Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 17 Lut 2020 23:57 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Znalazlem na skyscanner dziwnoloty na Wyspe Wielkanocna.

Loty z Nicei. Jak sprawdzilem na matrixie, powinny dzialac tez inne miasta, jak Marsylia, Bruksela, Luxemburg, Amsterdam...

Ale jakims sposobem OTA znajduje tylko wyloty z Nicei, a z innych miejsc za bardzo nie chce...

Zasada taka - Lot do Zurichu i z Zurchu z siatki LX (MIA, JFK, GRU, EZE) i potem LA do SCL i IPC.

Jak ktos lubi polatac, to sobie moze takiego dziwaka odhaczyc ;)

Image

Przykladowe daty (ktorych jest sporo):

NCE - IPC 24.11 - 02.12

Załączniki:
b.png
b.png [ 37.02 KiB | Obejrzany 3840 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
45 ludzi lubi ten post.
14 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa Urlop w 4* hotelu (z wyżywieniem) na Costa Dorada za 2147 PLN. Wylot z Krakowa
Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN Rejs (w kajucie z balkonem) z Barcelony przez Majorkę i Sycylię do Rzymu oraz loty z Krakowa za 2218 PLN
#2 PostWysłany: 18 Lut 2020 00:36 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 857
niebieski
Przy 3 osobach można zejść jeszcze do 476 euro. Ps. @jakwilk świetna wrzutka!
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#3 PostWysłany: 18 Lut 2020 01:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 68
Z Matrixa to jest? Mi wyskakuje wyższa cena. Szukam też czegoś z 11.11 ale nie bardzo.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#4 PostWysłany: 18 Lut 2020 01:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
Nie umniejszając, raczej na fly4free.com bo już to rano widziałem (chyba, że oni wzięli to ze skyscannera) ;)

https://www.fly4free.com/flight-deals/e ... er-island/
Góra
 Profil Relacje PM off
2 ludzi lubi ten post.
 
      
#5 PostWysłany: 18 Lut 2020 01:32 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Lis 2017
Posty: 193
Loty: 139
Kilometry: 337 418
może głupie pytanie ale czy jedyne połączenia z wyspą wielkanocną są z Santiago?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#6 PostWysłany: 18 Lut 2020 01:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 25 Paź 2017
Posty: 857
niebieski
LATAM oferuje jeszcze bezpośrednie połączenie z Polinezją Francuską, ale tam ceny zawrotne.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
marwok uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 18 Lut 2020 09:18 

Rejestracja: 11 Gru 2010
Posty: 3924
platynowy
Dla milożerców: Swiss w klasie L, LATAM w klasie N
_________________
Life is short and the world is wide.
Góra
 Profil Relacje PM off
apadlo lubi ten post.
 
      
#8 PostWysłany: 18 Lut 2020 09:24 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Witam kolegow i faktycznie, musze przyznac, ze swoj byt na forum opieram na wiecznym kopiowaniu, za co musze was serdecznie przeprosic (i redakcje, ktora widac byla szybsza w korzystaniu z profesjonalnego softu skyscannera!)

Minela noc, jak widzicie wyrzuty sumienia nie daja mi spokoju, wiec chcac sie wam przypodobac (i podpowiedziec redakcji) - mozna jednak kupic kazdy lot z tego (bledu?) za pomoca google flights.

Tak wiec najwygodniej szukac terminow na matrixie (nie ograniczajac sie tylko do Nicei i skyscannerowych dat) korzystajac z europejskiej siatki LX i LH.

Co fajne, google flights przekierowuje nas do expedii, wiec chyba korzystniejszego OTA niz te, polecane przez skyscanner.

Jestem pewien po poprzednich wynalazkach LA (chocby z lotem OW, ktory mozna bylo rozwlekac o kolejne stopovery i tak przeleciec RTW) ze jest tutaj WIELE do optymalizacji (lacznie ze stopoverem w kazda strone)

Pozdrawiam!

