Akceptuję i chcę ukryć komunikat Fly4free.pl korzysta z technologii, takich jak pliki cookies, do zbierania i przetwarzania danych osobowych w celu automatycznego personalizowania treści i reklam oraz analizowania ruchu na stronie. Technologię tę wykorzystują również nasi partnerzy. Szczegółowe informacje dotyczące plików cookies oraz zasad przetwarzania danych osobowych znajdują się w Polityce prywatności. Zapoznaj się z tymi informacjami przed korzystaniem z Fly4free.pl. Jeżeli nie wyrażasz zgody, aby pliki cookies były zapisywane na Twoim komputerze, powinieneś zmienić ustawienia swojej przeglądarki internetowej.



Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna
Autor Wiadomość
#1 PostWysłany: 30 Gru 2014 15:17 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Planuję aktualnie wycieczkę po Japonii i zastanawiam się ile wcześniej trzeba być na lotnisku w Naricie, żeby spokojnie zdążyć na samolot powrotny z tego lotniska.
Odlot mam o 13:10 z Terminalu 1 (Aeroflot) i zastanawiam się czy standardowe dwie godziny wystarczą, czy trzeba planować wcześniejsze przybycie (co mocno skomplikuje mi plany, bo chcę jechać prosto z Osaki, a pierwszy Shinkansen Hikari odjeżdża po 6 rano).
Czy ktoś ma doświadczenie z tym lotniskiem?


Ostatnio edytowany przez Kashpir, 10 Kwi 2023 19:25, edytowano w sumie 1 raz
Zmiana tytułu
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast Tygodniowe all inclusive w 4* hotelu na Cyprze od 2422 PLN. Wyloty z 4 miast
Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN Karaiby last minute: loty na Jamajkę z 3 miast od 2423 PLN
#2 PostWysłany: 30 Gru 2014 15:28 

Rejestracja: 03 Wrz 2014
Posty: 42
Loty: 219
Kilometry: 448 013
2h w zupełności wystarczą. NRT nie jest tak tłoczne jak HND. Wszystko jest bardzo dobrze oznaczone i rozplanowane (jak to w Japonii).
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtkow uważa post za pomocny.
 
      
#3 PostWysłany: 31 Gru 2014 16:09 

Rejestracja: 19 Lut 2014
Posty: 314
wojtkow napisał(a):
Planuję aktualnie wycieczkę po Japonii i zastanawiam się ile wcześniej trzeba być na lotnisku w Naricie, żeby spokojnie zdążyć na samolot powrotny z tego lotniska.
Odlot mam o 13:10 z Terminalu 1 (Aeroflot) i zastanawiam się czy standardowe dwie godziny wystarczą


Być może zależy to od linii, ale Japończycy lubią sobie policzyć i szacować spodziewany czas odlotu sporo przed rozkładowym. W naszym przypadku z rozkładowego 22:30 zrobili 22:10, a w efekcie już od 21:00 status lotu był "Go to gate" mimo, że bag drop był bodajże do 21:30. Fakt, że wpadliśmy do bag dropu o 21:25 a obsługa już się rozglądała uważnie czy jacyś spóźnieni gaijini nie biegną. Faktycznie, wylecieliśmy o 22:10...
Co ważne - nasze opóźnienie wynikało ze spóźnienia Narita Express. Niestety, ale ten pociąg się najwyraźniej lubi spóźniać (na 2 przejazdy 2 spóźnienia), więc na to trzeba brać poprawkę. Być może to był skutek jakiegoś niespotykanego wydarzenia, jednak z perspektywy podróżnego lepiej założyć przyjazd te 2h wcześniej i mieć rezerwę w razuie obsuwy na trasie.
Góra
 Profil Relacje PM off
wojtkow uważa post za pomocny.
 
