Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie zapoznaj się z krótkim poradnikiem komunikacyjnym po Neapolu:
viewtopic.php?p=1035938#p1035938


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 257 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#21 PostWysłany: 04 Sty 2014 14:03 

Rejestracja: 03 Maj 2012
Posty: 277
dykas napisał(a):
Neapol jest fantastyczny :-) Można się włóczyć całymi dniami.. Jeśli chodzi o bezpieczeństwo, to czułam się lepiej niż w Barcelonie. Jeśli ktoś okrada turystę - to nie mafia, mafia ma "lepsze" rzeczy do robienia.

Wezuwiusz na studencką kieszeń - pociągiem do Ercolano, ze stacji idziemy jakieś 45 minut w stronę Wezuwiusza, wchodzimy na drogę prowadzącą już tylko na górę i łapiemy stopa. Nas zabrali życzliwi turyści z Nowej Zelandii, a z powrotem Niemcy. Paręnaście euro w kieszeni.

Pompeje - jeśli ktoś ma legitymację prasową to należy się nią pochwalić przy kasach - wejście za darmo. Zwiedzaliśmy bez przewodnika i trochę żałowaliśmy, bo na pewno sporo ciekawych rzeczy można się było dowiedzieć. Tak czy siak - warto!

Sorrento i całe wybrzeże - miazga. Piękne widoki, świetne pizze.

Positano - trochę jak z bajki. Piękne miasteczko, wieczorem na pewno robi ogromne wrażenie. Gdyby ktoś się wybierał bez samochodu - pociągiem do Sorrento i ze stacji odjeżdżają autobusy do Positano i Amalfi. Przyjechaliśmy do Sorrento o 12 i staliśmy w kolejce 1,5h, więc polecam wybrać się trochę wcześniej (byliśmy pod koniec maja, w sezonie musi być ciekawiej :p). Trochę daliśmy się naciągnąć jeśli chodzi o bilety - trzeba sobie sprawdzić dokładnie ile się jedzie do Positano i kupić bilet na odpowiedni czas, niekoniecznie całodniowy. Do Amalfi niestety nie dotarliśmy.

Capri - konieecznie! Transport co prawda zbyt tani nie jest, ale na prawdę warto. Polecam plażyczkę Marina Piccola. Bardzo mała, ale darmowe wejście. Po przypłynięciu na wyspę najlepiej jest podjechać kolejką do góry i zejść na drugą stronę wąskimi uliczkami. Słynnej groty nie widzieliśmy, bo nie było odpowiedniego nasłonecznienia.

Co do jedzenia - zajadaliśmy Panini. Do jakiego sklepu spożywczego (mowa o tych małych) byśmy nie wstąpili, tam robili Panini. Ogromna ilość pomidorów, mozzarelli (ichniejszej oczywiście) i bazylii, a jak ktoś chce to i szynki i innych dodatków. 3-6 euro. PYSZNOŚCI :}

Znajomy, który urodził się w Neapolu zabrał nas na pizzę do Vico Equense. http://www.pizzametro.it/index.php (Via Giovanni Nicotera, 15 80069 Vico Equense Napoli)
R E W E L A C J A. Najlepsza pizza jaką w życiu jadłam... Pizza sprzedawana jest na metry, można podglądnąć pracę kucharzy. Polecam Margheritę. Smak nie do opisania :-)))


Da radę zrobić Positano w jeden dzień?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa) Wczasy na Rodos: tydzień w hotelu z wyżywieniem za 1840 PLN (wylot z Krakowa)
Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast Zbiór tanich lotów Ryanair od 118 PLN! Tylko świetne kierunki: Włochy, Chorwacja i Grecja z polskich miast
#22 PostWysłany: 23 Sty 2014 15:02 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 10
Wróciłam :)

Zdecydowałam się nie kupować jednak żadnego biletu 3T i była to dobra decyzja. W ciągu 3 dni można bardzo dużo zobaczyć chodząc pieszo, a nocleg w centrum historycznym (B&B La Tela Bianka, całkiem miło) jak najbardziej do tego inspirował.
Dodatkowo pogoda (deszcz i przez to słaba widoczność) nie zachęcała do dalekich wyjazdów i szukania ciekawych punktów widokowych.

