Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.

[ 14 posty(ów) ] 
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 13 Lis 2014 18:27 

Czy ktoś z Was płynął z Neapolu na wyspę Ischia? Gdzie należy kupić bilet na prom i ile kosztuje ? Na stronie internetowej Caremar widzę cenę 12.2 euro za osobę. Czy można kupić bilet np w porcie tuż przed rejsem? Czy cena jest wtedy taka sama? Pozdrawiam
 Relacje PM off  

#2 PostWysłany: 28 Lis 2014 12:14 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Loty: 280
Kilometry: 419 945
Nie wiem jak w listopadzie, ale w ciepłych miesiącach idziesz do portu i kupujesz bilet w kasach tuż przed odpłynięciem. Promy odchodzą często, co 60-90 minut, jednak są bardzo drogie, jak za tak krótką podróż. To 12 to chyba jest na ten wolny statek, który najdłużej płynie. Szybkie okręty kosztują w kasach od 16 eu z hakiem, nawet i do 21.

Nie wiem czy dobrze pamiętam, ale przez internet była chyba jakaś róznica w cenie. Jednak niewielka.
 Relacje PM off  

#3 PostWysłany: 28 Lis 2014 12:44 

Loty: 2
Kilometry: 4 884
srebrny
Caremar jest najtańszy. W internecie jest bodjaże o 1e drożej. Kupisz spokojnie w porcie. Teraz pewnie będzie mniej połączeń. Mnie i mojej narzeczonej udało się przepłynąć na trasie Neapol - Ischia na jednym bilecie na prom. Pan w kasie źle sprzedał, pan kontrolujący nie zauważył, a to wszystko na minutę przed odpłynięciem.

Taniej można popłynąć z Pozzuoli - możesz tam dojechać na bilecie 3T za free.

Na Ischii byłem przez tydzień, więc jak masz jakieś pytania to pomogę. Mam fajne mapki z trasami turystycznymi po wyspie z włoskiego przewodnika.
 Relacje PM off  

#4 PostWysłany: 28 Lis 2014 13:16 
Redaktor F4F

Loty: 39
Kilometry: 33 222
Warto się tam wybrać aż na tydzień?
 Relacje PM off  

#5 PostWysłany: 28 Lis 2014 16:38 

srebrny
ciacho_majonez napisał(a):
Warto się tam wybrać aż na tydzień?

Mieliśmy najpierw intensywny tydzień w Neapolu i okolicach, a później chcieliśmy odpocząć w okolicy (plaża, spacery, leniuchowanie). Ischia pod tym kątem była dobra.
 Relacje PM off  

#6 PostWysłany: 03 Gru 2014 18:57 

PawelGa napisał(a):
Caremar jest najtańszy. W internecie jest bodjaże o 1e drożej. Kupisz spokojnie w porcie. Teraz pewnie będzie mniej połączeń. Mnie i mojej narzeczonej udało się przepłynąć na trasie Neapol - Ischia na jednym bilecie na prom. Pan w kasie źle sprzedał, pan kontrolujący nie zauważył, a to wszystko na minutę przed odpłynięciem.

Taniej można popłynąć z Pozzuoli - możesz tam dojechać na bilecie 3T za free.

Na Ischii byłem przez tydzień, więc jak masz jakieś pytania to pomogę. Mam fajne mapki z trasami turystycznymi po wyspie z włoskiego przewodnika.