      
#4 PostWysłany: 01 Sty 2015 20:40 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
W sumie i tak byłem zmuszony zrezygnować z takiego przejazdu, bo wychodził mi na ósmy dzień JR Pass (a kupuję tygodniowy).
Ale dziękuję za pomoc, to, że Narita Express lubi się spóźniać (co zdaje się nie jest zbyt typowe w Japonii) to ogólnie cenna informacja.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#5 PostWysłany: 02 Mar 2015 20:37 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 11 Wrz 2014
Posty: 248
Loty: 29
Kilometry: 73 985
Jako, że wróciłem z Japonii to mogę podsumować swoją wizytę w Naricie. Dojechałem NEX, który spóźnił się (widać to tradycja) prawie pięć minut. Co gorsza jechałem jeden kurs później niż planowałem (dałem się przekonać sprzedawczyni biletów, że nie zdążę na peron na wcześniejszy). Ergo, mając tylko godzinę do odlotu, rączo kłusowałem przez cały spory terminal 1, żeby zdążyć na swój samolot. Na szczęście bez problemów zdążyłem, ale nie dałem rady poczynić planowanych zakupów w sklepie bezcłowym.
Góra
 Profil Relacje PM off
smok1 lubi ten post.
 
      
#6 PostWysłany: 02 Maj 2016 10:18 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 08 Maj 2012
Posty: 1517
srebrny
To ja praktycznie dodam - koło 20:30 bezcłówka na Naricie się zamyka.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 uważa post za pomocny.
 
      
#7 PostWysłany: 21 Maj 2016 17:30 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Pytanie do zorientowanych. Jeżeli leciałbym Peach'em z bagażem rejestrowanym na trasie KIX-NRT 19:00-20:25 to zdążyłbym na NRT-IST o 22:30? Czy trochę ryzyko?
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#8 PostWysłany: 22 Maj 2016 19:22 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 17 Lis 2014
Posty: 777
Loty: 145
Kilometry: 238 175
niebieski
@Krzysztof. mocno ryzykowne - małe opóźnienie i sypie Ci się podróż do Europy. Lecę tym lotem 31 maja i będę mógł Ci dokładnie napisać, o której lodowałem w NRT, ale każdy lot jest jest inny zatem to nie może być wyznacznik.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#9 PostWysłany: 23 Maj 2016 00:41 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 21 Mar 2012
Posty: 367
Loty: 219
Kilometry: 464 968
niebieski
Jeśli nie będziesz miał opoźnienia to nie powinno być problemu, ale będziesz prawie na styk z małym zapasem. Peach na Kansai ma swój terminal modlinopodobny barak na zadupiu lotniska. Plus tego taki, ze zanim dojedziesz do wyjścia i immigrayion to bagaż prawdopodobnie już bedzie wyjeżdzał na taśmie. Sprawdź sobie ile samolotów Peacha przylatuje w podobnej godzinie dla pewności. wyjście od ładowania z bagażem nie powinno Ci zając wiecej niż 15-20 minut. Potem tyli shuttle bus do głównego terminala i chęci in w turkishu. Cały transfer powinien Ci zając 45-60 min maks w zależności od kolejki do checkinu Turkisha, wiec jeszcze 30-40 pobudzisz sie, czekając na boardning.


Sent from my iPhone using Tapatalk
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
Japonka76 lubi ten post.
 
      
#10 PostWysłany: 23 Maj 2016 10:28 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Paź 2011
Posty: 258
srebrny
Dzięki Wam za odp., ale jeszcze tego samego dnia kupiłem wcześniejszego Jetstara, a wyszło tylko 4 dyszki drożej. Nie chciałem jednak ryzykować ;)
_________________
Czyżbym jednak nie miał omamów?
https://warszawa.naszemiasto.pl/narkotykowe-centrum-warszawy-brzeskiej-boi-sie-nawet/ar/c11-9505435
https://wiadomosci.wp.pl/warszawa/sam-po-nocach-sie-tam-nie-szlajam-prezydent-warszawy-o-brzeskiej-6963352260762368a?amp=1
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#11 PostWysłany: 31 Maj 2016 13:03 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 02 Gru 2015
Posty: 20
Loty: 126
Kilometry: 269 508
29 maja lot z Narity do Istanbulu planowany na 22:30 byl bez wczesniejszego powiadomienia przesuniety na 22. Dowiedzielismy sie o tym podczas check in'u na lotnisku. Warto uwzględnic taka sytacje w planowaniu powrotu.
Warto dodac ze o takiej godzinie lonisko jest juz pusciutkie (moze 6-8 lotow) i lot Turkisha jest jednym z ostatnich.
Góra
 Profil Relacje PM off
correos lubi ten post.
Misiatek uważa post za pomocny.
 