Alibus - bilet kupiony w busie to 4,00 EUR, w kiosku (trzeba dopytywać, bo nie wszystkie mają) 3,00 EUR.

Pompeje - wszyscy polecają dojazd pociągiem Circumvesuviana w kierunku Sorrento z wysiadką w Pompei Scavi. Ja bym polecała opcję odwrotnie - dojazd pociągiem jadącym w kierunku Poggiomagiore, wysiadka na przystanku Pompei (chyba Santuario). Wysiada się w pobliżu sanktuarium różańcowego (które i tak chciałam odwiedzić) i spokojnie można dojść do wejścia do ruin bramą obok amfiteatru. Daje to możliwość wyjścia właśnie przy Pompei Scavi i ewentualną dalszą trasę wycieczki do Sorrento. Przy dłuższym dniu (niż w styczniu) powinno to być do zrobienia.
Jest jeszcze jedna stacja w Pompejach (na południe od tej koło sanktuarium), którą obsługuje inna firma, ale bilety na Circumvesuvianę też są honorowane.
Przy okazji - kasowanie biletu polega na wsunięciu go po lewej stronie szerokiego otworu w kasowniku (co sie naszukałam!)

Polecam zwiedzenie Napoli Sotterranea. Ciekawa podziemna wycieczka (częściowo ze świecami w ręku) i zaskakujące umiejscowienie murów dawnego teatru rzymskiego.

Pizza w Da Michele - żadnego godzinnego czekania w kolejce, w styczniu to obsługa czeka na klientów :) Pizza dobra, ale hm.. szału nie ma ;)

Neapol - trzeba się przyzwyczaić do odrapanych ścian, szalonych kierowców i głośnej mowy, ale chyba polubiłam to miasto. Mam ochotę tam jeszcze raz pojechać i pozwiedzać dalsze okolice.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#23 PostWysłany: 23 Sty 2014 15:07 

Rejestracja: 04 Lis 2011
Posty: 101
Loty: 32
Kilometry: 53 302
Dzieki za informacje, napewno sie przydadza :-)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#24 PostWysłany: 23 Sty 2014 20:47 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
Stwierdziłaś, że dobrym posunięciem było nie kupowanie karty trzy dniowej, ale nie podparłaś konkretami.
Czy możesz napisać ile kosztowała Cię podróż do Pompei i jej zwiedzanie?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#25 PostWysłany: 23 Sty 2014 21:50 

Rejestracja: 29 Wrz 2012
Posty: 125
Loty: 303
Kilometry: 418 529
niebieski
Dodam na świeżo - pociągiem Circumvesuviana bilet kosztuje z Napoli Garibaldi (stacja na poziomie -1) do Ercolano Scavi i dalej do Pompei Scavi za każdy odcinek odpowiednio 2,20 i 1,60 euro. Bezpośredni do Pompei Scavi wychodzi taniej, no ale po drodze było wejście na Wezuwiusza:-) Bilet do ruin to koszt 11 euro. Powrotny bilet z Pompei Scavi do Napoli Garibaldi kosztował chyba 1,90 euro.
Dodam, że bilety na kolejkę Circumvesuviana kupimy tylko w okienku i tylko za gotówkę. Pomimo terminala do kart, kasjer kręci tylko głową i nie ma zmiłuj się.
Góra
 Profil Relacje PM off
margarita888 lubi ten post.
 
      
#26 PostWysłany: 24 Sty 2014 13:10 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 10
jajacekk napisał(a):
Stwierdziłaś, że dobrym posunięciem było nie kupowanie karty trzy dniowej, ale nie podparłaś konkretami.
Czy możesz napisać ile kosztowała Cię podróż do Pompei i jej zwiedzanie?


Byłam z 14 letnią córką. Bilety na Circumvesuvianę: 4 x 3,00 EUR (kupowałam w sklepiku z gazetami i napojami kawałek przed wejściem na perony i "bileterią". Może tam można płacić kartą, nie wiem.)
Bilety do ruin - ja 11,00 EUR, córka za darmo (bo to obywatel EU poniżej 18 lat).

