kiedy wylatywaliśmy.
Podsumowując na samym początku: to było bardzo dobrze wydane ok 2300-2400zł :D Dlatego w tym miejscu wielkie podziękowania dla autora tego wątku. Dzięki bardzo @Gregggor !! Flaszka rumu albo mamajuany dla Ciebie. Jak będziesz w Poznaniu to daj znać i umówimy się na odbiór ;)

Chciałbym przejść do konkretów ale @Bajerglowa94 zrobił tu już kawał reporterskiej roboty.
Ja leciałem IB z BER. Nie sprawdzali ani QR ani testu. W Madrycie zeskanowali tylko QR. Po przylocie prosto do hostelu (dwójka w Woohoo Hostal 23E) W Madrycie ostra godzina policyjna. Apokaliptyczna wizja opuszczonego miasta. Ciekawie się idzie w nocy Gran Via a w ogół tylko policja i wojsko. Rano już wyglądało to troche normalniej. Można pospacerować i skorzystać z otwartych śniadaniarni. Zdecydowanie polecam Churreria 1902. Sztosik.

Na lotnisko jechałem Renfe za 2,6E i dzięki temu, że byłem 20 min przed @Bajerglowa94 załapałem się na sprawną odprawę i salonik (opisany w wątku salonikowym).
Co do lotu to zostało już wszystko opisane ale dodam tylko, że na powrocie mieliśmy A350 i na prawdę widać, że to nowa konstrukcja. Mimo, że układ siedzeń to 3-3-3, to jest więcej miejsca niż w A330 z fotelami 2-4-2. Jak się do niego wchodzi to widać że to konkret. Myślę, że B737 bez statecznika powinien pod nim przejechać ;)
Załącznik:
IMG_3833.jpg
IMG_3833.jpg [ 212.96 KiB | Obejrzany 3331 razy ]

Załącznik:
IMG_3834.jpg
IMG_3834.jpg [ 249.75 KiB | Obejrzany 3331 razy ]



Do hotelu jechaliśmy autobusem z tabliczką Chelonea. Na powrocie było już bardziej na bogato bo podjechał po naszą polską czwórkę czarny Chevrolet Suburban/Tahoe. Po drodzę nie było problemu, żeby stanąć jeszcze w sklepie z pamiątkami na ostatnie zakupy.
Załącznik:
IMG_3829.jpg
IMG_3829.jpg [ 403.57 KiB | Obejrzany 3331 razy ]


Ogólnie ludzie mega mili i uprzejmi. Widać, że brakuje turystów i starają się dbać o tych co są. Szczególnie widać to po oragnizacji wycieczki na Sanoe. Kupiona u miejscowego za 45$/os. Wszystko bardzo profesjonalnie załatwione. W każdym momencie dobrze zorganizowane. Jak ktoś będzie chciał namiar na właściciela to dajcie znać.
Załącznik:
IMG_3673.jpg
IMG_3673.jpg [ 127.12 KiB | Obejrzany 3331 razy ]


Na miejscu bardzo sprawnie działa UBER. Przejazd z Occidental Caribe do centrum Bavaro, okolice Plaza Alemania ok. 20-25zł.
Test PCR można zrobić w hotelu codziennie od 8 do 10. Cena 90$. Wynik w 24h. My zrobiliśmy Clinico Imcesa za 80$. Mogą nawet wystawić fakturkę jakby ktoś chciał rozliczyć wyjazd ;)

Powrót już bardziej męczący bo przez Madryt, Frankfurt, pociąg do Berlina i samochodem do Poznania. O test pytali tylko w Punta Canie. Zacząłem teoretyzować że mam ale nie pokaże bo mam przesiadkę na T4 w Madrycie i nie wychodzę z Airside. Wezwali kobietę, która zaczęła sprawdzać bp na dalszą podróż i inne sobie znane rzeczy. Ostatecznie stwierdziła, że ok. Wtedy jej pokazałem test i poprosiłem o nadanie bagażu. Więc teoretycznie da się bez ale nie wiem czy bym ryzykował. W Madrycie ponownie sprawdzali tylko QR a we FRA zupełnie nic.

Podsumowując to przydługie podsumowanie. Dominikana to teraz bardzo dobre rozwiązanie na odpoczynek i reset. Ostoja względnej normalności w tych czasach które nie mają nawet nazwy. Za 8k byłbym może trochę zawiedziony hotelem. Za 2,5 nie mam pytań!
Załącznik:
IMG_3803.jpg
IMG_3803.jpg [ 120.77 KiB | Obejrzany 3331 razy ]

Załącznik:
IMG_3782.jpg
IMG_3782.jpg [ 92.86 KiB | Obejrzany 3331 razy ]

Załącznik:
IMG_3830.jpg
IMG_3830.jpg [ 125.1 KiB | Obejrzany 3331 razy ]

Załącznik:
IMG_3764.jpg
IMG_3764.jpg [ 121.59 KiB | Obejrzany 3331 razy ]