Tu przyklad lotow przez Bogote (LH):

https://www.google.com/flights?hl=no#fl ... 0.NOK.6019

Załączniki:
a.JPG
a.JPG [ 83.97 KiB | Obejrzany 3462 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off
20 ludzi lubi ten post.
9 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#9 PostWysłany: 18 Lut 2020 09:51 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 754
Loty: 205
Kilometry: 638 916
srebrny
mucha napisał(a):
Dla milożerców: Swiss w klasie L, LATAM w klasie N


Swiss się zgadza, LATAM też masz w S

Powyższy przykład daje 7618 M&M.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#10 PostWysłany: 18 Lut 2020 14:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2013
Posty: 2620
Loty: 194
Kilometry: 512 596
złoty
jakwilk napisał(a):
Witam kolegow i faktycznie, musze przyznac, ze swoj byt na forum opieram na wiecznym kopiowaniu, za co musze was serdecznie przeprosic (i redakcje, ktora widac byla szybsza w korzystaniu z profesjonalnego softu skyscannera!)


Odpowiem bo ta ironia to do mnie ;)
Nie zrozum mnie źle, wrzucasz tutaj i na TS rzeczy zazwyczaj bardzo ciekawe, zresztą sam tę wrzutkę polubiłem (nie pierwszą Twoją), jeśli nie zauważyłeś. Fly4free.com też w sumie nie było pierwsze ale pisanie, że "znalazłeś na skyscannerze" loty akurat z Nicei na Wyspę Wielkanocną, kilkanaście godzin po tym jak oferta jest już na F4F.com czy na loterze (tam nawet dłużej), brzmi trochę niewiarygodnie ;) Nie mam nic do ofert tu zamieszczanych jeśli autor podaje źródło (niejako doceniając pracę rzeczywistego autora albo przynajmniej osoby, która podała to dalej) i pisałem o tym wielokrotnie (tak samo jak w drugą stronę - dawałem znać redakcji SG, że coś "zajumała" z forum i nie wspominała o autorze).

Pozdrawiam i szczerze bez urazy :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Garmond lubi ten post.
 
      
#11 PostWysłany: 18 Lut 2020 22:07 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Ja tylko dodam, że da się tą taryfę zestawić również z Polski za dopłatę niższą niż koszt dolotu i noclegu.
Na razie mam KRK-IPC<stop>IPC-SCL<stop, tutaj SCL-CJC na osobnym bilecie>SCL-ADZ<stop>ADZ-KRK i jak nic lepszego nie wyszukam to kupie.
Próbuje dodać MPN, ale nic fajnego nie wychodzi. Nie ma też sensu wstawianie innych lotnisk w Chile bo wychodzi o wiele drożej niż na osobnym bilecie.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
6 ludzi lubi ten post.
2 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 18 Lut 2020 23:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 68
Jaka cena Ci wychodzi? W moich terminach w matrixie ceny znacznie wyższe niż że skyskaner. Poza tym czy to normalne że jak znajdę już odpowiednie loty, w momencie kiedy przechodzi na OTA zmienia wybrane odcinki?
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 18 Lut 2020 23:06 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
To zależy jakie OTA i w jakim języku :)
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#14 PostWysłany: 18 Lut 2020 23:16 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 68
Mytrip i pl
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 18 Lut 2020 23:34 

Rejestracja: 19 Paź 2011
Posty: 1164
platynowy
Tak, to normalne. Przy dużej ilości kombinacji każda strona pokaże Ci te, które skalkuluje najtaniej. Może pomóc rozbicie wyszukiwania na większą ilość lotów, Mytrip ma opcję multi-city.
Góra
 Profil Relacje PM off
Zeus lubi ten post.
Zeus uważa post za pomocny.
 
      
#16 PostWysłany: 18 Lut 2020 23:44 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 68
No właśnie w takiej opcji to cena w ogóle kosmiczna wychodzi.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#17 PostWysłany: 19 Lut 2020 11:31 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Kolego @piotrsiem tutaj masz oferte od 11.11 do IPC.
Jakbys chcial stopovery, cena wzrasta o jakies 100 euro za stopover.

