Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Wikipost
Zanim zadasz pytanie zapoznaj się z krótkim poradnikiem komunikacyjnym po Neapolu:
viewtopic.php?p=1035938#p1035938


Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 257 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna
Autor Wiadomość
#161 PostWysłany: 30 Sty 2018 00:50 

Rejestracja: 23 Wrz 2012
Posty: 991
niebieski
Sprawdź sobie.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN Tanie loty do Singapuru z Warszawy od 2297 PLN
Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa Urlop na Teneryfie: 4 dni w 4* hotelu ze śniadaniami za 1327 PLN. Wylot z Krakowa
#162 PostWysłany: 30 Sty 2018 08:38 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Paź 2011
Posty: 436
srebrny
@sebos17 :

pociagi-w-italii,1407,60251&start=1280&hilit=Italii
_________________
Image

Naprawdę pisze się razem. Naprawdę!
Zresztą zresztą też.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#163 PostWysłany: 14 Lut 2018 15:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 04 Paź 2011
Posty: 768
Loty: 128
Kilometry: 82 783
niebieski
Za tydzień będę odbywał 2 noclegi w Neapolu (2 pełne dni w sumie na zwiedzanie). Czy jest sens żebym opuszczał miasto i np. pojechał do Positano lub do innego miejsca na wybrzeże Amalfitańskie, czy raczej do zwiedzania w samym Neapolu jest tyle, że zostawić to na inną okazję? Chciałbym mniej więcej wiedzieć ile trwa dojazd tam i czy dużo kosztuje.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#164 PostWysłany: 14 Lut 2018 16:13 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Ja uważam, że w Neapolu miejsc i łażenia na 2 dni (albo i więcej) spokojnie starczy. A wybrzeże polecam zostawić na cieplejsze miesiące.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jacob94 lubi ten post.
jacob94 uważa post za pomocny.
 
      
#165 PostWysłany: 14 Lut 2018 16:25 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Dwa dni to za mało na Neapol zdecydowanie :)
Katakumby + cmentarz, muzeum archeologiczne, duomo, 3 zamki, podziemia...
A i połazić po uliczkach miło.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
 Temat postu: Komunikacja Neapol
#166 PostWysłany: 28 Lut 2018 01:44 

Rejestracja: 28 Lut 2018
Posty: 1
Witam, prosze o info gdzue mozna kupic bilet unico campania na 3 dni , czy na lotnisku o 21 mozna to zrobic? I czy on działa na alibus z lotniska do neapolu i na circumvesuvuane do sorrento. Chyba ze macie lepszy pomysł na oszczędniejszy bilet na 3 dni, tylko na dojazdy z i do lotniska oraz metrem po neapolu i circumvesuvuana do Pompei i sorrento (wejścia do muzeów zostawimy na następny wyjazd;) a Pompeje w pierwszy dzien miesiąca sa darmowe, wiec interesuje nas tylko transport. Dzieki!
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#167 PostWysłany: 28 Lut 2018 18:47 

Rejestracja: 22 Lis 2017
Posty: 48
Przy przylocie okolo 21 proponuję z lotniska do centrum jechać autobusem 182 za 1.1e.Na nastepny dzień z centrum do Pompei kolejką za 2.8e w jedną strone.a kolejny dzień kupić bilet dzienny za 4.5e i jeździć komunikacją po Neapolu.Autobus 182 zlotniska w sobotę jedzie około 21.40 na Plac Dante.Tak będzie najtaniej.Tak sądzę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#168 PostWysłany: 12 Mar 2018 22:13 

Rejestracja: 04 Cze 2012
Posty: 4261
Loty: 423
Kilometry: 954 846
złoty
Lecę na jednodniówkę w niedzielę i zastanawiam się, czy jest jakaś sensowna opcja na bilet dobowy z dojazdem z lotniska. 10EUR to trochę słaby interes + ewentualne przejazdy po mieście. Chcemy zobaczyć maksymalnie dużo, zaliczyć jakiś punkt widokowy (zamek Elmo?), połazić i się poszwędać. Lądujemy o 9 rano, powrót mamy o 20.
Nie wiem w sumie czy kombinować z biletem zintegrowanym i przejazdem 182 z lotniska, czy lepiej lotniskowym dojechac na przystań i wracać na dworzec, aby z Garibaldi wrócić na lotnisko.
Wiadomo, że wszystkiego nie zobaczymy, spieszyć się i latać z wywalonym jezykiem tez nie ma sensu. Dlatego nie bardzo wiem, na którą opcję transportu się zdecydować. Poradzicie coś?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#169 PostWysłany: 14 Mar 2018 13:42 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
Ja bym proponował jednodniowy bilet Integrato za 4,50 euro od osoby. Teoretycznie, jeśli po mieście tylko pieszo, to można po taniości 1,10 euro za bilet jednorazowy (albo 1,60 euro za 90-minutowy, czyli możecie sobie zrobić jakąś przesiadkę) - dojście z lotniska do przystanku jest proste, dojedziecie do miasta, połazicie i potem tyle samo za powrót na lotnisko. Ale jeśli Sant Elmo to Integrato lepszy, bo wjedziecie i zjedziecie sobie funikularem, a dodatkowo jak będziecie mieli potrzebę podjechania w jakieś miejsce, to też się przyda.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
maxima uważa post za pomocny.
 