Załącznik:
IMG_3789.jpg
IMG_3789.jpg [ 77.32 KiB | Obejrzany 3331 razy ]



PS. Dzięki @Bajerglowa94 i Mario za tych kilka wypitych drinków i dobrze spędzony czas :D
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
20 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#146 PostWysłany: 26 Lut 2021 15:46 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
To ja jeszcze kilka rzeczy uzupełniając podsumowanie @kuba0999:

- auta w końcu nie wypożyczyliśmy, bo ciężko było o kierowcę od rana :lol: Ale pisaliśmy z Pilot Rent Car i chcieli 50 USD za Kia Picanto albo 75 USD za Forda Escape i bodajże 300 USD depo za dzień. Gadaliśmy też z Melo Rent Car i chcieli 80 USD za SUVa

- wycieczka na Saonę godna polecenia. W cenie odbiór busikiem z hotelu, przejazd ok 2h w jedną stronę do Los Melones + po drodze pół h stopa w sklepie z suwenirami, wejście na motorówkę lub katamaran (u nas najpierw motorówka, powrót katamaranem), 15 minut snorkelingu (dają maski), rejs 40 minut motorówką na Saone, po drodze pół h na "natural pool", śmieszki heszki z załogą i gostek lejący rum z butelki wszystkim paxom. Potem 2h na Saonie z darmowym bufetem, drinami, leżakami i miejscowymi sprzedawcami wszystkiego, a na powrót 1,5h katamaranem wraz z tancerzami, animacjami i free drinami. No i 2h powrotu busikiem pod hotel.
Kupiliśmy u Juana JBC.Tours (@jbc.tours na IG, WhatsApp +18498896822) w sklepie BAM Market w Bavaro https://tinyurl.com/e7z7cnu4. Swoją droga sklep spoko zaopatrzony, a sam Juan bardzo w porządku. Daliśmy 45 USD od głowy przy 4 pax i wydaje mi się, że już niżej zejść się nie da za taką wycieczkę. Juan najpierw wziął 20 USD depozytu i trochę się obawialiśmy, ale jak się okazało niesłusznie. Resztę, czyli 160 USD kierowcy przed wyjazdem

- jako lokalną kartę sim polecam CLARO. Kupiliśmy w sklepiku obok BAM Market w Bavaro https://tinyurl.com/65x8wzmj, gostek od razu nam wszystko zainstalował i włączył taryfę neta na 5 dni. Nie wiem jaki był limit, ale starczyło, a trochę używałem. Chciał 10 USD za kartę, a daliśmy 1000 peso (17 USD) za dwie. W tym samym miejscu możecie też wymienić walutę..

- ..którą można też wymienić w hotelowej recepcji, 1 USD 55 peso, 1 euro 62 peso

- TARGUJCIE SIĘ! O WSZYSTKO! Okej, może nie sklepach z wystawionymi cenami, ale tam gdzie nie ma cen trzeba się targować. Za Saone Antonio na plaży chciał 60 USD, taryfiarze za kurs Caribe-Bavaro wołają 20-15 USD, a przynajmniej o 5 schodzą. Nawet powyższy przykład tych kart sim to pokazuje.

- jak chcecie wyjechać spod hotelu to spróbujcie zamówić Ubera. Najprawdopodobniej przyjedzie Norbing białą Yariską, który obwiezie Was taniej niż taryfy. Tylko trzeba bell boyowi powiedzieć, że Norbing to Wasz ziomek, a nie uber bo inaczej go nie wpuszczą xd A jak nie będzie Ubera to zamówcie taryfę u bell boya, poczekajcie 5 minut, odwołajcie przejazd i wyjdźcie kilka metrów na drogę dojazdową. Taryfiarz Was złapie, żeby nie robić pustych przebiegów i będziecie mogli negocjować cenę :D

- testy tak jak pisał Kuba robiliśmy w Imcesa, wynik w 24h, szczegóły mogę podesłać na priv :)

- jakby ktoś pytał to nie korzystaliśmy z usług wcześniej wspomnianego przeze mnie Dmitra, więc nie odniosę się :lol:

Więcej grzechów nie pamiętam, żadnych nie żałuję. Jakby pojawiły się jeszcze jakieś pytania to śmiało w wątku lub na priv :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#147 PostWysłany: 12 Mar 2021 05:23 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 48
Cześć, wracamy z Dominikany z 13/14 marca do Madrytu. Następnie 15 (FR) do WMI. Podpowiedzcie proszę jak z testami bo jestem zdezorientowany. Robić na Dominikanie czy w Madrycie? W PL ważne tylko 48h i nie wiem czy Pcr wykonany w Punta Cana będzie jeszcze akceptowany w PL. Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off
kostek966 lubi ten post.
 
