Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: NGO - Kioto pociągami
#1 PostWysłany: 16 Mar 2017 19:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
cześć,

poszukałem sobie w Hyperdia połączeń z lotniska NGO do Kioto i mam takie oto pytania:

1) Hyperdia pokazuje mi m. in. połączenie Meitetsu Ltd. Express (czyli taki nieco wolniejszy, w którym są też tańsze wagony z miejscami bez rezerwacji, w przeciwieństwie do najszybszego i najdroższego, objętego pełną rezerwacją Miu Meitetsu), którym dojechałbym do Nagoi za 870 jenów + Shinkansen Nozomi, przy którym, w kolumnie "fare" jest niemodyfikowalna kwota 2590 jenów, a w kolumnie "seat fee" mam do wyboru:
a) "green seat" za 5440,
b) "reserved seat" za 3210,
c) "unreserved seat" za 2480.
Oczywiście, najbardziej pasowałaby mi ta ostatnia opcja. Czy dobrze rozumiem, że w takim wypadku koszt przejazdu Shinkansenem z Nagoi do Kioto = 5070 jenów? Czy w związku z zakupem takiego biletu jest jakieś ryzyko, że np. nie załapię się na wolne miejsce w pociągu? A może są jakieś inne obostrzenia z nim związane?

2) jak można kupić te bilety na Shinkansen - da radę na lotnisku, czy dopiero po przyjeździe na stację Nagoja? Zależy mi na tym, żeby zminimalizować czas transferu między NGO i Kioto, więc chciałbym jak najszybciej mieć bilety w ręce. Pytanie tylko, czy bilety są na konkretne pociągi, czy też są w miarę elastyczne i jak nie zdążę na jakiś pociąg Meitetsu lub Shinkansen, to będę mógł zabrać się kolejnym?

Z góry dziękuję za pomoc :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Turcji: tygodniowe all inclusive w hotelu niedaleko plaży od 1763 PLN. Wyloty z 2 miast
Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem) Odkryj Deltę Mekongu: Wietnam i Kambodża w jednej podróży z Warszawy za 2900 PLN (z dużym bagażem)
#2 PostWysłany: 16 Mar 2017 19:45 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6143
Loty: 228
Kilometry: 534 135
@‌tropikey‌ sprawdź jeszcze tą stronę http://www.jrtours.co.jp/kodama/en/ Są tam oferty niby przecenionych przejazdów shinkansenami

Załącznik:
shin.png
shin.png [ 217.22 KiB | Obejrzany 1829 razy ]
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off
tropikey lubi ten post.
 
      
#3 PostWysłany: 16 Mar 2017 19:49 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
dzięki za podpowiedź, ale te pociągi Kodama raczej mi odradzano, ze względu na dłuższy czas podróży. Z uwagi na bardzo "kompaktowy" mojego wypadku do Japonii (niecałe 2 dni w Kioto i 1 dzień w Nagoi), wolę zapłacić więcej, ale skrócić do minimum wszelkie transfery.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 16 Mar 2017 19:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@‌tropikey‌

1. Tak, koszt przejazdu Shinkansenem to 2590 + 2480 = 5070 jenów. Pociągi w Japonii zazwyczaj nie jeżdżą wypełnione do ostatniego pasażera i ryzyko wyprzedania wszystkich miejsc jest niskie, chociaż Ciebie to i tak nie dotyczy, jeżeli nie zamierzasz jechać na miejscu rezerwowanym.

2. Lotnisko w Nagoi nie ma oficjalnego biura JR, ale bilety na pociągi JR można ewentualnie zakupić w biurze "Central Japan Travel Center". Bilet na Meitetsu jest ważny na dowolny pociąg, o ile nie wykupiłeś rezerwacji miejsca. Bilet na Shinkansen jest ważny na konkretny kurs. Zwróć uwagę, że duże stacje kolejowe w Japonii to trudne do ogarnięcia labirynty, w których przesiadka może zająć zaskakująco dużo czasu, natomiast Shinkansen odjeżdża nawet co kilka minut. Dlatego sugeruję jednak kupić bilet dopiero po przyjeździe do głównej stacji w Nagoi. Możesz to zrobić w biurze JR albo samodzielnie w maszynie i zajmuje to minutę.
Góra
 Profil Relacje PM off
dj3500 lubi ten post.
tropikey uważa post za pomocny.
 
      
#5 PostWysłany: 16 Mar 2017 20:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2011
Posty: 7343
HON fly4free
świetnie, jak zwykle treściwa i kompletna podpowiedź :-)
Dziękuję!
Dodam, że kurs, w który celuję będzie w niedzielę o 10:43 i podejrzewam, że nie jest to jakiś szczyt podróży Shinkansenem ;-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Mar 2017 01:33 

Rejestracja: 26 Cze 2013
Posty: 209
Loty: 53
Kilometry: 102 387
niebieski
@‌Aso‌, a czy posiadając JR pass muszę na każdy pociąg odbierać bilet z miejscówką? jeśli tak, to robi się to w okienku czy maszynie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 18 Mar 2017 09:58 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Gru 2012
Posty: 417
niebieski
@‌jacula‌

Większość pociągów posiada zarówno wagony z miejscami rezerwowanymi i wagony bez rezerwacji. Jeżeli wsiadasz w ostatniej chwili i nie masz miejscówki, to też możesz jechać, ale musisz zająć miejsce w wagonie z siedzeniami nierezerwowanymi (trochę niższy standard). Miejscówki wydają pracownicy JR w biurach obsługi pasażerów (tzw. "Midori no Madoguchi") na wszystkich większych stacjach. Nie można wykonać rezerwacji na JR Pass w automacie.

Poczytaj więcej tutaj:
http://www.japan-guide.com/e/e2361.html
Góra
 Profil Relacje PM off
jacula uważa post za pomocny.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group