      
#170 PostWysłany: 16 Mar 2018 23:17 

Rejestracja: 21 Sie 2014
Posty: 17
Hej hej, wiecie może gdzie kupić 7 dniowy bilet na komunikacje ? Biletomaty na stacji miały tylko jednorazowe i całodniowe. Może one już nie funkcjonują? Czytałam o nich na forum chciałam skorzystać iiii lipa. Nie wiem gdzie je znaleźć.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#171 PostWysłany: 26 Mar 2018 11:34 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 63
Loty: 43
Kilometry: 103 653
Drodzy, chciałabym prosić Was o biletowo-transportową radę. Przeczytałam już chyba cały Internet, co i tak nie pomogło w ustaleniu faktów..

Przyjeżdżamy do Neapolu w niedzielę po 9 (Wielkanoc, 1.04). Chcemy od razu uderzyć na Pompeje i Wezuwiusza z uwagi na 1. niedzielę miesiąca (wszystko busami miejskimi, bez busa lotniskowego). Następnie zostać tu na noc albo od razu jechać dalej na południe (czy taka miejscówka byłaby dobrą bazą wypadową na Wybrzeże, połażenie po miasteczkach, Ścieżka Bogów itd?).
04.04 chcemy być w Neapolu, a 5.04 wyjazd.

Myśleliśmy o takiej konfiguracji biletowej: niedziela z biletem dziennym (czy są w ogóle takowe na Neapol, Pompeje i Półwysep?), pon-śr ArteCard i czw. jednorazowy na lotnisko. Czy to ma w ogóle sens? Widziałam też gdzieś info o biletach tygodniowych, ale one nie obejmują chyba całej Kampanii, tylko Neapol, tak?

Będę wdzięczna za wszelkie informacje ewentualnie propozycje wspólnej podrózy :D
_________________
O, my Thai Diary
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#172 PostWysłany: 27 Mar 2018 13:32 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Podłączę się do pytania. Interesuje mnie transport w okolicach Neapolu na 3 dni. Wezuwiusz , Pompeje, na lotnisko nie potrzebuję bo hotel mam 2km z niego. Co najlepiej kupić?

Planuje Capri lub Ischię, tam muszę kupić osobny bilet na prom? Również na Monte Cassino dostanę się na innym bilecie?

Dzięki za rady.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#173 PostWysłany: 27 Mar 2018 13:57 
Sezonowy Cebulion
Awatar użytkownika

Rejestracja: 20 Lis 2011
Posty: 22483
Temat ma ledwie 9 stron.
Na prawdę na większość pytań, są odpowiedzi.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#174 PostWysłany: 27 Mar 2018 15:41 

Rejestracja: 24 Paź 2014
Posty: 239
Loty: 59
Kilometry: 128 088
orientujecie się może, jak w okresie świąt wielkanocnych funkcjonują (są otwarte) atrakcje, np. Pompeje, Wezuwiusz? @agajka?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#175 PostWysłany: 27 Mar 2018 15:51 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 12 Paź 2012
Posty: 11346
Loty: 482
Kilometry: 757 010
może warto sprawdzić na stronie internetowej?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#176 PostWysłany: 27 Mar 2018 21:28 

Rejestracja: 17 Maj 2017
Posty: 640
Loty: 86
Kilometry: 165 130
Zbanowany
Przejrzałem 9 stron i rzeczywiście dość chaotyczne to wszystko jest i nie dostałem odpowiedzi.