PawelGa możesz mi coś więcej powiedzieć o samej Ischii, tzn. jak wygląda komunikacja na wyspie, co warto zobaczyć, która plaża jest najładniejsza, jak cenowo wypadają knajpki na wyspie? Co prawda wybieram się tam dopiero w sierpniu, ale warto co nieco wiedzieć.
Pozdrawiam Przemek
 Relacje PM off  

#7 PostWysłany: 04 Gru 2014 22:36 

srebrny
1. Ceny komunikacji znajdziesz np. tutaj - http://www.visitischia.com/en/how-to-re ... n/bus.html. Po wyspie jeżdżą najczęściej małe autobusy, bo drogi wąskie i kręte. Dwa objeżdżają cała wyspę - jeden od lewej do prawej, drugi w przeciwnym kierunku. Oba startują w Ischia Porto (objazd całej wyspy przypuszczam, że około 1,5h). Jest też klika innych łączących miasteczka z miasteczkami, lub miasteczka z plażami. Autobusy są małe, bardzo często jest w nich tłok, przez tydzień ani razu nie spotkaliśmy kanara, więc dla odważnych budżetowych turystów są możliwości. Autobusy jeżdżą często, komunikację oceniam jako bardzo odbrą

2. Mieszkaliśmy w Panzie, blisko Sant'angelo. To ponoć najładniejsza i najspokojniejsza część wyspy, byliśmy zadowoleni. Hotel znaleziony przez booking.com - Hotel Villa Fumerie - 7 dni za 900 zł dobra cena jak na Włochy i jak na Ischie. Polecam. Fajowa gospodyni, śniadania powtarzalne i mało urozmaicone, ale w cenie. Zaraz koło nas była Baia di Sorgeto - nie plaża, raczej kamienisty fragment nad zatoką, za to z wodą podgrzewaną przez wulkan; w jeden dzień kamienie były tak gorące, że nie dało się po nich chodzić; lokalsi tam ponoć gotują ziemniaki czy jajka; nam kolejnego dnia upiec zmieniaka się nie udało. Polecam to miejsce -

. U wylotu Via Fumerie na Via Provincale Panza - Schuvio jest rewelacyjna pizzeria,przepyszna margherita za 2,50-3e na wynos; zjeść można zraz po wyjściu; Jedliśmy pizze w tych najsławniejszych pizzeriach w Neapolu, ale tak spokojnie wytrzymywała konkurencję. Niedaleko Panzy jest też Ristorante Di Leopoldo według różnych przewodników najlepsza na wyspie; nam smakowało tak sobie, ale wybór mieliśmy ograniczony (wegetarianie).

3. Plaże - byliśmy na kilku na długości Lacco Ameno - Sant'angelo (+ Ischia miejscowość). Najlepsza zdecydowanie Spaggia San Montano trochę przed Lacco Ameno - dobre dojście z przystanku autobusowego. Wygląda ona tak - http://www.hotelgrazia.it/images/storie ... ontano.jpg - połowa płatna z leżakami i parasolami, połowa za darmo. Bardzo czysta woda, długo tak woda po pas, a później można płynąc i płynąć, aż się wypływa z tej zatoczki.

4. Co zwiedzać? Raczej nic nie odkryliśmy czego nie ma w przewodniku. Miałem fajne mapki z trasami turystycznymi po Ischii, ale wygrała plaża, gra planszowa Ticket To Ride, książki, woda.

5. Zakochaliśmy się w Neapolu.

6. Jak tak to pisze, to czas na powrót do Włoch - tym razem Kalabria albo Apulia, albo Genua z okolicami albo Sardynia (a i tak najlepsza jest Sycylia!)

Dużo informacji znajdziesz tutaj: http://www.ischiareview.com/. W ogóle bardzo dobra ta strona jest oraz http://wikitravel.org/en/Ischia
 Relacje PM off
2 ludzi uważa post za pomocny.

#8 PostWysłany: 05 Gru 2014 22:47 

Dzięki wielkie za pomoc. Czyli myślisz że nie ma sensu kupować wcześniej przez internet biletu na prom z Neapolu na Ischie ?
 Relacje PM off  

#9 PostWysłany: 06 Gru 2014 00:59 

srebrny
Sam nie kupowałbym. Tych promów jest dużo i są duże. A większość turystów i tak płynie na Capri. Podejdź najwyżej sporo wcześniej do portu, później pochodź po Neapolu i na rejs. Przystań jest w centrum.
 Relacje PM off  

