Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie zapoznaj się z krótkim poradnikiem komunikacyjnym po Neapolu:
viewtopic.php?p=1035938#p1035938


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 257 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna
Autor Wiadomość
#101 PostWysłany: 22 Lut 2017 17:08 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 60
nina104 napisał(a):
Kusie mnie to Capri, ale bedziemy tylko 3 dni, więc nie wiem czy zdążymy. POmyślałam, że może Neapol 1 dzień, drugi Capri, a trzeci Pompeje i Wezewiusz, tym bardziej ,że bedziemy w pierwszą niedzielę miesiaca- więc tu bilety gratis (tak przynajmniej wynika z postów). Czy taki plan będzie do zrealizowania? Nie chcę też gonić z wywieszonym językiem, bo ma to byc złapanie oddechu. Ale czy wtedy jechać do Sorento z Neapolu, czy bezposrednio stąd na Capri? W każdym razie dzieki za radę. Wszelkie wskazówki mile widziane.


Ja leciałam na 3 dni, ale przylot i wylot był w kiepskich godzinach. Widzę, że Ty masz fajną godzinę przylotu więc na Twoim miejscu szybki przyjazd do hotelu i zwiedzanie do końca dnia Neapolu. W drugi dzień Pompeje z Wezuwiuszem (bez spiny i zadyszki dacie rade) i 3 dzień Capri (albo odwrotnie ). Na Capri najlepiej podjechać do Sorrento bo promy z Neapolu jak są duże fale nie dopływają do Capri.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel Początek wakacji w Maroku: tygodniowy wypoczynek za 1292 PLN. Loty z Wrocławia + hotel
Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni Wakacje w Chorwacji za 713 PLN. Loty do Dubrownika z Krakowa + apartament na 3 dni
#102 PostWysłany: 26 Lut 2017 20:20 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Im bliżej wyjazdu tym wiecej pojawiajacych się pytań. Chcemy w sobotę jechac do Sorento, w niedzielę do Pompei i stamtąd na Wezewiusz. Znalazłam link rozkładu jazdy pociągów Circumvesuviana i mnie zastrzeliło! http://www.massalubrense.it/circum.htm
Czy to mozliwe, żeby w weekendy od godz. 7.39 do 15.22 nie było nic w kierunku Sorento???? Czy mylę sie i ktoś szczęśliwie wyprowadzi mnie z błedu?
Czy jadąc busem z Pompei na Wezewiusz (też sie teraz zastanawiam jak z kursowaniem w weekendy!) nie będę miała problemu by odnależć trasę wejścia na Wezewiusz? Jakieś wskazówki:)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#103 PostWysłany: 26 Lut 2017 20:43 

Rejestracja: 09 Sty 2012
Posty: 256
Loty: 38
Kilometry: 72 453
niebieski
Sprawdź rozkład tu:
http://www.eavsrl.it/web/content/orario-ferrovia

Jeśli chodzi o podejście do krateru, to z parkingu, gdzie dojeżdżają autobusy, prowadzi jedna szeroka droga pod górę, nie ma szansy nie trafić albo się gubić.

@Kashpir byłam w połowie września. W Pompejach trafiłam na pochmurny dzień, więc było przyjemnie, ale już w Herkulanum, gdy zaczynałam zwiedzać po godz. 14:00 w pełnym słońcu turyści generalnie przemykali od jednego budynku do drugiego, aby złapać trochę cienia. Poprawiło się gdzieś ok. 16-ej. Jeśli chodzi o tłok, gdy zamierzasz korzystać z Wybrzeżu Amalfińskim z transportu publicznego, miej na uwadze, że wsiadając gdzieś po trasie (np. jak ja w Positano) będziesz czekał na przystanku w długiej kolejce do autobusu i możesz nie zmieścić się do pierwszego ani nawet do drugiego, a autobusy nie jeżdżą co 15 min.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#104 PostWysłany: 26 Lut 2017 21:11 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
W weekendy z autobusem nie powinno być problemu, choć rozkład i tak pewnie będzie zagadką.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#105 PostWysłany: 26 Lut 2017 23:15 

Rejestracja: 29 Paź 2014
Posty: 44
Loty: 11
Kilometry: 11 822
le_szek napisał(a):
Dzięki, jutro być może spróbuję go ustrzelić, mam nadzieję, że potem nie spędzę pół dnia drałując z Wezuwiusza piechotką :lol:


