Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie zapoznaj się z krótkim poradnikiem komunikacyjnym po Neapolu:
viewtopic.php?p=1035938#p1035938


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 257 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#41 PostWysłany: 04 Lis 2014 11:50 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Dziękuje Japonka76 i PawelGa za szybkie i rzeczowe odpowiedzi. Teraz się zbieram ale będę zaglądać do tematu w Neapolu więc dalsze informacje mile widziane. Na szybko przychodzi mi do głowy jeszcze 3 pytania:

5. Czy autobusem 182 dojadę z lotniska w okolice placu Garbaldi? W temacie było, że można nim tanio dojechać pod muzeum archeologiczne. Ew. jak najtaniej aktualnie dostac sie z lotniska na Garibaldi ok ok 19-20 wieczor.
6. Karta 3T UC działa przez 3 dni i tego trzeciego dnia do polnocy? Czyli jesli aktywuje ja w czwartek rano to bedzie aktywna do soboty do 00.00?
7. Ta karta 3T UC działa na cały transport Neapol/wybrzeze czyli metro, EAVBUS, Circumvesuviana etc? Czyli zrobie na niej Wezuwiusza według porad Pawła, wybrzeże + wyjadę za free kolejka na MONTE FAITO i dojade na lotnisko, tak?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast Riwiera Turecka luksusowo: tydzień w 5* hotelu z all inclusive od 2084 PLN. Wyloty z 3 miast
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
#42 PostWysłany: 09 Lis 2014 21:14 

Rejestracja: 19 Kwi 2013
Posty: 5
adamian,
jeżeli udało Ci się zweryfikować czy ten EAVBUS na Wezuwiusz jeździ w listopadzie, to podziel się informacjami proszę :) bo właśnie też wybieram się do Neapolu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#43 PostWysłany: 15 Lis 2014 17:54 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 05 Cze 2012
Posty: 111
Loty: 31
Kilometry: 110 566
Wybacz gaufrette, że tak późno odpisuje i mam nadzieje, że jeszcze się info przyda. Więc EAVBUS jeździ w listopadzie na wezuwiusz, przynajmniej jeździł pomiędzy 4-8 lis ;) Koszt wycieczki tak jak pisali inni na forum = dojazd EAVBUS z Neapolu do Ercolano Scavi (różne opcje i bilety) + Vesuvio Express z Ercolano na Wezuwiusz i z powrotem (10EURO) + wstęp do parku (10EURO). Generalnie można zobaczyć ale szału nie robi :) Chciałbym też poinformować, że na początku listopada droga do Amalfi była zamknięta, dojechaliśmy z Sorrento do Positano i dalej klops. Samo Positano bardzo bardzo polecam, pogoda była taka sobie ale przynajmniej nie ma dzikich tłumów. Pisz jak potrzebujesz jeszcze jakieś info.

BTW. Polecam hotel Zara na via Firenze w okolicy Garibaldi - czysto, codziennie posprzątane i można się dogadać + mają bardzo fajną winde :) A plac Garibaldi nie taki straszny, kilka trans dziwek i nic poza tym, liczyłem na większe atrakcje. Polecam za to 3 (chyba) omawiane już pizzerie - DiMatteo, DaMichelle i Sorbillo, pizze w każdej max 7 EURO + butelka wina 3 EURO. No i warto się powłóczyć po dzielnicy hiszpańskiej.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#44 PostWysłany: 19 Lis 2014 19:06 

Rejestracja: 28 Sty 2013
Posty: 178
Loty: 62
Kilometry: 97 215
To mogę tylko opisać własne doświadczenia - na Wezuwiusz wyjechaliśmy z Pompei. Czas przejazdu ~45min. Bilet wstępu 10€ - płacą wszyscy i nie ma zniżek dla studentów :(

Droga Positano - Amalfi istotnie nadal jest zamknięta, my dojechaliśmy do Amalfi od strony Salerno, czekaliśmy na autobus którego nie było i ostatecznie wróciliśmy do Salerno. Być może da się jakoś przebić objazdem, choć nie mieliśmy już czasu badanie tej opcji.