#10 PostWysłany: 19 Paź 2016 18:03 
Awatar użytkownika

Loty: 87
Kilometry: 188 854
Wróciłem własnie z NAP i podzielę się moją wersją na dotarcie na Ischię. Wyspę wybrałem dlatego, że poleciła mi pewna Polka tam mieszkająca. Osobiście nie mogłem się zdecydować czy Procida,Capri czy może Ischia. W pewnym momencie dziewczyna przy kasie zapytała czy pomóc :D więc podpytałem, które miejsce poleca. Powiedziała, że Ischię, że względu, że jest tam najwięcej do roboty. Ja poświęciłem na zwiedzanie 3 godziny co w moim przypadku wystarczyło na spokojne zwiedzanie urokliwego miasteczka, dojście do najbardziej znanego miejsca jakim jest Castello Aragonese oraz spędzenie trochę czasu na plaży, bez gonitwy. Można z tego co widziałem wejść nawet na szczyt góry zlokalizowany w centrum wyspy, ale osobiście nie testowałem.

Do rzeczy!

Bilet do kupienia na mini dworcu w gąszczu uliczek w porcie, trochę się naszukałem, ale ostatecznie bingo. Koszt 11,3 € w jedną stronę. Decydując się na przewoźnika Medmar. Czas przepłynięcia ok 1 h 20 m. Fajne widoki po drodze. Mimo tego, że spędziłem tam tylko 3 godziny nie żałuje wydanej kasy. Osobiście polecam wypłynąć wcześniejszym promem i wracać ostatnim jak ja czyli 18:50.

Na pewno chcę w przyszłości odwiedzić Procidę i Capri, aczkolwiek to drugie lepiej zrobić z Sorrento do którego dojedziecie bezpośrednio z Napoli Centrale kolejką tą samą, którą jedzie się na Wezuwiusz czyli Circumvesuviana.

Załącznik:
port.png

Załącznik:
prom.jpg

Nie posiadasz wymaganych uprawnień, by zobaczyć pliki załączone do tej wiadomości.

#11 PostWysłany: 21 Gru 2016 00:02 

niebieski
Witam. Czy ten prom o 18.50 to faktycznie już ostatni? Coś się zmieniło? Pozdrawiam

#12 PostWysłany: 27 Lut 2017 00:30 

srebrny
Tak nieco poza tematem - prawdopodobnie w tym roku po Ischii będą już kursować malutkie solarisy odkupione od warszawskiego oddziału Mobilisu. Mieliśmy ze znajomymi niezły ubaw, jak na tym filmiku
http://www.tgcom24.mediaset.it/2016/vid ... 0081.shtml
Włosi podniecają się wyposażeniem dość wysłużonych autobusów.
Tak więc dla zainteresowanych - dodatkowa atrakcja na wyspie.
 Relacje PM off  

#13 PostWysłany: 29 Lip 2019 09:30 

Temat stary ale może ktoś był ostatnio na wyspie ? Wybrałam Ischia ponieważ moja 3 letnia córka ciągle choruje i kilka schorzeń ma zdiagnozowanych.
Mam kilka pytań o wyspę :
1. Czy są termy za darmo czy za wszystkie trzeba płacić ? Jaki jest koszt ?
Czy już sama woda na wyspie ma funkcję lecznicze czy tylko w wskazanych miejscach ?
2. Jaką miejscowość warto wybrać ?
3. Jak wygląda wyjazd w wrześniu lub październiku ? Nie będzie już za chłodno ?
 Relacje PM off  

#14 PostWysłany: 29 Lip 2019 14:46 

Loty: 128
Kilometry: 184 046
niebieski
1. nie korzystałam, ale chyba są i takie i takie
dodatkowo na plaży w Forio pamiętam, ze można było wyczuć gorące źródła w morzu :D w sensie: był gorący piasek pod wodą??
3. we wrześniu gorąco na maxa

[ 14 posty(ów) ] 

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: CommonCrawl [Bot] oraz 0 gości