@le_szek udało się? Sama mam zamiar skorzystać z tego autobusu i mam takie same obawy :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#106 PostWysłany: 26 Lut 2017 23:30 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Gdy ja byłem w lipcu, w autobusie wisiał taki rozład:
Załącznik:
cIMG_5302.jpg
cIMG_5302.jpg [ 204.18 KiB | Obejrzany 1909 razy ]
a dodatkowo siedzący za fajerą Giancarlo czy też inny Giuseppe chodził po autobusie i po sprzedaniu nam biletów, które wcześniej sprzedał 1000 innych pasażerów, pokazywał go nam na tablecie. Oczywiście ten rozkład nie miał nic wspólnego z dostępnym na stronach organizatora i operatora.
Góra
 Profil Relacje PM off
Oliv lubi ten post.
Oliv uważa post za pomocny.
 
      
#107 PostWysłany: 26 Lut 2017 23:52 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Oliv napisał(a):
le_szek napisał(a):
Dzięki, jutro być może spróbuję go ustrzelić, mam nadzieję, że potem nie spędzę pół dnia drałując z Wezuwiusza piechotką :lol:


@le_szek udało się? Sama mam zamiar skorzystać z tego autobusu i mam takie same obawy :D


Ostatecznie nie próbowaliśmy - w tym dniu Wezuwiusz widziany z circumvesuviany był momentami mocno zachmurzono-przymglony i odpuściliśmy go jadąc prosto do Sorrento (już raz byliśmy na górze i zamiast krateru oglądaliśmy mgły czy też chmury, więc odłożyliśmy druga próbę na kolejny wyjazd).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#108 PostWysłany: 28 Lut 2017 20:50 

Rejestracja: 20 Lut 2017
Posty: 3
nina104 napisał(a):
Im bliżej wyjazdu tym wiecej pojawiajacych się pytań. Chcemy w sobotę jechac do Sorento, w niedzielę do Pompei i stamtąd na Wezewiusz. Znalazłam link rozkładu jazdy pociągów Circumvesuviana i mnie zastrzeliło! http://www.massalubrense.it/circum.htm
Czy to mozliwe, żeby w weekendy od godz. 7.39 do 15.22 nie było nic w kierunku Sorento???? Czy mylę sie i ktoś szczęśliwie wyprowadzi mnie z błedu?
Czy jadąc busem z Pompei na Wezewiusz (też sie teraz zastanawiam jak z kursowaniem w weekendy!) nie będę miała problemu by odnależć trasę wejścia na Wezewiusz? Jakieś wskazówki:)



Nina jedz pociągiem do Sorento i w drodze powrotnej możesz zaliczyć Pompeje, bilet chyba 4-5 euro(pociag)
W niedziele spokojnie sobie zrobisz Wezywiusza...ponoć pogoda niezbyt dobra jest zapowiadana na te dni
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#109 PostWysłany: 03 Mar 2017 12:43 

Rejestracja: 03 Mar 2017
Posty: 2
Witam
24 marca (piątek) będę około 9 godziny w Neapolu a powrót mam w poniedziałek późnym popołudniem.
Planuję zakupić Atrecard za 32 euro od razu po przylocie ale ciągle mam wątpliwości czy się opłaca.
Rozumiem, iż mając kartę przez 3 dni poruszam się wszystkimi środkami komunikacyjnymi i mam "dwie atrakcje" w cenie np. Pompeje i Herkulanum. Czy dojazd do Sorento też obejmuje ta karta?Ile obecnie kosztuje dojazd na Wezuwiusza w obie strony z dworca Ercolano? Cztery dni to zapewne mało ale chciałabym zapełnić ten czas na maksa żeby jak najwięcej zwiedzić.
Będę wdzięczna za każdą informację i sugestie co można zobaczyć w Neapolu w marcu. :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#110 PostWysłany: 03 Mar 2017 13:08 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Dojazd do Sorrento - tak (circumvesuviana).
Wezuwiusz z Ercolano - jeśli dobrze widziałem, nadal jest 20€ od osoby z wstępem na sam wulkan.
Solfatara Pozzuoli - dojazd też na artecardzie, wstęp ze zniżką (nieznaczną) 5,60€ (w samym Pozzuoli masz jeszcze amfiteatr i ruiny świątyni Serapisa).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#111 PostWysłany: 03 Mar 2017 14:32 