W Neapolu spaliśmy w 6 small rooms, łącznie z opłatą miejscową 14€ za noc w dormie. Bardzo miła atmosfera, jedna z dziewczyn mówi po polsku. Na pizzę w wymienionych w poprzednim poście miejscach można czekać i po 45min, przynajmniej nas to spotkało. W dzielnicy hiszpańskiej doniczki spadały z balkonów, więc zalecam ostrożność. Ale klimat rewelacyjny.

W Amalfi spotkaliśmy się z bardzo miłym przyjęciem miejscowych restauratorów, podobnie w Pompejach. Płaciliśmy nawet dwukrotnie mniejsze sumy niż widniejące na paragonach. Choć nie wiem czy to zasługa martwego sezonu, czy ładnych towarzyszek :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#45 PostWysłany: 24 Lis 2014 12:07 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 181
Loty: 24
Kilometry: 39 364
Hej.

Na przełomie listopada i grudnia będę miał całe 2 dni na zwiedzanie Neapolu. Chciałbym zaliczyć Wezuwiusz i Pompeje.
Kombinacji przeczytałem wiele, lecz interesuje mnie ta najbardziej studencka, robić długich dystansów na piechotę się nie boimy. Ważne też pytanie, czy oba zabytki są dostepnę dla zwiedzających właśnie na przełomie tych miesięcy. Ile czasowo zajmuje każde z nich, czy jest szansa jeszcze coś zaliczyć każdego z dni?
Widzę, że ostatnio sporo osób było, pewnie kupowaliśmy bilety w tej samej promocji W8. Proszę o porady, dzięki.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#46 PostWysłany: 24 Lis 2014 14:38 

Rejestracja: 28 Sty 2013
Posty: 178
Loty: 62
Kilometry: 97 215
Obydwa miejsca da się "zaliczyć" w ciągu jednego dnia, ale nic więcej. My ok. 11:20 wystartowaliśmy autobusem z Pompei, o 12 byliśmy na parkingu przed kasami, o 14 był autobus powrotny i na Pompeje zostało nam ok. 2h do zamknięcia. To zdecydowanie za mało i mamy ogromny niedosyt. Być może, gdyby udało się wyjechać wcześniej i załapać na autobus o 12 z wulkanu, wtedy lepiej by to wyglądało. Obydwa miejsca są czynne cały rok, choć coś mi się obiło o uszy że przy złej pogodzie może być problem z Wezuwiuszem...

Wezuwiusz rozczarowuje - drogo, ładny widok z góry co prawda ale po wulkanie spodziewa się więcej. A tu w kraterze rosną sosenki ;) gdyby nie zamiłowania geologiczne (trochę gruzu przyleciało do Polski) byłbym zawiedziony.

[EDIT] ważna informacja - nie mogliśmy nigdzie znaleźć rozkładu autobusów, jeżdżą co ok. 2h, warto mieć to na uwadze. W drodze powrotnej można złapać stopa w dół, w górę ciężej. Trasa długa i niezbyt bezpieczna dla pieszych.
Góra
 Profil Relacje PM off
BartoszSz uważa post za pomocny.
 
      
#47 PostWysłany: 28 Lis 2014 23:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 181
Loty: 24
Kilometry: 39 364
Mam jeszcze pytanie, którą kartę 3dniową wybrać, aby najtaniej/darmowo(?) wyszedł transport na/z lotniska i na/z Pompei?

