Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 02 Kwi 2017 13:52 

Rejestracja: 26 Lut 2014
Posty: 79
Loty: 76
Kilometry: 133 758
Witam, wybieram się do Francji na 3 dni, ląduje w Nicei i po jednym dniu chcę przeznaczyć na Monako i Cannes. Jakie najlepiej kupić bilety? Jednorazowe czy jest jakiś obejmujący ww. miasta?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#42 PostWysłany: 12 Wrz 2017 09:08 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
kazia94 napisał(a):
Witam,
Orientuje się ktoś jak jest obecnie z tymi biletami 7 dniowymi? Czy przejdą na trasie Nicea-Monako-Eze-Menton? Ponieważ zastanawiam się pomiędzy 7 dniowym a 10 przejazdami, gdzie korzystniej byłoby kupić ten okresowy bilet gdyby dało radę na nim dojechać do tych miejscowości.
Pozdrawiam !


Może ktoś z Was wie, też mnie to interesuje ;-)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 12 Wrz 2017 09:53 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
Jak ja byłem, a byłem jakieś cztery lata temu, to do Monako, zważywszy że to linia międzynarodowa, była osobna taryfa. I choć bilet był chyba nawet tańszy niż jednorazowy po Nicei (zdaje się, że € 1,50), to trzeba go było kupić ekstra. A np. bilet dobowy był w 100 też ważny, ale tylko do granicy. Inna rzecz, że od tej granicy do centrum Monako można byłoby dojść pieszo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 18 Wrz 2017 19:51 

Rejestracja: 15 Cze 2014
Posty: 1735
srebrny
Czy 100 do Monako jezdzi tez z lotniska w Nicei?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 18 Wrz 2017 20:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2012
Posty: 1551
Loty: 101
Kilometry: 94 804
niebieski
Tu masz link z przystankami i rozkładem: https://www.departement06.fr/documents/ ... ie_100.pdf
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 18 Wrz 2017 22:51 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3030
srebrny
A z lotniska jeździ 110:
http://www.niceairportxpress.com/horaires.html
Góra
 Profil Relacje PM off
Arekkk lubi ten post.
Arekkk uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 15 Lut 2018 15:07 

Rejestracja: 01 Sie 2011
Posty: 56
Loty: 62
Kilometry: 110 426
Hmm, czy ktoś mógłby potwierdzić, że linia 100 funkcjonuje?
Na stronie lignesdazur.com mam taki komunikat:

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 15 Lut 2018 15:22 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
3 marca 2018 kończy się Karnawał w Nicei i rzeczywiście tego dnia może bus 100 nie chodzić. Chociaz bardziej obstawiam przeniesienie przystanku gdyż ten obecny(początkowy lub końcowy) umiejscowiony jest w pobliżu portu a tam przechodzą pochody karnawałowe. :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 15 Lut 2018 15:48 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 124
Pod koniec stycznia zaczął się pojawiać ten komunikat. Miałem obawy co do podróży do Monaco i 200 do Antibes.
Kontaktowałem się z lignesdazur.com Odpisali, że to nie ich autobus. W sprawie rozkładu kazali sprawdzać na departement06.fr
W związku z tym, że było tuż przed lotem. Musiałem sam sprawdzić na miejscu.

Bus 100 do Menton przez Monte Carlo ma przystanek początkowy w Porcie. Większość osób zastanawia się, w którym miejscu, gdyż w rozkładzie na departement06 nie ma jednoznacznej nazwy. Dla takich osób poniżej link do map googli z przystankiem "100":
https://www.google.pl/maps/dir/43.69865 ... 812402,16z

W drodze powrotnej polecam kupić bilet "Travel Azur" za 1,5 euro jest bilet na autobus oraz 1 przejazd komunikacją miejską w Nicei.

Najlepiej do portu dostać się tramwajem "1" na Plac Garibaldi i przejść Rue Cassini. Na tej ulicy jest Carrefour City. Ceny lepsze jak Monop przy dworcu kolejowym.

Jeśli chcecie jechać na lotnisko warto z centrum wybrać 59 z przystanku obok Galerii Handlowej Lafayette. Bilet 1,5 euro.