Wejście do Napoli Sotterranea - 10,00 EUR (ja) + 8,00 EUR (córka)

Czyli razem wyszło nas to 41,00 EUR. Może mając kartę (sumarycznie za 57,00 EUR) weszłybyśmy jeszcze do Castel Nuovo i pojeździły trochę metrem.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#27 PostWysłany: 24 Sty 2014 13:33 

Rejestracja: 03 Sty 2014
Posty: 10
Dodam jeszcze, że bilety na Circumvesuvianę są czasowe. Ten za 3,00 EUR obowiązuje przez 140 minut.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#28 PostWysłany: 24 Sty 2014 21:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
amanka napisał(a):
jajacekk napisał(a):
Stwierdziłaś, że dobrym posunięciem było nie kupowanie karty trzy dniowej, ale nie podparłaś konkretami.
Czy możesz napisać ile kosztowała Cię podróż do Pompei i jej zwiedzanie?


Byłam z 14 letnią córką. Bilety na Circumvesuvianę: 4 x 3,00 EUR (kupowałam w sklepiku z gazetami i napojami kawałek przed wejściem na perony i "bileterią". Może tam można płacić kartą, nie wiem.)
Bilety do ruin - ja 11,00 EUR, córka za darmo (bo to obywatel EU poniżej 18 lat).

Wejście do Napoli Sotterranea - 10,00 EUR (ja) + 8,00 EUR (córka)

Czyli razem wyszło nas to 41,00 EUR. Może mając kartę (sumarycznie za 57,00 EUR) weszłybyśmy jeszcze do Castel Nuovo i pojeździły trochę metrem.



Dodatkowo na trzydniową kartę dostaniesz się na lotnisko, co daje kolejne 6 € wydatku na dwie osoby nie mając tej karty. Nie wspomnę o nowej linii metra która jest dodatkową atrakcją Neapolu.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#29 PostWysłany: 31 Sty 2014 22:04 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 60
Loty: 35
Kilometry: 85 625
Witam, za dwa dni jedziemy, więc mam na koniec jeszcze parę pytań.

Bus EAVBUS z Pompei na Wezuwiusz. Pewnie niektórzy korzystali.
Jak często te busy jeżdżą? Można na nich polegać? Czy jak wjadę jednym to muszę nim wrócić, czy mogę sobie pobyć na wulkanie i wsiąść do jakiegoś dowolnego zjeżdżającego na dół?

Gdzie można nabyć bilety 3T/Artecard. Da się na lotnisku? Na dworcu (gdzie)? Gdzieś w centrum?
Czy na te karty można jeździć oboma liniami metra?
Znalazłam tez mapę na której jest narysowane, że otwarli przejazd metrem między przystankiem Universitat a Garibaldi? Faktycznie jest taka linia?

z gory dzięki
_________________
http://picasaweb.google.com/rodzina.nawrockich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#30 PostWysłany: 01 Lut 2014 17:06 

Rejestracja: 11 Wrz 2013
Posty: 355
Loty: 47
Kilometry: 49 067
niebieski
mikolajo napisał(a):
Witam, za dwa dni jedziemy, więc mam na koniec jeszcze parę pytań.

Bus EAVBUS z Pompei na Wezuwiusz. Pewnie niektórzy korzystali.
Jak często te busy jeżdżą? Można na nich polegać? Czy jak wjadę jednym to muszę nim wrócić, czy mogę sobie pobyć na wulkanie i wsiąść do jakiegoś dowolnego zjeżdżającego na dół?