Rejestracja: 10 Wrz 2015
Posty: 309
niebieski
@‌anka76‌ witamy Cię serdecznie na forum.
Pytanie zadałaś jednak zbyt ogólnie,aby pomóc więc..
Jeżeli potrzebujesz pomocy i aby dobrze się przygotować się do wyjazdu to przeczytaj proszę uważnie cały ten wątek i inne na temat Neapolu (wpisz w wyszukiwarce na górze strony odpowiednie hasło).
Na pewno trafisz na inny wątek ( z Wezuwiuszem w tytule),gdzie masz rozpisane/zrealizowane wyjazdy,więc przeczytasz m.inn.,jak to w praktyce wygląda (ilość atrakcji względem czasu i komunikacji).
Pytania konkretne są mile widziane.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#112 PostWysłany: 03 Mar 2017 19:40 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 60
@‌anka76‌ 9 rano czy wieczorem? Zakładam, że rano więc 1 dzień Neapol, 2-Capri, 3-Wezuwiusz-Pompeje, 4- do wyboru. Więcej się zwiedzić w 4 dni nie da :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#113 PostWysłany: 03 Mar 2017 23:45 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Jeśli jest wolny dzień, to samo Sorrento też jest ładne, warto też zaliczyć Ercolano, podobno nie ustępujące Pompejom a mniej znane. Mi jeszcze chodzi po głowie Ischia.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#114 PostWysłany: 04 Mar 2017 19:18 

Rejestracja: 17 Sty 2011
Posty: 156
Jeśli będziecie na Capri polecam z Anacapri zejście pieszo do portu. Super widoki, zaskakujące rozwiązania drogi i nie sposób zabłądzić. Idzie się w kierunku vill San Michele i dalej cały czas w dół. Polecam!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#115 PostWysłany: 11 Mar 2017 19:48 

Rejestracja: 11 Mar 2017
Posty: 2
Loty: 4
Kilometry: 5 236
Witam.
2 czerwca lądujemy w Neapolu. Czy uda się w godzinę dotrzeć do portu na prom do Capri. Samolot ląduje o 16.30, a prom odpływa o 17.25. kolejny prom jest dopiero o 19.10 więc szkoda czasu. Z tego co się orientuję do 02.06 jest święto we Włoszech.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#116 PostWysłany: 11 Mar 2017 21:41 

Rejestracja: 22 Gru 2013
Posty: 3046
srebrny
Oj, to chyba ostatni kraj, w którym ryzykowałbym szacować, gdzie kiedy się uda dojechać. Zwłaszcza w tak krótkim czasie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#117 PostWysłany: 12 Mar 2017 09:40 

Rejestracja: 06 Paź 2016
Posty: 60
Z tego co pamiętam autobus z lotniska na plac Garibaldi troche jedzie (tak z 20min?). Choć mogło mi się wydawać bo było 30st, pełny autobus i marzyłam, żeby w końcu z niego wyjść. Nie wiem skąd dokładnie odpływają promy, ale nad samo morze nie dojeżdza metro. Cóż musisz chyba w jakiś kolejny autobus wskoczyć, a to oznacza czekanie na niego (o ile pojedzie bo mówisz, że to święto) i dłuższą trasę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#118 PostWysłany: 12 Mar 2017 12:50 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Alibus dojeżdża do portu, ale czas przejazdu jest płynny w zależności od tłoku na ulicach, jakieś 30 minut jechaliśmy ostatnio w drugą stronę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#119 PostWysłany: 12 Mar 2017 20:48 

Rejestracja: 11 Mar 2017
Posty: 2
Loty: 4
Kilometry: 5 236
... więc zdając się na autobus jest duże ryzyko, że nie zdążymy. Może więc podpowiecie ile trzeba zapłacić za taxi z lotniska do portu. Prom odpływa z Calata Porta di Massa, no i oczywiście poprosimy jakieś podpowiedzi jak rozmawiać z taksówkarzami żeby było tanio.

-- 12 Mar 2017 20:49 --

... więc zdając się na autobus jest duże ryzyko, że nie zdążymy. Może więc podpowiecie ile trzeba zapłacić za taxi z lotniska do portu. Prom odpływa z Calata Porta di Massa, no i oczywiście poprosimy jakieś podpowiedzi jak rozmawiać z taksówkarzami żeby było tanio.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#120 PostWysłany: 12 Mar 2017 20:57 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
W drugą stronę proponowali 4€/osoby (byliśmy we dwoje). Natomiast z tego, co widzę w sieci jest stała taryfa dla taksówek z Capodichino, lotnisko-port to koszt 19€.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 257 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group