Z lotniska w okolice centrum dw. kolejowy przejazd uberem wyniósł 15,50 euro a przy rabacie 12 euro na pierwszy przejazd wychodzi taniej niż zabawa autubusem 99 czy 98. Bilety na te linie kosztują 6 euro od osoby.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 08 Mar 2018 10:45 

Rejestracja: 01 Sie 2011
Posty: 56
Loty: 62
Kilometry: 110 426
W końcu zarówno do Monako, jak i do Antibes wybrałem się pociągiem TER ze stacji Nicea Ville. Kupno biletu bezpośrednio na stacji w kasie (automaty nie chciały przyjmować moich kart). Odjazdy średnio co pół godziny. Koszt biletu w dwie strony do Monako - 8 euro, do Antibes 10 euro. Oczywiście autobusem pewnie taniej ale tutaj czas przejazdu i prostota podróży wygrywa. Na stacji w Monako decydujcie którym wyjściem chcecie wyjść. Jedno wyprowadzi Was "na górę" na ulicę Point Sainte-Devote skąd bliżej np. do Kasyna, a drugie "na dół" i zaprowadzi Was w okolice portu. Jeżeli chcecie wybrać wariant numer dwa do z poziomu peronu musicie iść w stronę Nicei.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 25 Wrz 2018 11:39 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
Mam pytanie o bilety 10-cio przejazdowe za 10 euro. Czy obowiązują one też na linie turystyczne jak. np 100,200,400? Drugie pytanie to czy na lotnisku jest automat gdzie można ten 10-cio przejazdowy bilet kupić? Z góry dziękuję za informację. Próbowałem znaleźć odpowiedź na stronie komunikacji w Nicei, ale poległem.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 25 Wrz 2018 12:00 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
Bilet na 100 do Monako jest droższy niż standardowe bilety komunikacji więc domniemywam , że karnet na nie nie obowiazuje. Koleżanka która teraz dosłownie wróciła z Nicei opowiadała , że była świetna oferta kolejowa na bilety do Monako lub Cannes ale tylko w weekend. Do Cannes jeździ 200. Możesz sobie posprawdzać ceny będąc już na miejscu. Poza tym czas podróży. Krócej dojedziesz pociągiem prawie dwukrotnie przynajmniej do Cannes.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 26 Wrz 2018 07:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
Bilety na linię 100,200 czy podobne wcale nie są droższe. Kosztują tyle samo co bilet jednorazowy na zwykłe linie, czyli 1,50 euro. Myślałem, że jak cena jest jednakowa, transport w obrębie tego samego miasta, to może bilet/karnet 10-cio przejazdowy obowiązuje też na tych liniach. Ktoś to może potwierdzić, że się nie da na takim bilecie jechać liniami turystycznymi? Co do pociągów to odpadają ze względu na koszty, bo będę z grupą 7-mio osobową.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 26 Wrz 2018 07:58 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Dlaczego pociąg odpada ze względu na koszty?

Przejrzyj pociągi przez stronę http://www.oui.sncf lub w aplikacji mobilnej - tam jest wiele różnych ciekawych ofert. Możesz trafić np. TGV z Nicei do Cannes za 6E, więc b.dobra oferta.
Dodatkowo przy przejazdach grupowych pojawiają się oferty TRIBU (czyli zniżki na kolejnych podróżujących) więc można nawet zejść do 4 E za odcinek Nicea - Cannes.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 26 Wrz 2018 08:34 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 26 Wrz 2018 09:32 --

kawon30...w zeszłym roku na 100 do Monaco płaciłem wyższą cenę niż za standardowy bilet. Dokładnie nie pamiętam kwoty ale oscylowała miedzy 2.5-3.00 ojro. Pozdrawiam :P

-- 26 Wrz 2018 09:34 --

kow...koleżanka o której pisałem wyżej płaciła za 3 osoby pociągiem Nicea-Cannes 2.50 ojro/os :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 26 Wrz 2018 14:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
-- 26 Wrz 2018 14:07 --

Bilet na linie autobusowe 100, 200 i inne kosztuje dokładnie 1,5 euro (czyli tyle ile pojedynczy, 74 minutowy po mieście). Nie pytam o to czy lepszy jest pociąg, czy autobus (pociąg jest lepszy!). Ja pytam o to czy na tych liniach (100,200,300,400...) da się jechać na bilecie Multi 10?

-- 26 Wrz 2018 14:16 --

Jedyna regulacja co do biletów na stronie komunikacji w Nicei jest poniżej:
"The Lignes d’Azur network has a single fare structure valid across the whole Nice Côte d'Azur Metropole which consits of 49 localities: Aspremont - Bairols - Beaulieu-sur-Mer - Belvédère - Bonson - Cagnes-sur-Mer - Cap d'Ail - Carros - Castagniers - Clans - Colomars - Duranus - Eze - Falicon - Gattières - Gilette - Ilonse - Isola - La Bollène-Vésubie - La Gaude - La Roquette-sur-Var - La Tour-sur-Tinée - La Trinité - Lantosque - Le Broc - Levens - Marie - Nice - Rimplas - Roquebillière - Roubion - Roure - Saint-André-de-la-Roche - Saint-Blaise - Saint-Dalmas-le-Selvage - Saint-Etienne-de-Tinée - Saint-Jean-Cap-Ferrat - Saint-Jeannet - Saint-Laurent-du-Var - Saint-Martin-du-Var - Saint-Martin-Vésubie - Saint-Sauveur-sur-Tinée - Tournefort - Tourrette-Levens - Utelle - Valdeblore - Venanson - Vence - Villefranche-sur-Mer

This fare structure also applies on the departmental network's inter-city routes - 100 - 200 - 400 - 500 - 112 - 116 - 217 - 510 - 701A - 701B - 730 for journeys within the Nice Côte d'Azur region.