Wg mnie nie powinno być z tym problemu, aczkolwiek na tej trasie jeżdżą też małe busy i jest szansa, że jeśli wszyscy, którzy wjechali busem zdecydują się na powrót tym samym to się nie zabierzecie.

mikolajo napisał(a):
Gdzie można nabyć bilety 3T/Artecard. Da się na lotnisku? Na dworcu (gdzie)? Gdzieś w centrum?
Czy na te karty można jeździć oboma liniami metra?
Znalazłam tez mapę na której jest narysowane, że otwarli przejazd metrem między przystankiem Universitat a Garibaldi? Faktycznie jest taka linia?

z gory dzięki

Na pewno da się kupić Artecard na dworcu Garibaldi w informacji turystycznej na poziomie -1, w niektórych muzeach (od razu możecie skorzystać z wejścia za darmo).
Na Artecard możecie jeździć również metrem :)
Linia nr 1 została przedłużona do Garibaldiego.

PS. Wybieracie się do Pompejów, czy Herculanum?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#31 PostWysłany: 07 Lut 2014 10:33 

Rejestracja: 20 Kwi 2012
Posty: 211
niebieski
Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem jasnej odpowiedzi, jak najtaniej z Neapolu pojechać do Pompejów i na Wezuwiusz?
Pociągiem z Neapolu, ale co dalej są tylko jakieś busy po kilkanaście euro czy jest jakaś inna opcja?
Chciałby zwiedzić w 1 dzień Pompeje i Wezuwiusz tylko trochę drogo mi to wychodzi, możecie doradzić jak zrobić to najtaniej?
Pozdrawiam
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#32 PostWysłany: 07 Lut 2014 16:53 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 13 Kwi 2012
Posty: 771
Loty: 91
Kilometry: 123 256
niebieski
lasan82 napisał(a):
Przeczytałem cały wątek i nie znalazłem jasnej odpowiedzi, jak najtaniej z Neapolu pojechać do Pompejów i na Wezuwiusz?
Pociągiem z Neapolu, ale co dalej są tylko jakieś busy po kilkanaście euro czy jest jakaś inna opcja?



Nie ma innej opcji tylko bus, taksówka lub okazja.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#33 PostWysłany: 08 Lut 2014 00:00 

Rejestracja: 28 Lis 2012
Posty: 60
Loty: 35
Kilometry: 85 625
We środę wróciliśmy z Neapolu. Byliśmy w składzie 5 dorosłych + 3 dzieci (2 lata, 2 lata, 4 lata).
Co by się odwdzięczyć za pare porad, zamieszczę swoje uwagi.

Ile myśmy się naszukali gdzie można kupić kartę UnicoCampania 3T!!!! (Nie chcieliśmy na dworcu, bo nam nie było po drodze). Wszyscy nam podawali kolejne adresy i my tak na tych nogach z dwoma 2-latkami!! Ostatecznie kupiliśmy ArteCard w Muzeum Narodowym (o 3T dowiedzieliśmy się tylko tyle, że go ciężko kupić, czyli pozostaje pewnie Garibaldi).

Jak chodzi o EAVBUS na Wezuwiusz, to wygląda na to, że nie jeździ w zimie (tudzież jeździ tylko w weekendy). Taką informację uzyskaliśmy od 3 osób (chyba że wszystkie były w jakiejś taksówkowej zmowie). Ostatecznie przyczepił się do nas taksówkach, który nas strasznie chciał wywieźć na tego Wezuwiusza. Początkowo chciał 20 euro od łebka, stanęło na 60 euro od wszystkich (nie wiem na ile to było atrakcyjne cenowo, ale dla nas kluczowe było to, że koleś ma 7-mio osobowe auto). Na górze chciał na nas czekać 1h 10 minut, ale bez problemu zgodził się na 1h 40 minut.
Wejście na Wezuwiusz (czego się po opisach obawiałam) to splunięcie. 4-ro latek (jakkolwiek zaprawiony w bojach) wszedł w 25 minut.

Jakby ktoś chciał zaliczyć i Wezuwiusz i Pompeje w 1 dzień to trzeba się bardzo sprężać. My wyszliśmy z hotelu o 9, połączenia sie nam super zgrywały, a i tak na Pompeje zostało 1,5-2h (mało, dużo za mało, bo zimą zamykają je o 17). Jakkolwiek faktycznie wszystkie przejścia hotel-metro-kolejka-taksa w tempie 2-latków (więc w dorosły zrobi to trochę szybciej).