Pozdrawiam.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#48 PostWysłany: 05 Lut 2015 20:50 

Rejestracja: 11 Gru 2014
Posty: 3
Wczoraj wróciłem z Neapolu. Od 1 stycznia wprowadzono zmiany w systemie biletowym komunikacji Unicocampania. Nie ma już kart typu 3T wyłącznie na komunikację. Pozostają tylko karty typu Artecard w wersji 3 lub 7-dniowej na aglomeracją Neapol lub cały region. Zmiany są również w biletach jednorazowych i czasowych. Warto szczegóły sprawdzić na stronie Unicocampania. Ponadto trudno dostać karty Artecard a poza Neapolem w tabakach i innych miejscach wskazanych na stronie internetowej jako sprzedawcy - nie mają o nich pojęcia. Lepiej kupić je od razu na lotnisku w tabaku w terminalu, blisko wyjścia na zewnątrz.
Pozdrawiam,
Tomek
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#49 PostWysłany: 09 Lut 2015 12:30 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 101
Dodam jeszcze , że z lotniska jedziemy komunikacja miejska po wyjściu prosto z 100m i 100m w prawo sa przystanki , w Tafico kupujemy bilet całodniowy za 3.5 eu lub jednorazowy za 1 eu .Do dworca Napoli Centrale około 45 min można iść na nogach ,przejście bez problemowe i bezpieczne .

Samochód warto wypożyczyć ale trzeba się liczyć z mega adrenaliną jeżdżąc po mieście . Ryzyko uszkodzenia lub włamania do auta jest spore. Nam na szczęście nic się nie przytrafiło. Ale robiąc 700km na trasie Neapol - Rzym i w Neapolu stwierdzam ,że Neapol to nr 1 jeśli chodzi o wolna amerykankę na ulicy. Parkingów szukałem w pobliżu marketów ( np.Pompeje Carrefur)

Najlepsza kolacje zrobiliśmy sami , mule 2kg + białe wino + grzanki tostowe na oliwie , makaron + krewetki na oliwie, pomidory , czosnek i oczywiście sporo wina - koszty 38 eu na 6 osób ( kuchnia w apartamencie ).
Kolacja na mieście 22 eu na osobe ( Pasta z ryba + przystawki + wino )

Największe rozczarowanie to http://pl.tripadvisor.com/Attraction_Review-g187785-d3580569-Reviews-Parco_Sommerso_di_Gaiola_Area_Marina_Protetta-Naples_Province_of_Naples_Campania.html słabe dojście , plaza brudna , punkt widokowy zamknięty jedyna możliwość to łódka. Przy kapryśnej pogodzie stracicie czas i nie zobaczycie tego miejsca .

Miałem jeszcze ochotę na wysepkę Procida ale pogoda tez nie pomogła w wyprawie.

Ogólnie bardzo mi się podobało , z racji nie zaliczenia paru miejsc wracam w marcu na 3 dni . Wyjazd już kupiony . Ryan z Krakowa do Rzymu + pociąg do Neapolu + Wizz do Katowic. 2 noclegi w Rzymie .
Koszty około 120zł lot ( o 11.00 w Rzymie )
2x5 eu bilety dzienne Rzym
2 noce w sumie za 70 zł ze śniadaniem .( Jeśli dobrze się wczytałem to mają tez promocje kolacja i impreza z piątku na sobotę z winem w tej samej cenie, zobaczę może załapie się na to promo )
12 eu pociąg ( o 9 rano w Neapolu )
3.5 eu bilet dzienny Neapol
30 eu lot do Katowic ( o 21.00 w Katowicach )
44 zł bus z Katowic do Kraka. ( 23.30 w Kraku)

Termin
5-7.03

http://www.hostelworld.com/hosteldetails.php/Marian-Guesthouse/Rome/78570
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#50 PostWysłany: 09 Lut 2015 22:09 

Rejestracja: 08 Gru 2011
Posty: 540
Zrobicie jak chcecie, niemniej moim zdaniem komunikacja na wybrzeżu Amalfi jest bardzo dobra, można wysiadać w zasadzie w każdy miasteczku (choć chyba lepiej np. postów w Positano i Amalfi, a Praiano odpuścić, żeby nie było z tego biegania).

Mój plan na wybrzeże amalfitańskie przed wyjazdem wyglądał następująco:
Przykładowo: wyjazd o 9:41, w Sorrento (likier Limoncello) ok. 10:50 tam siedzimy do 12:30 i busem SITA w kierunku Amalfi; o 13:10 wysiadka w Positano (plaża) tam do 14:10, dalej do Praiano do 15:35, dalej do Amalfi; jesteśmy tam o 16. Powrót o 18 (UWAGA ostatni bus o 19) w Sorrento jesteśmy o 20.