Ticket validation is obligatory every time you board a bus or tram and whatever type of ticket or pass you use.

Connections are allowed within the 74 minutes following purchase. The connection must not, however, be a return journey.

Important:
To use lines 98 and 99 for the Nice Côte d'Azur airport, you must be in possession of an "Aéro" ticket, sold at the rate of €6 on board of buses, at the sales desk in the airport, and in automatic ticket machines. This ticket entitles you to a single journey on express airport line 98 or 99 with connections on the Lignes d’Azur urban network for 74 minutes or a single journey on the Lignes d’Azur urban network with connections for 74 mins including express airport line 98 or 99.

Similarly, the standard fare structure is not applicable to the "Randobus" and "Bus 100% Neige" services, which require the purchase of a specifically-priced travel ticket or pass."
Nie wynika z niej jednak, czy Multi 10 może być użyte w linii np. 200.

Załączniki:
bilety Nicea.jpg
bilety Nicea.jpg [ 187.13 KiB | Obejrzany 5238 razy ]
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 26 Wrz 2018 14:45 

Rejestracja: 14 Maj 2016
Posty: 1439
Zbanowany
niebieski
-- 26 Wrz 2018 15:43 --

Urban routes...czyli NIE.

-- 26 Wrz 2018 15:43 --

ale to tylko moja interpretacja :P

-- 26 Wrz 2018 15:45 --

A czy jest dla Ciebie problemem po wyjściu z lotniska zapytać się drivera z busa o nurtującą Cię kwestię? :P
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 18 Paź 2018 07:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 195
Loty: 131
Kilometry: 208 382
niebieski
Wróciłem i dalej nie znam odpowiedzi na moje pytanie, a często użycie biletu 10 przejazdowego jest uzależnione od tylko i wyłącznie humoru kierowcy. Mieszkałem w St. Laurent du Var i korzystałem z linii 200,400,500 i 94. Na każdym z nich strefa miejska w Nicei, w której powinien obowiązywać ten karnet, zaznaczona na rozkładach na żółto, zamyka się na przystanku Promenade/Aeroport, ale jadąc w kierunku Nicei z przystanków Les Vespins lub RN7 Vauban kierowca zawsze pozwalał na użycie Multi10 (raz nawet przy kierowcy stał kanar z bluzą z logo transportu w Nicei i to potwierdził), ale w jak chcieliśmy jechać w przeciwnym kierunku do Antibes, Cannes czy Vence, to kazali kupować bilet jednorazowy. Przy powrocie z Nicei można było użyć Mutli10. Jeszcze jedno, żaden z kierowców nie mówił po angielsku, a ja po francusku to tylko "dzień dobry". Kierowcy czasem mają w sprzedaży Multi10, można je też kupić w punktach sprzedaży zdrapek i loterii.
_________________
moje podróże: https://acotamjest.blogspot.com/
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 30 Kwi 2019 10:57 

Rejestracja: 06 Kwi 2015
Posty: 536
niebieski
Szukając połączenia przez google maps nie znalazłem połączenia linią 100 do Monako - skorzystać ze strony https://www.lignesdazur.com/ lub aplikacji na telefon - tam pokazuje najbardziej aktualne rozkłady. Co do biletów to kosztują tyle samo co zwykły bilet po Nicei 1,5 euro ale nie jest to bilet w takiej samej formie tylko w formie wydruku/paragonu - w autobusie 100 do Monako nie widziałem nawet kasownika w którym można by skasować jak w liniach miejskich.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 23 Maj 2019 20:20 

Rejestracja: 17 Maj 2012
Posty: 789
niebieski
Jestem w trakcie składania wyjazdu do Nicei i dostępność informacji a właściwie jej bark mnie powala. Co do zakupu biletów na autobusy jest opcja z aplikacją NFC Nice Ticket. Wygląda dobrze jak jest to się okaże. Załączam krótki opis.
How to use NFC Nice Ticket
Download the NFC Nice Ticket Lignes d'Azur application free of charge on Google Play.
Read and accept the terms and conditions, and you will be guided through the installation process.
Click on the "Buy" button on the welcome page.
Choose the ticket you wish to buy and validate your purchase: the ticket will be uploaded directly to your phone!
Validate your ticket simply and easily: as with the contactless Lignes d'Azur card, simply place the back of your phone, with the screen turned on, in front of the validation terminal.
During inspections, present your mobile as if it were a ‘Lignes d'Azur’ card.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 140 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group