Spaliśmy w hotelu Hotel Europeo - Sea Hotels w centrum (przez booking.com). Warunki ok (mieliśmy pokój 2-osobowy + 5-osobowy apartament). Cena nam wyszła fajna (przy czym nam zależało na aneksie kuchennym), ale hotel nie liczył za dzieci do lat 4.

I kolejne info. Czekaliśmy na Alibusa (przy porcie) na lotnisko i skubany nie przyjeżdżał, a nam się czas kurczył. Zagaiłam taksówkarza, którzy chciał nas wszystkich za 20euro zawieść na lotnisko (te 8 człeków). Na szczęście akurat zjawił się autobus. Jakkolwiek wygląda na to, że jak się jedzie w 4-5 osób i nie ma się karty, to warto wziąć taksę zamiast Alibus.

Jakby ktoś sobie chciał foty pooglądać to zapraszam do galerii:
https://picasaweb.google.com/rodzina.na ... redirect=1
_________________
http://picasaweb.google.com/rodzina.nawrockich
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#34 PostWysłany: 08 Lut 2014 16:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Lis 2012
Posty: 569
@mikolajo: troche nie rozumiem twoich problemow z karta UnicoCampania, my bez problemu kupilismy na lotnisku, obowiazuje ona tez na Alibusa, wydaje mi sie ze jest rowniez dostepna w tych samych miejscach co bilety na alibusa (pewnosci nie mam), jednak na stronie jest ponad 500 punktow sprzedazy w samym Neapolu
http://www.unicocampania.it/?lang=en&ce ... tion=start
_________________
Image
.. nasze tanie podróże ze Śląska: http://www.nasze-tripy.pl ..
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#35 PostWysłany: 18 Maj 2014 17:35 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Cze 2011
Posty: 1508
Loty: 339
Kilometry: 501 360
OK trochę detali ode mnie. Dotyczy Neapol i okolice.

Autostrada A3 Neapol - Salerno w cenie 2 eu za wjazd. Autostrada A1 Rzym - Neapol pobieramy bilecik i kasują nas przy zjeździe. Za trasę do Monte Cassino (z Neapolu a właściwie z Sorrento) zapłaciliśmy ok. 6 eu.

Paestum: bilet jednorazowy do muzeum i do strefy archeologicznej 11 eu.

Sorrento opłata klimatyczna 1 eu/doba/ludź. Neapol 1,5 eu/doba/ludź. Pobrali od nas w hotelach. Monte Cassino jest bezpłatne. Parking też. Klasztor przyjmuje gości od 15.30, parking 3eu.

Wezuwiusz - wjazd autkiem do jakichś 3/4. Później kupujemy bilet za 10 eu (wstęp na Wezuwiusz) i idziemy z buta. Męczące nieco, no ale wchodzenie pod górkę zazwyczaj bywa męczące. Każdy powinien dać radę. Nawet po 60. Bilet na parkingu na Wezuwiuszu - 2,5 eu. Stał tam jakiś bus przerobiony na tramwaj łączący Pompeje z Wezuwiuszem, ale ceny nie znam.

Drogi w okolicach Neapolu Sorrento Amalfi mega zapchane. Mnóstwo aut i jedzie się b. długo. 60 km z Sorrento na lotnisko jechaliśmy w korkach 2,5h. Podobnie przebijanie się przez Neapol to jakiś dramat.

Bilet na metro 1,3 eu. Jednak można też kolejką Trenitalia za 1eu. Ze stacji Amedeo do Piazza Garibaldi zapłaciliśmy Trenitalii właśnie tyle.

Bilety na Capri koszmarnie drogie. Rano jedna względnie tania (12 eu) powolna krypa, oprócz tego tylko szybkie łodzie w okolicach 20 eu w jedną stronę. Podobnie na Ischię. Najtańszy przewoźnik to chyba Caremar, ale nie będę się upierać. Ogólnie jak się przyjdzie na przystań (zaraz za Castel Nuovo), to coś na pewno będzie płynąć. Ostatnia łódź z Capri do Neapolu płynęła o 20.15 (16,80 eu).