Co w końcu zmieniliśmy tak, ze postój był tylko w Positano i Amalfi. I wracaliśmy trochę wcześniej.

Pytałaś chyba o pogodę, ja byłem miesiąc później, bo na początku marca, było całkiem przyjemnie, nawet kąpaliśmy się w morzu, choć ludzie patrzyli na nas jak na wariatów :)

Poniżej link do moich mapek, szału może nie ma, ale mi się z tym dobrze zwiedzało.
https://www.dropbox.com/s/sh87ll1ezi37h ... l.rar?dl=0
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#51 PostWysłany: 15 Lut 2015 07:47 

Rejestracja: 23 Lut 2014
Posty: 3
Proszę o informacje czy bilet dzienny za 3,5 EUR w Neapolu jest wazny w danym dniu czy 24h od momentu skasowania/zakupu??
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#52 PostWysłany: 15 Lut 2015 20:10 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 63
Bilet dzienny jest ważny do północy.
Obecnie kosztuje 4.50 euro.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#53 PostWysłany: 15 Lut 2015 20:25 

Rejestracja: 22 Sie 2011
Posty: 101
7.02.2015 płaciłem 3.50 eu od kiedy podnieśli ceny ?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#54 PostWysłany: 15 Lut 2015 20:37 

Rejestracja: 17 Gru 2013
Posty: 63
Podwyżka cen biletów była od 1 stycznia 2015 r.

Ja pod koniec stycznia kupowałem po 4.50 euro.
Zgodnie z cennikiem na stronie
http://unicocampania.it/index.php?lang= ... i&action=4
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#55 PostWysłany: 07 Mar 2015 21:37 

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 5
witam.laduje w neapolu 28 marca w sobote o 18.20 czy bede mogla gdzieś jeszcze kupic artecard? jesli skasuje ją 28 marca o 19 to bedzie wazna do 31 marca do 19? Czy karta za 32 euro obowiazuje tez na capri? komunikacja pomiedzy miasteczkami, wyciągi krzesełkowe? czy jesli nie zdecydowałabym sie na artecard to czy moge kupic bilet dobowy na neapol i sorrento tak aby pociągiem dojechac do pompej-zwiedzić ich i wsiąsc do pociągu do sorrento na tym samym bilecie? czy bilety dobowe obowiązują tylko w miescie neapolu? ew czy moge kupić bilet na pociąg neapol-sorrento z przerwą w pompejach i dalej na nim jechac? prosze o wszelkie informacje!bede baaardzo wdzieczna;)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#56 PostWysłany: 10 Mar 2015 15:43 

Rejestracja: 02 Sie 2011
Posty: 15
@MartaMarija

>laduje w neapolu 28 marca w sobote o 18.20 czy bede mogla gdzieś jeszcze kupic artecard
tak, na lotnisku w travel agency obok informacji turystycznej

>jesli skasuje ją 28 marca o 19 to bedzie wazna do 31 marca do 19?
nie, karta jest ważna 3 dni, do trzeciego dnia do 23:59, więc jak kupisz 28 marca wieczorem, będzie ważna do 30 marca 23:59 (więc lepiej skasować 29 rano)

>Czy karta za 32 euro obowiazuje tez na capri?
z tego co mi wiadomo to nie (komunikacja)

>komunikacja pomiedzy miasteczkami, wyciągi krzesełkowe?
tak, circumvesuvian między miastami i normalna komunikacja, + funiculary (kolejki górskie) w Neapolu

>czy jesli nie zdecydowałabym sie na artecard to czy moge kupic bilet dobowy na neapol i sorrento tak aby pociągiem dojechac do pompej-zwiedzić ich i wsiąsc do pociągu do sorrento na tym samym bilecie?
nie kupowałem biletu dobowego na circumvesuvie, ale chyba sie nie opłaca (jeśli w ogóle taki jest), bo z reguły odcinki Neapol->Pompeje i Pompeje->Sorrento kosztowały w okolicy 2e
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#57 PostWysłany: 10 Mar 2015 17:55 