Cena 565 euro z lotami:

NCE-ZRH-MIA-SCL-IPC
IPC-SCL-GRU-ZRH-NCE

Google Flights

Expedia
Góra
 Profil Relacje PM off
4 ludzi lubi ten post.
3 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#18 PostWysłany: 19 Lut 2020 12:55 

Rejestracja: 20 Cze 2013
Posty: 2183
złoty
Z moich obserwacji wynika, że:
Wychodzi sporo taniej jesli dwa pierwsze odcinki i dwa ostatnie realizuje swiss, ale wtedy trudniej jest to spasować z lotami z Polski z powodu braku najtańszych taryf. Dla masochistów można wpisać w matrixie coś takiego
Załącznik:
1.jpg
1.jpg [ 211.01 KiB | Obejrzany 2579 razy ]

Czyli tłumacząc na polski: pokaż w miesiącu październiku dni, kiedy dostępna jest taryfa K lub L (dwie najtańsze w grupie LH) dla lotów wykonywanych Swissem z Nicei do Sao Paolo.
Na następnym ekranie mamy:
Załącznik:
2.jpg
2.jpg [ 135.93 KiB | Obejrzany 2579 razy ]

i wiemy w jakich datach szukać początku i końca. Tanie taryfy LA są dostępne w prawie każdy dzień.

Bilety wystawia expedia fr lub com. Ze względu na miejsce wystawienia nie opłaca się dopinać krajówek LA do tej rezerwacji. Przykład:
lot SCL-CJC kosztuje na chiliskiej stronie niecałe 200 zł, ale ze względu na to że bilet będzie wystawiony w Europie albo USA jego cena w tej rezerwacji wyniesie minimum 2 x więcej (z drugiej strony będzie wliczony bagaż rejestrowany, więc różnica nie jest aż tak duża).
Stopy kosztują tak jak pisał @jakwilk około 100 EUR za sztukę.
Tyle wykładu z mojej strony. W sumie to nie powinienem się za bardzo wypowiadać jak obniżyć cenę, bo za moją rezerwacje zapłaciłem prawie 5K PLN, ale wylot i powrót jest z Krakowa, są trzy stopy w IPC, SCL i EZE, wylot jest 17.12
, powrót 05.01 a do tego są tam drogie klasy rezerwacyjne co da mi 10K mil do A3 więc zapłaciłem tą cenę z pełną świadomością.
Jak ktoś lubi walczyć z Matrixem i google flights to zabawa jest przednia.
Powodzenia.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
18 ludzi lubi ten post.
11 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 19 Lut 2020 14:04 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 30 Gru 2012
Posty: 946
platynowy
Ja z kolei wymuszam od Matrixa pokazanie mi najkorzystaniejszych lotow w danym miesiacu.

Gdy tego nie zrobimy, matrix nie pokazuje nam wszystkich wynikow.

Najprostsze wyszukiwanie:

Image

Co pokazuje Matrix?

Image

Gdy wymusze pokazanie mi lotow z wydawaloby sie najtanszej konfiguracji LX XXX-ZRH-GRU + LA GRU-SCL-IPC

Image

Matrix wskazuje znacznie wiecej dat:

Image

Ale zeby nie bylo za prosto, w przypadku lotow sprzed dwoch postow, ktore szukalem koledze @piotrsiem, "najtansza konfiguracja" lotow (przez GRU) wcale dla jego dat nie byla najtansza, wiec na zasadzie prob i bledow, zmieniajac GRU na MIA, dostalismy okolo 100 euro oszczednosci.

Loty NCE-ZRH-GRU-SCL-IPC-SCL-GRU-ZRH-NCE

Image

Loty po zmianie, czyli NCE-ZRH-MIA-SCL-IPC-SCL-GRU-ZRH-NCE

Image

Tak jak mowil @tasma (ktoremu gratuluje tak spektakularnego zakupu) - duzo zabawy w matrixie i pozniej poogle flights! :D
Góra
 Profil Relacje PM off
17 ludzi lubi ten post.
13 ludzi uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 19 Lut 2020 14:56 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 28 Lut 2019
Posty: 68
Dzięki Panowie, świetne wykłady żebyście nie myśleli że tylko marudzę, sporo czasu nad tym spędziłem. Muszę się wpasowac, z uwagi na pracę, w konkretne daty. Tym niemniej wiele cennych wskazówek, o niektórych nie wiedziałem. Jeszcze raz dziękuję.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
jakwilk lubi ten post.
 
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 50 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2, 3  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group