Na Capri funicolare (kolejka górska) na górę 1,8 eu. Zjazd można sobie darować. 20-30 minut i jesteśmy na dole. A widoki przednie podczas schodzenia.

Pompeje bilet wstępu 11 eu. Jednodniowy. Jak nie mamy przewodnika, warto w informacji wziąć mapę ruin i książeczkę z opisami po angielsku. Są w niej wypisane szczególnie interesujące miejsca i parę zdań o nich. W połączeniu z mapą całość daje radę :) W ofercie jeszcze bilet za 20 eu łaczony ważny 3 dni na wstęp do Pompei, Herculanum i Stable.

Kolejka Circumvesuviana do Pompei odjeżdza z Piazza Garibaldi (Napoli Centrale). Wysiadamy na Pompei Scavi i idziemy do bramy i kasy jakieś 100 metrów. Bilet do Pompei Scavi kosztuje 2,9 eu. Do Sorrento 4eu.

Wydaje mi się jednak, że tę trasę można zrobić Trenitalią za 1.8 eu pociągiem Regio z Napoli Centrale do Pompei. Po wyjściu z pociągu kierujemy się na plac z katedrą (widać ze stacji) i następnie w lewo. Zresztą każdy miejscowy powie. To jakiś 1 km wycieczki przez nowe Pompeje, ale - uwaga - WARTO. Placyk z katedrą w nowych Pompejach jest naprawdę fajny. Do ruin wejdziemy inną bramą, ale to akurat nie ma większego znaczenia.

Z Neapolu do Salerno bilet regio kosztuje 3,6 eu.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#36 PostWysłany: 24 Maj 2014 10:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Sie 2010
Posty: 130
Loty: 42
Kilometry: 79 377
To może dodam jeszcze od siebie, że jeśli ktoś będzie przyjeżdżał do Neapolu samochodem, to może go zostawić na parkingu piętrowym na Via Brin (0,30 Euro za godzinę minimum bodajże 1,3E). Stamtąd można dojechać do centrum tramwajem (albo na Piazza Garibaldi, albo drugą linią koło Castel Nuovo). Chociaż do Piazza Garibaldi jest tak blisko, że spokojnie można to machnąć pieszo.

Co do autostrady, to z Rzymu do Neapolu płaciliśmy 14,10 Euro.

Na Wezuwiusz wybraliśmy się tak przed 16.00 i za parking nie płaciliśmy. Może dlatego, że w maju otwarte jest do 17tej. Jeśli podjedziecie autem od strony Pompejów, to dojedziecie na parking, skąd możecie wziąć autobus, który jedzie przez Park - koszt 22 Euro od osoby. My się nie zdecydowaliśmy i podjechaliśmy od właściwej strony (czyli tej za 10 Euro). :)
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#37 PostWysłany: 23 Wrz 2014 16:54 

Rejestracja: 04 Sie 2013
Posty: 53
Witam,
1. Jak najlepiej rozplanować zwiedzanie Pompei i Wezuwiusza jadąc z Sorrento. Czy wysiąść w Pompei i po zwiedzaniu z tamtąd wjechać/zjechać na Wezuwiusz, czy jest jakaś ciekawsza opcja. Potem wracam do Neapolu. Czy te 10 Euro, o których czytam to wjazd w jedną stronę czy powrotny też? Można np. wyjechać z Pompei (skąd?) a wsiąść do powrotnego busa do Ercolano, czy to już inny przewoźnik.
2. Czy korzystał ktoś z biletów Alibusa w metrze, z tego co wiem ważne są 90min. korzysta się z czytnika czy wchodzi boczną bramką?Czy bilet można kupić w kiosku na lotnisku ok 21.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#38 PostWysłany: 26 Wrz 2014 09:18 