      
#148 PostWysłany: 12 Mar 2021 07:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Maj 2018
Posty: 2872
platynowy
Wlatujac do Madrytu z Dominikany musisz miec test bo wymagaja tego Hiszpanie (to czy ktos to bedzie sprawdzal to juz cos innego). Jesli minie wiecej niz 48h od zrobienia na Dominikanie do czasu wylotu do Polski to w Madrycie musisz zrobic ponownie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#149 PostWysłany: 12 Mar 2021 13:09 

Rejestracja: 13 Sty 2018
Posty: 1106
platynowy
@lesz masz wszystko opisane w 2 postach nad Twoim pytaniem ;)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Abcn lubi ten post.
 
      
#150 PostWysłany: 12 Mar 2021 23:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Zmiana turnusu, 😂 pijemy piwko w Madrycie jutro lot do PUJ. Image
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#151 PostWysłany: 13 Mar 2021 01:35 

Rejestracja: 10 Lip 2012
Posty: 48
[]My już jutro wracamy niestety. Krótko mówiąc było ZACNIE.
Góra
 Profil Relacje PM off
Gregggor lubi ten post.
 
      
#152 PostWysłany: 14 Mar 2021 20:11 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Tak na szybko, siedzimy i odpoiczwamy po ciężkim dniu, dobrze że od czasu do czasu pojawiają się chmurki bo słonko daje czadu.

Image

Uśmiech barmana pojawia się od $5, później trzeba kontrolować przepływ $1. I tak chyba do wieczora. Troszkę to skomplikowane, przewróciłem drinka i to swojego przy barze (żeby to był 10, ale to był pierwszy ) mina barmana mówiła idź stąd i nie wracaj. Tak zrobiliśmy zmiana baru i jest ok. Coś jest zdecydowanie nie tak, ale nie chce wywołać g.... burzy.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#153 PostWysłany: 14 Mar 2021 20:38 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
I to jest nagroda za odwage.

Ja czailem sie jak jez na r..... i teraz siedze w domu
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#154 PostWysłany: 15 Mar 2021 13:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2011
Posty: 1072
Loty: 14
Kilometry: 31 648
srebrny
@kian gorzej Ja olałem ofertę..sądząc że nie jest atrakcyjna nie doczytując tematu...a tu HIT !!!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#155 PostWysłany: 15 Mar 2021 14:22 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Ja wiedzialem ze to hit nad hity,ale nie mialem z kim leciec.Moi znajomi sa malo zdecydowani. A solo to cena juz wysoko.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#156 PostWysłany: 15 Mar 2021 22:48 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Żeby nie było, głębsza relację zdam na dniach 😀. Teraz rum mocno krąży w moich żyłach.
Wybraliśmy Occidental Punta Cana, taki kompromis między Caribe a Bavaro
przeważył pokój junior suite, jesteśmy we dwójkę + dzieci 7 i 14 lat. Nie wiemy czy to standard czy Covide czasy, ale można powiedzieć jest przeciętnie, smaczniej jedliśmy na ulicach Tajlandii, Sri Lanki czy Malezji. Jest naprawdę ok , kwota zapłacona razem z przelotem jest ok, y nada mas 😉.
Co do ubera zależy na kogo się trafi, jeden wjeżdża na teran hotelu przybijając żółwika ochroniarzowi, drugi mówi żeby pojawić się za szlabanem.
Polecam market Jumbo w Bavaro, fajne ceny i luz zakupowy.
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#157 PostWysłany: 15 Mar 2021 22:54 

Rejestracja: 09 Paź 2013
Posty: 2441
Loty: 191
Kilometry: 627 645
niebieski
Jest tam jeszcze slawne disco w hotelu? Swego czasu niezle tam tanczylem....
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#158 PostWysłany: 16 Mar 2021 00:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
-- 16 Mar 2021 00:32 --

@Kian jeszcze się tam nie dotoczyłem, nawet nie wiem czy działa, mam dwa hamulce , 7 i 14, choć to 14 pewnie by poszło szybciej 😉
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#159 PostWysłany: 16 Mar 2021 14:55 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Dzisiejszy wschód słońca, plaża mega zadbana, codziennie ją dopieszczają, i to jest mega zaletą tego hotelu bo jeżdżą tymi traktorami praktycznie do czysta, wystarczy przekroczyć granicę Occidental i widać różnicę.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#160 PostWysłany: 16 Mar 2021 19:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Maj 2015
Posty: 1136
Loty: 211
Kilometry: 391 575
niebieski
Hotel wgląda jak by był opuszczony, brak gości, garstka ludzi na basenach i tak samo na plaży. Otwarte restauracje a'la carte oprócz seafood, a na tej mi najbardziej zależało, bary czynne tylko w lobby i przy plaży, przy basenach pozamykane. To w sumie chyba najlepszy czas żeby pojechać na tego typu wakacje.

Image

Image

Image
_________________
Tajlandia, Malezja, Singapur

Bulgaria
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 165 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 5, 6, 7, 8, 9  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group