Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4
Autor Wiadomość
#61 PostWysłany: 12 Kwi 2022 09:05 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2012
Posty: 123
Loty: 90
Kilometry: 278 235
Ja dodam od siebie do powyższego posta, że jak ktoś chce jechać na Manhattan gdzieś wyżej a nie do WTC to ruszając PATH z Newark Penn Station można się przesiąść na stacji Journal Square. Z Journal można dojechać do 33rd Street i wtedy wszystko na jednym bilecie za 2,75 $. Przesiadka na tym samym peronie, drugi tor, testowane kilka dni temu.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast Rodos: tygodniowe all inclusive w 4* hotelu od 2318 PLN. Wyloty z 2 miast
Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy) Stena Line: 24-godzinny rejs przez Bałtyk z noclegiem na statku od 119 PLN/osoba (kod zniżkowy)
#62 PostWysłany: 19 Kwi 2022 14:36 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
leemc napisał(a):
Sprawdzone przedwczoraj. Dojazd do/z Manhattanu za $4,35.
1) autobus 62 z Terminalu A/B/C do Newark Penn Station (Raymond Blvd Side) - $1,60 - płatność tylko gotówką, nie wydają reszty, jak brakuje kilka centów to puszczają wolno
2) PATH z Newark Penn Station do stacji World Trade Center - $2,75 - bilety dostępne w automatach na obydwu stacjach, możliwość wykupienia Single Ride lub wykorzystania Metrocard (musi być na niej min. $2,75), automat akceptuje gotówkę i karty (trzeba podać ZIP code, MTA twierdzi, że dla kart zagranicznych należy wpisać 99999, choć przechodzą też inne)


Potwierdzam powyższe informacje i dodaje jeszcze parę ode mnie:

Autobus 62 staje na kilku terminalach. LOT lata z terminala B i wychodząc z niego wchodzimy praktycznie prosto na przystanek.
Koszt jednego przejazdu to nadal 1,60 USD ale kierowcy mają dość luźne podejście do tej sumy. W pierwszą stronę za dwa bilety zapłaciłem 2 USD a na powrocie 3 USD (zamiast 3,20 USD za dwie osoby).

Po dojechaniu do Newark Penn Station, biletów na pociąg nie kupimy na poziomie "zero". Należy się udać na perony na pierwszym piętrze i tam tuż przed peronem są automaty. Koszt biletu to nadal 2,75 USD. Przeszła polska karta, zadziałał kod pocztowy 11111.

Uwaga na powrocie: wracając z PATH World Trade Center w stronę lotniska, trzeba zwrócić uwagę czy wchodzi się do dobrego pociągu. Są dwa perony, z czego z jednego pociąg jechał na Newark Penn Station a drugi na Hoboken.
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
4 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#63 PostWysłany: 19 Kwi 2022 15:04 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Kwi 2014
Posty: 4054
A czy na Newark Penn Station jest także możliwość kupienia tygodniowej karty MTA? Czy tylko bilety jednorazowe?
_________________
Ιαπόνκα76
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#64 PostWysłany: 19 Kwi 2022 15:25 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Wrz 2011
Posty: 2597
Loty: 243
Kilometry: 297 179
Wydaje mi się że była taka możliwość natomiast ja bilet tygodniowy kupiłem dopiero na stacji WTC. Wracając mając ważny bilet tygodniowy "testowałem" bramkę na stacji WTC PATH i bramka nie chciała mnie przepuścić. Czyli nie da się na tygodniowym bilecie NYC pojechać za darmo PATH do Newark. W sumie to dość logiczne, Newark to nie tylko inne miasto ale i inny stan :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#65 PostWysłany: 23 Maj 2022 12:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Gru 2012
Posty: 949
Loty: 178
Kilometry: 311 128
srebrny
W sobotę ok. 5 rano przyleciałem na Newark i po porannej kawce w Dunkin' Donuts wyszedłem na przystanek przy terminalu C. Mijamy pierwszy pas ruchu dla taxi i jest pas dla autobusów. Wszystko jak w postach wyżej, najpierw bus 62 za 1,60 USD do Newark Penn Station a potem pociąg PATH do stacji WTC za 2,75 USD, o poranku jechałem z lotniska niecały kwadrans, w autobusie tylko pracownicy portu, turystów zero. Akurat trwały jakieś prace na linii i odjazdy z Penn Station były raz na 30 minut nietypowo z peronu H, następnie trzeba było przesiąść się na stacji Journalist Square i tam wsiąść w kolejny pociąg już do WTC, co wydłużało podróż. Jeśli ktoś się spieszy, to warto mieć takie akcje na uwadze.
_________________
Image
Travellista's Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
JIK lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#66 PostWysłany: 31 Lip 2022 04:10 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Gru 2011
Posty: 1983
srebrny
klapio napisał(a):
Wracając mając ważny bilet tygodniowy "testowałem" bramkę na stacji WTC PATH i bramka nie chciała mnie przepuścić. Czyli nie da się na tygodniowym bilecie NYC pojechać za darmo PATH do Newark.

