Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 13 Cze 2017 22:09 

Rejestracja: 06 Kwi 2011
Posty: 800
niebieski
jar188 napisał(a):
Podobno (podobno bo nie testowałem a tylko mam taką informację) wystarczy mieć przynajmniej skan karty jeżeli ktoś nam kupował bilet i to powinno wystarczyć.


Niektóre linie mają zapis, że posiadacz karty musi być obecny w trakcie odprawy.

A ja mam pytanie z innej beczki - czy ktoś się dokopał do odpowiedniego zapisu w regulaminie Aeromexico (chyba, że bilet był kupowany przez OTA, wtedy trzeba by sprawdzić także tam)?
Ja szczerze mówiąc próbowałem to wygooglować i nie znalazłem nic oprócz relacji paxów.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN Grupa Lufthansa: Wakacyjne loty do Mołdawii, Maroka, Grecji i Rumunii z Krakowa i Warszawy od 438 PLN
#22 PostWysłany: 13 Cze 2017 22:15 

Rejestracja: 27 Mar 2014
Posty: 4035
złoty
@mikerus Jakie to, te "niektóre" linie?
Bo ja wiem jedynie o zapisie, że podróżujący musi okazać kartę, którą opłacał podróż, przy odprawie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 13 Cze 2017 22:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Wrz 2014
Posty: 171
Loty: 814
Kilometry: 2 753 202
Ja kilkadziesiąt razy kupowałem bilety dla innych osób płacąc swoją kartą, czasem lecieliśmy razem, czasem ja nie leciałem i nigdy nikt nie zapytał o kartę, choć taki zapis rzeczywiście występuje w niektórych liniach.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 13 Cze 2017 23:46 

Rejestracja: 01 Lip 2015
Posty: 3
Jedyne co ja moge powiedziec, to tyle, ze mi dokladnie na lotnisku powiedziano, ze jak nie pokaze karty (oryginal) to mnie nie wpuszcza, i tak tez sie stalo. Jedna opcje jaka wtedy dawali, to zebym sobie kupila nowy bilet za gotowke, przy check - in, ale nie bylo mnie stac.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 14 Cze 2017 20:23 

Rejestracja: 12 Sty 2015
Posty: 2131
niebieski
m55 napisał(a):
Ja kilkadziesiąt razy kupowałem bilety dla innych osób płacąc swoją kartą, czasem lecieliśmy razem, czasem ja nie leciałem i nigdy nikt nie zapytał o kartę, choć taki zapis rzeczywiście występuje w niektórych liniach.

Widzisz - Ciebie nie pytali, a mnie, na dwa loty Spice Jetem, pytano dwa razy. Nie ma reguły.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 15 Cze 2017 18:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
linie chca karte bo jest wielu cfaniakow ktorzy robia chargeback ze to nie oni kupowali nie oni lecieli bank im oddaje a zabiera liniom
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 17 Cze 2017 19:35 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Post @mikerus wydzieliłem jako bardzo pomocny do osobnego tematu który podpinam lista-linii-zadajacych-okazania-kk-przy-wylocie,181,113378
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
bzyfon lubi ten post.
 
      
#28 PostWysłany: 20 Cze 2017 17:00 

Rejestracja: 21 Sty 2015
Posty: 2138
Loty: 138
Kilometry: 282 808
HON fly4free
No i teraz pytanie: jeżeli bilet był kupowany kartą wirtualną
Jak przy odprawie ktokolwiek może żądać fizycznej karty?
Maja info przecież o rodzaju karty.


Ostatnio edytowany przez Abcn, 20 Cze 2017 17:15, edytowano w sumie 1 raz
Literówka
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 20 Cze 2017 17:44 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8551
złoty
Nie płać wirtualną, jeśli wiesz o wymogu okazania karty.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
 
      
#30 PostWysłany: 20 Cze 2017 18:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 29 Wrz 2013
Posty: 1190
Loty: 104
Kilometry: 466 167
niebieski
zaloguj sie i pokaz
_________________
Europa /USA /Kanada /Dominikana /Martynika /Gwadelupa/ St.Lucia /Barbados /Brazylia /Argentyna /Chile /Urugwaj /Egipt /Izrael /ZEA /Dubai /Katar /Etiopia /RPA /Suazi /Tanzania /Singapur /Tajlandia /Indonezja /Filipiny /Australia /Nowa Zelandia /Fidżi /Hawaje /Korea /Japonia
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 20 Cze 2017 18:46 

Rejestracja: 04 Sty 2013
Posty: 2236
Loty: 285
Kilometry: 460 659
złoty
@jar188 - nie sądzę, że mają informację, że to karta wirtualna. Mogą co najwyżej wiedzieć, że to prepaid, ale to niczego nie determinuje, bo są też takie plastikowe.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 20 Cze 2017 19:27 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Kwi 2016
Posty: 4716
Zbanowany
srebrny
jar188 napisał(a):
No i teraz pytanie: jeżeli bilet był kupowany kartą wirtualną
Jak przy odprawie ktokolwiek może żądać fizycznej karty?
Maja info przecież o rodzaju karty.


Mozesz sprawdzic poprzez "Manage Booking", czy platnosc zostala zweryfikowana, czy tez napisac wczesniej maila do linii, poprosic o potwierdzenie platnosci i zapytac jak bedzie przy odprawie, skoro nie posiadasz karty fizycznej. ;)
_________________
Nie czyń drugiemu co tobie niemiłe, uderzy w ciebie ze zdwojoną silą i nie bądź tchórzem i kłamcą.

Znów prymitywne ataki!

Socotra / Afganistan
Afryka / Goryle
Wyprawa na Biegun lodołamaczem atomowym, Antarktyda, Polska Stacja Arctowski, Arktyka etc.
Fotorelacje na życzenie przez PW
Góra
 Profil Relacje PM off
jar188 lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: girlie, Pecel87 oraz 10 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group