Rejestracja: 19 Maj 2014
Posty: 14
Witam.
To moze podzielę sie wskazówkami z pobytu. Niestety nie udało się osiągnąc zamierzanego celu z powodu skrecenia nogi przed wyjazdem. To teraz garść informacji.
Przejazd z lotniska 3e - kupione na lotnisku w kiosku w strefie odlotów - jak sie wchodzi sklepik po prawej stronie, u kierowcy 4e. Warto pospieszyc sie gdyz autobus Alibus szybko sie napełnia i czasem trzeba czekać na nastepny. Na plac garibaldi jedzie sie ok 20 min, na malo ok 40 min. Mysmy neapol zwiedzali na nogach także nie wydawalismy na komunikacje. Warto się poplątac uliczkami zdecydowanie specyficzny klimat. trzeba przyznać że smieci to jest więcej niż sie człowiekowi wydawało. W nocy tez spacerowalismy i zdecydowanie odradzamy, szemrane towarzsytwo prawie wszedzie byc może bezpieczne byc moze nie - na szczescie sie nie przekonalismy o tym.
Da michael oczekiwanie na pizze ok 1,5h w sobote godziny popoludniowe - 2 pizze plus woda 11e, Obiad w resturacji na placu garbiladi ( pizza jesdna z drozszych + makaron + picie = 18e) wg mnie cena troche za wysoka, zdecydowanie mozna taniej zjesc:)
Dojazd kolejka do Sorrento: bilet 4,1e od osoby, 1,1 h trwa podróz, juz za neapolem calkowicie zmienia sie klimat krajobrazowy:) na plus:)
W sorrento ceny drozsze niz w neapolu. Pizza od 7-8e ale mysmy mieszkali w sant agnello tam udalo sie za 5e kupic i byla calkiem niezla.
Prom na capri 61 e z groszami, raczej nie ma problemu z miejscami, bus do positano 6,8e ( w obie strony 24h - mozna smigac ile sie chce miedzy sorrento positano amalfi) pan sprzedaje przy dworcu na polu. W positano uwaga na plaze wstep uwaga:d 12,5e:D ale spokojnie smialo mozna plazować obok platnej plazy za 0e i w sumie tama sama woda:) prysznice są za 0,5e. Duzo ludzi na tej bezplatnej plazy, kazdy spozywa to co ze soba przyniosl:)
Osobiscie polecamy wypad do Nerano bus 2,2e w jedna strone. wysiadamy na przed ostatnim przystanku i idziemy tak z 40 min górkami i dochodzimy do plazy baia de ieranto. zatoczka w ciszy i spokoju, mozna poskakac ze skalek, poplywać, kawalek dalej stara fabryka z pomostem dobrych kilka m wysokosci, tez mozna skakac tam:) No widoki cudowne, wg mnie zdecydowanie lepiej niz capri, mniej komercjalnie.
Ostatnia wskazówka z placu garibaldi na lotnisko na nogach ok 50 min - sprawdzone:) to chyba tyle, jak cos sobie przypomne to napisze

-- 26 Wrz 2014 09:19 --

w wolnej chwili wrzuce relacje ze zdjeciami,
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#39 PostWysłany: 30 Wrz 2014 12:20 

Rejestracja: 07 Wrz 2014
Posty: 2
Właśnie wróciliśmy z Neapolu i kilka informacji, których nie znaleźliśmy przed wyjazdem na forum. Postanowiliśmy skorzystać z opcji najtańszego dojazdu z lotniska tj. lokalnego autobusu 182. Przystanek znajduje się naprawdę blisko, natomiast w Neapolu nie ma godzin odjazdów autobusów i jest podany orientacyjny czas co ile kursują kolejne. Jako, że wylądowaliśmy w sobotę wynosił on ok. 30 min. Włosi nie słyną z punktualności, tak więc przyszło nam czekać na niego prawie 50 min. Również biletów nie kupicie u kierowcy- nie mam pojęcia gdzie znajduję się najbliższa Tabaccheria, może inny forumowicz przyjdzie z pomocą. Tak więc jeśli zależy Wam na czasie, proponuję nie pogardzić Alibusem ;)

Potwierdzam również informację, że w ramach 3-dniowej karty Unicocampania 3T można korzystać ze wszystkich publicznych(!) środków transportu na wybrzeżu Amalfi m.in. autobusów SITA.