Za darmo nie, ale ta samą tygodniową Metrocard mozna doladowac $2,75 (lub wiecej) i pojechac PATH - saldo zejdzie z karty. Jednoczesnie w ramach metra NY bedzie dzialac jako unlimited, nie pomniejszajac salda karty.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
pajacyk lubi ten post.
pajacyk uważa post za pomocny.
 
      
#67 PostWysłany: 05 Sie 2022 03:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 16 Sty 2019
Posty: 1259
srebrny
Przetestowałem dzisiaj połączenie pociągami PATH z West Village na EWR i zdecydowanie polecam - koszt lekko powyżej 4 USD, przy kosztującym chyba 17 USD Airtrain. Jechałem PATH do Journal Square, tam przesiadka nawet bez zmiany peronu, na tym samym bilecie do Newark, tam z tego samego dworca co pociąg, odjeżdża 62.
Góra
 Profil Relacje PM off
pajacyk lubi ten post.
 
      
#68 PostWysłany: 16 Lis 2022 07:55 
Redaktor F4F
Awatar użytkownika

Rejestracja: 07 Lis 2010
Posty: 6155
Loty: 228
Kilometry: 534 135
klapio napisał(a):
leemc napisał(a):
Sprawdzone przedwczoraj. Dojazd do/z Manhattanu za $4,35.
1) autobus 62 z Terminalu A/B/C do Newark Penn Station (Raymond Blvd Side) - $1,60 - płatność tylko gotówką, nie wydają reszty, jak brakuje kilka centów to puszczają wolno
2) PATH z Newark Penn Station do stacji World Trade Center - $2,75 - bilety dostępne w automatach na obydwu stacjach, możliwość wykupienia Single Ride lub wykorzystania Metrocard (musi być na niej min. $2,75), automat akceptuje gotówkę i karty (trzeba podać ZIP code, MTA twierdzi, że dla kart zagranicznych należy wpisać 99999, choć przechodzą też inne)


Potwierdzam powyższe informacje i dodaje jeszcze parę ode mnie:

Autobus 62 staje na kilku terminalach. LOT lata z terminala B i wychodząc z niego wchodzimy praktycznie prosto na przystanek.
Koszt jednego przejazdu to nadal 1,60 USD ale kierowcy mają dość luźne podejście do tej sumy. W pierwszą stronę za dwa bilety zapłaciłem 2 USD a na powrocie 3 USD (zamiast 3,20 USD za dwie osoby).

Po dojechaniu do Newark Penn Station, biletów na pociąg nie kupimy na poziomie "zero". Należy się udać na perony na pierwszym piętrze i tam tuż przed peronem są automaty. Koszt biletu to nadal 2,75 USD. Przeszła polska karta, zadziałał kod pocztowy 11111.

Uwaga na powrocie: wracając z PATH World Trade Center w stronę lotniska, trzeba zwrócić uwagę czy wchodzi się do dobrego pociągu. Są dwa perony, z czego z jednego pociąg jechał na Newark Penn Station a drugi na Hoboken.



To ja dodam coś od siebie.
Pociąg z Newark Penny Statnion do WTC odjeżdża z TRACK 1
Autobus z Newark Penny Statnion na lotnisko odjeżdża z przystanku 3A

Co do luźnego podejścia kierowców - wszystko się zgadza. Z EWR kierowca machnął ręką i wszyscy (osoby, które wsiadały na B) jechali za 0, natomiast na powrocie już normalnie płaciłem za przejazd
_________________
Image

https://www.instagram.com/jiku_ty_dziku/ | Serduszka i piwo :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#69 PostWysłany: 24 Sty 2023 23:13 

