Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 14 Paź 2016 15:10 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 31
Będę w Neapolu w styczniu. Po raz pierwszy i tylko przez 3 dni. Poza samym miastem chciałbym wybrać się ciut dalej i stąd moje pytanie: czy w styczniu ma sens rejs na Procidę lub Ischię, czy może ze względu na warunki pogodowe (niskawa temperatura, relatywnie częste sztormy) lepiej sobie taką atrakcję odpuścić i np. wybrać się pociągiem do Pompei/Herkulanum albo Sorrento?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#2 PostWysłany: 14 Paź 2016 15:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Zależy co chcesz zobaczyć, bo Pompeje to jakby zupełnie inna atrakcja od wysp.
Jeśli wcześniej nie byłeś, to wydaje mi się że Pompeje obowiązkowo (chyba że nie lubisz takich klimatów), a jesli będzie pogoda (tutaj trzeba decydować na bieżąco), to wjazd na Wezuwiusz (przy okazji piękna panorama okolicy), przy czym doczytaj jak to wygląda w styczniu (śnieg?). To taki 'standard' w ramach Neapolu, niejako obowiązkowy, a jednocześnie oba miejsca naprawdę warte zobaczenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 14 Paź 2016 19:58 

Rejestracja: 04 Wrz 2013
Posty: 31
BrunoJ napisał(a):
Zależy co chcesz zobaczyć, bo Pompeje to jakby zupełnie inna atrakcja od wysp.
Jeśli wcześniej nie byłeś, to wydaje mi się że Pompeje obowiązkowo (chyba że nie lubisz takich klimatów), a jesli będzie pogoda (tutaj trzeba decydować na bieżąco), to wjazd na Wezuwiusz (przy okazji piękna panorama okolicy), przy czym doczytaj jak to wygląda w styczniu (śnieg?). To taki 'standard' w ramach Neapolu, niejako obowiązkowy, a jednocześnie oba miejsca naprawdę warte zobaczenia.


Dziękuję za sugestie, rozważę. Jadę do Neapolu z osobą, która chętniej by popłynęła niż zwiedzała Pompeje, ale masz rację - dużo zależy od pogody na miejscu. Gdy jeżdżę gdzieś zimą, zwykle jest sporo zimniej niż powinno :))
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 14 Paź 2016 20:14 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
Ischia jest super. Polecam bardzo. Bylem przez ponad tydzień dwa lata temu. Można jajko na plaży ugotować w fumarolach :) Wyjść na wygasły wulkan.

Promy na 100% pływają. To nie jest jakiś wielki rejs, ale jest fajowe. Ceny, rozkład http://www.caremar.it/index.php/it/i-porti/ischia

Tutaj pisałem więcej o Ischii neapol-na-wyspe-ischia,1407,59381
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 14 Paź 2016 21:02 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Wrz 2014
Posty: 2869
niebieski
Dlatego pisałem o preferencjach. W takim przypadku faktycznie celować w rejs. Pogoda jak sie trafi. Zimą tez potrafi być 20st.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 28 Paź 2016 18:44 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 60
Moja kuzynka mieszka w Campani i też pytałam ją o styczeń. Mówi, że to kiepski termin bo zimno i byle jaka pogoda. Pytanie brzmi co dla kogoś kto mieszka w Campani, gdzie w lecie jest 40st w cieniu oznacza zimno biorąc pod uwagę, że Włosi jak jest 20st już chodzą w kurtkach puchowych. Właśnie wróciłam z Apuli i wiem co mówie :) . Na Ischiai nie byłam, ale rejsy z Neapolu np na Capri to jak rzut monetą, albo popłyniesz albo nie. Ischia jest bliżej więc może nie ma większego problemu. Do Sorrento warto podjechać o ile płynie się na Capri (wyspa genialna). Wydaje mi się, że byc w Neapolu i nie odwiedzić Wezuwiusza i Pompejów to tak jak być w Rzymie i nie zobaczyć koloseum.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 10 Lis 2016 09:53 

Rejestracja: 12 Kwi 2011
Posty: 2174
niebieski
Pogoda dużo może namieszać, bo większość atrakcji wiąże się z krajobrazem. Tu masz wsteczne temperatury:
http://www.ilmeteo.it/portale/archivio-meteo/Napoli
Zawsze jest te kilkanaście stopni, więc dla nas to chyba nie jest za zimno.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 7 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group