Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 05 Kwi 2018 22:12 

Rejestracja: 24 Sty 2017
Posty: 9
Witam

Proszę bardzo o podpowiedzi co do parkowania samochodem na ulicach Neapolu - już doczytałem się, że ciężko jest ale nigdzie nie moę znaleźć chociażby stref płatnego parkowania).

Czy opcja darmowego parkowania może znajdować się nieco na północ od Stazione Napoli Piazza Cavour (Dzielnica Stella Rione Sanita).
Mam zamiar tam wjechać ok. godz. 18:00-19:00.

Gdzie jest strefa bezwzglednego płatnego parkowania?
Czy bezpieczne jest w ogóle parkowanie na ulicy w powyższej lokalizacji?
Proszę bardzo o opisanie realiów - trochę szkoda mi pieniędzy na płatne parkowanie.

Z góry dziękuję.

Dokładna lokalizacja docelowego punktu.
https://www.google.pl/maps/dir/Vico+Tra ... 79!1m0!3e0
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu Tydzień na Langkawi za 2841 PLN. Loty z Berlina i noclegi w 4* hotelu
Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN Odkryj Portugalię: Porto i Azory w jednej podróży z Wrocławia za 825 PLN
#2 PostWysłany: 05 Kwi 2018 22:19 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lut 2015
Posty: 566
Loty: 19
Kilometry: 49 323
niebieski
My parkowaliśmy około 3 h w okolicy Herkulanum w strefie płatnego postoju, parkometry co kilkaset metrów.
Pod samym Herkulanum parking płatny strzeżony. Generalnie pamiętam że ciężko było o wolne miejsce.
_________________
Jak mawiał Kosio "Kto podróżuje ten dwa razy żyje"
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 05 Kwi 2018 22:56 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Neapol pod względem jazdy i parkowania to dramat. Auta wyglądają jak ze szrotu. Zobacz na google maps jak wyglądają pobocza na ulicach zapchane samochodami. Do tego mnóstwo podejrzanego elementu który kręci się po ulicach. Dewastacja wszystkiego co da się zniszczyć jest olbrzymia. Generalnie odradzam wypożyczanie auta do jazdy po Neapolu, szkoda zdrowia i pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off
Dryblas lubi ten post.
 
      
#4 PostWysłany: 05 Kwi 2018 22:57 

Rejestracja: 24 Sty 2017
Posty: 9
-- 05 Kwi 2018 22:56 --

Herulanum to nie te rejony :)

-- 05 Kwi 2018 22:57 --

Nie wypożyczam dla przyjemności - jadę z Pescary

greg1291 napisał(a):
Neapol pod względem jazdy i parkowania to dramat. Auta wyglądają jak ze szrotu. Zobacz na google maps jak wyglądają pobocza na ulicach zapchane samochodami. Do tego mnóstwo podejrzanego elementu który kręci się po ulicach. Dewastacja wszystkiego co da się zniszczyć jest olbrzymia. Generalnie odradzam wypożyczanie auta do jazdy po Neapolu, szkoda zdrowia i pieniędzy.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 05 Kwi 2018 23:02 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Poszukaj lepiej czegoś płatnego i strzeżonego w okolicy. Niestety oni się tam nie przejmują cudzą własnością ani przepisami. Łamanie przepisów i chamstwo na drodze to tam standard. :roll:
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 05 Kwi 2018 23:30 

Rejestracja: 24 Sty 2017
Posty: 9
Dzięki - ale przydałaby się też informacja, kto w tej dzielnicy sam parkował, jak jest konkretnie ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#7 PostWysłany: 06 Kwi 2018 00:03 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Zobacz sobie mapki ZTL (Zone a Traffico Limitato), np.:
http://www.comune.napoli.it/flex/cm/pag ... gina/13519
Dużo ludzi łapie mandaty z kamer plus 50 EUR dla wypożyczalni opłaty manipulacyjnej.

Osobiście pożyczam z lotniska na objazd Amalfi, Pompeje etc., a potem po dostarczeniu reszty towarzystwa do hotelu w Neapolu wieczorem natychmiast zwracam samochód tracąc nawet pół doby. Powrót Alibusem do miasta i taxi przy odlocie to równowartość parkowania w pobliżu przez jeden dzień.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 06 Kwi 2018 00:33 

Rejestracja: 06 Lip 2011
Posty: 3562
złoty
Też zamierzałem zjechać Amalfi samochodem, ale po tym co widziałem w Neapolu i okolicach zrezygnowałem. Dojazd jak dojazd i do Positano i Amalfi nie powinno być problemu. Niestety nie ma gdzie zaparkować, a jest przecież kwiecień. W Positano nie było w ogóle żadnych miejsc, ani z 2 km przed miejscowością, ani na płatnych parkingach po 7 euro godzina. Trzeba chyba jechać o 8 rano by była jakaś szansa. Rozwiązaniem jest dojazd do Pompejów i tam zostawienia auta (tu parkingi ponoć 3 euro), a następnie kolejką do Sorrento i dalej autobusem do Positano i Amalfi. Wszystko można zrobić nawet z Neapolu na bilecie za 5 euro, 190 minut, a skoro tak to po co samochód do Pompejów. Również Heraclium można zrobić tą kolejką.(parking przy Heraclium 2,10 euro godzina)
Sam jadąc autostradą zdecydowałem się zostawić auto w miejscowości Nola na zamykanym parkingu za 0,50 euro za godzinę (duży plac przy drodze prowadzącej do kolejki Vesuviana) i dalej pojechać do Neapolu kolejką ok 35 min jazdy. Bilet 2.80 euro. Miejscowość dość bezpieczna, parking jest duży. Samochód stał 2 razy po 8 godzin i nic się nie stało.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 06 Kwi 2018 01:23 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
U mnie kalkulacja jest inna, bo 4 osoby i duże podręczne w bagażniku. Mam noclegi poza Neapolem tańsze niż w mieście, np. Pompeje kilkaset metrów do ruin z darmowym parkingiem. W Sorrento też mogłem brać za ok. 50 EUR double ze śniadaniem *** (pewnie podłe Economy Rooms) kilkaset metrów od Piazza, Corso czy jak to się tam nazywa z parkingiem 10 EUR/doba.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 07 Kwi 2018 00:30 

Rejestracja: 24 Sty 2017
Posty: 9
Dobra - Pompeje i Sorento już opisane co cenne.
Za mapkę dzięki.

Teraz może ktoś coś wie w temacie nieco bardziej północnych lokalizacji z postu inicjującego.
Na północ od Starego Miasta - nad via Foria, Piazza Cavour czy też stacją metra Muzeo.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 21 Kwi 2018 18:57 

Rejestracja: 31 Mar 2012
Posty: 785
niebieski
Koło mojego hoteliku na ulicy Schilizzi parkowanie płatne we wszystkie dni tygodnia 8:00-24:00 2,00 EUR pierwsza godzina i 2,50 EUR każda następna, ale nie widziałem żeby ktoś wrzucał pieniądze (może abonamenty albo telefonem?).
Partery większości budynków przerobione na garaże. Na placyku obok wyznaczonych miejsc ludzie parkują w drugim i trzecim rzędzie, a kluczyki zostawiają sklepikarzowi, który w razie czego wszystko przestawia.
W pobliżu http://www.garageturistico.it/index.php?pag=1&lang=2 od 20,00 EUR za dobę.
Ale koło zamku Sant Elmo były ulice gdzie tylko 1,00 EUR za godzinę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 11 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group