Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 19 Lut 2019 22:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
Coraz więcej osób wpada na pomysł, aby w podróż wybierać się samemu. Taka osoba nie potrzebuje, żeby ktoś ją prowadził za rączkę. Chce wziąć mapę, zobaczyć szlak, który chce przejść, bądź miasto, które zwiedzić i po prostu założyć plecak i ruszyć w drogę. Często jednak zanim w taką podróż się wybierzemy, chwalimy się tym znajomym lub w pracy, że będziemy jechać w dane miejsce. Kiedy pytają z kim, my odpowiadamy: sam jadę. No i tu zaczyna się główny problem. Padają wszelkie pytania typu:

- nie będziesz się bał?
- ale jak to sam? To chyba musi być nudne
- po co Ty tam jedziesz? (aż mam ochotę wtedy odpowiedzieć "to po co żyć?")
- nie lepiej z kimś? Do kogo buzię otworzysz?
- takie coś to nie ma sensu
I wiele innych tego typu denerwujących pytań.

Widać jak bardzo takie osoby troszczą się o kogoś, pytając czy się nie będą bać itp. To jest bardzo ciekawe, bo już nie troszczą się, kiedy:

- ktoś mieszka sam w kawalerce
- ktoś sam musi sobie poradzić z danym problemem w pracy
- ktoś musi sam ogarnąć porządki w mieszkaniu
- ktoś ma jakieś swoje problemy w życiu, którymi musi sam sobie poradzić, bo akurat nie ma kto mu pomóc
- wywalczyć trzeba wolne od szefa, bo to też nie jest łatwa sprawa, nie zawsze można łatwo wziąć sobie wolne
- trzeba też jakoś zarobić na ten wyjazd

Ale kiedy wreszcie uda nam się załatwić to wolne, zdobyć jakoś kasę i mamy okazję uwolnić się od codzienności i gdzieś się wybrać w podróż odpocząć to nagle jesteśmy postrzegani za kogoś nienormalnego i padają te wszystkie powyższe, niekiedy ciężkie pytania.

Jestem ciekaw, czy Wy macie podobnie. I jak sobie radzicie z odpowiadaniem i przekonywaniem innych, że takie podróże nie są złe? ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:


Ostatnio edytowany przez NikodemFM, 19 Lut 2019 23:32, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu Wycieczka do Tokio za 3943 PLN. Loty z dużym bagażem z Warszawy + 10 nocy w 4* hotelu
City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich City break na Malcie za 909 PLN. Loty z Katowic i 5 nocy w hotelu dla pełnoletnich
#2 PostWysłany: 19 Lut 2019 22:45 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
Jeżdżę sam od dobrych kilkunastu lat. Kierunki jak i miejsca różnorodne, preferuję głównie objazdówki.
Generalnie niespecjalnie przejmuję się tym co na ten temat mówią inni. Za swoje wyjazdy płacę sam, wybieram kierunki i terminy, które mi się podobają i nie bardzo rozumiem dlaczego miałbym się komuś z tego tłumaczyć czy do czegokolwiek przekonywać. Na pytanie "dlaczego sam" odpowiadam zazwyczaj "a dlaczego nie" i na tym bezsensowna dyskusja przynajmniej na tej płaszczyźnie się kończy a zaczyna bardziej ciekawa odnośnie celu wyjazdu, co gdzie można zobaczyć itd.

Zresztą jakie to ma znaczenie, że jadę sam. Ostatnio wśród tych moich wyjazdów jest dużo rejsów więc de facto zaraz po ich rozpoczęciu poznaję jakichś współtowarzyszy i jakby przestaję podróżować sam:-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 19 Lut 2019 22:45 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22328
Podróżuje sam od dobrych 10 lat, i jakoś mam gdzieś opinie innych ludzi. Byle by książki były dobre do czytania, tam gdzie jadę.
Góra
 Profil Relacje PM off
ZFR lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 19 Lut 2019 22:46 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Na początku tak było, z tymże nigdy mi nie specjalnie na przekonywaniu nikogo spoza grono tych zupełnie najbliższych.Ot, moja sprawa.

Co najwyżej mogę kogoś zachęcić i przekonać argumentami,że samotna podróż wcale nie musi być bardziej niebezpieczna od grupowej. O ile oczywiście jest dobrze przygotowana. I niezmiennie uważam, także na swoim przykładzie, że samotność wyzwala kreatywność.