Moje jedyne, główne pytanie brzmi czy kupując ową kartę za 32 euro - artecard na 3 dni będę na jej podstawie mógł skorzystać z transportu z Neapolu do Pompei i pod Wezuwiusza oraz czy dojadę do Sorrento a później do Amalfi czy Positano?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#177 PostWysłany: 27 Mar 2018 22:54 

Rejestracja: 18 Wrz 2015
Posty: 906
Loty: 54
Kilometry: 71 690
niebieski
Do Sorrento. Dalej - na wybrzeże Amalfi - całodzienny bilet Sita Bus.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#178 PostWysłany: 27 Mar 2018 23:09 

Rejestracja: 08 Lis 2015
Posty: 1031
platynowy
ind_globtroter napisał(a):

Moje jedyne, główne pytanie brzmi czy kupując ową kartę za 32 euro - artecard na 3 dni będę na jej podstawie mógł skorzystać z transportu z Neapolu do Pompei i pod Wezuwiusza oraz czy dojadę do Sorrento a później do Amalfi czy Positano?

To jeszcze na stronę Artecart można zajrzeć, tam jest napisane:
Cytuj:
how to use
Campania>artecard will be activated with access to the first selected site or, according to the type of card, with the first use of public transport belonging to Consorzio UnicoCampania and is valid for 3 days. The card is strictly personal and non-transferable and must be validated at the entrance to each site and shown to members of staff on request.

The young person’s card must be shown together with a document providing proof of identity and can be used by citizens aged 18-24 in accordance with the regulations concerning access to museums and archeological sites of the Italian state, travelling on public transport belonging to Consorzio UnicoCampania of the city of Naples with free access to the first three sites of your choice, and up to 50% discount from the 4th site onwards.

Travel on the public transport of the UNICOCAMPANIA Consortium to move within the whole regional territory of Campania taking advantage of road transport (buses, trolley buses except for transport with the Alibus line); transport on iron and cableways (underground, funiculars, trams, Circumflegrea, Cumana and Circumvesuviana trains).
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#179 PostWysłany: 09 Kwi 2018 10:25 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 10 Gru 2011
Posty: 63
Loty: 43
Kilometry: 103 653
Dzięki za wszystkie dobre rady i cytowania. Przeczytałam przed podróżą te ledwie 9 stron wątku, jak i wiele innych artyukłów, niestety nie znalazłam tam odpowiedzi na moje pytania, stąd post tutaj.

Na stronie ArteCard przy 3-dniowej karcie na cały region jest dość istotna gwiazdka, o którą miałam obawy:
Cytuj:
* except for the Sita Sud lines for Sorrento / Positano / Amalfi (special tariffs)

jednak po powrocie z Kampanii nie mogę potwierdzić jej prawdziwości. Jeździliśmy po całym regionie, zarówno busami, jak i pociągami na tę właśnie kartę i nigdzie nie było problemu z jej ważnością. Jedynie w busie na Wezuwiusza, odjeżdżającego sprzed dworca z Pompejów musieliśmy kupić osobny bilet (3,10 €).

Generalnie w razie pytań - służę pomocą :)
_________________
O, my Thai Diary
Góra
 Profil Relacje PM off
Marecki uważa post za pomocny.
 
      
#180 PostWysłany: 09 Kwi 2018 13:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 06 Mar 2012
Posty: 1884
Loty: 277
Kilometry: 318 552
srebrny
Kurcze minelo juz troche czasu od mojej wizyty w Neapolu i ciagle zapominam podzielic sie ostrzezeniem.

Jesli korzystacie z metra to wchodzac przez bramki upewnijcie sie ze bilet ktory bramka Wam wypluwa to ten sam ktory do niej wsadziliscie.

Na stacji Universita stracilem wlasnie w ten sposob bilet calodzienny. Zorientowalem sie dosyc szybko po przejsciu przez bramke ze bilet ktory mam w rece to jednoprzejazdowka. Zglosilem sie do obslugi stacji. Pan w budce, o dziwo, calkiem niezle mowil po angielsku i do tego byl bardzo uprzejmy. Rozebral przy mnie bramke przez ktora przechodzilem, a na wszelki wypadek dwie sasiednie tez. Wydlubal z nich garsc zablokowanych biletow ale niestety mojego wsrod nich nie bylo. Widocznie ktos, kto po mnie przechodzil dostal od bramki bonusowy bilet calodzienny. Pan, chodz bardzo uprzejmy, to nie mogl niestety mi bardziej pomoc. Probowalem sie klocic ze powinien mi dac nowy bilet w takiej sytuacji ale niestety powiedzial ze on po prostu ich nie ma. Ogolnie nie byl zaskoczony sytuacja i powiedzial ze dosyc czesto sie to zdarza.
_________________
//Bartek
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
3 ludzi lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 257 posty(ów) ]  Idź do strony Poprzednia  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group