      
#12 PostWysłany: 31 Maj 2016 13:14 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 24 Sie 2010
Posty: 4829
Loty: 309
Kilometry: 516 019
Ostrzeżenia: 1
HON fly4free
dzisiaj chyba podobnie to wyglada
Załącznik:
nrt1.jpg
nrt1.jpg [ 80.32 KiB | Obejrzany 5029 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#13 PostWysłany: 31 Maj 2016 14:33 

Rejestracja: 09 Mar 2014
Posty: 3596
srebrny
A na ile przed lotem zaczyna się check in TA na Naricie?
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#14 PostWysłany: 31 Maj 2016 14:37 

Rejestracja: 15 Kwi 2015
Posty: 1240
Loty: 704
Kilometry: 871 688
niebieski
Check in tradycyjny :
http://www.turkishairlines.com/en-int/t ... nformation :D
On line check-in :
http://www.turkishairlines.com/en-int/t ... e-check-in :D
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#15 PostWysłany: 06 Kwi 2023 15:18 

Rejestracja: 07 Kwi 2018
Posty: 4
Hejka,

jak wygląda nadawanie bagażu rejestrowanego w NRT (Tokyo Narita) - w przypadku PLL LOT?

Ogólnie w internecie można znaleźć np. taki news: https://www.naa.jp/en/20190819-smartcheckin_en.pdf
Mowa tam w 2019 roku o "Self-Service Bag Drop" i jest podana lista linii, która miała to mieć od 2020 roku - w tym FinnAir, SAS, KLM - ale LOTu nie ma na tamtej liście.

Z drugiej strony można się natknąć na filmiki na Youtube, gdzie ludzie pokazują też takie urządzenia:


Na tym filmiku jest akurat logo linii lotniczej ANA - ale może inne też z tego korzystają?

Moje pytanie wynika z tego, że zapytałem w wątku o bagaż w LOT, czy 164 cm przejdą przy limicie 158 cm: viewtopic.php?p=1605512#p1605512

Czy LOT korzysta w NRT z tych automatycznych punktów nadawania bagażu? Czy zależy to od samodzielnego check-in przez internet vs check-in na lotnisku?

Chętnie wysłałbym to pytanie na forum o poszczególnych lotniskach, ale nie znalazłem takiego w części Pasażera, stąd wysyłam w Bagażu.

Załączniki:
Screenshot_20230406_150821_scaled.png
Screenshot_20230406_150821_scaled.png [ 296.01 KiB | Obejrzany 1444 razy ]
Screenshot_20230406_150917_scaled.png
Screenshot_20230406_150917_scaled.png [ 512.96 KiB | Obejrzany 1444 razy ]
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#16 PostWysłany: 11 Kwi 2023 10:17 
Moderator forum
Awatar użytkownika

Rejestracja: 09 Lis 2012
Posty: 2244
Odprawa absolutnie standardowa - zwykłe bramki z paniami przyjmującymi bagaż, są też automaty do zrobienia check-in (ale potem i tak bagaż nadaje się u pani) - wygląda to identycznie, jak na Okęciu. Myślę, że 164 cm przejdzie, obsługa cukierkowo miła, z miarki nikt nie korzysta raczej.
Góra
 Profil Relacje PM off
piehosha uważa post za pomocny.
 
      
#17 PostWysłany: 28 Maj 2023 10:23 

Rejestracja: 28 Maj 2023
Posty: 2
Cześć,

Na wstępie gratuluje założycielom, moderatorom i członkom forum. To kopalnia wiedzy i mój pierwszy lot do Japonii staje się coraz mniej szalony ;)

Mam dwa pytanie dot. transferowych lotów przez Narita.

1) lecę LOT-em z Warszawy do Narita a potem Pechem na Okinawa. Czy ktoś ma doświadczenie co z bagażem rejestrowanym? Muszę go odebrać po międzynarodowym locie i ponownie nadać na krajowy lot?

2) planowo ląduję Lotem 18:30, a o 20:00 mam transferowy lot na Okinawa. Czy to się może udać?
Następny lot jest kolejnego dnia, chciałem uniknąć pociągu, hotelu i znów pociągu.