Zresztą sami chyba przyznacie rację,że w przykładowej podróży - 8 osób, 4 pary, więcej uwagi poświęca się samym uczestnikom i relacjom między nimi niż temu co nas otacza wokół. Żeby nie było - nie deprecjonuję przeżywania wspólnie pewnych fajnych chwil. ;)

Co ważne - niech każdy podróżuje tak, jak najbardziej lubi i w sposób, jaki sprawia mu największą przyjemność.Bo przecież o to w tym wszystkim chodzi...
_________________
http://www.zb-szwoch.pl


Ostatnio edytowany przez BooBooZB, 19 Lut 2019 22:49, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 19 Lut 2019 22:47 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie jeżdżę sam, mam z kim dzielić się radością z podróżowania.
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 19 Lut 2019 22:53 

Rejestracja: 02 Mar 2012
Posty: 7785
złoty
To normalne ,że jak ktoś jest singlem to jedzie sobie solo i co komu do tego.Dużo gorzej ,nawet jak ktoś lubi,wyrwać się solo jak masz rodzinę ;) Można nie być solo samotnym,a czasami samotnym wśród ludzi.Jest taki aforyzm "Kiedy się śmiejesz, cały świat śmieje się z Tobą. Kiedy płaczesz, płaczesz sam."
Góra
 Profil Relacje PM off
girlie lubi ten post.
 
      
#7 PostWysłany: 19 Lut 2019 22:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
piękno

Góra
 Profil Relacje PM off
miriam lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 19 Lut 2019 22:59 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
greg2014 napisał(a):
Jeżdżę sam od dobrych kilkunastu lat. Kierunki jak i miejsca różnorodne, preferuję głównie objazdówki.
Zresztą jakie to ma znaczenie, że jadę sam. Ostatnio wśród tych moich wyjazdów jest dużo rejsów więc de facto zaraz po ich rozpoczęciu poznaję jakichś współtowarzyszy i jakby przestaję podróżować sam:-)


BooBooZB napisał(a):
Zresztą sami chyba przyznacie rację,że w przykładowej podróży - 8 osób, 4 pary, więcej uwagi poświęca się samym uczestnikom i relacjom między nimi niż temu co nas otacza wokół. Żeby nie było - nie deprecjonuję przeżywania wspólnie pewnych fajnych chwil. ;)


No właśnie, to też jest fakt ;) ktoś mówi, że "sam". A właśnie można też w trakcie podróży poznawać innych ludzi, często takich, których dużo łączy, jeśli chodzi o podróżowanie. Dlatego lepiej wtedy napisać, że solo, bo wyjeżdża się w określony cel samemu i po drodze spotyka innych ;)

Ponadto zagadywanie do osób samotnych jest lepsze. Gdybym widział grupkę kilku ludzi to raczej nie odważyłbym się ich pytać jak spędzają czas. A do takiej samotnej osoby łatwiej zagadać i wymienić z nią kilka zdań, czyli skąd jest itp ;) no i to co faktycznie @BooBooZB mówisz - samemu łatwiej wczuć się w klimat danego miejsca :) taka grupka turystów nie umie odszukać się, podczas kiedy ktoś, kto jeździ sam, skupi się dobrze na określonym miejscu i będzie umiała dotrzec więcej szczegółów, których ciężko dostrzec w większej grupie ;)
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:01 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 23 Maj 2012
Posty: 460
srebrny
Wyjazdy w niedużej grupie są fajne, ale w pewnym momencie lekko rozprasza się odpowiedzialność, rozmywa wyczulenie na to, co otacza, a włącza podążanie za resztą.
Największą frajdą podróżowania solo jest samodzielne ułożenie planu, kombinowanie, układanie, dopasowywanie.
A jeszcze lepsze jest to, że w każdej chwili możesz powiedzieć "eee.. albo nie, zrobię to inaczej/od nowa/albo wcale".

A jak chcę się socjalizować to siadam na murku i przyglądam się przechodniom ;)
_________________
Ніночка
Góra
 Profil Relacje PM off
10 ludzi lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Sie 2016
Posty: 684
Prośba o uściślenie:
Czy podróżowanie "parą" zalicza się bardziej do "solo" czy bardziej do "grupą" ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:05 

Rejestracja: 14 Mar 2014
Posty: 1239
Loty: 114
Kilometry: 156 105
niebieski
Najlepsze w podróżowaniu samemu, co czynie od kilku lat jest to, że jak mam ochotę to spędze cały dzień w barze z miejscowym alko. ;) I nikt nie będzie truł pod uchem. :D
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#12 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:09 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
billy napisał(a):
Prośba o uściślenie:
Czy podróżowanie "parą" zalicza się bardziej do "solo" czy bardziej do "grupą" ?

