Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
 Temat postu: Nepal - szczepienia
#1 PostWysłany: 15 Gru 2019 17:00 

Rejestracja: 29 Paź 2017
Posty: 21
Cześć,

Znalazłem informacje, że do Nepalu zaleca się następujące szczepienia:
- błonica, tężec, krztusiec
- wirusowe zapalenie wątroby typu A
- wirusowe zapalenie wątroby typu B
- dur brzuszny
- cholera
- wścieklizna
- japońskie zapalenie mózgu

Proszę o informacje, z których szczepionek Wy korzystaliście.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu Miesiąc na Phuket za 4040 PLN. Loty z Warszawy (z dużym bagażem) i noclegi w 4* hotelu
Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów Bezpośrednie loty first minute do Nowego Jorku i Miami z Berlina od 1541 PLN. Dużo terminów
#2 PostWysłany: 15 Gru 2019 17:12 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22322
Jest cos takiego jak lekarz medycyny tropikalnej

Sent from my ASUS_Z01HDA using Tapatalk
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 15 Gru 2019 17:30 

Rejestracja: 22 Sty 2012
Posty: 2055
złoty
Ale do czego Ci potrzebne takie informacje? Chcesz wyciągnąć z tego jakąś średnią, czy szczepić się tylko na to, co najczęściej pojawi się w odpowiedziach? Szczepienia to sprawa bardzo indywidualna. Jeden zaszczepi się na wszystko, inny na nic. Kierowanie się tym co inni, jest średnim pomysłem...
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 15 Gru 2019 18:23 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 22 Lip 2017
Posty: 1660
Loty: 70
Kilometry: 138 694
niebieski
Nawet nie wiedziałem, że są jakieś szczepienia rekomendowane do Nepalu. Wróciłem i żyję. Ale jak napisał @Mar77 to sprawa indywidualna.
_________________
ODZYSK CZĘ!

Tęcza jest Ważnym elementem religii judeo-chrześcijańskich, kolorami czakr, symbolem dzieciństwa i różnorodności w jedności, kolorami siedmiu kontynentów, a nie tylko flagą ruchu LGBT (btw 6. kolorów zamiast 7.). Zależy mi tylko na tym, aby pamiętać o różnorodności znaczenia tęczy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 15 Gru 2019 19:45 

Rejestracja: 11 Lut 2018
Posty: 351
srebrny
To standardowy zestaw rekomendowanych szczepień polecany praktycznie dla każdego kraju w Azji ( i wielu innych krajów świata). Każde z nich ma swoje uzasadnienie, a stwierdzenie, że "ja nie nie szczepiłem się i nie zachorowałem" jest pozbawione sensu. Z podanego katalogu 3 pierwsze są także w Polsce z oczywistych powodów rekomendowane więc większość z nas je pewnie posiada. Trzeba tylko pamiętać, że w przypadku tężca trzeba po 10 latach przyjąć dawkę przypominającą. Jadąc do Nepalu z pozostałych można sobie darować cholerę bo wystarczy zachowanie prostej higieny żywienia by uniknąć tej choroby. Idąc na dłuższy trek nie jest złym pomysłem zaszczepić się na wściekliznę. Szczepienie wprawdzie nie chroni przed tą chorobą, ale znacznie odwleka konieczność uzyskania pomocy medycznej.
Jeśli chodzi o pozostałe pozycje - zwłaszcza jeśli chętnie podróżuje się poza europejskim kontynentem - to warto mieć te szczepienia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 15 Gru 2019 20:02 

Rejestracja: 29 Paź 2017
Posty: 21
Zeus napisał(a):
Jest cos takiego jak lekarz medycyny tropikalnej

Sent from my ASUS_Z01HDA using Tapatalk


Wiem. Właśnie stamtąd mam listę szczepień.


jaszon napisał(a):
To standardowy zestaw rekomendowanych szczepień polecany praktycznie dla każdego kraju w Azji ( i wielu innych krajów świata). Każde z nich ma swoje uzasadnienie, a stwierdzenie, że "ja nie nie szczepiłem się i nie zachorowałem" jest pozbawione sensu. Z podanego katalogu 3 pierwsze są także w Polsce z oczywistych powodów rekomendowane więc większość z nas je pewnie posiada. Trzeba tylko pamiętać, że w przypadku tężca trzeba po 10 latach przyjąć dawkę przypominającą. Jadąc do Nepalu z pozostałych można sobie darować cholerę bo wystarczy zachowanie prostej higieny żywienia by uniknąć tej choroby. Idąc na dłuższy trek nie jest złym pomysłem zaszczepić się na wściekliznę. Szczepienie wprawdzie nie chroni przed tą chorobą, ale znacznie odwleka konieczność uzyskania pomocy medycznej.
Jeśli chodzi o pozostałe pozycje - zwłaszcza jeśli chętnie podróżuje się poza europejskim kontynentem - to warto mieć te szczepienia.


Wielkie dzięki Jaszon.
Nie jestem zwolennikiem szczepienia się na wszystko co popadnie, dlatego chciałem się dowiedzieć jakie szczepienia "podstawowe" wypadała posiadać zdaniem osób, które były w Nepalu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 15 Gru 2019 23:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Sie 2015
Posty: 4489
złoty
Byłem w Nepalu kilka razy i nie słyszałem żeby ktoś się na coś szczepił, ale wydaje mi się, że są takie schorzenia na które nie ma żadnej szczepionki niestety
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 16 Gru 2019 14:11 
Site Admin
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Sty 2011
Posty: 7790
Tak jak napisał @Zeus tego typu dylematy powinien rozwiązać lekarz z poradni medycyny podróży / specjalista medycyny tropikalnej.
To co przedstawiłeś to lista zalecanych szczepień dla danego kraju - natomiast nie zalecanych u każdego i nie w każdych okolicznościach. To lekarz po rozmowie z Tobą o Twoich planach i Twoim zdrowiu powinien zdecydować które szczepienia Ci się przydadzą.

Niemniej nie znając Twoich planów i Twojej historii zdrowotnej polecałbym się zaszczepić na WZW A i dur brzuszny - są to szczepienia zalecane w zasadzie w większości bardziej egzotycznych regionów (bo przenoszone drogą pokarmową). Jeśli byłeś szczepiony na WZW B w dzieciństwie pełnym schematem to nie musisz się doszczepiać. Powinieneś był być zaszczepiony również na błonica, tężec, krztusiec, przy czym tężec trzeba powtórzyć jeśli minęło więcej niż 10 lat od ostatniego szczepienia (które jest zwykle wykonywane jak ma się 18 lat).
Szczepienia na cholera, wścieklizna i japońskie zapalenie mózgu są już do indywidualnego rozważenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 8 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group