Z góry dzięki za każdą cenną wskazówkę.
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
#18 PostWysłany: 28 Maj 2023 15:19 

Rejestracja: 31 Sty 2014
Posty: 3239
srebrny
Na pierwsze pytanie nie odpowiem, jeśli jest to na różnych biletach to będziesz musiał odebrać i nadać, jeśli na jednym to jest szansa że uda się nadać na Okinawę.

1:30 to bardzo mało czasu. Jeśli podróż jest na oddzielnych biletach to nie ma szans aby zdążyć. Jeśli na jednym bilecie to to szanse są niewielkie. 2 tygodnie temu byłem jednym z pierwszych osób w kolejce do kontroli granicznej i całość (kontrola paszportowa, odbiór bagażu i kontrola celna) zajęła mi jakieś 30-45 min. Ale za mną ustawiła się długa kolejka a czynnych było tylko kilka okienek. Ostatnim w kolejce mogło to zająć z godzinę więcej albo i dłużej.
_________________
Image
Góra
 Profil Relacje PM off
eariell uważa post za pomocny.
 
      
#19 PostWysłany: 28 Maj 2023 15:35 
Awatar użytkownika

Rejestracja: 14 Sie 2019
Posty: 508
złoty
@eariell nie dasz rady.
LOT zazwyczaj jest opozniony, i choc Peach lata niby z tego samego terminala, to tylko cudem takie polaczenie moze sie udac.
LOT laduje w tym samym czasie co kilka innych samolotow o pelnym oblozeniu, bagaze ida na tasme bardzo powoli. Baaaardzo powoli.

Peach to lowcost, wiec bedziesz musial/a odebrac bagaz, wjechac na gore do odlotow i ustawic sie w kolejce. Peach zamyka check-in 30 minut przed odlotem i nie ma mocnych. Czyli technicznie masz tylko godzine. Jesli LOT bedzie opozniony (a zazwyczaj jest), a Twoj bagaz bedzie ostatni na tasmie, to Peach odleci zanim przejdziesz przez kontrole celna.

Ja zazwyczaj laduje na Naricie w Termnalu 1 okolo tej godziny, wiec mowie to z doswiadczenia.

Zabukuj sobie hotel gdzies w poblizu dworca w miescie Narita, to banalnie latwy dojazd. Hotele w Naricie drogie nie sa.

No i przed wszystkim, kiedy lecisz?
Bo to ostatni lot Peacha do Nahy dziennie, w tej chwili jest pora deszczowa na Okinawie, u nas w Kanto pora deszczowa ma sie zaczac 30 maja, wiec roznie z tym lotem bywa.
_________________
~~~ Do or do not. There is no try. ~~~
Gadam od rzeczy na Jutubie
Góra
 Profil Relacje PM off
eariell uważa post za pomocny.
 
      
#20 PostWysłany: 28 Maj 2023 20:54 

Rejestracja: 28 Maj 2023
Posty: 2
Dzięki za info. Oszczedziliscie mi sporo nerwów. Nie ma zatem wyjście nocuje w pobliżu lotniska i. A Okinawa przebukjuję na następny dzień ( mam opcje flexible). Ląduję w Tokio 11 czerwca, na Okinawa planuje być do 19 i potem Tokio - Kyoto jeszcze przez tydzień. Wiem, ze pora deszczowa ale już nie wytrzymam ;) czytałem ze na Okinawa wcześniej się kończy, może się uda trochę słońca. czekałem 3 lata, w 2021 przez covid odwołane w ostatniej chwili. Chciałew w maju ale dzieci miały egzaminy. Nie czekam do jesieni , lecę :)
Góra
 Profil Relacje PM off  
      
Wyświetl posty z poprzednich:  Sortuj według  
Napisz nowy temat Odpowiedz  [ 24 posty(ów) ]  Idź do strony 1, 2  Następna

Wszystkie czasy w strefie UTC + 1 godzina (czas letni)


Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość


Nie możesz zakładać nowych tematów na tym forum
Nie możesz odpowiadać w tematach na tym forum
Nie możesz edytować swoich postów na tym forum
Nie możesz usuwać swoich postów na tym forum
Nie możesz dodawać załączników na tym forum

Przeszukaj temat:
  
phpBB® Forum Software © phpBB Group