Rejestracja: 07 Mar 2015
Posty: 5
Dziękuję pieknie;) byl ktos z was pod koniec marca w tamtych stronach? Jaka pogoda? Czuc wiosnne?; p bo na pomarancze z drzewa to chyba nie ma co liczyc; p

-- 10 Mar 2015 16:56 --

Dziękuję pieknie;) byl ktos z was pod koniec marca w tamtych stronach? Jaka pogoda? Czuc wiosnne?; p bo na pomarancze z drzewa to chyba nie ma co liczyc; p
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#58 PostWysłany: 04 Sie 2015 17:11 

Rejestracja: 14 Sty 2013
Posty: 62
cześć,

Proszę o radę odnośnie komunikacji autobusowej po wybrzeżu Amalfitańskim.
Nie jestem przekonany co do kupna karty Artecard za 32 euro.
Chciałbym abyście pomogli mi w podjęciu decyzji. Chcę zobaczyć, zrobić taką trasę:
1. z Neapolu metrem do Vulcano Solfatara. Wychodzi że da radę metrem, bilet jednorazowy 1 euro. No i tu pytanie bo tam są jakieś strefy. Czy faktycznie dojadę za to 1 euro??? http://www.unicocampania.it/?lang=it&ce ... i&action=4
2. Neapol-Sorrento czy to koszt 3,60 E?? http://www.unicocampania.it/?lang=it&ce ... i&action=1
3. Sorrento-Pompeje chyba ten sam bilet ? 3,60E?
4. wejście do Pompei 11 euro
5. Powrót do Sorrento 3,60 ?
6. Zwiedzenie wybrzeża na jakimś jednodniowym bilecie ktoś napisał że to 5-7 euro. Gdzie znajdę info na temat tej taryfy?

Artecard wykorzystałbym tylko na Pompeie, raczej nic innego mnie nie interesuje. Reszta jak wulkany i tak musze wykupic po 100% ceny.

Znalazłem bus za 2,60 z Pompei na wezuwiusz http://www.unicocampania.it/?lang=it&ce ... on=vesuvio
on jest już pod kasy biletowe na wejście na Wezuwiusz? Jechał ktoś, początek trasy ma przy Amfiteatrze? dziwne?

Możecie podesłać jakieś podpowiedzi bądź bezpośrednie linki bo powiem szczerze te Włoskie strony z komunikacją doprowadzają mnie do szału..

A i może macie znacie jakies bezpłatne fajne plaże na wybrzeżu do których da się dojechać autobusem???
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#59 PostWysłany: 28 Paź 2015 21:54 

Rejestracja: 17 Gru 2012
Posty: 490
Loty: 116
Kilometry: 176 025
niebieski
Witam...

Czy ktoś może potwierdzić, że zimą (1.10 - 31.03) kursują autobusy z Pompei na Wezuwiusz?

http://www.eavsrl.it/web/sites/default/ ... esuvio.pdf - jest pod spodem literka "s" oznaczająca, że kursuje od 1.04 do 30.09 - ale czy dotyczy całego rozkładu czy tylko tych kursów o godz. 9.40 / 10.40

Czy autobus z Neapolu na Wezuwiusz http://www.sitabus.it/wp-content/upload ... -orari.pdf jest aktualny ?

Chodzi mi aby na artecard 3 dni pojechać również na Wezuwiusz.

Z góry dzięki.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#60 PostWysłany: 08 Gru 2015 00:10 

Rejestracja: 03 Wrz 2013
Posty: 64
Loty: 8
Kilometry: 13 400
Dołączam się do pytania. Czy kursują teraz jakieś autobusy na Wezuwiusz?

Cena? Czy można wejść w ramach artecard czy tylko jest zniżka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 257 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group