Jeżeli będziecie korzystać z pociągów TrenItalia, pamiętajcie, że poza kupieniem biletów, przed wejściem do pociągu należy jeszcze na peronie SKASOWAĆ bilet. Niemal na każdym peronie znajdują się kasowniki podobne do tych co są w metrze. Kara za nie skasowanie biletu jest wysoka, a jak udało nam się zaobserwować wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy. Nikt też nie informuje o tym obcokrajowców podczas kupowania biletu ;)
Podróżowaliśmy pociągiem na relacji Neapol- Rzym i nie mieliśmy problemów z kupieniem biletów tuż przed odjazdem pociągu. Bilety na pociągi regionalne mają zawsze taką samą cenę, natomiast bilety na pociąg intercity zdrożały w ciągu tygodnia dwukrotnie, więc jeśli wybieracie taki środek transportu warto kupić je dużo wcześniej przez internet.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#40 PostWysłany: 04 Lis 2014 10:45 

Rejestracja: 06 Lut 2013
Posty: 934
Loty: 2
Kilometry: 4 884
niebieski
adamian napisał(a):
Witam.
Jutro wylatuje do Neapolu - 4-8.11. Mam w związku z tym kilka pytań i niejasności, których nie rozwiała nawet lektura tego tematu ;)

1. Korzystając z 3T Unicocampania i Eavbus na Wezuwiusza rozumiem, że nie dojadę w miejsce gdzie na piechotę powiedzmy w 1-1,5h dojdę na szczyt? Trzeba korzystać z jakiegoś busa?


Dojedziesz na parking, gdzie dojeżdżają wszystkie autobusy. Nie da się jechać dalej. Z niego około 30-40 minut wolnym krokiem na szczyt. Jest to trasa nawet, z którą nawet seniorzy sobie poradzą.

Sam próbowałem wyjść na szczyt, miałem nawet włoski przewodnik ze szlakami z lat 90., ale się pogubiłem. Skończyło się na wychodzeniu drogą, którą jeżdżą autobusy, na której w końcu złapaliśmy stopa, bo mieliśmy stracha przed wolno spuszczonymi psami z przydrożnych domów. Gdzieś w połowie drogi autobusowej, jest wyglądający na fajny szlak prowadzący podnóżami Wezuwiusza, niestety we wrześniu był zamknięty, bo jak powiedział lokals "ludzie się na nim niewłaściwie zachowywali i niszczyli przyordę".



adamian napisał(a):
2. Zastanawiam się ew. nad wypożyczeniem auta i w jeden dzień objechaniem Wezuwiusza i kawałka wybrzeża. Da radę to zrobić aby trochę zobaczyć czy lepiej rozbić to na 2 dni z tym, że wtedy dojazd na wulkan komunikacją miejską a wybrzeże samochodem w jeden dzień czy wybrzeże też da radę objechać bez auta?


Na bilecie 3T Unicocampania zrobiliśmy wycieczkę do Amalfi. Pociąg do Sorrento i później autobus. Wycieczka na jeden dzień. Niepotrzebny samochód według mnie.




adamian napisał(a):
3. Jaki trasę/najlepsze miejsca wybrzeża proponujecie zobaczyć przeznaczając jeden dzień?
3. W czołówce atrakcji na tripadvisorze są tunele/katakumby. Który najbardziej warty zobaczenia? Bourbon Tunnel? Catacombe di San Gennaro? Sotterranea?


Polecam wulkan Solfatara. Dojazd również na bilecie trzydniowym - http://en.wikipedia.org/wiki/Solfatara_%28volcano%29

Przez tydzień byliśmy na Ischii. Też warto. Jest też Capri, na którym nie byłem.

adamian napisał(a):
4. Pomijając wszędzie polecane pizzerie czyli daMichele i diMatteo etc jakieś ciekawe miejsca typu kawiarnie/knajpy z tarasem na dachu, jakimś fajnym widokiem, wystrojem?


Mnie najbardziej pizza smakowała tutaj - http://italia-by-natalia.pl/starita-a-m ... y-zakleta/. A ten blog, to w ogóle bardzo dużo informacji o Neapolu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 257 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group