Solo to inaczej jedna osoba, a para to dwie, dlatego w parze raczej zaliczyłbym do grupy ;) tu też jedna osoba może chcieć jechać w jedno miejsce, ale druga się nie zgadza i muszą uzgadniać wszystko ze sobą
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:09 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
A ja Wam współczuję, że nie macie kogoś, z kim chcielibyście wspólnie spędzać czas, przeżywać przygody i dzielić wspomnienia.
Góra
 Profil Relacje PM off
d-t-x lubi ten post.
 
      
#14 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:13 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Gru 2014
Posty: 711
niebieski
Jedno nie wyklucza drugiego.Może po prostu ktoś ma czasem (nie zawsze) chęć i potrzebę samotnej podróży, a druga osoba po prostu potrafi to docenić, uszanować i wspierać, a nie "strzelać z dupska". ;)
_________________
http://www.zb-szwoch.pl
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
 
      
#15 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:15 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
@boots - chyba chcesz dolać oliwy do ognia :-)
A może komuś to odpowiada i ma inny pomysł na siebie i poznawanie świata ? Czy znasz wszystkie przyczyny sytuacji każdego ?
Czy z góry należy tylko zakładać, że to coś złego i należy mu zaraz współczuć ?

Bez urazy oczywiście :-)
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#16 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:15 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@boots pewnie

Np chciałbym spędzić w danym miejscu wakacje pod namiotem. Niestety moi współtowarzysze wolą hotel i ostatecznie spędzam te wakacje w hotelu.

I taką przygodę przeżywam, że czuję się niespełniony, bo miałem ochotę pod namiot zrobić wypad i z nimi nie mam jak podzielić się wspomnieniami, bo chciałbym o nich jak najszybciej zapomnieć... dziękuję za takie wspomnienia.

A poza tym jak ma się dobrego znajomego / przyjaciela to można z nim pogadać i opowiedzieć mu o swoich przeżyciach. Jeżeli będzie zainteresowany to chętnie wysłucha. Ja tak z bratem gadam i też jest miło ;) i na odwrót - on mi opowiada o swoich podróżach i też chętnie dowiaduję się o nowych rzeczach
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:


Ostatnio edytowany przez NikodemFM, 19 Lut 2019 23:18, edytowano w sumie 1 raz
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:16 

Rejestracja: 29 Cze 2015
Posty: 8552
złoty
Nie napisałem, że to coś złego - tylko że współczuję.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Sie 2012
Posty: 3533
srebrny
NikodemFM napisał(a):
Jestem ciekaw, czy Wy macie podobnie. I jak sobie radzicie z odpowiadaniem i przekonywaniem innych, że takie podróże nie są złe? ;)

nikogo nie muszę do niczego przekonywać, zmień znajomych


aaaa i zmień tytuł bo to nieprawda
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Lis 2017
Posty: 716
Loty: 27
Kilometry: 45 291
Zbanowany
niebieski
@boots

Współczujesz, że samemu ktoś się wybiera w podróż, bo rzekomo nie ma z kim. Ale pewnie to, że mają jakieś inne problemy, jak napisałem powyżej w pierwszym poście to pewnie już nieistotne? ;) Widocznie chcą zażyć wolności i czują, że to dobry sposób. Tu prędzej trzeba współczuć, że z różnych powodów nie ma możliwości, żeby wyjechać w taką podróż
_________________
Rowerowe podróże i nie tylko: https://www.facebook.com/rowerowepodrozetuitam
Zapraszam do polubienia (:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#20 PostWysłany: 19 Lut 2019 23:22 

Rejestracja: 06 Gru 2015
Posty: 1754
srebrny
OK, ja się wypowiem za siebie.
Współczucie kojarzy mi z odwzajemnianiem cierpienia i bólu, ewentualnie jakiejś krzywdy, której ktoś doświadcza.
Ja na pewno nie jestem w sytuacji, która odpowiadałaby chociaż w minimalnym stopniu tej może trochę na szybce skleconej definicji.
Na szczęście każdy za siebie decyduje to co dla niego jest dobre i co mu bardziej odpowiada. Mi podróżowanie solo odpowiada i tak jak napisałem wcześniej a co potwierdzili przedmówcy - jeśli chcę poznać kogoś i się socjalizować to okazji mam od groma.
Góra
 Profil Relacje PM off
5 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 124 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3, 4, 5 ... 7  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 12 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group