Rejestracja: 30 Maj 2012
Posty: 26
leemc napisał(a):
Sprawdzone przedwczoraj. Dojazd do/z Manhattanu za $4,35.
1) autobus 62 z Terminalu A/B/C do Newark Penn Station (Raymond Blvd Side) - $1,60 - płatność tylko gotówką, nie wydają reszty, jak brakuje kilka centów to puszczają wolno
2) PATH z Newark Penn Station do stacji World Trade Center - $2,75 - bilety dostępne w automatach na obydwu stacjach, możliwość wykupienia Single Ride lub wykorzystania Metrocard (musi być na niej min. $2,75), automat akceptuje gotówkę i karty (trzeba podać ZIP code, MTA twierdzi, że dla kart zagranicznych należy wpisać 99999, choć przechodzą też inne)


Mam pytanie.... jade z synem, bedziemy chcieli kupic 2 bilety x 7 dni....

1. Jasne - place 1,60 $ / glowa - jedziemy autobusem
2. Tu mam schody. Pozniej tez bede jechal z WTC do Newark Penn Station , w powrotnej drodze Czy to sie kupuje sie w drodze "tam" karte za 1 $, laduje 38,50 $, a pozniej kupuje za ta naladowana kase to co chce ? (2*2,75$ [na do WTC i powrot] + 33 $ [7 dni]) Czy moze juz przy zakupie musze podac co chce, czyli karta, 2 x przejazd + 7 dni w NYC? Jak to funkcjonuje ? Nie chce naladowac nie wiadomo jak, a pozniej tego nie moc odzyskac. Prosze o wskazowki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#70 PostWysłany: 19 Lut 2023 22:51 

Rejestracja: 06 Sty 2020
Posty: 17
Loty: 14
Kilometry: 45 925
Podepnę się pod temat. Lecimy pierwszy raz do stanów i mamy międzylądowanie w pierwszą stronę w EWR. Planowane lądowanie 12:50 planowany wylot do LAS 20:18 . Zakładając odprawę do 2 h przed wylotem i formalności po przylocie też do 2 h godzin zostaje 3,5 godziny lub troszkę więcej. Strasznie byśmy chcieli zobaczyć coś na Manhattanie super jakby udało się na szybkości choć zajrzeć na Times Square ale przede wszystkim zrobić parę kroków po moście BrookIńskim, zobaczyć jakąś panoramę Manhattanu i choć z daleka popatrzyć na statuę wolności. Jakby po drodze coś jeszcze kapnęło to już w ogóle bajka (wall street , word trade center czy empire state bulding - choćby tylko z większej odległości). Czytałem wątki o dojeździe z których wynika że dojazd z lotniska powinien się udać. Natomiast nie bardzo wiem jak się do tego zabrać na samym Manhattanie , będzie nas 5 osób więc jedna taksówka raczej odpada. Z buta z kolei chyba troszkę tego za dużo . Co myślicie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#71 PostWysłany: 20 Lut 2023 10:59 

Rejestracja: 03 Lis 2012
Posty: 2790
Loty: 154
Kilometry: 151 837
niebieski
Do poruszania się po Manhattanie najlepiej wykorzystać metro. Siatka jest dość gęsta i nie ma ryzyka utknięcia w korku.
Dojazd do/z EWR najszybciej (chodź nie najtaniej) wyjdzie przy wykorzystaniu kombinacji air train + PATH do WTC lub alternatywnie air train + pociąg do Penn Station.
Góra
 Profil Relacje PM off
12345Przemo uważa post za pomocny.
 
      
#72 PostWysłany: 20 Lut 2023 17:06 

Rejestracja: 06 Sty 2020
Posty: 17
Loty: 14
Kilometry: 45 925
A tak realnie patrząc, jak myślisz coś za ten czas uda się coś zobaczyć ?

"
vincenz napisał(a):
Do poruszania się po Manhattanie najlepiej wykorzystać metro. Siatka jest dość gęsta i nie ma ryzyka utknięcia w korku.
Dojazd do/z EWR najszybciej (chodź nie najtaniej) wyjdzie przy wykorzystaniu kombinacji air train + PATH do WTC lub alternatywnie air train + pociąg do Penn Station.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#73 PostWysłany: 20 Lut 2023 17:48 

Rejestracja: 20 Paź 2019
Posty: 3145
platynowy
Realnie to powinieneś napisać w wątku atrakcje NY, bo ten dotyczy dojazdu z lotniska.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 73 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group