Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 24 Maj 2018 21:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sie 2010
Posty: 380
niebieski
fajna relacja, taka z przymrużeniem oka w korelacji z tytułem

nie chcę się czepiać, ale
kubus571 napisał(a):
...Tragnak - lodowiec Ngozumpa - Gokyo Ri - Gokyo czas: 5h ...

zweryfikuj czas, moim zdaniem to przejście Thagnak - Gokyo ok. 2-3h, i wejście/zejście na Gokyo Ri 2+2h razem 6-7h

kubus571 napisał(a):
...kupić papier toaletowy, najlepiej w KTM ...

a nie lepiej w Biedronce? 3 razy taniej
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 lubi ten post.
 
      
Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast Wczasy w Grecji: tydzień w 4* hotelu z all inclusive na Zakintos za 2299 PLN. Wyloty z 2 miast
Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN Afryka mniej znana: loty z dużym bagażem do Togo, Kamerunu i Liberii z Warszawy od 1494 PLN
#22 PostWysłany: 24 Maj 2018 22:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Grubiej nad tym pomyślałem i faktycznie bliżej 6h, jednak na zejście bym 2h nie przeznaczył ;)

@cyberpunk64 zerknąłem do notatek, podałem czas samego dojścia na Gokyo Ri, w sumie jest gdzie spać na szczycie ;)

Tu też muszę się zgodzić przy okazji można się zaopatrzyć w siatkę z Biedronki do zdjęć ;) a tak serio to ja nie miałem w plecaku miejsca żeby wcisnąć parę skarpetek, sporą część rzeczy zostawialiśmy w hotelu w KTM więc dopiero wtedy znalazło się miejsce na papier ;)
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
cyberpunk64 lubi ten post.
 
      
#23 PostWysłany: 01 Cze 2018 19:48 

Rejestracja: 22 Maj 2015
Posty: 32
Loty: 24
Kilometry: 60 505
W ubieglym roku w styczniu ,przeszedlem trase ABC i zastanawialem sie nad nastepna.Myslalem o treku w okolicach Manaslu,ale chyba
narazie go sobie odpuszcze i zrobie trase opisana przez Ciebie.Ciekawy i interesujacy opis. Jednak jesli chodzi o pore roku ,to chyba bede celowal
w styczen,gdyz pogode mialem ostatnio wysmienita ,moze troche zimniej ,ale ja rowniez jestem tak jak Ty zimnolubny i tak do -15 noca da sie przezyc.
Góra
 Profil Relacje PM off
kubus571 lubi ten post.
 
      
#24 PostWysłany: 02 Cze 2018 20:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Tylko przed wyruszeniem sprawdź które lodge działają w styczniu, bo na pewno nie wszystkie. M.in. Alpine Lodge w Namche.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 02 Cze 2018 21:11 

Rejestracja: 22 Maj 2015
Posty: 32
Loty: 24
Kilometry: 60 505
Nie jestem wybredny i napewno cos sie po drodze znajdzie.
Jestes z Wa-wy?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#26 PostWysłany: 04 Cze 2018 09:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Tak, chociaż obecnie mieszkam pod Legionowem.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 06 Wrz 2018 18:37 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 80
Loty: 96
Kilometry: 219 964
Dzięki za garść informacji, tym bardziej przydatnych, bo w październiku miał bym w planach EBC.
Póki co mam bilety do Delhi i KTM.
Niestety mam tylko 11 dni na Lulka-EBC-Lukla.
Czytając o tych lotach KTM-Lukla-KTM ... mam mega obawy o ewentualne "poślizgi", chociaż piszą że październik-listopad i luty-marzec jest w miarę OK.
Nic mnie tak nie martwi jak "zwis" na lotnisku jedne dzień ...
Zastanawiam się czy nie zrobić ABC, wychodzi trochę krócej, a to zawsze bezpieczniej na ewentulne "lotniskowe postoje".

Pytanie:
- kiedy kupowaliście bilety do Lukli i gdzie?
- Jak nie wylecisz danego dnia, to rozumiem że z automatu jest anulacja biletu i zwrot kasy, chyba ze szybko go przebukujesz na dzień kolejny, jeżeli jest miejsce.
_________________
NEVER STOP EXPLORING
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 15 Lis 2018 12:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
@Pizarro07
Przepraszam, ale w ogóle nie ogarnąłem Twojego postu.

Jest już listopad, więc mam nadzieję, że trek się udał?
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 12 Lut 2019 14:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
@kubus571 propsy za relację, wybieram się za miesiąc na podobną trasę więc część informacji się przyda.

Czy zrobienie trasy z Gokyo do Namche w jeden dzień było sporym wysiłkiem ? Wstępnie zaplanowałem nocleg w Lumde i Thame. Przejście tego w jeden dzień pozwoliłoby mi kontynuować trekking do Jiri. Gdybyś miał to zrobić jeszcze raz, przeszedłbyś to w jeden dzień czy coś zmienił ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 12 Lut 2019 16:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
@dawidchyl Dzięki za dobre słowo.
Dla mnie było mega wysiłkiem ze względu na przeziębienie i gorączkę, jednak nie jest to coś z rzeczy niemożliwych jednak trochę to trwa Jeśli musisz to do zrobienia, sądząc po niektórych Twoich wpisach dasz radę w cuglach ;) Gdybym miał coś zmienić w swoim planie to posiedziałbym jeszcze jeden dzień w Gokyo i poszedł pod Cho Oyu Base Camp nad Piąte jezioro. To miejsce do którego muszę wrócić.
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off
dawidchyl lubi ten post.
dawidchyl uważa post za pomocny.
 
      
#31 PostWysłany: 13 Lut 2019 12:21 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 18 Kwi 2017
Posty: 343
Loty: 158
Kilometry: 235 829
Dzięki za informację.
W Gokyo mam zaplanowane 2 dni, więc zarówno Gokyo Ri jak i 5 jezioro wchodzi w grę.
Nie mam problemów z pokonywaniem dużych odległości, ale nie wiem jak organizm się zachowa na takiej wysokości, mimo wszystko dobrze wiedzieć, że jest miejsce gdzie w razie potrzeby mogę jeszcze z 1-2 dni urwać
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 13 Lut 2019 14:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 01 Cze 2012
Posty: 859
srebrny
Zakładam, że trasę Gokyo-Namche będziesz pokonywać na koniec treku więc już spokojnie ogarniesz czy organizm lubi wysokość czy nie.
My z wysokością nie mieliśmy żadnych problemów, ale zawdzięczamy to rzetelnej pracy w dniach restowych. Była taka polska ekipa która szła mniej więcej równo z nami i na restach w Namche i Dingboche patrzyli się na nas jak na ufoludki że w ogóle chcemy iść w góry żeby wrócić. Poszli pod EBC z 7 osób dwie doszły w ogóle do EBC na KP nikt (chyba nawet jest to gdzieś ujęte w relacji).
Go high sleep low ;)
_________________
Droit au but!

Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 32 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group